1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
13. bře 2012

@pentagras @werinka1 Já někdy miminko taky nutím, aby se ozvalo, když se dlouho nehlásí a mám o ně strach. A vyhrožuju mu, že jinak budeme muset jet na monitor. Minule se mu to totiž vůbec nelíbilo, strašně jim tam nakopalo tu sondu.
A ty pohyby jsou samozřejmě úžasný. Já jsem si dřív myslela, že jsou miminka do porodu vlastně ještě takové "polomrtvé", až těsně před se už trošku začnou hlásit. To jsem byla úplně mimo...

babka
14. bře 2012

@jajinka28 Tak toje krásný, že je malá úplně v pořádku. Těm doktorům občas fakt chybí hlavně to, že jim chybí takt a soudnost. A i když si třeba nejsou jistí, tak jsou schopní na člověka vysypat ty nejhorší varianty všeho a ty se s tím člověče nějak poper. Fakt by se ta doktorka měla nad sebou zamyslet.... 😠 Já jsem si v těhotenství říkala kolikrát, že snad bylo dřív lepší, když se tolik ultrazvuků nedělalo a nebylo takové možnosti. Aspoň se rodičové a děti zbytečně nestresovali.A tvoje pocity úplně chápu, já se o toho tvorečka v bříšku bála vždycky úplně nejvíc, jako ještě nikdy o nikoho a o nic. Ale hlavně, že je malá v pořádku!

babka
14. bře 2012

@pentagras naše malá se moc nehýbala už cca od 30. týdne. Asi od té doby, co se definitivně uvelebila hlavou nahoru 🙂 Od té doby jsem cítila jen mrné kopání dole v podbrišku a nahoře posouvání jej hlavičky sem tam, nebo směrem z bříška ven, když se protahovala 🙂

babka
14. bře 2012

@tina74 Jéé, vy jste už ale krásně velcí .-) Váhový odhad máte cca jako byla naše porodní hmotnost 😉 To už je krásné velké miminko!

flyaway
14. bře 2012

@bugee Děkuji 🙂 ! No já si myslím, že ve třetím trimestru za ty tlumené kopanečky budu ráda, ale to víš, člověk už je natěšenej na to první dloubnutí... 😀 Navíc jak jsem ještě měla tu zakloněnou dělohu, tak mám vlastně břišní stěnu, pak střeva, pak placentu a pak teprve tam někde v dáli je vidět miminko, takže fotky holt budou takové nijaké, musí si na ty krásné to naše sluníčko počkat až po narození 🙂 🙂 🙂
No a co Ty, pomáhá ta dietka, už se to trošku ustálilo?
@pentagras No to víš, že jsem nabrala, zatím mám nahoře cca 6 kilo a teda zvětšil se mi zadek a prsa, no o bříšku nemluvě 🙂 . Ty jsi začala nejvíc nabírat kdy? Je pravda, že teda 30 kilo nahoře v tak krátké době musí být celkem náročný 🤐 - jak to zvládáš?

bugee
14. bře 2012

@babka Jak je doma? Zvládáš to? Spí Kristýnka?

bugee
14. bře 2012

@flyaway Brzy to přijde 😉 První kopeneček jsem ucítila v 16tt, když jsem si mačkala břicho za volantem (hledala jsem adresu kamarádky a předkláněla jsem se), ale nebyla jsem si úplně jistá... pak bylo asi čtrnáct dní úplně bez - jen takové jakési brnění a zvláštní proudění v podbřišku... to bylo skoro do 20tt, pak už byly cítit pohyby, i když ojediněle. A od toho 23tt už to byl opravdu mazec, i když teprve ty poslední týdny si konečně užívá i manžel boule na břiše 😉
Moje dieta je drsná, jednou za čas ji v zájmu uklidnění těch největších chutí lehce poruším, ale jinak ji striktně dodržuju. Poslední ošklivá kolika byla 26.2. v noci a kéž by to tak vydrželo 🙂 A co je podivuhodné, že vlastně jím mnohem víc sladkého než kdykoli předtím (bábovky, rolády, sušenky, dortíky) a za posledních 14 dní jsem vůbec nic nenabrala, takže se zatím držím na +7kg (což je včetně 2kg nabraných během stimulky) 🙂

bugee
14. bře 2012

@tina74 Naskočil Ti 35tt, gratuluju 🙂 Máme před sebou poslední metu - ukončený 36tt (dopečené plíce), no a pak už můžem naše zlatíčka klidně vypustit do světa 😉

xavera
14. bře 2012

@bugee ahoj, tos nabrala opravdu velmi málo... 5 kg 😨 Krása! To já jsem už na 14ti kg. Ale tak říkám si, že je to celkem optimum. Ideál je prý mezi 12 a 20 kg. Všichni říkají, že vypadám pořád stejně, jen to břicho jak óbr mičuda přede mnou 😀 Je mi ale jasný, že jen v břichu to být nemůže, určitě k tomu přidávám ještě prsa, zadek a stehna. Ale naštěstí žádný děs a jak je to břicho obrovský, tak se ten zbytek ztratí 😀

bugee
14. bře 2012

@xavera No, je to málo, Ty máš nabráno tak akorát. Manžel na mě taky kouká jak blázen - co všechno do sebe cpu za sladký (v pondělí jsem měla oběd, po něm jako desert čokoládové sufflé s vanilkovou zmrzlinou a pak jsem byla ještě v té pekárně, jak jsem už psala, nakoupila tam dortíky a hned jak jsem dorazila dom, tak jsem dva slupla k čaji... a tak je to teď víceméně každý den 😉), jsem samozřejmě ráda, ale fakt to vůbec nechápu 😕 Před těhu jsem makala jak blázen (posilovna, crossový trenažér, běh, kondiční box, dlouhé procházky se psy, výlety, in-line brusle, volejbal...) a přebytečná kila držela jak helvétská víra 😒 Tak teď trochu doufám, že bych mohla při kojení shodit to, co jsem měla nabráno už před těhu, a tím se dostat na příznivou váhu a mohla bych na sebe oblíknout pár věcí, co mám ráda a dlouho jsem si vzít nemohla 😉

babka
14. bře 2012

@bugee Doma to zatím celkem zvládáme. Včera to bylo takové hektické, protože to doma nemám ještě zorganiozvané co a jak. Navíc musím vyvařovat lahve, chystat příkrm - tohle za mě dělaly v porodnici sestřičky, já jsem dostala hotovou lahvičku do ruky 🙂 Ale už se trošku "zabydlujeme" 🙂 Kristýnka to "stěhování" celkem zvládla v pohodě. V noci se tedy budila a fňukala, ale stačilo rozsvítit světlo a nechala se za chvilku uklidnit. Asi se vždycky potřebovala podvat, kde to je 🙂 Za cvilku se musíme začít chystat k paní doktorce na první návštěvu do poradny.

bugee
14. bře 2012

@babka Jste obě moc šikovný 😉 Ať vám to v poradně dopadne dobře 🙂 Napíšeš pak, co se na té první poradně děje?

hp
14. bře 2012

@xavera
@bugee Dobré ránko všem,tedy dopoledne 😉 .Jsem teď lenoch lenivej,ale to asi tou váhou.Dnes jdu na kontrolu.tak se sestřička opět pousměje nad mou váhou.4 kilča za 3 týdny to jde ne? 😀 Ale zase si nic neodpustím od sladkého přes brambůrky moooc mi teď chutná.Je to taky skok vždy jsem měla vel.34 až 36 a teď mi těhu kalhoty vel.44 tlačí 😀 ale kdy jindy si to dopřejem.Já to vždycky svádim na bobíska v bříšku, když se mi lidi okolo smějou.To já ne to malej si žádá dobjůtky 😀 .No a po porodu chci najet na zdravou výživu....a procházky a procházky a taky se nevyspíme.............,takže by to mohlo jít pomalu dolů 😉

tina74
14. bře 2012

@pentagras Ahoj, to jsem se raději ani neptala. Obávám se, že jestli se nenarodí a malinko dřív, bude mít přes 4 kg. Nějak ten porod holt budeme muset zvládnout... Tentokrát vyšlo miminko o týden a 3 dny větší. Je tam samozřejmě nějaký prostor pro chybu, ale žádný drobeček to není 😉
Třeba se to ale ještě zbrzí. Já jsem měla 3,4 kg, i když mě máma přenášela. Manžel se myslím narodil v termínu a neměl ani 3 kg.
Já to možná ale fakt trošku přeháním s bílkovinami a se vším. Mám stravu skoro jako pro kulturisty, jen téměř žádný výdej energie. Budu muset ubrat. Ne hladovět, ale jíst normálně.

tina74
14. bře 2012

@bugee No jo, ještě 14 dní a už budou miminka úplně dopečený🙂

bugee
14. bře 2012

@hp Taky bych lenivěla, polehávala, doma už toho moc na práci nemám... Ráda bych naspala "do zásoby", ale spánek mi stačí od půlnoci do cca osmi, pak už když se válím dál, bolí záda a jsem celá rozlámaná, tak radši vstanu. Pak aspoň dvě procházky se psy a mezitím po chvílích u PC, u knížky, v kuchyni. Očekávám, že nastane doba, kdy budu chodit pravidelně spát po obědě, ale pořád nic (když jsem fakt za celé dopoledne odrovnaná a jdu si přeci jen po o zdřímnout, tak večer nemůžu usnout). Teď čekám, že se zlepší počasí a od zítřka budu trávit venku o hodinu víc než minulý týden, tak bych mohla být i urvanější, a tím pádem pak víc odpočívat.
Ať Ti dnešní kontrola dopadne dobře!

bugee
14. bře 2012

@tina74 Kdybych necítila ty kopance, tak mi to pořád přijde jako sci-fi - asi neuvěřím, dokud nebudu držet malého v náručí 😵 Na porod se víceméně těším, ale pořád nevím, co si napsat do porodního plánu...

tina74
14. bře 2012

@bugee Já vůbec nevím, jak by to mělo proběhnout. Pokud to půjde, tak budu ráda, když to zvládnu bez epidurálu a jiné medikace. Ale možná nakonec za ně budu ráda... Vůbec si to nedokážu představit...
A co se nástřihu týká, tak samozřejmě nechci, aby ho dělali zbytečně, ale někdy je zase lepší ho udělat, než by se hráz ještě hůř natrhla. Jinak vlastně vůbec nevím, co se tam píše. Asi se na to budu muset zeptat.

bugee
14. bře 2012

@tina74 Taky bych chtěla pokud možno bez jakékoli medikace, ale kdo ví, co se bude dít? Teď si myslím, že nějakou tu bolest zvládnu, ale abych pak nepříjemně nepřekvapila sama sebe i ostatní, až se ze mně stane totální hysterka... 😕

tina74
14. bře 2012

@bugee Nejde jenom o nějakou hysterii. 20 hodin bolestivých kontrakcí může být pěkně vyčerpávajících. Pak už třeba není síla na tlačení v závěru...

pentagras
14. bře 2012

@tina74 jj, tak nějak to mám i já, občas je teda mega výkop ale pak zas klid, ted jdu ve čt do poradny ještě na gyndu tak snad mi udělá utz a uvidím malou ještě něž mě odešlou už do nemocnice 🙂

babka
14. bře 2012

@bugee Tak jsme z poradny doma. Sestřička mrně přeměřila, převážila, vysvětlila mi ještě rychle, jak se starat o pokožku miminka a dostalo by mi rychlé přednášky na téma péče o miminko, kdybych chtěla. Ale tak ty základní věci už víme stejně z porodnice. Paní doktorka malou prohlídla, napsala recept na Vigantol kapky, co berou všechny děti kvůli kostem. Dostala jsem instrukce, kolik a jak správně přikrmovat. V pátek musíme přijít ještě jednou na přeměření bilirubinu, Malá je pořád trošku žlutá, tak jestli nestouply hodnoty. No a to je asi všechno. Bylo to celkem rychlé. Paní doktorka i sestřička jsou moc milé 🙂

pentagras
14. bře 2012

@tina74 no to jo, já si občas myslím že to bude pěknej malej nervík 🙂 po mamince 😀 protože jak si lehnu tak jak jí se to nelíbí, hned to dostanu důrazně najevo 😀 😀 Jinak já taky měla 3,40 a tatínek necelý 3 kg, tak doufám že nebudeme mít obříka, ale tak nikdy nevíš no 🙂

pentagras
14. bře 2012

@babka tak to jste mě uklidnili, právě asi jak už je ve 30tt větší, tak už se jen obrací ze strany na stranu a nedělá žádný extra cviky 😀

xavera
14. bře 2012

ach jo, holky...dneska mě teda vypěnila na sociálce čůza kráva zmalovaná...nemám to kam vylít, tak si stěžuju tady 😀 . Tam jsem se sice držela a udržela si dekorum, ale čím víc o tom teď ale přemýšlím, tím víc jsem nasr... Šlo jednoduše o to, že mi vyšla hrozně nízká mateřská a že to na odboru sociální podpory doplácejí do nějakého minima 7600 Kč. Potřebují ale vědět, kolik mi sociálka platí, aby mi podle toho doplatili. Šla jsem si jednoduše na sociálku pro nějaký papír, na který mi tu výši napíšou, že s tím půjdu na tu podporu. No co se tam ta pizda ze mě snažila udělat, to svět neviděl. Grrrrrrrrrrr!!!!!! Že nic takového není, a co tam lezu půl roku dopředu a že s tímhle se teda ještě nesetkala a ať vypadnu. Bohužel to byla jen malá pobočka na Praze 1, s jediným okénkem, tekže jsem nemohla jít k jiné přepážce a domluvit se s někým normálním. No tak jsem zajela ještě na tu podporu a klepala se, jak se mnou budou zacházet tam, ale naštěstí slečna byla úplně v pohodě, vše mi potvrdila, že mám pravdu, dala mi na to nějaké formuláře a mám si to řešit po narození miminka, že to pak doplatí. Já nechápu, proč ta sociálka je takový nedobytný hrad. Člověk se tam v životě nikam nedovolá a když už se tam osobně rozjede, tak tam nikdo ničemu nerozumí ( slečna si evidentně stále pletla mateřskou a rodičovskou ) a ještě s vámi jednají jak s blbcem. No nic, omlouvám se za výlev 🙂 prima odpoledne, já jedu za kámoškou na kafčo 🙂

pentagras
14. bře 2012

@flyaway já nabrala 10 kg po těch hormonech do 3 měsíce, pak to šlo tak ruzně, někdy 3 kg měsíc někdy 2 kg měsíc, jak kdy no a mám 30 nahoře, hruza, jsme koule, nemůžu se hjbat jak dřív, byla jsem vychrtlá a ted jsme kus 😀 😀 😀

pentagras
14. bře 2012

@babka tak to je paráda že je hodnoučká 🙂 my určitě budeme mít roštandu, mě přijde že v noci dělá největší divadlo v břiše, to ej ve svým živlu a během dne klidek, tak jsme zvědavá až se narodí 😀 😀

pentagras
14. bře 2012

@xavera ahojky, fakt, to je čůza, neboj to dopadne dobře, ale když už o to mluvíme ani nevím že doplácej PPM, dej nám info, at víme, kujuuuuu 🙂 já určitě taky budu mít mín, jsem mylsela že mi napočítaj plat chlapa a nedaj už nic,,nikdo nic na uřadě neřekne :(

tina74
14. bře 2012

@xavera Teda, to je hrůza!☹ Já musím říct, že všechno vyřizuju telefonicky (s PSSZ pro Prahu 10) a někdy musím hodně obdivovat jejich trpělivost. Nedávno, když jsem nastoupila znovu na nemocenskou, mi bylo divné, proč mám denní sazbu o pár korun nižší než na začátku těhotenství, když jsem tam měla vlastně vyšší zálohy, a paní to se mnou trpělivě prošla položku po položce a vysvětlila mi celý výpočet, jak se z toho odečítají některá období (kdy jsem si zálohy neplatila nebo byla na nemocenské), jak se co krátí atd. Věnovala mi určitě alespoň 45 minut. Potvrzení mi taky bez problémů posílají poštou (minule to nějak nezkoordinovali a přišlo dokonce 3x🙂
To, co píšeš, jsem si už taky zjišťovala. Je to vlastně doplacení peněžitého příspěvku v mateřství do výše rodičovského příspěvku. Já mám mateřskou sice o něco vyšší, než píšeš, ale chci si ji po porodu nechat doplatit na 11.500 Kč (díky manželovi, který je zaměstnanec, to vychází dobře).
Tohle jsem vlastně řešila s Úřadem práce, který to má na starosti. Mám zapsané odkazy na formuláře. Jestli chceš, můžu Ti to pro kontrolu přeposlat.
Asi je to hodně o lidech. Já mám poslední dobou fakt dobré zkušenost jak s VZP, tak s PSSZ, s Finančním úřadem i se zmiňovaným Úřadem práce. Dřív jsem ale taky několikrát narazila na různé blbce☹

tina74
14. bře 2012

@pentagras Je to tak, jak píšu. PPM si můžeš nechat po porodu doplatit do výše rodičovského příspěvku, na který máš nárok. Pro jeho výpočet se zohledňuje jak Tvůj příjem, tak příjem manžela. Nám to vychází na těch 11.500 Kč, tak to raději chceme vyčerpat co nejrychleji.