1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
14. bře 2012

@tina74 Já tomu nerozumím vůbec, ted nastupuju na PPM asi od pondělí, teda jak mi to dr napíše, a to má být 70 procent z platu a když to nebude těch 7.600,-tak mi to doplatěj?CHápu to tak správně?? Ale jestli mi spočítaj plat muže tak jsem ko, to máme víc, já se vtěch minimech nevyznám ☹ ☹

pentagras
14. bře 2012

@tina74 a tohle se vyřizuje na uřadě práce? Tak to tam asi ještě zajdu před porodem, teda až mi přijde ta výměra PPM tak stím 🙂

tina74
14. bře 2012

@pentagras Záleží na tom, na jaký rodičovský příspěvek máš nárok. Jestli na ten nejvyšší (rychlé čerpání, 11.500 Kč), tak Ti to doplatí do jeho výše. Jestli na ten nižší (asi 7.600 Kč, jak píšeš), tak to dorovnají jen na něj.
Samozřejmě se obojí odečítá z těch celkových 220.000 Kč rodičovského příspěvku, nebo kolik to je, a vyčerpáš je rychleji. Nám to tak vyhovuje.
Řešit to můžeš, až když budeš mít rodný list dítěte. Já jsem to nejdřív špatně pochopila a myslela, že mi to doplatí už hned, ale je to až po porodu. Doplácejí to až 3 měsíce zpětně, takže tam nemusíš utíkat hned po porodu.
Jo, vyřizuje to Úřad práce, taky jsem byla překvapená.
Raději si tam zavolej, ale budeš pak potřebovat tyhle formuláře:
Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....
Potvrzení o denním vyměřovacím základu https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit....

tina74
14. bře 2012

@pentagras Vidím, že ty odkazy už nejsou aktuální, ale když na ně klikneš, dostaneš se někam, kde můžeš kliknout na "Výběr formuláře" a dohledat jej podle názvu.

tina74
14. bře 2012

@pentagras A s tím platem manžela to není tak, že bys neměla nárok na doplacení, když má vyšší plat. Nejde o nějaké životní minimum nebo něco podobného.
Celkově je rodičovský příspěvek 220.000 Kč, a pokud máte jeden nebo druhý dostatečně vysoké příjmy, můžeš čerpat 11.500 Kč měsíčně kratší dobu, jinak po 7.600 Kč delší dobu. Myslím, že už nejsou tři možnosti, jak to bylo, ale tím jsem se nezabývala. Nám vyhovuje to nejrychlejší čerpání v nejvyšší výši.

werinka1
14. bře 2012

Ahojky, teda vy jste toho nabrebentily, že stačim sotva dočítat 🙂 Musim se zas podělit se svým dnešním "pozorováním". Teda já se fakt snažila se vůbec nepozorovat! 😅 Ale poměrně dost mi dnes bolely vaječníky, takový píchání a chvilku i v podbřišku. Tak nevííííím...... Ale třeba prsa vůbec nic. A přešla mě chuť na čokoládu. Já, milovník čokolády, každej den na ní ujíždim a najednou se mi příčí. Ale snažim se zůstat nad věcí, můžu si to jenom vsugerovávat a ten podbřišek....no třeba se blíží mrcha 😒 Takže jsem se rozhodla netestovat. Snad to vydržim 😅 Ale mam takovej strach ze zklamání, že si fakt počkam buď na mrchu nebo krev. Jdu v pondělí 19.3., to zas tak daleko neni. Takže uvidíme....

bugee
14. bře 2012

@tina74 Tak teď se připojím já jako totální diletant - mluvíte o mateřské nebo o rodičovské? Vůbec jsem nepochopila, o čem si tu píšete... Mateřská je cca 28 týdnů a výměr se vypočítává u zaměstnance na základě předchozí mzdy, nevím jak to je u OSVČ. Žádost o její vyměření podáváme teď při nástupu na mateřskou. Pak následuje rodičovská, max. 220000 a lze ji čerpat do 3let věku dítěte nebo vybrat kratší čerpání, jen nevím, kdy a kde se o ní žádá... A navíc vůbec nechápu, o čem jste tu celou dobu diskutovaly 😉

Omlouvám se, ale byla jsem dvě hodiny venku na procházce, přišla jsem totálně vymrzlá, vyčerpaná, tak možná mám hypoglykémii 😵, mozek mi to nějak nebere. Děkuji předem za vysvětlení 😔

bugee
14. bře 2012

@werinka1 Jestli nebudeš testovat, tak jsi teda vážně dobrá 🙂 Držím Ti palce, ať to vydržíš a 19.3. očekávám samé dobré zprávy 😉

tina74
14. bře 2012

@bugee Tebe se to v podstatě netýká. Mateřskou máš určitě nad 11.500 Kč, že jo?
Já ji mám (vzhledem k tomu, že jsem OSVČ a mám nízké odvody) cca 9000 Kč měsíčně, a tak si ji (až po porodu) můžu nechat doplatit do výše rodičovského příspěvku (v našem případě 11.500 Kč měsíčně). To znamená, že od narození dítěte budu pobírat těch cca 9000 Kč od ČSSZ a úřad práce mi doplatí cca 2.500 Kč. To znamená, že už během mateřské vyčerpám z celkových 220.000 Kč na rodičovský příspěvek zhruba 4 x 2.500 Kč, a až mi poběží rodičovská dovolená, budeme mít v zásobě už jen 210.000 Kč, tzn. cca 18 měsíců budeme pobírat 11.500 Kč.
Když má někdo nárok jen na rodičovský příspěvek ve výši 7.600 Kč (záleží na příjmech, pak je možné jen pomalejší čerpání), doplatí to úřad práce jen na 7.600 Kč, takže to pak připadá v úvahu jen tehdy, je-li mateřská ještě nižší.
Ještě je to matoucí? 😉

tina74
14. bře 2012

@bugee Jo a nevím, proč to tak je. Někde jsem se to prostě dočetla a pak si to už jen ověřila na příslušných úřadech a předpřipravila si potřebné formuláře, které musím předložit po narození s rodným listem dítěte.
Není to tak, že bych dostala něco navíc, jen budu mít víc peněz v době, kdy ještě nemůžu pracovat.

pentagras
14. bře 2012

@tina74 jj, děkuju, tohle co píšeš jsem myslela že je až právě na rodičovském od půl roku dítěte, to jsme nevěděla že i na PPM, tak to dík, sž budu mít cestu kolem tak tam zajdu alespon pro ty formuláře 🙂 🙂

bugee
14. bře 2012

@tina74 Aha, tak už to chápu. To se mě naštěstí opravdu netýká 🙂 Aspoň něco nemusím zařizovat. Díky moc za vysvětlení, je mi to teď naprosto jasné 🙂

tina74
14. bře 2012

@pentagras Formuláře si můžeš stáhnout z internetu - viz předchozí odkazy.

hp
14. bře 2012

@bugee Tak jsem zpátky 🙂 Taky bych chodila na procházky,ale prý se mam šetřit(natékají mi nohy a bolí mě břuch,když dlouho chodi¨m) ☹ No nic vážíme 2900, Miša je 2 týdny napřed 🙂 ,Takže mi pan doktor dává prý týden až dva a kjuk bude chtít na svět 😀.Nu,takže zítra kjukovi zbalim věci a nabiju foták, pak jsem připravená 😉

pentagras
14. bře 2012

@tina74 jj, už jsem na to koukala ale mám rozbitou tiskárnu tak uvidíme jestli bude do tý doby jiná 🙂 🙂

tina74
14. bře 2012

@pentagras Tak to jo...

tina74
14. bře 2012

@hp Jééé, taky máš malého obříka🙂

bugee
14. bře 2012

@hp Páni, to jsou zprávy 😉 V týhle diskuzi máme rodit duben-květen a ne v březnu, trochu mi to připadá jak rychlostudium na právech v Plzni 😲 Že by se mimča z IVF dopékala na vyšší obrátky? 😉 No jo, tak se začni připravovat a odpočívej, ať máš z čeho čerpat! A samozřejmě gratuluju k pěknýmu macíkovi 😉

bugee
14. bře 2012

Mě čeká poradna zítra, tak doufám, že nedopadnu podobně - vážně chci rodit až kolem dvacátého dubna a ne na začátku, chci si užít ještě kousek jara 2v1 a hlavně natrénovat epi-nem na porod... Držte mi palce. Ale jestli se dozvím to samý prd jako teď Xavera, tak tam asi udělám čóro 😝 Odbýt se prostě nenechám. Chci minimálně vědět, v jaký přesně je mimčo poloze a jak je na tom CS.

pentagras
14. bře 2012

@bugee Já jdu taky zítra do poradny, tak jsme zvědavá jestli už budu mít něco dovoleno 🙂 🙂

pentagras
14. bře 2012

Jinak holky, ještě k tomu vyvařování dudláků 😀 Vyvařila jsem dudlíky a uvnitř to zůstalo orosený, co stím děláte, vyschne to?

hp
14. bře 2012

@tina74 jjo drobítko větší 😀 pořádnej chlapák 😀

hp
14. bře 2012

@bugee Ty já už se těšim,jsem hrozný neohráblo a nikam přádně nemůžu.A jěště k tomu 3 nej kámošky mají mimi(4 a 3 měsíce a 2 týdny)a kollegyně se kterou jsem pracovala 4 roky má termín, jako já 😀 Vyrůstaly jsme všechny spolu a teď budou naše děti.Bydlíme kousek od sebe.Každý den za mnou jezdí s kočárky,tak se těšim až vyjedu 😀 .Jen si teď budu vychutnávat poslední bezstarostné noci......

bugee
14. bře 2012

@pentagras Držím pěsti, ať je vše v pořádku. Snad Ti doktor dá nějaké pozitivní zprávy a uvolní režim 🙂

bugee
14. bře 2012

@hp No tak to je něco jinýho, jestli se už těšíš, tak Ti budu fandit, ať to máš co nejdřív za sebou 😉

pentagras
14. bře 2012

@bugee jj, děkuju, ty taky at máš vše ok 🙂 🙂 Docela se klepu, jak se to blíží a každej rodí dřív 🙂 začínám být paní Poserová 😀 😀

werinka1
14. bře 2012

Pomóóóóc, mam strach ☹ Pěkně mě bolí bruško. A jsem parádně nafouklá. Úplně čekam kdy se spustí červená ☹

bugee
14. bře 2012

@werinka1 Nafouklá můžeš být z utrogestanu, já byla celej první trimestr. Držím palce, ať mrcha uteče a bobísek se drží, kde má! 😉

werinka1
14. bře 2012

@bugee Jsem fakt na ránu co? Ta bolest přešla. Ach jo, to je boj tohle 😒

tina74
14. bře 2012

@bugee Tak ať Ti zítra dobře dopadne poradna. Budu na Tebe myslet, dej pak vědět...