1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
2. bře 2012

@bugee Pravdou je, že se u toho porodu možná trošku i zapotím, že jo? 😉

tina74
2. bře 2012

@bugee @xavera @hp Holky, to je pravda, ale poradit by měl i personál. Na tom nadstandardu bývá většinou o něco nápomocnější... V Podolí je ale hlavně problém se tam dostat, pokoje bývají plné...

tina74
2. bře 2012

@bugee Teď čtu o Tvých jaterních testech - super! 🙂🙂🙂

bugee
2. bře 2012

@tina74 Myslím, že ty nadstandardy budou natřískané všude po Praze... A úroveň oddělení šestinedělí je všeobecně všude hrůza. U Apolináře je oddělení rizikového těhotenství krásné, zrekonstruované a na pobyt velmi velmi luxusní (pokoje pro dvě, sprcha, wc, TV, lednice, stolek se židlemi), paráda. Oddělení šestinedělí je oproti tomu děsné, vše staré a ošoupané (vypadá to špinavě) - sprchy společné na chodbě a ještě bez umyvadla. Na druhou stranu se tam člověk moc dlouho nezdrží, o to víc pak ocení náruč domova 🙂

gabulenka
2. bře 2012

@pentagras taky mám pocit, že jsem si to těhu nějak neužila 🙂 ale koukej jak už jsme daleko, do už dotáhneme do úspěšnýho konce 🙂 jak píšeš, je zvláštní, že jsi začala fungovat a jsi zavřená, ale to je super zprávička. No a ty otoky, tak já začínám zjišťovat, že mi asi taky trošku začínají otíkat nohy. Zítra máme jít navečer na svatbu a zjistila jsem,že vůbec nevím v čem půjdu oblečená🙂 Jinak jak píšou holky, na mateřskou 6-8týdnů před termínem porodu. Já na ni jdu od 21.3. A ty papíry dáš zaměstnavateli 🙂
@bugee super zpráva, že jsou jaterky v pohodě, gratuluju 😉
Jinak jak píšete, nadstandart má svoje pro a proti, ale je fakt, že je asi náhoda, když je volný. My se do porodnice teprve chystáme kouknout, ale slyšela jsem, že tam je porodní box klasický nebo nadstandart (tam je i sprcha), tak když by to šlo, tak o tom nadstandartu uvažuju. Prostředí asi taky hraje roli, aby ženská byla v pohodě. Jinak jsem taky slyšela, že většinou dávají k porodu erárního andělíčka, že tam bývá teplo a naco si špinit svoje věci 🙂 a svoje košile až po porodu. Jinak kamarádky pak říkaly, že tam chodily pomalu nahý i před partnerama, že jim to v těch kontrakcích bylo úplně jedno 🙂 nebo že byly často ve sprše, takže se pořád nevyslíkaly a neoblíkaly. No uvidíme. Jdu se vrhnout na žehlení těch malých pidi věciček 🙂

tina74
2. bře 2012

@bugee Jasně, ale i ty tři dny po porodu, když se pořádně nevyspíš, protože tam budou na pokoji další maminky, které budou různě vstávat, kojit a přebalovat děti, můžou člověka pěkně odrovnat☹

tina74
2. bře 2012

@tina74 Můžu se ještě zeptat: Mají ty kojící košile od Apolináře dlouhý nebo krátký rukáv?

bugee
2. bře 2012

@tina74 Krátký rukáv a obrázek s žirafkama 😉 Ale mají na výběr i jiné cca 5 střihů a různých a od každého asi 4 barvy. Tyhle jsou 80% bavlna a 20% polyester a jsou na omak příjemné.

bugee
2. bře 2012

@tina74 ...různých materiálů... sorry 😉

tina74
2. bře 2012

@bugee To jsem tedy expert, dotaz jsem si poslala sama sobě. 😀 Díky moc za odpověď🙂
A mají některé i s dlouhým rukávem? Já prostě musím mít na spaní dlouhé nohavice a dlouhé rukávy....

bugee
2. bře 2012

@tina74 Chceš jít v košili s dlouhým rukávem k porodu? No, já nevím, co když Ti budou dávat kanylu? To není moc praktický... Ale jestli to chceš jen na potom, tak to jo, akorát jsem si tam košil s dlouhým rukávem nevšimla 😒

bugee
3. bře 2012

@werinka1 Ahoj Weri, jak dopadlo včerejší OPU? Doufám, že je vše OK a čekáš už jen na transfer... 🙂

bugee
3. bře 2012

@katerrinkaa Ty ses nám tu už taky neukázala, jak je? A co krev?

bugee
3. bře 2012

Holky, to je mazec - @babka 29 dní do TP, @xavera 31 dní do TP a mě zbývá 49 !!!! Strašně to letí, ještě pár dní a budeme mít ta svá vymodlená štěstíčka v náručí 🙂

babka
3. bře 2012

@bugee Letí to strašně 😕 Teď ve čt v poradně bych si měla domlouvat termín na císaře, jestli se prcek neotočil (myslím, že ne, hlava mě tlačí pořád na stejném místě ☹ )

pentagras
3. bře 2012

@babka
@bugee
děkuju, tak to já se ho zeptám až tam půjdu na kontrolu, jinak bych řekal že ty otoky se zhoršujou ale tak uvidíme no, nerada bych strávila zbytek těhu po nemocnicích ☹

pentagras
3. bře 2012

@gabulenka taky to budu muset nějak propočítat tu PPM a domluvit se teda 🙂

bugee
3. bře 2012

@babka Vůbec Ti to nezávidím, pokud to půjde, tak budu ráda rodit přirozeně. Na druhou stranu budeš přesně vědět, kdy už budeš mít prcka u sebe a budeš to mít rychle za sebou, je potřeba si z toho vzít to pozitivní 😉

bugee
3. bře 2012

@pentagras To je blbý, že se otoky zhoršují - neporadil Ti doktor něco na zlepšení? Jediné řešení je pitný režim a nohy nahoře?

babka
3. bře 2012

@bugee Já už to nějak neřeším. Buď si to mrně ještě rozmyslí, nebo to tak asi má být. Hlavně, aby bylo miminko v pořádku 😉

werinka1
3. bře 2012

Ahojte děvčátka, jdu se vám zas svěřit se svym trápením. ☹ U mě prostě nemůže jít vše tak jak má.....já si musim vyžrat co jde. Včerejší OPU dopadlo vcelku dobře, 10 vajíček, 2 byly bez polárního tělíska, ale to prý nějak úplně nevadí, tudíž metodou PICSI oplodnily všech 10. Oplodnilo se 7. Stejně jako posledně. K tomu PICSI. Zkoušeli nějakej test, jak se vážou na ten hyaluronan (snad píšu dobře), no a vyšli jsme pod normu, tudíž PICSI vyloženě sami doporučili. Co mi trochu štve, že tohle neudělali už poprvé. Spermiogram byl jinak naprosto v pořádku. Dokonce máme 60 mil. v ml(asi v ml, ted si nejsem jistá jestli se udává v ml) a norma má být 10 mil. Ale pak v tom testu propadli. No, ještěže jsem na tom PICSI fakt trvala. Jinak by nám to snad ani nenabídli. To nechápu, vždyť jsou to prachy jim do kapsy ne?? No, ale to co mě trápí je ten muj výtok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z toho jsem maximálně nešťastná jelikož mi po včerejším OPU na celé odpoledne zmizel, já se tak radovala, že to prostě mělo spojitost s hormanama, injekcema, ovulací..... no a dneska v noci jsem se probudila doslova "počůraná" ☹ Když mě včera z CARu lékař propouštěl, řekl mi, že tam nějaká tekutina v děloze byla, ale to je prý normální na konci stimulky. Prý uděláme v pondělí UTZ a pokud to bude pořád, transfer zřejmě nebude. Máme PK, takže pokud by se přeci jen vyvíjeli lépe než posledně, byl by transfer ve středu. Do té doby by se s tim snad něco udělalo, ale nevim. Nechala jsem si včera napsat macmiror ale přijde mi že vůbec nezabírá. Nejblbější na tom je, že pokud by měl být transfer v pondělí a nemohl být kvůli tomu výtoku, tak by se mrazili a šance na rozmražení když nebudou ve stádiu blastocysty je hodně mizerná. ☹ 😢 Embryoložka řekla, že by pokud by to bylo jenom trochu možný doporučila ten transfer čerstvých. Takže já se teď modlim, aby ten zatracenej výtok zmizel nebo se embryjka vyvíjela alespoň tak, aby se transfer konal až ve středu, příp. se byla šance na zamražení blastocyst. No nepicly by jste se už z toho!!!!!!!!!!!!!!!! 😖

werinka1
3. bře 2012

Jo a z lékárny jsem včera odcházela jako správnej důchodce s plnou igelitkou léků. Vyfásla jsem ten macmiror, pak prednison, agolutin, fraxiparin (pořád píchat do bříška 😠 ), azytromicin, utrogestan, listovku a ještě něco, už nevim..... Musim se dívat do papírů, co kdy vůbec vzít.....už mi to hlava nebere 😝

babka
3. bře 2012

@werinka1 Tak to mě mrzí, že máš pořád nějaké komplikace, ale buď optimista. 7 oplodněných vajíček je super, určitě budou i kvalitní, i díky tomu PICSI. A ten výtok snad přejde. Moc tomu nerozumím, nejsem doktor, ale jestli ta tekutina jde z dělohy, tak na to stejně macmiror nemůže mít vliv, ne? Ten léčí jenom případné poševni ínfekce, nebo? Ale neboj, určitě budou bobísci silní a do středy vydrží a pěkně porostou. Budu na tebe a na bobíšky myslet!

bugee
3. bře 2012

@werinka1 Věř tomu, že po PICSI se budou embryjka vyvíjet lépe než minule, takže určitě bude transfer ve středu s krásnými blastocystami, výtok do té doby odezní a embryjka se budou bezvadně zavrtávat 🙂 A kdybys mě viděla, co jsem brala prášků od začátku těhu celý 1. trimestr a co jsem např. teď brala na ty játra (15 prášků denně)... nepřipadala by sis jak důchodce sama 😉 Hlavu vzhůru, bude dobře!

werinka1
3. bře 2012

Děkuju za povzbuzení, já tomu chci taky věřit, ale nás ta smůla ne a ne opustit tak nevim.... Zítra se rozhodne. Ráno tam v půl deváté volam a uvidíme jak se jim daří. Jestli nezabere ani PICSI, tak už je jedině chyba ve mě ☹ Odkud jde ten muj výtok netušim, taky jsem si myslela, že je to spíš vaginální záležitost. Jen mi tohle doktor řekl, že tam při OPU tu tekutinu v děloze viděl, ale že je na konci stimulky normální. Že uděláme ještě před ET ultrazvuk a kdyby byla pořád, tak ET nebude. Kdyby byl asi výtok a ne tekutina v děloze, tak si myslim, že ET udělají. Ale je mi divný, že ten macmiror nějak nezabírá, na tyhle vodové výtoky mi zabral hned. Ale že by to mělo spojitost s tou hormonální bouří....no nevim, nechce se mi tomu věřit. To už měl snad taky pomalu odeznít. Vážně jsem z toho na bednu ☹

werinka1
3. bře 2012

@bugee gratuluju k super výsledkům jat. testů 😉

bugee
3. bře 2012

@werinka1 A nemáš náběh na OHSS? To by odpovídalo, ne? To je pak ještě větší šance na úspěch 😉 Držím palce, ať máš zítra samé dobré zprávy 🙂

pentagras
3. bře 2012

@bugee nic, přesně jak říkáš, ptiný režim a nohy nahoře, ted mi je zas líp no, tak uvidíme 🙂

bugee
4. bře 2012

Tak včera jsme měli diskotéku - prcek intenzivně kopal od pěti odpoledne bez přestávky až do půl čtvté ráno... A od sedmi ráno znovu 😠 Vůbec jsem se nevyspala. Udělala jsem zřejmě chybu, byli jsme odpoledne v čajovně a já si konečně v celém těhotenství poprvé dala pravý silný čínský čaj 😉, jinak piju těhotenské, ovocné, roibos, pořád dokolečka a už mi to leze krkem... Čaj byl vážně výborný, ale ta probdělá noc s okopaným břichem ze všech stran za to asi nestála 😒

werinka1
4. bře 2012

Ahojte holky, bohužel,není nám prostě přáno. 1 se zastavilo ve vývoji, 3 jsou pomalejší - 2buněčné a 3 zase rychlejší - 5ti a 6ti bunečné. Tudíž transfer zítra. Ale embryoložka mluvila dokonce i o mražení, ale to prej uvidíme taky zítra. Takže PICSI nePICSI, nám holt nepomůže ani svěcená voda 😒 Jediný pozitivum, výtok zatim od rána ustal, ale to ještě neni vyhráno.....