1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
3. črc 2011

@111janinka
@flyaway ja predtim byla na IUI na obilnaku ale mela jsem tam nejake nesrovnalosti co mi uctovali na IUI navic, tak jsem sla se poptat jinam, 2 kamosky se z Heliosu odnesly na prvni pokus IVF // tak jsem zkusila je
no a ted mam aktualni stimulaci , k tomu Dipherelin , v sobotu jsem mela ultrazvuk, ale nevim 😒 info bylo takove vselijake, na 8dc, jsou tam foliky ale jen kolem 8-9 mm, mela jsem i na IUI problem, ze proste nedorostly, dostala jsem od soboty zvysenou davku mam uz 300 IUI beru Merional a ve stredu mam dalsi ultrazvuk, tak jsem zvedava jestli vubec budu moci jit na odber a nebude to zase jen dalsi zkusenost...
jinak narkoza je strasak i muj....bojim bojim jeste nikdy nemela, a injekce zvladam sama, holt neco musim vydrzet 😉

111janinka
3. črc 2011

@cuddle ahojka 🙂 však jsi mě sem do této diskuze nalákala... četla jsem že Helios, IVF, červenec a srpen.... tak jsem zvolala HURÁ.. nejsem na to sama 😉
No doufám... že se nám všem tady podaří vylepšit Heliosu statistiky 😉
Hele.. trošku mě po tom Dipherelinu pobolívají vaječníky... měla jsi to taky tak?
Ve středu ti budu moooc držet pěstičky!!! Budu mít na to celý den když je ten svátek 😉

cuddle
autor
3. črc 2011

@111janinka hele ja se ptala v sobotu doktora co delal ultrazvuk, ze mam pocit ze me vlevo picha a trosku poboliva a on rikal, no to jeste nemuze byt stimulaci ty vajecniky jsou jeste male nato aby to tlacilo, tak si rikam aha asi uz mam takove to citeni, ze neco citim, protoze si myslim, ze by to tak melo byt a on mi rekne ze ne
no tak to jsem rada, ze to neni prelud a opravdu to tak ma i nekdo jiny
spise citim levou stranu , prava ani tak ne, mozna je to tim, ze jsem pravak a vetsina tech jehel smeruje vlevo a i ten levy vajecnik byl podle ultr. vetsi nez ten pravy...
jinak teda spis vyckam na stredecni ultrazvuk a nebudu delat zadne zavery
holt prani nas vsech je, ze to vyjde a nejlip hned , samo taky financne nam to nijak nepridava, taky bychom meli ICSI a doplatky za leky, pac uz ted mam vice nez proplaci pojistovna a to jsem 9 den stimulace a je mozny, ze ani tech 12 stacit nebude...

flyaway
3. črc 2011

@111janinka A u koho jsi byla na instruktáži? My byli u Texla, schůzku jsme měli až odpoledne, takže měl asi víc času, takže se nám opravdu pověnoval - měla jsem asi milion otázek a všechny poctivě zodpověděl.
A tu genetiku Vám doporučili nebo jste si ji sami vyžádali? My nic takového neabsolvovali, tak doufám, že vše bude O.K. 🤐 . U nás je opravdu hlavní problém ta morfologie, takže ICSI je nezbytností...
Narkózu jsem naposledy (a poprvé) zažila, když mi bylo asi osm a to jsem usnula už po oblbovací injekci, takže vzpomínky nejsou nikterak nepříjemné - věřím, že tentokrát to bude opět bezproblémové. A hlavně - budem u toho pěkně spinkat a nic nebudeme cítit 😎 !
Mě bude za měsíc 31 - a tajně doufám, že k narozeninám (třebaže trošku opožděně) dostanu nejkrásnější dáreček v podobě //... 🙂

111janinka
3. črc 2011

@cuddle já si právě říkám, že ty stimulační injekce mě teprve čekají, že mě nemá z čeho píchat v podbřišku a jsem ráda že se chápeme 😉 taky jsem z toho všeho pěkně vyplašená a ačkoli nemám ve zvyku se pozorovat, tady mi tak nějak přijde, že to není zodpovědnost pouze za mou osobu... spíš tak nějak za naše rodinné štěstí 🙂

Tak mě napadá... jakpak to doma máte s podporou... děvčata?? 😉

flyaway
3. črc 2011

@cuddle
@111janinka
Holky, tak to jsem zvědavá, jestli se tam někdy potkáme... 😉

flyaway
3. črc 2011

@111janinka Podpora je dobrá, manžel je narozdíl ode mě, zarputilýho pesimisty, naprosto nezdolný optimista, takže mě dopuje pozitivní energií 🙂

111janinka
3. črc 2011

@flyaway Taky chodíme k Texlovi. Je pravda, že je velice ochotný a příjemný, vždy se nám velice věnoval a ochotně vysvětlil co jsem chtěli znát. Instruktáž píchání dělala až sestra při předávání léků a jehel a ta mi to vysvětlila sice ochotně ale opravdu pouze teoreticky. Ve výsledku jsem to taky zvládla.. takže to nepovažuju za extra nedostatek 😉
Na tu genetiku jsme narazili při prvním pohovoru jako na možnost postupu při eventuálních potížích (ona i ta špatná morfologie může mít původ v genetice) , zeptali jsme se, jestli by to nebylo možné raději hned (když jde jen o rozbor krve) a pan doktor nám vyhověl. Teď jsem za to ráda. Je lépe přijít na problém hned obzvláště při omezeném počtu pokusů.
Taky je mi 31 😉

flyaway
3. črc 2011

Holky, nevíte náhodou, jestli jsou v CARu i o svátcích? Mám přijít na krev 6.7., ale nejsem si jistá, zda tam někoho zastihnu 😒

111janinka
3. črc 2011

@flyaway cuddle tam má jít ve středu na ultrazvuk tak tam asi někdo být musí 😉 Každopádně po telefonu ti to určitě potvrdí.
Tak mě tak napadá... že máte docela reálnou šanci se tam potkat......
😢 a co já???
😀

flyaway
3. črc 2011

@111janinka No vidíš, to jsem si neuvědomila, že cuddle psala, o středečním ultrazvuku 🙂 . Akorát já tam budu už v sedm, tak nevím nevím, zda na sebe narazíme 😒 . Ale budu bedlivě koukat kolem, zda neuvidím známou tvář 😉 . A myslím, že dřív nebo později se tam potkáme všechny... 😉 A každopádně za nějaký ten rok na dni dětí, ne? 😀

flyaway
3. črc 2011

Jo a holky, už jste přemýšlely o tom, kolik "kousků" si chcete nechat přenést zpět do bříška? Mě by lákala ta dvě embryjka, ale docela se obávám komplikací s tím spojených... 🙄

111janinka
3. črc 2011

@flyaway teď mi vlastně dochází... pročpak musíš na krev když začínáš teprve zítra s injekcema???
snad jsem na něco nezapomněla 😠

111janinka
3. črc 2011

@flyaway Já bych zatím ráda jedno, chci si užít v rámci možností pohodové těhotenství i mateřskou. A hlavně, pokud bude prcek z poloviny tak akční jako můj muž, budu šedivá do dvou let. Dva takoví andílci.... to by byla má smrt. 😀
Jednou mi jedna vyčetla z ruky.. že budu mít dvojčátka holčičky... tak jsem teda zvědavá nakolik se mi podaří vzdorovat osudu 😎

flyaway
3. črc 2011

@111janinka Janinko, ještě že Tě tu mám - vždyť já už jsem z toho zmatená jak jelen v říji! Se mi to všecko zmatlalo dohromady a nějak jsem měla zafixováno, že jdu na krev už teď a přitom v tu středu jen končím s Proverou a na krev jdu až první den menstruace... No prostě jsem cvok, eště že tu mám takové rádce! 😀

111janinka
3. črc 2011

@flyaway 😀 no hlavně že se tam nepoženeš zbytečně a budeš moct pěkně odpočívat a vyspávat 😉
A neboj... taky jsem tady z toho povídání skoro zapomněla vzít dnešní poslední Proveru 😉
"Musíme si pomáhat " 😉

flyaway
3. črc 2011

@111janinka Tak mě kdysi z ruky vyvěštili dvě dětičky a od každýho "druhu" po jednom, tak se nechám překvapit 🙂 .
Já si říkala, že se asi rozhodnu až podle toho, kolik bude transferu schopných emryjek - pokud jich bude vícero, tak zkusím dvě, ať je vyšší pravděpodobnost, že se alespoň jedno uchytí a zbytek bychom nechali na KET. No a pokud by jich bylo málo, tak raději jen jedno, ať si něco necháme na potom (kdyby to náááhodou nevyšlo napoprvé), protože tuhle proceduru by se mi nechtělo absolvovat znovu (alespoň ne hned) 😒 .

111janinka
3. črc 2011

@flyaway tak to jsem velice zvědavá jak to s námi nakonec dopadne 😉
Moje taktika: na poprvé.. (pokud bude vůbec co) plánuji zkusit jednoho hrdinu... pro případný druhý pokus už bych zvažovala dvě.
Celý život se řídím mottem "Počítej s horším, doufej v lepší" a tak se i tady snažím držet při zemi, že se na poprvé zadařit nemusí, ale moooc v to doufám.

Jsem táááák ráda že vás tu mám.... je fajn si tu popovídat s někým kdo má pochopení a nemuset snášet soucitné pohledy 😉

cuddle
autor
4. črc 2011

@111janinka
@flyaway
jojo ja jsemna stredu, takze jsou tam, jsou tam kazdy den - ale nekdy berou jen krev a ultrazvuk, jindy delaji OPU nebo ET - ale jinak ja byla na krev 2x v sobotu a ultrazvuk byl taky ted v sobotu a mam prijit ve stredu, takze klidne, ptala jsem se jestli maji 7-7.30 jak ve vsedni dny nebo 7.30-8.00 jak vikendy , no a sama nevedela, rikala ze mam prijit nejak pred tou pul 8, tak uvidim jak to vyjdu nez prejedu Brno
jinak ja mam 32
zrovna dnes tam jdu na konzultaci k embryologovi
vstupni konzultace dela pry jen Mudr Texl, pak ale na ultrazvuku narazite na toho kdo ma treba sluzbu a jinak asi spis jen na koordinatorku

cuddle
autor
4. črc 2011

@111janinka
@flyaway
holky ja bych dvojcata i brala - sice to bude zahul, ale vyresi se to najednou, nebudu muset za 3 roky neco takoveho absolvovat znovu, pokud budeme chtit ditka 2
ale Mudr Texl rikal, ze maji nejakou statistiku, ktera jim ukazuje, ze zavedeni 1 embrya je uspesnejsi nez 2, takze jeste uvidime, spis jestli budeme mit co vkladat a kolik toho pripadne zbyde k zamrazeni

flyaway
4. črc 2011

Tak mám za sebou mou injekční premiéru - vpíchnutí dobrý, vpouštění nic moc, ale dalo se to přežít, ale poté jsem musela asi dvě minuty ležet, protože se mi zamotala hlava a šly na mě mdloby 😒 .
Ale tyhle stavy já mám bohužel takřka po každé injekci nebo braní krve, takže to asi není nic nestandardního - pevně doufám, že s každým dnem to bude lepší a lepší, až se ze mě stane píchací profík 😀 .

flyaway
4. črc 2011

@cuddle Koukám, že Tebe už čeká brzo závěr stimulace a hurá pro vajíčka, co? 🙂 A za další týden už zase zpátky k mamince... 😎
Jo a co je to za řeči "jestli budeme mít co vkládat"?!?!?! 😨 Samozřejmě, že ANO, s jinou variantou se vůbec nepočítá! 😉
Co se dvojčátek týká, musím se přiznat, že už jsem procházela dvojčecí bazárek, no prostě magor 😀 .
Každopádně vím, že speciálně v Heliosu to fakt nedoporučují - nicméně, ještě existují ta jednovaječná, že? 😉

cuddle
autor
4. črc 2011

@flyaway urcite to zvladnes, holt jsme silne zenske, ktere neco vydrzi 😉
ono se ti k tomu Dipherelinu nebo Decapeptylu pak pridaji ty stimulacni, nevim na cem jste se domlouvali ja mam Merional ten levnejsi preparat, vzhledem k tomu ze jsem zacinala na 3 ampulkach denne a ted uz mam dokonce 4, takze bych se nedoplatila kdybych mela napr Puregon nebo Gonal , takze pak bys pripadne pichala 2 injekce denne a ono to chce parkrat nez chytis ten grif a pak samo chvilku odpocivat, ja treba kdyz to vtlacim, tak pockam tak 5 sekund nez vytahuju jehlu a dobry . Nekdy to spatne pichu, to hned citim, ze to neni ono, tak to vytahnu a pichnu kousek vedle a snazim se jeden den vice doprava a druhy zase doleva, at nesidim ani jeden vajecnik 😀 a hlavne at nemam rozpichanou jednu cast bricha.....

cuddle
autor
4. črc 2011

@flyaway ja mam kamosku co ma s Heliosu dvojcatka, mela uz 40 cet a zustala jim po PK jen 2 embryjka, takze dali obe, pac meli poslednich 20 tis a dlasi 4000 za zamrazeni jednoho uz davat nechteli, takze rekli bud a nebo a holcicky meli ted 2 roky 😉
samo taky zalezi na skladbe tela , kamoska co ma 50 kg i s botama by dvojcatka zbytecne riskovala, moje kostra by to unesla, takze uvidime, vim co doporucuji , vyslechnu si, ale nakonec se rozhodneme asi samy
jina holka z diskuze ma ted potvrzene // z Heliosu na 3ti IVF a dvojcatka, takze zavadi se 2 casto, zalezi jak jsou vitalni a jestli se udrzi obe nebo jedno , nebo zadne, ale to riziko je i pri jednom asi stejne, holt to musi byt to spavne kvalitni embryjko

flyaway
4. črc 2011

@cuddle No právě já jsem přesně ten případ, který nemá těch 50 kg ani s lyžařskýma botama... 😀
Proto mě docela překvapilo, že u mě relativně dobře fungovala ovulace a vůbec se na první pohled zdá, že u mě vše O.K., zjevný problém se zatím zdá být ve spermiu, tak doufám, že se k tomu nepřidá něco skrytého... 😖

flyaway
4. črc 2011

Holky, která máte dlouhý protokol a jste už ve stádiu stimulace, tzn. už jste "prodělaly" menstruaci, můžu se zeptat, jak moc se lišila od té "normální"? Já ji mám totiž i běžně celkem bolestivou a zatím jsem to vždy řešila za pomoci Iboprufenu, ale to teď asi nepůjde 😒 . Tak nevím, co čekat, protože po té "čistící" Proveře to asi bude celkem mazec... ☹
Nebo ne-e?! 😵
Díky za - pokud možno pozitivní - zprávy! 😉

cuddle
autor
4. črc 2011

@flyaway ono je to opravdu i v tomto pripadu individualni, ty ho budes mit ovlivneni proverou - ja citila v patek takove tlaky jakoze pred ms bolesti a tak jsem si rikala, no takze supr pojedes zitra to je 1DC, pac v nedelu krev neberou, no nakonec jsem to rano dostala a v caru mi sestircka rikala, ze to muze byt jen celkove spis takove spineni, nakonec to byla 3 denni zalezitost, velmi slaba, ale trosku me pobolival podbrisek , ale jinak to slo
ale kazdy reaguje jinak....takze v tomto budes muset sama vyckat
ja normal ovu sama nemam, takze u me celkove ta ms po lecich, vyvolavacce je slabsi

cuddle
autor
4. črc 2011

@flyaway hele moje svagrova taky nema 50 ani s lyzakama a lyzama k tomu, a ceka dvojcata, prirozene , napoprve snad po vysazeni HA, je z toho docela vyhukana, s 2 detma naraz asi uplne nepocitali, spis financne jak to zvladnou a tak - takze vsechno se da nejak zvladnout, pokud zavedes 2 vzdy tam ta sance ze se uchyti obe je, ja bych se bala, ze se uchyti obe a jedno se jeste rozdeli a budou trojcata, to bych asi nedala... 😒

111janinka
4. črc 2011

@flyaway gratuluji k úspěšné akupunkturní premiéře!!!! 😉 Věřili jsme ti 😉
Sdílím s tebou také obavy ohledně následující menstruace, taky to obvykle dávám dost těžko a Ibuprofen je můj věrný společník v těchto dnech ☹ jsem moooc zvědavá, ale zároveň se těším, že se tím posunu zas kousek kupředu k vytouženému cíli 😉
Trošičku mě nahlodáváte s těma dvojčátkama! Ale budu se snažit odolat, protože zvládnout dva prcky, manžela a psa by asi bylo dost nad moje síly 🙂 i když... to jsem si prve taky myslela že píchnout se nezvládnu... takže co by ne? 😉 ne ne ne.. zatím ne... zatím zkusím rozmazlovat jedináčka 😉

111janinka
4. črc 2011

@cuddle zítra na tebe mudu MOC myslet. Doufám, že se ukáže jak krásně rostou 😉
Takže.... držím pěstičky tfuj tfuj tfuj