1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

hp
27. únor 2012

@xavera samo,že máme obrovský štěstí,že čekáme ty naše zlatíčka, ale dokud jsem nebyla těhu, tak jsem viděla jen maminy s krásným bříškem,ale nic okolo toho.No ty už to máš za pár co? kdy máš termín?

xavera
27. únor 2012

@hp 30.3. podle UZ, 6.4. podle MS. Takže tak nějak počítám, že za 3 týdny už budu " v termínu". Ale jako správná prvorodička budu třeba nakonec ještě přenášet a rodit až v půlce dubna 😀

flyaway
27. únor 2012

Krásný večer přeji a jdu se pochlubit s výsledky dnešního - tentokráte úspěšného - UTZ 🙂 . Prďolka se paní doktorce konečně ukázal, všechno je jak má být a kde má být, výsledek je jasně negativní, jsme prostě zdraví jako tuřín 😀 . A už tak zhruba tušíme, do jaké barvičky ladit výbavičku, nicméně dokud to nebude stoprocentní, tak zatím pomlčíme (a hlavně mi to manžel zakázal 😅 )

hp
27. únor 2012

@xaverajéé, tak ti to závidim.A já mam okolo sebe prvorodičky,tak půl na půl s porodem.Paradoxně ty z IVF přenášely.A jestli jsi rh negativní,tak přenášet nenechaj 🙂Dala jsem si jahůdky a je mi lépe tedy nám 🙂 Tak hezký večer jdem do peřin 😀

hp
27. únor 2012

@flyawaygratuluji a můj tip je:holčička 😀

xavera
27. únor 2012

@hp papa a dobrou, ať žaludek nezlobí

bugee
27. únor 2012

@flyaway Také gratuluji ke skvělým výsledkům - a můj tip je chlapeček 😉

xavera
27. únor 2012

@flyaway krása 🙂 moc Vám gratuluji ke krásným výsledkům. Pohlaď bříško a užívejte prima večer s celou rodinkou.
A já nemám žádný tip 🙂 každopádně jsou dvě možnosti.

bugee
27. únor 2012

@xavera No, já si na ty menší porce zvykla a nějak mi to nevadí, horší jsou ty koliky - a minimálně za tu včerejší je zodpovědný prďolka, s tím prostě nic nenadělám, snažím se na to co nejrychleji zapomenout a dneska jsem si už zase užívala dne bez bolesti 😉

xavera
27. únor 2012

@bugee 🙂 to je dobře...tak ať to tak zůstane a prima večer...teď jsem mluvila se s vou kamarádkou - už má dvě holčičky. Tu první rodila řirozenou cestou, tu druhou musela nakonec císařem. Ale při té první se vůbec nenatrhla, ani ji nenastřihávali a přípravu hráze prý neprováděla...to nechápu tedy, te je nějaká maxi žena 😀 😀

bugee
27. únor 2012

@xavera Tak to taky nechápu 😕 Dobrou 🙂

pentagras
27. únor 2012

Holky, dík za všechny tipy na teploměry 🙂 🙂 asi teda koupím taky ten jak bugee @, jinak jsem začla otékat a to jako dost, nohy jak konve a hrozně mě bolej i chodidla ☹ snad to přejde, je ze mě soudek 😀

bugee
28. únor 2012

@pentagras Hodně otékáš? Může to být problém, radši se na to zeptej dr, jestlis to už neudělala.

bugee
28. únor 2012

Jinak jak jsem předtím psala, kolik mám energie a kolik toho zvládám, tak po té předvčerejší noční kolice jsem totálně vyčerpaná - spím i přes den, úplně mě to vysálo. Jediné, co jsem si nenechala upřít, jsou procházky (včera i dnes jsem dala 1,5 hodinky), ale to je absolutně vše - nevařím, neuklízím, neperu... Snad se to do pár dní spraví, protože toho mám v plánu ještě celkem dost a ráda bych většinu prací doma zvládla do půlky března a pak už si víc užívala nastupujícího jara 🙂 A bůhví, dokdy ještě budu fyzicky schopná vůbec něco dělat...

pentagras
28. únor 2012

@bugee tak otekají mi nohy, kotníky a i ke kolenům, přijde mi že to mám ted furt ale asi to zas není tak drastický, ještě počkám, kdyby se to zhoršilo zajdu k dr.

bugee
28. únor 2012

@pentagras Asi zadržuješ vodu, piješ dost? Jestli ne, tak by se to tím asi spravilo. Jinak mi v nemocnici říkali, že jak mám já problém s játry, že zase jiné těhulky mají problém s ledvinami a též se to musí bedlivě sledovat. Tak držím palce, aby se to nehoršilo! Dobrou 😉

kuc
28. únor 2012

@pentagras Na nic nečekej a zajdi k dr. ihnet otoky v těhotenství mohou být nebezpečné pro tebe i mimi, moje ségra kvůli tomu ležela od 34 týdne v nemocnici. Nechci tě strašit ale jistota je jistota a raději zajít k dr 2x zbytečně než si něco potom vyčítat. Držím palečky ať je vše v pořádku a ty v pohodě těhulkuješ až do konce.

hp
29. únor 2012

@pentagras Dobré ranko,taky mi otékají nohy u se mi ztrácí kotníky.Myslim, že když to neni nijak hrozný patří to k těhu.Doporučují nožky nahoru, nad uroven srdíčka pak jdou ty normální otoky dolů.Taky se hlídam a kdyby se to zhoršilo,navštívim lékaře 😉

pentagras
29. únor 2012

@bugee
@kuc
@hp
ahoj holky, jdu k dr ale až zítra, dnes tam není, tak jsem zvědavá, no mám strach 😕

bugee
29. únor 2012

@pentagras Neboj, do zítřka určitě nic neriskuješ, jen je potřeba to s doktorkou probrat, ona Ti řekne, co a jak. Hlavně se uklidni, ať nestresuješ malou... 😉

babka
29. únor 2012

@pentagras neboj, do zítra to určitě vydrží. špatné by bylo, kdybys natekla nějak náhle a hodně, i v obličeji. V rizikové poradně kam chodím, má otoky skoro každá mamina takhle na konci těhu. Já jsem si libovala, že pořád nic, ale teď už asi 2 dny taky večer pozoruju, že mám nateklé kotníky a tróchu i prsty na rukách - no, bude mít ze mě doktorka radost, že zase bude mít co připsat do karty 🙂

tina74
29. únor 2012

@pentagras Neboj, na konci těhotenství je to asi celkem obvyklé, ale možná to bude potřeba nějak řešit...
Já otoky naštěstí (zatím) nemám, ale někdy mám pocit, jako bych byla jeden velký otok. Už mám +19 kg 😀

tina74
29. únor 2012

@babka Prsty mám "nateklé" každopádně. Snubní prsten už nemůžu nosit několik měsíců. Ale to je spíš tím celkovým příbytkem na váze. Lýtka mi taky pořádně ztloustla - kozačky, které mi byly na 1,5 cm volné a byla jsem v nich jako kocour v botách, už dopínám jen stěží. Ale zase je to spíš váhou než otoky....

babka
29. únor 2012

@tina74 no já zatím snubák nosím, ale poslední dny už mám problém ho večer sundat, když chci nakrémovat bříško. Kvůli těm otokům se docela pozoruju, protože se mě v každé poradně na ně doktorka ptá a ptá se mě na ně i doktorka na interně, kam chodím kvůli tlaku - tak jsem asi trošku paranoidní 🙂

tina74
29. únor 2012

@bugee Já mám dost velké výkyvy. Některé dny toho zvládnu poměrně dost. Jindy zase odpoledne odpadnu nebo se musím déle vyspat ráno. Je to poněkud nevyzpytatelné...
A co žlučník? Už je to v pořádku? Já se až divím, že mě zlatíčko do ničeho nijak bolestivě nekope. Jen mám pocit, že se mi tam hodně točí. Před týdnem bylo hlavou dolu, zádičky nalevo. Teď mám pocit, že mi tam nějak postupně rotuje. Jeden den už jsem zase skoro necítila pohyby (asi bylo schoulené směrem dovnitř), pak jsem měla na břiše zase šílené nadskakující boule. A nožky jsou jednou nalevo, jednou napravo... Jen doufám, že hlavička je pořád dole. Příště nemám mít ultrazvuk, ale asi pana doktora poprosím, jestli by nemohl alespoň rychle kouknout, jak tam miminko leží.

tina74
29. únor 2012

@bugee Jejda, už mi taky začal 33. týden🙂 Neskutečně to letí...

kuc
29. únor 2012

@pentagras Promiň vystrašit jsem tě nechtěla, Volala jsem ségře jak to s ní v těhu bylo ( bydlíme každá na jiném konci republiky ) a ona prý přibrala během týdne asi 5 kg a nohy něla oteklé už od nártů- vůbec se nedostala do bot a na cestu k dr si musela vypůjčit tátovo pantofle a prý když si na otok zmáčkla tak se jí udělal důlek a trvalo chvíli než se vyrovnal, Otétaly jí také ruce a měla vysoký tlak, proto ji od dokrora vezli rovnou do nemocnice ani ji nepustili domů pro věci. Ale u tebe to tak drastické určitě není jo a malá se jí narodila až po čtyřech týdnech v nemocnici a v pořádku. Tak se opatruj a k dr si skoč jen pro vlastí klid a jistotu.

tina74
29. únor 2012

Holky, nedávno jste řešily přebalovací pulty a přebalovací podložky. My jsme se nakonec rozhodli přebalovací pult nepořizovat a koupili jsme jen přebalovací podložku. Konkrétně velkou od Bebe Jou. Máme ji ze stejné kolekce jako vaničku a toaletní potřeby. Ze začátku asi budu mít v pokojíčku svůj poměrně velký pracovní stůl (bez počítače, tiskárny atd.), na kterém bude položená, a ještě zůstane dost místa na různé jiné věci. Později možná budu přebalovat podle potřeby na zemi, na posteli... Až sebou bude miminko hodně mrskat, bude to třeba i bezpečnější...

tina74
29. únor 2012

@babka Jestli máš vysoký tlak, tak je to určitě namístě sledovat. Já mám tlak jinak spíš nízký, teď každopádně v normě (horní třeba 128 nebo 135) a otoky jako takové fakt nemám. Je to jen zvětšení objemu nárůstem váhy, resp. naopak🙂

babka
29. únor 2012

@tina74 Vysoký tlak mám vždycky akorát u doktora ☹ Když se měřím doma, tak nikdy víc než 130/85 nenaměřím (a i tohle je spíš extrém). Taky proto neberu žádné léky, jen chodím na kontroly. Snad už to do konce vydžím v pohodě.