1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

werinka1
15. bře 2012

@bugee Moc děkuju. Já asi nedospim 😀 Začínaj se mi hlavou honit myšlenky, co když to nevyjde, jak to prostě zvládnu. Pořád se okřikuju, nesmim si myslet, že to tam na 100% bude, musim bejt střízlivá, nemusí to klapnout, ale prostě nejde, nejde a nejde se na to připravit 😒

flyaway
15. bře 2012

@werinka1 No ale teda doufám, že jsi smířená s tím, že "pařit" budeš tak akorát u ledového čajíčku a natírání budeš jen zpovzdálí přihlížet a kontrolovat 😉 . Páč zítra po objevení // už nic jiného ani nebudeš moct dělat... 😎
Moc držím palce a budu netrpělivě vyhlížet zítřejší dobré zprávy! 🙂

pentagras
15. bře 2012

@jajinka28 Jájinko, to je bezva, ddržím palce at se brzo uzdravíš 🙂 🙂

hp
15. bře 2012

@werinka1 JJo chápu,já šla 14 den na záchod a zase z něj odešla s nepoč.testem,jak jsem se bála výsledku,ale pak jsem dostala vynaddáno, donutila známá co má dvojčátka z IVF 🙂 a byl tam strašně slaboučký duch 🙂 Tak tfuj,tfuj......

pentagras
15. bře 2012

@bugee ahojky bugetko, a jéje, tak třeba se ješte otočí, no já taky dnes nic, žádná extra kontrola ani utz, nic, jen stěr na streptokoka a vypsání ukončený marodnýho, nic nevím, dcl mě to štve, tak za 14 dní jdu naposled na gyndu k mojemu dr a hned i do nemocnice na monitor, taky jsem zklamaná ☹

werinka1
15. bře 2012

@flyaway s tim se vyrovnam určitě snáz než s / 🙂

werinka1
15. bře 2012

@hp Já jsem zítra 11 den po ET. Tak jestli by se držely obě dvě, mohla by čárečka být (poprvé byla 10 den po ET), já si myslim, že i kdyby tam bylo "jen" jedno, mohl by být alespoň slabounkej dušík. Jestli nebude ani ten, tak házim opět utroš do žita.

hp
16. bře 2012

@werinka1 Bré ránko,tak jsem myslela,že už sem hodíš výsledek 😉 Valim ke kadeř ať jsem do porodnice kjásná 😀 , tak se budu tešit na dobré zprávy 🙂

hp
16. bře 2012

Bré ránko všem,v Č.B. je krásné počásí ,tak hezký den 😀

bugee
16. bře 2012

@werinka1 Taky čekám 😉 A je k tomu slunečný den jako malovaný 🙂

pentagras
16. bře 2012

Taky všechny zdravím, dnes je oprsvdu nnádherně, ani nevím jestli jsem to včera psala ale mám dovoleno už chodit venku, super 🙂 🙂 jinak @werinka1 tak už?

xavera
16. bře 2012

@werinka1 tak cooo?

xavera
16. bře 2012

holky, mrkněte na můj týden - pomóc!!!!..Jinak Staré Město hlásí taky krásně 🙂

pentagras
16. bře 2012

@xavera no tak to už je hustý 😀 😀 😀 😀 😀

pentagras
16. bře 2012

@xavera prosím tě, chci se zeptat na to vyvařování dudlíků, v dudlíku je to orosený trošku, vyschne to?

xavera
16. bře 2012

@pentagras vlastně mám ode dneška úplně donošené miminko - 14 dní před termínem. Hrozně mě to dojímá, jak jsme to zvládli a vzpomínám na celou tu cestu. To nejdůležitější máme ale samozřejmě ještě před sebou a slavit budu až ji opravdu budu držet v náručí - pak tomu všemu asi teprv uvěřím.

pentagras
16. bře 2012

@xavera neboj určitě vše zvládnete 🙂 pak nám dej vědět co a jak 🙂 🙂 kdyby náhodou

xavera
16. bře 2012

@pentagras ahoj, já to vyvařila všechno v páře - lahvičky, savičky, šidítka - všechno pak bylo orosený..... a pak jsem to položila na suchou čistou látkovou plenu a nechala do rána uschnout. Kapičky zmizely. Někde píšou, že se mají ze vnitřku šidítka vymáčknout. Mě se na to ale nechtělo matlat rukama.

pentagras
16. bře 2012

@xavera aha, tak dík, taky to mám schnout na plíně, taky snad to zmizí, to je blbý na to šahat, to se mi taky nechce.

jajinka28
16. bře 2012

Krásné ráno všem děvčátka, Praha východ taky hlásí počasí jako lusk 🙂 děkuji xaveře za info ze Starého města, dnes se chystám do Kotvy a Palladia tak aspoň vím, jak tam je 😀 jinak teda tvůj týden, to už je mazec!už se mooooc těším na Violku! 🙂 Jak se cítíš??Pozoruješ nějaké změny na sobě??
Holky všem moc krásný den přeji! 🙂
@werinka jsem napnutá jak kšandy, tak co??

xavera
16. bře 2012

@pentagras ale si říkám, že se nesmíme tak bát. Ještě chci vyvařit jedny šidítka a ty zkusím vymáčknout. Když si před tím člověk umyje ruce, tak je to určitě OK 😉

gabulenka
16. bře 2012

@xavera ahojky, ty jo už to máš za páááááááár 😀 ty dudlíky by mě taky zajímaly, protože je budu kupovat a vyvařovat 🙂
@werinka1 netrpělivě čekáme na výsledek a držíme pěstičky 😉
@hp dobré ránko, u nás v Drásově je taky nááádherně 😉 téda určo budeš krásná mamča, tak nám pak napiš, co s tebou kadeřnice provedla 😉
@flyaway tobě ty týdny krásně naskakují, paráda 😉
Jinak moje postřehy z včerejší poradny jsou taky nic moc. Vše se zdá ok, malá je hlavičkou dolů, vody je dost, čípek ok, ale víc nevím. Došly výsledky z druhýho oběru krve a ty jsou nic moc. Zhoršila se mi anémie, tak mám navýšený železo a mám nízký i krevní destičky, takže jsem pro změnu odeslaná na hematologii na kontrolní vyšetření, aby mě prý nějak připravili k porodu. Abych víc nekrvácela nebo co😢 Odpo se tam budu objednávat, tak jsem zvědavá, jak to vůbec bude probíhat. Já už budu sledovaná ze všech stran. Co návštěva to většinou nějaká jobovka. Už i doktorka říkala, že už abych zdárně porodila, ty moje diagnozy nemá kam psát, už jsme si toho vybrali moc moc. Jinak 26.3. jdu už do poradny do porodnice, tak jsem zvědavá, co se mnou udělají. Moje doktorka říkala, že stejně to těhotenství ukončí asi dřív, podle všech výsledků, přenášet mě nenechají... Tak uvidíme na příští kontrole...
Dneska je nááádherně, odpoledne jdu na babinec. Jdeme dodatečně slavit MDŽ s holkama a ženskýma z manželové strany. Bude nás asi 10. Každoroční tradice 😀 Tak se těším 😉 Užívejte sluníčka 😉

xavera
16. bře 2012

@jajinka28 ahoj, tak snad to počasí vydrží i do Tvých pochůzek tady u nás 🙂
Díky za optání, já se cítím úplně v pohodě. Kdybych neměla to břicho, který se občas mele, tak o ničem nevím. Jediný co, že se mi trochu blbě chodí, když jdu někam dál, už cítím ten tlak do pánve. Ale jinak pokud funguju doma či krátké pochůzky po okolí, není mi vůbec nic. V noci tak 5x na wc, ale hnedka zase usnu dál. Záda nebolí, únava není, otoky jen minimálně kotníky k večeru. Pořád si říkám, že ten porod bude strašný, když mé těhotenství je takto pohodové. Včera jsem se dozvěděla, že epidurál pro mne nebude vhodný, tak se připravuju na strašná muka.

xavera
16. bře 2012

@gabulenka
@pentagras
holky, na zadní straně obalu těch dudlíků ( nebo lépe šidítek, protože dudlík je to co se dává na lahvičku s pitím ), je napsáno že při vyvařování se dovnitř může dostat malé množství vody, které lze odstranit lehkým stisknutím. Takže je to úplně normální 😀

tina74
16. bře 2012

@xavera Já se taky chystám na vyvaření 2 dudlíků (šidítek). To mám tu gumovou část prostě nějak vytáhnout a dát na pár minut do napařovače? Nemáme ten klasický na knedlíky, ale v podstatě takový půlhrnec, který se vsune do hrnce a zakryje jeho pokličkou. Připravujeme tak např. zeleninu. To by asi šlo...

tina74
16. bře 2012

@werinka1 Tak jak to s Tebou vypadá?

jajinka28
16. bře 2012

@xavera je moc dobře, že tě netrápí nějaké velké potíže, na to, že už to máš " za pár", bych čekala, že ti bude právě hůř..ale tím to hlavně nechci přivolat 🙂 jak to, že nebudeš moc mít epidurál??Já ho teda prý taky mít nebudu, kvůli té trombóze..ale říkám si, naše maminy to taky zvládly bez něj, tak mi holt taky 😉 a aspoň jedno pozitivum - bez něj je prý porod rychlejší...ale já jsem krapet srágora, takže z té bolesti mám celkem hrůzu, měla jsem ten epidurál jako takovou psychologickou berličku 😀

xavera
16. bře 2012

@tina74 počkej, to nic nevytahuj, to bys to šidítko asi zničila 🙂 u lahviček jo ( savičku ) - ta gumová část je vyměňovací. Já na to mám sterilizátor do mikrovlnky. Tam je plastová podložka s dírkama, pod to se nalije trocha vody a asi 5 minut v mikrovlnce se to v páře sterilizuje. Nevím, jestli se to dá vyvařovat i v nějakém jiném běžném kuchyňském zařízení.
http://www.babyssimo.cz/Jidelni-potreby/Sterili...

gabulenka
16. bře 2012

@xavera ok, díky 😉 mám radost, že jsi v pohodě a cítíš se dobře 😉 proč nemůžeš mít epidurál?
Ještě jsem se chtěla zeptat, holky, máte koupené nějaké věci pro mimi z lékárny jako nevím třeba nějaké čípky, něco na prdíky, líh na pupík (nebo ten až před porodem?) atd. ? Jen mě to tak napadlo...

xavera
16. bře 2012

@jajinka28 no s tím epidurálem - protože jsem na to dostala dotazník, a tam jsou dotazy: hojí se vám snadno rány? dělají se vám snadno modřiny? a to mě nehojí a dělají. Navíc mi dělali asi před 4mi roky lumbální punkci, po které jsem měla postpunkční šok a 2 měsíce byla mimo - zvracení, motání hlavy, hospitalizace na neurologii. Tohle když se v porodnici dozvěděli, tak mi řekli, že epidurál nee, že musím po porodu fungovat s miminkem a ne být vyřízená a mimo. Což je pravda, takže budu muset zatnout zuby.