1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

gabulenka
16. bře 2012

@xavera aha, tak to by asi fakt nebylo dobrý... ale ty to zvládneš levou zadní i bez epidurálu 😉

jajinka28
16. bře 2012

@xavera aha..no teda chudáku, tak to sis užila☹moje mamka má za sebou 3 lumbálky a taky po nich nebyla v pohodě a dodnes cítí i ty vpichy ☹ ..a ten dotazník ti dali v porodnici?

tina74
16. bře 2012

@xavera Tak to máš opravdu kontraindikaci...☹ Mně se třeba rány hojí dobře. Někdy mám sice modřinu a nevím, kde se vzala, ale pak si uvědomím, že jsem opravdu do něčeho narazila. Tak si jen musím dát pozor na ten dotazník, abych tam něco zbytečně nezaškrtla...
Jestli budu chtít epidurál ale stejně nevím. Těžko to teď dokážu odhadnout. Nejsem zásadně proti, pokud by to šlo bez, zkusím to vydržet, ale ne za každou cenu.
Co se dudlíků týká, sterilizátor právě zatím nemám. Tak já se zeptám v lékárně v porodnici, co by doporučili. Jeden dudlík jsem kupovala tam. Třeba bude stačit horká voda. Prsa si přece taky nebudu sterilizovat nad parou...

babka
16. bře 2012

@gabulenka Já nemám koupeno nic vlasně do teď 🙂 Kromě tedy lihu a tamponku na pupik, to jsem kupovala cestou z porodnice.

babka
16. bře 2012

@tina74 Speciální sterilizátor není vůbec třeba, stačí všechno vyvařit normálně v hrnci 🙂

xavera
16. bře 2012

@jajinka28 jojo, to mi dali v porodnici v Podolí při první návštěvě poradny v kartotéce při vyřizování karty. Při tom jsem dostala také dotazník o jméně dítěte a pár dalších papírů.

jajinka28
16. bře 2012

@xavera ok, děkuju moc za info🙂a v kolikátém týdnu jsi vlastně byla poprvé v poradně v Podolí?

xavera
16. bře 2012

@tina74
@babka
asi není třeba, já ten sterilizátor dostala od kámošky, takže nebylo co řešit. Takže normálně vařit vodu v hrnci a do ní naházet ty plastový věci? To se nerozvaří?

xavera
16. bře 2012

@jajinka28
poprvé jsem tam byla toto pondělí. Šla jsem tam s tím, že jsem 36+3 ( podle MS ) a tam mi to přepsali, že jsem 37+3 ( podle UZ z 12.týdne ). Příští pondělí tam jdu podruhý a to jim už budu odevzdávat dotazník o jméně, zbytek papírů s sebou na porodní sál do té první tašky. Ještě si uvědomuji, že musím dnes nechat ověřit kopii oddacího listu - to musím dát v pondělí s tím dotazníkem o jméně.

tina74
16. bře 2012

@babka Já pak asi nějaký koupím spolu s odsávačkou, lahvemi atd. . Pokud budu úspěšně kojit, bude se obojí hodit... A sterilizátor se vlastně bude hodit i později třeba na Nutrillon, že jo? Čím teď malou vlastně dokrmuješ?

tina74
16. bře 2012

@jajinka28 V Podolí se chodí od 38. týdne. Mám to tak já a myslím i Xavera...

tina74
16. bře 2012

@jajinka28 Stihla odpovědět dřív🙂

tina74
16. bře 2012

@xavera Stačí jim kopie oddacího listu? Já jsem tam právě chtěla volat a zeptat se. Originál oddacího listu se mi nechce nikam nosit a třeba ho pomačkat nebo něčím polít...

jajinka28
16. bře 2012

@tina74 děkuji🙂

tina74
16. bře 2012

@xavera Já moc doufám, že mi nebudou upravovat termín podle posledního ultrazvuku. To už bych teď byla najednou na konci 36. týdne !!! Podle NT screeningu "jen" na konci 35. týdne...

xavera
16. bře 2012

@tina74 přesně - když to bude ověřená kopie, tak to musí stačit. Vyrazím ven někam na czech point - doufám že na poště mi to udělají.

xavera
16. bře 2012

@tina74 no počkej, uvidíš 😉 jak dopadneš s tím termínkem.

tina74
16. bře 2012

@xavera Na poště to určitě dělají. Dělají tam už i různé výpisy (např. z listu vlastnictví) a myslím, že i ověřují podpisy.

tina74
16. bře 2012

@xavera Já nic nechci posouvat... ☹ Už jsem psychicky připravená na toho 25.4., popř. o něco málo dříve. Jestli mi to najednou o tolik poskočí, tak nevím...

xavera
16. bře 2012

@tina74 Víš co? já se napřed taky lekla...ale pak mi došlo, že když budu jako prvorodička přenášet třeba 14 dní, je dobře že mi to posunuli o týden dopředu. Jinak by už děťátko mohlo být moc veliké, nebo špatná voda, placenta - já nevím bůhví co ještě. Takže nakonec to beru jako pozitivum.

xavera
16. bře 2012

holky já bych s vámi kafrala dál a dál, ale musím běžet, mám toho dnes na seznamu hafo, tak papá a užívejte krásný den.

tina74
16. bře 2012

@xavera To máš pravdu. Pokud bych měla přenášet, tak už by mohly později být dost velké komplikace. Miminko je už teď hodně velké...
Tak hezký den! Ať se Ti podaří všechno vyřídit. Já se jdu taky pustit do vyřizování a taky si zajdu na pořádnou procházku, když tak krásně svítí sluníčko.

babka
16. bře 2012

@xavera Nerozvaří 🙂 Já tak včera zrovna čistila odsávačku. Sterilizátor mám takový mini na jednu lahvičku (někde jsem k něčemu) dostala, tam bych odsávačku nenacpala 🙂 V návodu k ní je přímo doporučeno vyvařit v hrnci s vařící vodou po dobu 5 minut. Taky jsem se trošku bála, jestli to nějakým součásem nebude vadit, ale ona ta voda má taky max. 100 stupňů, takže ty materiály jsou tomu přizpůsobeny 🙂

babka
16. bře 2012

@tina74 Krmíme Nurilonem 1 HA. Malou tím začali krmit v porodnici, vyhovuje jí to, tak proč to měnit 🙂

tina74
16. bře 2012

@babka Ten je stejně nejlepší🙂

bugee
16. bře 2012

@gabulenka Ahoj, na str. 270 naší diskuze jsem psala, co všechno jsem v lékárně pro mimi pořídila - měla jsem seznam od kamarádky, abych pak nemusela pro každou blbost jezdit, když budu mít plné ruce práce s mimčem a pejskama.

bugee
16. bře 2012

Právě jsme nastěhovali domů postýlku 🙂 Teď do sebe něco hodím a půjdu s pejsky ven, užít si sluníčko 😉

bugee
16. bře 2012

@xavera No, máš to fakt za pár - teď už můžeš rodit kdykoli, Violka je připravená 🙂 A to, jak se dobře cítíš, je vážně vyjímečný, užívej si to, většina z nás touhle dobou už nebude spát, chodit, ležet, sedět, vše bude bolet... A nic si nedělej z toho, že nemůžeš epidurál, já se mu pokusím také vyhnout, chtěla bych to zvládnout bez (pokud se mi teda prcek správně otočí a nepůjdu na císaře).

bugee
16. bře 2012

Sluníčko jsem si fakt užila, nazpátek jsem šla už jen v tričku a 1,5 hodinová procházka mě i psy naprosto odrovnala 🙂 Je to nádhera... Zítra se chystáme na výlet (manžel si bere kolo, já psy 😉), pojedeme někam k Živohošti, moc se těším, bude to první výlet po hodně dlouhé době.

tina74
16. bře 2012

@bugee Taky jsem teď přišla z venku. Nejdřív jsem si dala oběd venku na terase a pak se ještě šla projít do lesa... 🙂
Je tam fakt nádherně, kéž by takové počasí vydrželo co nejdéle!