1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
21. únor 2012

@werinka1 A my Ti pak budeme závidět, že máš ještě klid, že se vyspíš a neječí Ti tam imrvére děcko 😉

werinka1
21. únor 2012

@bugee Na co jsem moooc zvědavá, tak to jsou vaše budoucí dojmy z porodu. To teda budu vyzvídat 🙂

tina74
21. únor 2012

@bugee Mně už to naopak přijde hrozně blízko. Když si uvědomím, jak rychle utekly poslední dva měsíce...
V této době už jsem vlastně chtěla mít úplně všechno hotové a připravené, ale ještě nám zbývají některé práce v pokojíčku, např. malování. Snad to ale všechno dobře a v klidu zvládneme během příštích pár týdnů...

111janinka
21. únor 2012

@bugee ahoj 🙂 je moc milé, že si tu na mě ještě občas někdo vzpomene 🙂
Já na Vás děvčátka myslím velmi často, chodím vás sem "šmírovat" 😉 Všem těhulkám držím pěstičky, aby bylo všechno OK a těhulkám čekatelkám držím palce o to víc, aby se už brzy zadařilo!!!!!! 😉
U nás zatím všechno v pořádku, minulý týden proběhl poslední velký UTZ a Karča vážila 1930g. Naštěstí je už nachystaná hlavičkou dolů. Jinak si "užívám" pálení žáhy, tlačení žaludku, povolených a natažených vazů, neschopnost se sehnout nebo usnout 🙂 a podobné drobnosti, které budoucí maminky nutí těšit se na porod, i když z něj mají obavy 🙂 Momentálně jsem také v procesu seznamování se s místními porodnicemi a ne a ne se rozhodnout, která bude ta vyvolená pro vstup naší princezny do života. 🙂

bugee
21. únor 2012

@111janinka Ahoj, jsem ráda, že se Tobě i holčičce dobře daří 🙂 1930g to je opravdu kousek, Jonáškovi by to pěkně nandala 😉 Ty drobné těhotenské obtíže nás opravdu "nutí" těšit se na porod a bude to tak čím dál tím víc - příroda to dobře zařídila 🙂 Měj se krásně, ať Ti malá dělá v bříšku jen radost, vyber dobrou porodnici a těš se s námi na ten euforický konec 😀

tina74
22. únor 2012

@werinka1 Ahoj, tak už Ti zase probíhá stimulace! Na krátký protokol bývá lepší reakce, tak neboj🙂 Mně dlouhý třeba vůbec ani nedávali... A vajíček nemusí být moc, hlavně aby se z pár z nich povedla kvalitní embryjka a chytla se, což se určitě stane🙂 S PICSI ses určitě rozhodla dobře, zvýší Ti úspěšnost.
Na porod jsem už taky zvědavá. Docela mě uklidnil předporodní kurz, protože si to teď všechno dovedu nějak lépe představit. Zatím se nebojím, ale určitě to bude síla. Porod je holt porod, ale určitě to všechny nějak zvládneme...

tina74
22. únor 2012

@bugee A ten těhotenský kurz máš jaký? Nějaký U Apolináře? Že trvá tak dlouho...

tina74
22. únor 2012

@111janinka Jojo vazy... ☹ Já jsem nějakým zázrakem konečně přestala mít bolesti a zase normálně chodím, ale ty dva týdny bych nikomu nepřála. Byla jsem jak úplný lazar, který se sám nepostaví, nevyjde schody a ani se nepřetočí v posteli z boku na bok...

gabulenka
22. únor 2012

ahoj holky, člověk tu chvilku není a nestíhá dočítat 😀 Je super tady číst, že se vám všem daří dobře, i když s většími či menšími potížemi 😉 Ale ty naše miminka za to určo stojí 😉 Začíná mi pomalu ale jistě docházet, že se ten porod blíží, nedalo mi to a zapla jsem první pračku s věcma pro mimi. Překvapuje mě i manžel, i když mě s tím spíš někdy vytáčí - přivezli jsme si půjčený koš na kolečkách, vaničku a autosedačku. Začal to montovat, umývat atd. Bylo to milý, ale spíš jsem začala být nervozní, že spoustu věcí nemám koupených, vypraných atd. ale na druhou stranu že je ještě čas... no hormony pracují 😀 Holky moje potřebovala bych poradit pár věcí 🙂 Máte nové nebo půjčené autosedačky? My máme půjčenou chicco, je asi po 3 dětech, trochu opotřebovaná, mám strach, aby byla bezpečná. A kolik kupujete balíků plínek? A v jakých velikostech? A k věcem do porodnice - kolik máte prsních vložek, síťovaných kalhotek a vložek? Dívala jsem se, že v drogerii mají takový ty tlustý vložky, ale nejsou to ty co mají ve špitálech takový ty buničitý jakoby obvazový. Tak nevím jaký koupit a kolik ☹ Taky se plácám v kosmetice, nemám vybraný kočár atd. Je toho nějak moc ☹ Taky mi poslední dny bolí spodek, jakoby zvenku, ale na dotek to nebolí, je to nepříjemný po ránu nebo někdy při chůzi, mám pocit, jakoby se tam roztahovaly uvnitř kosti nebo tak něco 😒 Zapoměla jsem se na to doktorky zeptat 😒

bugee
22. únor 2012

@tina74 U Apolináře - netrvá dlouho, je to 3x 2hod (tři úterky po sobě - 27.3., 3.4. a 10.4.), ale než jsem se nějak rozhoupala, tak ty termíny předtím byly obsazené (tento se vlastně obsazoval 13.2., což mi přijde hodně dopředu), musím jen doufat, že se toho dočkám, bo ten třetí úterek je vlastně 11 dní před TP, trochu naknop...

tina74
22. únor 2012

@bugee Tak to jo. My jsme měli 2+2+1,5 hod, jen jsme to měli hned po sobě. První část ve čtvrtek, druhou a třetí hned v úterý. Snad to stihneš - a kdyby ne, určitě se nic neděje - stejně Ti pak všechno ještě vysvětlí v porodnici, až dojde na věc...

bugee
22. únor 2012

@gabulenka Ahoj, mimi věci zatím neperu, nemám prášek 😉 Koupila jsem zatím balíček (50ks) prsních vložek, 10 síťovaných kalhotek, 1 balík nelepivých vložek (mají je spíš ve zdravotnických potřebách než v drogerii), 1 balík jednorázových plínek newborn (28ks), ale ještě jeden dokoupím. Kosmetiku ještě nemám. No a ten spodek mě začal bolet právě včera - takový pocit, jako by se mimčo začalo tlačit dolů, kosti šly kousek od sebe, bolí to přesně jak píšeš při chůzi, ne pořád, ale je to nepříjemný... Ale myslím, že je to OK. Vazy zřejmě povolují a porodní cesty se začínají připravovat 😉 Nenech se vystresovat, ještě je času dost, určitě to dotáhneme všechny spolu dál, než jsme čekaly 😉

bugee
22. únor 2012

@tina74 No, jestli mě jako prvorodičku čeká porod dlouhý 3 dny, tak to určitě stihnu i několikrát 😉

tina74
22. únor 2012

@gabulenka Já už taky pomalu začnu prát. Jen ještě čekám, až dolakujeme komodu, do které všechno potřebuju dát. Co se týká autosedačky, koupili jsme novou. Neměli jsme možnost koupit použitou od někoho známého. Máme ji kompatibilní s kočárkem. Vložek jsem koupila dva balíčky. Moc jsem to neřešila, viděla jsem je ve výprodeji v Tescu, tak jsem je vzala. Jsou to poporodní vložky, delší než normální. Vložky do podprsenky mám Johnson´s Baby - a byl to stejný případ jako s poporodními vložkami. Viděla jsem je, tak jsem je rovnou vzala, abych to měla vyřízené. Síťovaných kalhotek mám 1 balíček po 3 kusech. Je to značka Hartmann, doporučovali nám je na kurzu. V lékárně v porodnici říkali, že stačí koupit jeden balíček, zbytek pak podle potřeby prý dokoupí tatínek, když bude na návštěvě. Pleny jsem zatím koupila Pampers Newborn - 2-5 kg. Mám tři balení po 78 kusech, tj. na měsíc. Na kurzu říkali, že je lepší koupit už rovnou 3-6 kg, pokud je dítě donošené. To už jsem je ale měla bohužel koupené. Přinejhorším je pak ještě vyměním, kdyby za chvíli tlačily.
Jinak mám ještě vyhlídnutý nafukovací kruh na sezení po porodu, jak už jej tady někdo doporučoval. Taky ho zmiňovali v porodnici na kurzu, že je k nezaplacení.
Kosmetiku jsem koupila HIPP Babysanft. Máme od nich i ubrousky na zadeček (z těhotenských kufříků). V diskuzích jsem se dočetla, že je to v podstatě nevyzpytatelné, každé dítě se osype po něčem jiném.
V porodnicích často používají Johnson´s Baby, to dost dětí nesnáší, tak si už do porodnice vezmu kosmetiku naši a uvidím, co to udělá. Hlavně se prý nemají střídat značky hned na začátku během šestinedělí. To je pro miminka nejhorší, říkali na kurzu. Tak i proto si vezmu vlastní lahvičky...
Kočárek už naštěstí máme od prosince z výprodeje kolekce 2011. Byla to rychlá akce - nemuseli jsme objednávat a čekat, odvezli jsme si jej rovnou domů z obchodu. Jinak bychom se asi rozhodovali několik měsíců. Kdo se v tom všem má vyznat... ☹

tina74
22. únor 2012

@bugee To jsem asi nepochopila. To vysvětlování myslíš?

tina74
22. únor 2012

@bugee Včera jsem taky vyřídila s předstihem papíry na ukončení nemocenské a zahájení mateřské (slíbila jsem Ti, že Ti dám vědět, jak to proběhlo). Je to tak, že se obojí pošle zaměstnavateli, v mém případě přímo PSSZ. Pro nic už nikam chodit nemusíš. To až pak ohledně rodičovské dovolené, kterou má na starosti myslím úřad práce.

bugee
22. únor 2012

@tina74 Jojo, to vysvětlování 😉

bugee
22. únor 2012

@tina74 Jdu v sobotu ke své doktorce, tak předpokládám, že bych u ní měla dostat jak ukončení neschopenky, tak zahájení mateřské - a v pondělí to vezmu do práce - díky za info! 🙂

xavera
22. únor 2012

@tina74
@bugee
ahoj holky, gratuluji vám ke krásným výsledkům prohlídek. Je skvělé slyšet, že jsou mimča v pořádku a pěkně rostou 🙂 hlavičky dolů, prima 🙂
@werinka1
moc na tebe myslím, ať folíci pěkně rostou, snad už je tam mezi nimi nachystané to vaše vysněné miminko. Zítra držím palce na ultrazvuk. ( Já měla také krátký protokol, výsledek 10 folikulů, což mi přišlo nic moc, ale ta cácorka tam mezi nima byla - jedna jediná! )
@111janinka
ahoj, koukám stejné problémy jako já - žáha, žaludek, vazy, spánek....no prostě klasika. Taky si nestěžuji, ještě ale, že jsem doma. Chodit touto dobou ještě do práce ( což jsem si na začátku bláhově myslela ) to by bylo zcela nereálné, z důvodu konstantní únavy.
@gabulenka
my koupili zánovní autosedačku Römer od kámošky, které z ní klučík už vyrostl, ale je prakticky nová. Píšeš použitá po 3 dětech - nevím no, tak pokud se s auty nikdy nebouralo, tak bude asi v pohodě.

Ostatní věci ti vypíšu, co mám koupeno já, ale nevím, zda to byla nejlepší volba.:

plenky - Pampers premium Care newborn - 1 balení
vložky do podprsenky -NUK ultradry - 1 balení
na bradavky - větrací košíčky na zachytávání mléka - 2x
chladivé polštářky na bradavky - Hydrogel Pads od Medely - 10 x
chrániče bradavek - takové jakoby dudlíky Avent - 4x
na bradavky - Bepanten a Purelan( prý je lepší)
poporodní vložky - Batist Flower - 1 balení
kalhotky - Tena Fix - 4x jsou pratelné
vlhčené ubrousky - Huggies a Rybilka

V Podolí je lékárna, kde pak dle potřeby vše dokoupím.

Taky jsem koupila ve zdravotnických potřebách archy Perlanu - ten si nastříhám a zadeček budu omývat jen tím namočeným ve vodě. Ty vlhčené ubrousky napuštěné chemickými sajrajty budu používat jen na cestách.

Co se týká kosmetiky...jen rybilku na zadeček, líh na pupík a borovou vodu na očička.
Jinak koupat budu jen ve vodě, mazat krémem Lipikar.

Tak takto to mám zatím nachystáno, počítám, že v porodnici se pak ukáže co je třeba ještě dokoupit 🙂

xavera
22. únor 2012

Jinak my měli dnes kontrolu. Dopadli jsme na výbornou. Doktorka byla nadšená, že hrdlo je je dlouhé, uzavřené. Lepší výsledek než minule a předminule 🙂 takže mohu začít "normálně" fungovat, od pondělka mám snižovat magnézium, až se dostat po 10ti dnech na nulu. Bezva zpráva, začnu třídit domácí bordýlek, vyperu věcičky na mimi, dokoupím vše potřebné, dobalím tašky do porodnice, a zajdu si na nějakou výstavu!!!

xavera
22. únor 2012

holky, s tím praním...peru jasně všechno - oblečky koupené i půjčené, deky, prostěradla, potah matrace...ale co potah na autosedačku a látkové části kočárku? to perete taky?

babka
22. únor 2012

@xavera Potah na autosedačku jsem vyprala taky (máme poděděnou po jednom dítku), ale z kočárku počítám že nic prát nebudu.

babka
22. únor 2012

@xavera A to je sper, že ti kontrola tak dobře dopadla! Já pořád beru magnézko 3x2 tablety, se zítra zeptám v poradně,jak dlouho se tím ještě budu muset krmit.

xavera
22. únor 2012

@babka taky už mi to trochu leze ušima. Já beru 4 x 2 😒

tina74
22. únor 2012

@xavera Ahoj, tak to máme tento týden samé skvělé zprávy! Moc gratuluju🙂 Odpočinek se vyplatil...

Potah na autosedačku a látkové části kočárku asi prát nebudu. Popravdě řečeno jsem nad tím zatím ani neuvažovala. Miminko stejně nebude ležet přímo na nich.
Moc se mi nechce ani do praní teplé zavinovačky a spacího pytle s ovčím rounem, ale ty nakonec nejspíš šetrně vyperu. O potahu na matraci jsem zatím taky neuvažovala, ale asi to není špatný nápad. Peřinky ze silikonového vlákna asi ne, budou v povlečení. Nebo myslíš, že by se to mělo?
Jinak všechno ostatní určitě: oblečení, deky, povlečení, mantinel... Doufám, že už se do toho pustím příští týden...

xavera
22. únor 2012

Dnes v noci jsem měla hrozné bolesti podbřišku. Větší než menstruační. Asi 4 x za noc mě to probudilo - prý poslíčci. No nazdar, tak to jsem zvědavá, jak budou silný, až to magnezko doberu.

tina74
22. únor 2012

@xavera @babka Já už mám vysadit Magnesium, které jsem měla "jen" na křeče v lýtkách. Asi ale ještě doberu pár sáčků, které mi zůstaly, už jsem si na ty drinky nějak zvykla🙂

tina74
22. únor 2012

@xavera Jejda☹ Já se právě taky bojím vysadit to magnézko, co když mi doteď blokovalo nějaké předčasné příznaky...
Jinak jsem se ptala na to tvrdnutí a pan doktor - v souladu s tím, co tady už zaznělo - říkal, že už je to normální, jen by to nemělo být příliš často během jednoho dne.

xavera
22. únor 2012

@tina74 teplé fusaky, prošívané věci, kombinézky se zipy a tak...to se přiznám, že mi vyprala moje máma. Je to taková pečlivka a vyprala to šetrně ve vaně v ruce, do pračky to dala jen na máchání. Dobře udělala, já bych to v pračce určitě zbytečně ošoupala. Peřinky vůbec nemám...mám sice dvoje povlečení, ale peřinku ani polštářek zatím kupovat nebudu, prý se to z počátku vůbec neužije. Moc nevím, co to je silikonové vlákno, to si asi zjisti u výrobce - jak toto prát. Ale typla bych, že stačí vyprat povlečení.

xavera
22. únor 2012

@tina74 k tomu magnézku...dnes jsem se na to ptala doktorky. Je to tak, že jestli chce mimi na svět dřív, tak prostě půjde. To Magnesium tomu nijak nezabrání. To prý jen zklidňuje dělohu a nás tolik nebolí a tím pádem nestresují ty pokusné stahy. Ale v podstatě to braní magnesia ničemu moc nepomůže. Už jsem tento názor i někde četla. Takže buď naprosto v klidu. Pokud se neotevíráš, není se vůbec čeho bát to magnesium přestat brát.