1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
17. bře 2012

@cuddle To je tedy smůla ☹ Ale zase je dobré, že se ten zánět přeléčí a pak už bude dobře.

babka
17. bře 2012

@bugee Chudinko, ty tvoje problémy mě fakt mrzí. Umím si představit, že tě prcek trápí. Ona ta hlavička umí pěkně tlačit ☹ Vzpomínám si, jak jsem občas trpěla s tou naší malou já a to jsem z oho jejího roztahování neměla takové problémy jako ty... Ale vydrž, za chvilku bude prcek venku a všechno mu to odpustíš 😉

bugee
18. bře 2012

@babka Ahoj, to ráda slyším, že se tatínek stará a Ty si můžeš aspoň trošku přispat, a to odsávání neřeš, je dobře, že ses vyspala a budeš v pohodě 😉

bugee
18. bře 2012

Za chvíli jedeme fotit "břicho", tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat... Manžel je trochu stydlín, snad nebude moc svázaný, aby focení proběhlo v pohodě a fotky se vydařily. Hezkou neděli všem 🙂

flyaway
18. bře 2012

@bugee Tak doufám, že se pak s fotečkama pochlubíš 🙂! Taky to máme v plánu někdy v létě, tak abych se případně nechala inspirovat 😉. Budete v ateliéru nebo i venku? Dnes je taky nádherně, tak by to byly krásně sluníčkové fotečky 😵.
Jsem moc ráda, že už je Ti lépe a že sis aspoň trošku užila toho včerejšího nádherného počasí. Už se ten čas krátí, tak snad to byla poslední kolika a už budeš mít pokoj - moc bych Ti to přála!!!

jajinka28
18. bře 2012

@bugee bugeenko co to tady čtu ☹ ty koliky, to je šílený ☹ je mi to moc líto, že tě to tak šíleně morduje ☹ trpěla jsi na ně i před těhotenstvím nebo se vyskytly až teď??hlavně, aby se to nějak nestupňovalo...
Krásně si užijte dnešní focení, my ho máme už za sebou a fotky jsou nádherné, je to krásná památka🙂
Pozdravuj moc Jonáška pejsánky a užij si dnešní den! 🙂

jajinka28
18. bře 2012

@flyaway ahoooj mamino, tak japak se máš??teda vlastně máte??🙂tobě ty týdne skáčou nějak strašně rychle mi přijde 🙂

bugee
18. bře 2012

@flyaway @jajinka28 Díky, děvčátka 🙂 Koliky jsem nikdy předtím neměla, žádné problémy se žlučníkem, žaludkem, nic... Prostě to přišlo od půlky těhotenství 😒 Tak snad se to po porodu uklidní a nebudu muset na operaci, kéž by!

Focení jsme si užili, byli jsme vevnitř, ne přímo v ateliéru, ale v salonku jednoho menšího hotelu a bylo to fajn. Venku už by bylo na mě moc velký vedro. I tak jsem z toho docela utahaná, půjdu si na chvíli lehnout.
Fotky budou cca za týden, mám z nich radost, tak doufám, že se mi budou stejně líbit i v těch větších velikostech (ne jen na displeji foťáku)... Pak sem nějakou dám 😉

xavera
18. bře 2012

ahojky děvčátka. Zdravím všechny po krásném teplém a slunečném víkendu. I když moc dobrých zpráv tu tedy nečtu ☹ ☹ ☹
@cuddle ach ne, to je napalici teda zese tohle. Chápu tě, jak už jsi z toho otrávená a ani nemáš náladu a sílu zjišťovat, kde se zánět vzal nebo o co vůbev jde. Tolik jsem ti ten KET přála - ach jo, posílám hodně sil do dalšího čekání.
@werinka1 naděje umírá poslední. Uvidíš z krve - tfuj tfuj!!
@bugee to je děs běs ta kolika teda, je mi tě hrozně líto. Už to odeznělo? Jeli jste nakonec na ten výlet?
@babka ahojky mamino 🙂 vidím, že to není žádná sranda s tím miminkem tedy, určitě jsi ale přes to všechno šťastná a hrdá mamča. Jak si užíváš vycházky při takovém krásném počasí?

flyaway
18. bře 2012

@jajinka28 No skáčou, skáčou, však se vás snažím dohnat, co to jen jde 😀 !
My se máme dobře, pěkně rosteme, bříško už nás teď při braní magnézka nebolí, jen ta zácpa a dozvuky nevolností, ale to se dá přežít. Akorát jsem včera při výletě do Hostýnských vrchů zjistila, že budem muset asi poněkud zkrátit trasy našich oblíbených túr nebo alespoň upustit od kopcovitých terénů - těch pár kilo navíc je prostě znát, nožičky to nezvládají a do kopců funím jak mašinka 😒

bugee
18. bře 2012

@xavera Na naplánovaný výlet jsme nejeli, už bychom to časově nestihli a nebylo mi ani úplně dobře, ale přesto jsme byli dvě hodiny v lese, bylo tam krásně, prošla jsem se, zrelaxovala a cítila se hned líp 🙂 Dnes už zase nevím, že nějaká kolika proběhla... Ale je to fakt hnus 😖 Snad se nebudou opakovat moc často 😔
A co Ty? Užila sis víkend a cítíš se pořád dobře? Kdy jdeš na další kontrolu?

bugee
18. bře 2012

@flyaway Zhruba ve Tvých týdnech jsme museli zkrátit výlety cca na 8km, víc už jsem nedala, taky jsem funěla jak parní stroj 😉 Teď dám tak max. 6km a trvají mi 2hod, když jdu rychleji, tak mě bolí břicho, ale už se nezadýchávám 🙂 Zato, když dorazím domů a sednu si, tak pak nemůžu vstát, a když vstanu, na první kroky bych potřebovala "chodítko" 😀

flyaway
18. bře 2012

@bugee Koukám se mám na co těšit 😀
My právě včera dali cca 10km a z toho bylo tak 7km do kopce, takže jsem dorazila domů docela k.o., ale fakt bylo nádherně a za odměnu jsme si dali na Hostýně výbornou svíčkovou s pěti, takže to stálo za to 😀

xavera
18. bře 2012

@bugee to je alespoň malé uklidnění, že ti to vždy odezní bez následků a můžeš relativně normálně fungovat dál. Nakonec jsis i užila procházku v lese - to zní moc dobře. A focení díky tomu určitě dobře dopadlo a na fotečkách budeš vypadat spokojeně. 🙂

Já si víkend užila. V sobotu dopoledne jsme jeli s manželem do Řevnice za přáteli a užili si holčičky 3,5 roku a 1 rok staré. Odpoledne mne manžel odvezl za kamarádkou na její rozlučku se svobodou...takový babinec - 8 ženskejch ( samé mlaďošky - jsou to partnerky mých spolužáků z výšky - holky od 25 do 30 ti let ) tak to byla pro mne celkem příjemná změna témat k diskusi. Dnes jsme měli pro změnu návštěvu u nás doma - zastavil se můj kolega s celou rodinou - chlapeček 6 let a holčička 1, 5 roku. Takže zase vše kolem dětí. Te´d jsem ještě uvařila večeři a na žehlení tedy už nejspíš kašlu. Zítra je taky den 🙂 už jenom spacifikuju kuchyň a půjdu se pomalu natáhnout.

Další kontrolu v Podolí mám zítra po poledni. Začínám rovnou na monitorech, pak s výsledkem přes sesternu k doktorce. Ještě se tam budu muset stavit někde odevzdat papíry se jménem miminka.

bugee
18. bře 2012

@xavera No, musím říct, že pokud by to focení mělo být včera, tak to nedám, ale dneska už jsem byla v pohodě, tak snad ty fotky budou ke koukání 😉
Zítra je taky den, odpočívej a relaxuj, brzy budeš mít záhul jako @babka, tak ať jsi na to odpočatá 😉
A ať je vše na zítřejší kontrole v pořádku!

babka
18. bře 2012

@xavera Sranda to občas není, ale stejně jsem šťastná, že mám berušku už u sebe. Vždycky, když na ni koukám, jak spí a vypadá tak spokojeně, tak to stojí za to 🙂 Jizva už taky skoro nebolí, takže prima. Jenom to kojení, kdyby mi ještě šlo, tak bych byla spokojená ☹ Tobě už se to taky blíží, tak odpočívej, ať tě pak Violka hned neutahá 🙂 Taky jsem si měla naspat něco do zásoby 😀

bugee
19. bře 2012

@babka Ahoj, mazala sis tu jizvu něčím, aby se rychleji zhojila? Dozvěděla jsem se, že existuje nějaký hemagel -pomáhá velmi rychle zhojit ránu, je to něco nového, stojí kolem 100 korun. Jestli mě čeká sekce, tak jdu do něj.
A s tím kojením je to každý den o něco lepší nebo máš pocit, že je to stále stejné? Musí to být velmi náročné 😖 Tak snad se to zlepší, držím palce!

babka
19. bře 2012

@bugee Nemazala jsem ničím speciálním. V porodnici mi říkali, že na začátek se o má jenom desinfikovat, takže jsem stříkala nějakým sprejem, co manželovi prodali v lékárně. Po propuštění mě poslali do lékárny, atˇse poradím tam. No a paní magistra mi nakonec po dlouhém přemýšlení řekla, že stejně je nejlepší měsíčková mast, tak teď mažu tím. Ale pořád přemýšlím, jestli nekoupit něco speciálního na jizvy, aby se to nejen hezky zahojilo, ale aby to taky nějak vypadalo....Asi pošlu ješě někam manžela, ať se zeptá. A na en hemagel se podívám na interneu. Budu teď něco objednávat z lékárny, tak že bych rovnou zkusila pořídit?
S tím kojením mi to připadá pořád stejné ☹ Pořád se mi nedaří odsát nic moc a malá ode mne sát nechce. Vydrží vždycky jenom chvilku, to mi a odsávačka připadá účinější. Včera jsem četla nějaké rady ohledně kojení na internetu, tak to budu dál zkoušet. I jsem se ptala jedné laktační poradkyně, prý by to chtělo přes den odsávat po hodině, v noci max. po třech. No, zní to krásně, ale nevím, jestli to zvládnu ☹

gabulenka
19. bře 2012

@babka věřím, že se to kojení zlepší 😉 nezkoušela jsi nějaké ty čaje pro kojící matky? Měla to sestřenice a prý jí to pomohlo, ale nevím...

babka
19. bře 2012

@gabulenka Ještě nezkoušela, ale hodlám dnes v lékárně koupit. Poradkyně mi doporučila i nějaká homeopatika, ak zkusím asi i ty. Jestli to nepomůže, tak budu mít aspoň pocit, že jsem pro to udělala max. 😒

bugee
19. bře 2012

@babka Tak Ti posílám alespoň rychlý odkaz na ten hemagel, vypadá to skoro jako zázrak 😉, škoda, že jsem to nevěděla dřív: http://www.hemagel.net/hemagel/hemagel.asp
A to kojení vypadá jako pěkně tvrdý oříšek, jestli zvládneš přes den odsávat po hodině, tak to jsi opravdu pašák, moc si to neumím představit, a to ještě vůbec nevím, o čem mluvím 😒 Drž se, ať se to zlepší!

jajinka28
19. bře 2012

@bugee
@babka Ahoj holky, hemagel můžu jen doporučit, už ho mám koupený, je prý vynikající i na poraněnou hráz po nástřihu nebo pokud se jakkoliv poraní, na jizvu po císaři a prý i na popraskané bradavky, na hemeroidy, opary...nijak se nevstřebává, takže ani ani miminku nevadí..kamaráda co je po porodu si ho nemůže vynachválit, v lékárně mi ho taky doporučili a dokonce o něm mluvili v tv nějakém pořadu...
Já osobně jsem ho testovala na manželovy, když si na stavbě poranil ošklivě ruku a opravdu paráda, kamarádovi operovali hemeroidy a taky si hojení moc pochvaluje..🙂

bugee
19. bře 2012

@jajinka28 Jé, to jsem moc ráda, že mi potvrzuješ, co jsem slyšela 🙂 - škoda jen, že jsme to nevěděli kvůli Babce o pár dní dřív 😒

jajinka28
19. bře 2012

@bugee jsem blbec, měla jsme se o tom zmínit☹...já se bojím děsně nástřihu hráze, takže proto jsem do toho šla, prý to krásně a hodně rychle hojí...takže Hema gel přibalit do tašky do porodnice, bude se hodit🙂

jajinka28
19. bře 2012

@jajinka28 a je prý vhodný i pro miminko, na různé opruzeniny, pupínky atd..

bugee
19. bře 2012

@jajinka28 Rozhodně si ho koupím a s sebou zabalím 😉 A co Ty? Jak se máš?

jajinka28
19. bře 2012

@bugee já právě vyrážím do centra, mám sraz s kamarádkou, pak něco honem koupit pro Karolínku, jak jsem byla zavřená v té nemocnici, tak krapet zaostávám co se výbavičky týká🙂
Jinak to jde, jen únava, oteklé nohy, taková ta klasika🙂
Doufám, že jste si focení užili, my jsme se u toho děsně nasmáli, páč ani já ani ani manžel focení vůbec nemusíme, takže to byla komedie, ale fotky jsou moc krásné 🙂
kdy máš další kontrolu??myslíš, že se Jonášek otočil nebo máš pocit, že je stále ve stejné poloze?

gabulenka
19. bře 2012

Holky, díky za tip na ten Hemagel 😀 zní to moc dobře 😉
@babka přesně jak píšeš, aspoň si můžeš říct, že jsi zkoušela různý možnosti 😉 Uvidíš, co zabere 😉

bugee
19. bře 2012

@jajinka28 Tak ať v centru dobře pořídíš 🙂 Focení bylo fajn, taky nejsme pózovací typy, ale i tak jsme si u toho užili legraci 😉 Kontrolu mám 29.3., kdy se bude lámat chleba... Nemám pocit, že by se malej otočil správně, naopak, dnes v noci byl nastěhovaný víceméně v levé půlce břicha, dělal čóro, že jsem musela do půl druhý počkat, až usne. Hlavičkou mě tlačil pod žebra, naštěstí na opačné straně než je žlučník, takže žádný problém. Ale otočit by se teda mohl - pořád ho přemlouvám, ale kvůli strachu z obtočeného pupečníku ho k tomu nechci nutit žádnými cviky... Ještě má pár dní čas a myslím, že i celkem místo, tak buď bude chtít nebo ne, je to jen na něm 😉

babka
19. bře 2012

@jajinka28 Prima, děkuju za informaci o tom hemagelu, asi zkusím objednat a vyzkouším 🙂