1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
5. bře 2012

@bugee Už se taky pořádně prodlužují dny, tak brzy budou i ranní a večerní procházky za světla🙂

bugee
5. bře 2012

@tina74 To jo, teď začíná nejhezčí část roku 🙂 Ale když jsem jezdila do práce, tak jsem vstávala v 5h30 a s pejsky chodila od 5h45 do 6h15, to jsem si neužila, ani když už bylo vidět 😠 Teď s nimi chodím mezi osmou a devátou, kdyby to tak mohlo zůstat na věky... 😉
Manžel před chvílí dorazil z ranní a přišel s dobrou zprávou, že mu schválili dovolenou na 14 dní od 22.6. 🙂 - zarezervovali jsme si na týden chalupu na polosamotě u Vodňan s velkým oploceným pozemkem, kam pojedeme s přáteli a týden předtím razíme sami do České Kanady do nějaké chaty (také s oploceným pozemkem - můžu tam psy vypustit a užívat si miminko i zahradu), tak doufám, že to s mimčem půjde hladce, že si tyto dva týdny užijeme, i když to bude zejména čas strávený krmením, přebalováním a konejšením... Ale nechtěla jsem zůstat celý rok zavřená tady v paneláku jen s výlety a procházkami, tak snad si to užijeme 🙂

tina74
5. bře 2012

@bugee Já právě taky vůbec nevím, co mám očekávat... Ale nějak to budeme muset zvládnout. I ti naši drobečci - pro ně to taky nebude zrovna lehký úkol správně se tam natočit a protáhnout porodními cestami.

Co se týká matrace, my jsme nakonec bohužel museli koupit novou postýlku, protože ta stará (ačkoli se podařilo nechat opravit šprušle atd.) neměla dostatečně funkční a bezpečně sesouvatelnou bočnici. Bylo to těžké rozhodování, ale bezpečnost miminka má prioritu před nějakým sentimentem.
A tak jsem rovnou objednala matraci a chránič od stejného výrobce. Alespoň to bylo o něco jednodušší, matraci jsme nemuseli nechat vyrábět na míru. Ještě se ale taky podívám na Tvůj chránič v Ikei (nemám tušení, jestli ten náš je propustný nebo nepropustný, tak je porovnám...)
Tvoje molitanová matrace bude určitě fajn. Dřív ani jiné nebyly. Já se v matracích popravdě řečeno vůbec nevyznám (jen poznám, jestli se mi na ní dobře leží nebo ne). Spíš jsem byla zvědavá, jaká ta matrace s kokosem bude, protože se teď hodně prodávají, a zdá se mi velice příjemná.
Na svoji postel v pokojíčku jsem koupila ortopedickou matraci z jakési pěny - ta je taky velice pohodlná. Tu jsem ale před zakoupením pořádně odzkoušela. V Makru jsem si ji dala na zem vedle ostatních a krásně si na ni rozložila celou svoji váhu 😀 Těch pár nakupujících, co tam bylo, docela koukalo, ale aspoň jsem věděla, co kupuju....

tina74
5. bře 2012

@bugee To zní úžasně! 🙂🙂🙂

jajinka28
5. bře 2012

Ahoj holky, opět se po delší odmlce hlásím. Byla jsem zase v nemocnici, pořád se to komplikuje, otvírám se stále, ale navíc se potvrdilo podezření lékařů na plicní embolii, navíc ta moje srdeční vada, takže si to opravdu "užívám"...
Karolínka je navíc hooooodně živé miminko, takže ve dne v noci mě dosti radikálně dává najevo, že je tady, ale za to jsme moc ráda, i když se jí už několikrát podařilo nakopat mi žaludek tak, že jsem zase jako v prvním trimestru objímala wc 🙂
Měli jsme se ještě koncem dubna stěhovat, ale vypadá to, že to nestihneme, tak jsem z toho taky krapet nervózní, protože by jsme se měli stěhovat cca 14 dní po porodu( pokud teda budu rodit v termínu), no a moc si nedovedu představit, jak to zvládnu s malým miminkem a po Bůh ví jakém porodu...
Holky musím vás dočíst, stýskalo se mi po Vás 🙂 Koukám jak xavera a babka to už mají " za pár"..to je neuvěřitelný, jak strašně rychle to utíká!..
čeká nás všechny velké finále, tak vzhůru do toho, vydržely jsme už hodně, porod bude pouhá třešnička na dortu 😉 ...tady machruju, ale holky začínám mít pěkné bobky z porodu 😀

jajinka28
5. bře 2012

Holky, ještě se chci zeptat, co vy a předporodní kurzy??stojí to za to??je to užitečné??Já teď nevím, co mám dohánět dřív☹..tak přemýšlím, co s tím kurzem...@xavera , ty chodíš na kurz do Podolí, viď??je to tam ok? viděla jsi tam porodní sály?

bugee
5. bře 2012

@jajinka28 Jéééé ahoj 🙂 Ani nevíš, jak ráda Tě tu zase vidím, živou a stále 2v1 🙂 🙂 🙂 Komplikací máš, chudinko, co se do Tebe vejde, to je děsný... Ale vidím, že si i přes to udržuješ pozitivní pohled na věc, tak to má být 😉 To, že Tě pustili domů, je super. Musíš asi ležet, viď? Ten nakopaný žaludek s Tebou úplně prožívám - u mě je to zase žlučník, ale teď už je týden klid (musím to zaklepat...).
Na předporodní kurz jdu až 27/3, takže Ti zatím nic neporadím, ale myslím, že to užitečné je, člověk zjistí, do čeho jde, jak to konkrétně v Tvé porodnici probíhá, co si máš vzít s sebou, hodně se to totiž liší.
Vydrž ještě, děvče, s námi aspoň 4 týdny, pak už bude mimčo přes dvě kilča, a to už bude pohodička 😉

bugee
5. bře 2012

@tina74 To je škoda s tou postýlkou, dali jste si s ní práci... Ta naše podložka pod prostěradlo je prodyšná, prošívaná, jednoduše pratelná. Kamarádka právě říkala, že její švagrová koupila kombinovanou matraci (kokos s něčím, ale nevím, jestli to bylo to samé, co máš Ty), no a ona jí natáhla vlhkost a zplesnivěla... Neví, jestli to bylo vlhkem v bytě nebo tím, že její chlapeček neustále ublinkával a slintal, takže bylo všechno pořád durch 😒
Uvidíme, vyzkoušíme, a třeba pro další miminko koupím já kokosovou a Ty molitanovou 😀

jajinka28
5. bře 2012

@bugee ani nevíš, jak jsem ráda, že jsem doma a konečně zase s Váma🙂už jsem měla šílené depky, ale dnešní sluníčko a modrý koník mi zase zvedl náladu🙂 Je to mazec, ale nějak už to zmáknu...takže Jonášek ti taky dává pěkně zabrat?🙂 tak to máš taky veselo 😀
Ležet musím, to je na tom všem asi nejhorší 😒 jinak teda co mi krapet leží v hlavě od minulé kontroly je to, že ta naše cácorka měla v 29. týdnu už 1300g, zítra nás čeká poslední screening, tak jsme zvědavá, kolik bude vážit, doktor říkal, že by měla svou váhu ještě ztrojnásobit, což by odpovídalo cca 3,9kg porodní váha...jsem celkem prcek a rodit takovýho obříka ☹ ..doktor říkal něco o tom, že to může být způsobeno těma všema lékama co beru ☹ ..kdyby byla "vypapaná" ze mě, ale jestli je to fakt těma pitomejma práškama ☹ .....musím sena to zítra ještě zeptat..nic s tím teda stejně neudělám, ale mrzí mě to☹..
A co ty tvé koliky??moc doufám, že už je to lepší, chudáčku, to musela být hrozná bolest☹...taková příprava na bolest porodní 🙂...

bugee
5. bře 2012

@jajinka28 Jejda, 4 kilová princezna... 😒 Také se modlím za menší mimi, aby porodními cestami prošlo hladce... A moje koliky jsou OK, nechci to zakřiknout, ale teď už týden dobrý, ale máš pravdu, že příprava na snášení porodních bolestí to je dobrá 😉 Jen aby ty porodní bolesti nebyly ještě mnohonásobně horší 😖 Jenže stejně se tomu nevyhneme, takže se nemá smysl tím stresovat 😉

tina74
5. bře 2012

@bugee S postýlkou to je škoda, ale nedá se nic dělat☹ Nejhorší by bylo, kdyby se něco stalo miminku, protože by na něj bočnice spadla nebo ho nějak jinak poranila. Mysleli jsme, že to půjde doladit, ale bohužel... ☹
To co píšeš o plesnivějící matraci, se někdy stává, když je v ní ještě pohanka (sáčky s pohankou tvoří horní vrstvu). Kokosová vlákna by to ale dělat neměla. Já jsem spíš měla obavy, aby nebyla příliš tvrdá (na obrázcích kokosová vrstva vypadala jako překlížka), ale není🙂 Je moc příjemná🙂

tina74
5. bře 2012

@jajinka28 Ahoj, Ty tedy těch všech komplikací nemáš zrovna málo☹ Už se to ale krátí, tak se drž!!! 😉
Co se týká váhy, my jsme měli kolem 1300 g, když jsem byla 29+3. Byl to ale jen rychlý odhad podle hlavičky. 30+6 už mělo miminko podle přesnějšího odhadu 1710 g, takže taky není zrovna nějaká třasořitka🙂
To ztrojnásobení váhy je podle kterého týdne? I kdyby podle 30., tak potěš! Myslím si, že tehdy mělo už víc než 1300 g, protože by jinak za 10 dní nestačilo tolik přibrat.
A u mě to rozhodně žádnými léky není, prostě ho tak vykrmuju! 😀 Z těch 20 kg navíc si holt bere něco i miminko...
Jinak na předporodním kurzu jsem byla taky v Podolí a bylo to velice přínosné. Hlavně část o porodu, ale i kojení a šestinedělí bylo zajímavé.

bugee
5. bře 2012

@tina74 Aha, s tou pohankou jsem to nevěděla. To je super, že je ta kokosová vrstva příjemná, to se bude miminko mít 😉

Právě jsem se dobelhala (nebo spíš dokolíbala) z dvouhodinové procházky... uffff! Pěkně jsem si dala do těla, ale že by se tomu dalo říct nějaký sportovní výkon - spíš bych aspirovala na přední pozice v závodě domova důchodců, a to by ten zbytek startovního pole musel mít francouzský hole... 😉 Ale je tam prostě krásně - jaro, sluníčko, čerstvý vzduch a mohla jsem dát tak 5,5km, jsem spokojená 🙂 Jdu si udělat maliníkový čaj (předporodní příprava), pustit nějakou muziku a relaxovat na gauči 😉

tina74
5. bře 2012

@bugee Ahoj, já jsem se taky právě vrátila z procházky🙂 Nevím, kolik jsem přesně ušla, ale odhaduji to na 5-6 km. Venku je fakt nádherně a kupodivu i docela teplo🙂
Cestou jsem vyřídila jeden z posledních úkolů - koupila jsem 3 noční košile (na porod a šestinedělí). Pro zajímavost jsem vběhla na místní vietnamské tržiště, kde jsem za celou dobu, co tady bydlíme, ještě nebyla, a kupodivu jsem pár přijatelných košilí našla. Taky nemají dlouhý rukáv (pár jich s dlouhým rukávem měly, ale ty byly zrovna hrozně ošklivé), ale alespoň jsou poměrně dlouhé. Udělali mi množstevní cenu - místo 199 Kč jsem za každou zaplatila jen 150 Kč🙂 Vzhledem k tomu, že je asi moc dlouho nosit nebudu, myslím, že byl úkol splněn úspěšně a navíc šetrně k rodinnému rozpočtu🙂

werinka1
5. bře 2012

Ahoj hokyyyy, hlásíme se 3 v 1 🙂 Dneska proběhl transfer. Mam u sebe jedno 7mi buněčné a jedno 11ti bunečné. Dvě 6ti buněčné zamrazily. Sice to neni úplně na jásání, ale mam radost. Výtok se objevil zas v noci, musela jsem se jít doslova přebalit, ale ráno zas byl pryč a dneska celý den (ťuk ťuk) zatim ok. Zatim to vypadá, že řádí v noci. Doktor mi udělal utz, tekutina v děloze nebyla, sliznice taky ok, tak jsme šli na transfer. Jak se tam tak koukal dovnitř, tak prej taky nic špatnýho neviděl 🙂 Tudíž jsou tam bobíšci 🙂 Teď nás čeká dlouuuuuuhhhhýýýýýchhhh 14 dní 😝 Ještě mi dneska napsal estrofem, nebraly jste ho nějaká? Četla jsem na příb.letáku, že je pro ženy spíš v přechodu, nějakej hormon co produkujou vaječníky, tak nevim na co ho mam??

tina74
5. bře 2012

@werinka1 Ahoj, to jsou skvělé zprávy! 🙂 Tak pěkně odpočívej a dělej samé příjemné věci, ať se u Tebe embryjkům líbí🙂
Estrofem jsem brala po operaci na zahojení/růst sliznice. Alespoň myslím. Brala jsem ho v kombinaci s Duphastonem, takže úplně přesně nevím, který byl na co. Každopádně mi z něj nebylo tak blbně jako z Utrogestanu. Vlastně mi z něj nebylo vůbec nic.

cuddle
autor
5. bře 2012

ahoj holky, zase zdravim

cuddle
autor
5. bře 2012

@werinka1 super 🙂

cuddle
autor
5. bře 2012

@werinka1 u nas se bere Estrofem i Utrogestan celou dobu - utros by mel pomoci zahnizdeni a Estrofem je proti krvaceni - nebo aspon tak to rikali , Estrofem u nas berou holky myslim do srdicka a utros snad az do konce 1 trimestru

jajinka28
5. bře 2012

@werinka1 ahoj werinko, moc moc moc moc moc moc moc držím pěstičky! Ať se prďolkové pěkně zavrtají do peřinky, hezky je hlaď posílej jim nějaké dobroty a pozitivní myšlení!moc ti držím pěsti! 🙂

jajinka28
5. bře 2012

@tina74 děkuju moc za info ohledně kurzu v Podolí, přihlásím se určitě, jen doufám, že se mi zas něco nepotentuje a budu moct tam dorazit. Jak dlouho to vlastně trvá? a tvůj muž tam chodí s tebou?
Jinak s tou hmotností miminka, moc jsem to asi nepochopila, Dr. si tam něco mumlal, jakože ještě ztrojnásobí svou váhu a to jsem byla v 29.tt...tak jsem zvědavá, kolik ten náš brouček bude mít zítra🙂

tina74
5. bře 2012

@jajinka28 Porod byl 2 hod, kojení 2 hod, šestinedělí 1,5 hod. Manžel byl na porodu a šestinedělí, kojení nestíhal kvůli práci.

bugee
5. bře 2012

@werinka1 No vidíš, netřeba se předem stresovat 🙂 Nakonec Ti krásný jarní slunečný den také nadělil radost 🙂 Tak se moc moc opatruj, rozmazluj bříško, ať se bublinky hezky zavrtají a za 14 dní ať je tam dálnice 😉 Tfuj tfuj tfuj, posílám Ti těhu bacílky 😵

bugee
5. bře 2012

@cuddle Ahoj Cudlinko, tak jak ses zrelaxovala a zrehabilitovala? Jestli si dobře pamatuju, za tři dny začíná adopční trénink? Těšíš se?

werinka1
5. bře 2012

Moooooooooooooooooooooooooooc Vám všem děkuju za podporu a za pozitivní naladění 😉 A děkuju taky za těhu bacíky, sem s nima!!!!!!!!!!!!!! Musim se snažit si udělat příjemných 14 dní. Nebudu se stresovat (hlavně v práci, ta nemá nožičky a neuteče) a taky doma. Dostala jsem nakázáno a doslova i zakázáno koníka, prej se pak pořád srovnávam a jsem z toho víc na nervy. Ale ne ne, musim se na vás občas podívat, protože mi dodáváte odvahu nic nevzdávat 🙂
@cuddle Ráda tě vidim, obrazně řečeno 🙂 Už se mi po tobě stýskalo. Snad si nabrala novou sílu a hurá do dalšího boje. Věřim, že všechny ty procedury a poklábosení s kámoškou byl hotovej balzámek 😉
S tim estrofenem máte pravdu, už jsem zas něco vylovila na netu. Je to kvůli té krvi, je pravda, že i něco dr. řikal, ale kdo si to má všechno pamatovat 😝

cuddle
autor
5. bře 2012

@bugee no jo lazne trochu ralaxu dodaly, ale holt ten navrat do reality a pracovniho procesu je narocny....
ano pripravka zacina ve ctvrtek - tak jsem zvedava...

cuddle
autor
5. bře 2012

@werinka1 no jo informaci kupa a mozek jen jeden a jeste k tomu starnouci , co 😀

werinka1
5. bře 2012

@jajinka28 V rychlosti jsem něco dočetla, jsem ráda, že už si doma a hezky odpočívej!!

werinka1
5. bře 2012

@cuddle 😀 Přesně tak, už jsem uvažovala že si udělam rozpis léků a budu odškrtávat, začínam se v tom ztrácet a večer přemýšlim, jestli jsem ten či onen lék vůbec vzala 😀

werinka1
5. bře 2012

@cuddle Nepůjdeš náhodou taky ne KETík? Doufam, že se nepletu, máte ještě jednoho bobánka v mrazáčku ne?