1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
21. bře 2012

@tina74 na vlastní oblečení se vykašli, je super, když si člověk může chodit pro čisté erární a nemusí řešit praní a žehlení, toho si užiiješ doma 🙂 Někdy i doma převlékáme třeba 3x za den - stačí, aby mimčo nějak nešikovně ublinklo nebo se stane, že proteče plenka...

tina74
21. bře 2012

@babka No právě. Když si představím, že bych byla v porodnici třeba týden a všechny naše oblečky jsme si domů přivezli špinavé... Asi se na to fakt vykašlu, popř. si vezmu sebou jen pár kousků, kdybych si miminko chtěla v něčem pěkném vyfotit.

xavera
21. bře 2012

@tina74 já si zabalila do porodky 4 lehké overálky a rychlozavinovačku. Nebudu to nijak vynucovat, ze začátku nechám v tašce. Uvidím, do čeho jí navlíknou a podle toho usoudím, jestli jí obléci do vlastního. Kamarádka říkala, že někdy toho erár oblečení nemají dost a také, že ty košilky jsou nějaký pitomý široký na mašličky a miminka z toho vypadávají. Tak uvidím....

tina74
21. bře 2012

@xavera Každopádně tam mají ty košilky na mašličky, jak jsme je nosívaly ještě i my🙂 To nám líčili na kurzu...
Pár jich mám i doma (máma je celá léta schraňovala), ale asi je nepoužijeme...
Zavinovačky mají klasické, utahovací.

babka
21. bře 2012

@tina74 @xavera nahodou kosilky super, taky jsem s nema bojovala chvili, nez mi jedna sestricka predvedla, jak do toho miminko obleknout, aby se nic nevyhrnovalo a hezky to drzelo. Mala v nich byla spokojena. Skoro lituju, ze jsem mame zakazala tyhle stare veci vytahnout z pudy...

tina74
21. bře 2012

@babka Tak třeba jim ještě taky přijdu na chuť. Zásoby máme🙂

xavera
21. bře 2012

@babka
@tina74
aha 🙂 tak já to vůbec neznám. Uvidíme, třeba se mi ty košilky v porodnici zalíbí.

bugee
21. bře 2012

Holky, to mě vůbec nenapadlo, že bych se vrátila z porodnice a musela hned prát a žehlit... 😒 Tak na to se můžu leda tak vyprdnout 😝 Vezmu tam jeden obleček, abych mohla malého vyfotit v něčem hezkém, a tím to končí. Práce budu mít pak určitě doma nad hlavu i tak, ze začátku budu určitě vystreslá a ve zmatku, až bude malý řvát a že nejde kojit a spát a já nevím co ještě...

bugee
21. bře 2012

Jinak mám dnes hotovo 🙂 Prádlo visí, v DM jsem udělala opravdu "drobný" nákup za pouhých 1500 CZK 😠 😠 😠, se psy jsem byla dalších 45 minut...a teď jsem naprosto oddělaná. Každý den si říkám, že zítra už nemám nic na práci, že budu odpočívat... a ono se vždycky toho nic najde na celý den 😕

tina74
21. bře 2012

@xavera @babka Tak jsem ještě jednou koukla do krabice a těch košilek nemám "pár", ale 11🙂 Tak jestli mimi vydrží do termínu a nebudu mít co dělat, třeba je ještě vyperu a vyžehlím...

tina74
21. bře 2012

@bugee No já ani nemluvím☹ Pořád je co dělat... O víkendu už ale snad bude konečně úplně hotový pokojíček, já budu mít dožehleno a čistý pracovní stůl. Ještě pak musím odeslat už pěkně dlouho předpřipravené daňové přiznání + přehledy pro pojišťovny a zaplatit daň... Dnes jsem zase různými telefonickými dotazy oblažovala ČSSZ - jsou tam ale fakt překvapivě milí a vstřícní🙂

bugee
21. bře 2012

@tina74 Daňová přiznání za sebe a manžela jsem udělala hned v únoru po propuštění z nemocnice, bo jsem se trochu bála, že kdyby mi nějak zkolabovaly ty játra, tak že už se k tomu nedostanu... Ale pak jsem byla moc ráda, že už to mám z krku 🙂 Ze všech příprav pro mimčo mi zbývá vyvařit šidítka, vyprat a vyžehlit plíny, prostěradla a mantinel do postýlky. Toť vše 🙂 Pak jsem si doma ještě stanovila takové drobné věci jako tepování gauče, apod., ale už toho není moc.

Jinak jsem udělala konečný "sčót" a veškerá výbavička na mimi, vč. kosmetiky, lékárny, epi-na apod. mi vyšla na 24tis. CZK, vyšplhá se to na 30tis. CZK, až zaplatím předporodní kurz, přítomnost otce u porodu, případně epidurál. V podstatě jsem se trefila naprosto přesně do svého původního odhadu 🙂, jen mi přijde šílená představa, kolik by to bylo, kdybych většinu věcí nepořídila za půl darma od kámošky... (v podstatě vše za cenu kočárku). Máte vy nějakou představu, kolik ta vaše počáteční "investice" byla?
Teď mě napadá, že když k tomu připočítám cenu IVF (30tis. CZK), tak se dostanu na 60tis. CZK (a to beru jen tento poslední; s těmi předchozími bych byla cca na 100tis. CZK).

Abyste si nemysleli, že jsem naše mimi přepočítala na peníze... jen mě to tak napadlo pro celkovou představu... Ten pocit v bříšku, jak se tam prcek mrská, protahuje a kope, je k nezaplacení 🙂 a co teprve, až mi bude ležet v náruči? Už se nemůžu dočkat!

tina74
21. bře 2012

@bugee Ráda dám vědět, až se nějaké částky dopočítám. 😉
Ale teď jen na okraj: Za epidurál se platí???

bugee
21. bře 2012

@tina74 Nevím, jestli je to plošně všude a ani nevím, jak je to u Apolináře, ale v jiných diskuzích holky psaly, kde kolik za epidurál platily... možná to je nadstandartní úkon, který neproplácí pojišťovna. Budu se na to ptát v úterý na kurzu.

tina74
21. bře 2012

@bugee Tak to jsem vůbec netušila☹ A kolik to tak asi je? Jestli to máš ještě v hlavě, abych to tady zdlouhavě nehledala....

hp
22. bře 2012

Hezké ránko holky, jak tak koukám zatim všechny celé 😀 .I já včera jsem byla na kontrole a vše v poho, že břuch zatim neklesá a CS 4,pořád stejné.Tak jdu zase za týden,ale do toho termínu kjuka fakt nechci nosit,už nemůžu.Zmáhá mě tíha mého těla 😀 Tak užívejte krásného dne......pa

bugee
22. bře 2012

@tina74 Ten epidurál je někde zdarma. Tam, kde se platí, stojí v průměru 2-3tis. CZK, ale může se vyšplhat i na 5tis. CZK. Každá nemocnice to má asi jinak... V každém případě se zeptám v úterý na předporodním kurzu a dám Ti vědět.

bugee
22. bře 2012

@hp To je dobře, že bylo na kontrole vše v pořádku. Věřím, že Ti váha dává zabrat, ale ještě chvilku vydrž 😉, není kam pospíchat, když čtu příspěvky Babky, tak ještě pár dní klidu neuškodí 😉

tina74
22. bře 2012

@hp Já jsem zvědavá, jak na tom budu s čípkem v úterý. Doufám, že už se pomalu začne otevírat. Posledně jsem z CS 0-1 pokročila jen na CS 1.
Já pořád zvládám (nárůst váhy se zastavil, otoky jsou minimální), ale miminka už je mi líto. Hlavně když večer nemůžu usnout a pořád se převaluju z jednoho boku na druhý, mám pocit, že už to pro něj není nic příjemného, když tam má tak málo místa.

hp
22. bře 2012

@bugee Tak jěště týden,ale pak už ho budu fakt přemlouvat 😀 Už ho chci mít u sebe kulíška 😀

tina74
22. bře 2012

@bugee Včera večer jsem se na to nakonec ještě dívala. Např. v Krči si platí externího anesteziologa a tam to stojí kolem 5 tisíc. V Podolí i U Apolináře by to snad mělo být zdarma...

hp
22. bře 2012

@tina74 Taky mam večír špatný pocit,že ho musim mačkat.Na zádech fakt nezvládam spát,takže tak půl bok a trochu na břuchu a teď za poslední asi 4 dny mi tak tlačí nahoru,že se mi kolikrát i špatně dýchá 😉 No to jsem zvědavá,jesti se ti CS drobet vyhoupne....

tina74
22. bře 2012

@hp My zatím nejlíp zvládáme záda. Podložím se do polosedu dvěma polštáři a další si dám pod kolena. Pravý bok nepřichází v úvahu a levý jak kdy...

hp
22. bře 2012

@tina74 Je to divný, ale já spim jen na pravém jinak neusnu.Sem se na to ptala a prý ulevuji svému srdíčku.No vidíš a ani jsem to nevěděla.To těhu je vážně zajímavý.Srašně to uteklo a přijde mi,že jsem si ho ani neužila ☹

tina74
22. bře 2012

@hp Záleží na tom, jak miminko leží. To moje má zádíčka na levé straně, a když se otočím napravo, tlačí ho to do nožiček.

jajinka28
22. bře 2012

krásný a sluníčkový den holky! Tak jsem v jednom poklusu, tak rychle nakukuju, co nového a jestli už nám tady nepřibylo nějaké to štěstíčko🙂
Koukám, že se zatím všechny statečně držíte, pořád myslím na @xavera jestli už nemá Violku pěkně u sebe🙂
Já doháním co se dá, jak jsem pořád byla v nemocnici, tak nemám kloudně nic moc nachystané a už z toho má krapet stres🙂 Navíc doděláváme baráček, tajně oba doufáme, že by jsme sed do porodu mohli ještě stihnout přestěhovat a Karolínku už přivítat v "novém"...takže krom výbavičky pro ni ještě lítáme a kupujeme obklady a dlažby a řešíme jak co udělat, takže je to fuška...
Včera jsem byla na kontrole u svého Dr. v Caru a říkal mi, že ještě příští týden mám přijít tam a pak už mě pošle do Podolí, že je ještě sice celkem brzo, ale vzhledem k těm všem komplikacím, že bude lepší, když už mě budou hlídat tam...příští týden mám taky první monitor..zítra musím zase do Motola, mám dostat Holtra kvůli tomu srdci, tak doufám, že to bude v pořádku a že mě nebudou na tu operaci honit hned po porodu..
všechny Vás moc moc zdravím, tak rychle to uteklo a už jsme v cílové rovince 🙂
Jsem moc ráda, že jsem to všechno trápení i radování mohla prožívat s Váma, jste už jako kus mé rodiny a jak se nedostanu kvůli času sem do naší diskuze, tak jsem pěkně nevrlá 😀

bugee
22. bře 2012

@jajinka28 Ahoj Jáji, zrovna jsem na Tebe myslela a říkala si, že asi doháníš všechno na mimčo a okolo domečku 🙂 Tak to moc nepřeháněj, ať se neuženeš a ať se malá ještě v klidu dopeče u maminky 😉 Držím palce ohledně Tvého srdíčka, snad to nebude tak vážné, jak to vypadalo (doktoři rádi straší)...

xavera
22. bře 2012

@jajinka28 ahojky, díky, že na mě myslíš....já se zatím držím pokupě, ani žádní poslíčci, nic nenaznačují. Typuji, že těmi koňskými dávkami magnezia mi natolik zklidnili dělohu, že budu ještě přenášet a porod mi budou nakonec vyvolávat - a to prý opravdu není o co stát. No uvidíme 🙂

To jste akční tedy, s takovým nasazením věřím, že všechno stihnete 🙂 tak ať se dílo povede a Karolínce se v novém hnízdečku líbí.

Příští týden máš první monitor v Podolí? Já tam jdu v pondělí a pak uvidíme, kdy mě pošlou na další. Tak se před tím monitorem najez a napij, ať je mimi aktivní. Pokud bude spát, poženou tě se najíst a na monitor znova. Každé natáčení trvá 20minut až hodinu. Je to tam takový opruz krapet. 😒

jajinka28
22. bře 2012

@bugee a jak ty se cítíš, poslíčkové zatím nic?🙂

jajinka28
22. bře 2012

@xavera takže jsi ještě celá🙂..je moc dobře, že se cítíš fajn! Nejdřív se člověk bojí, že miminko nedonosí a pak se bojí, že bude přenášet🙂 Mně doktor řekl, až už si taky snížím dávky Magnézia, najednou je děloha i čípek úplně v pohodě, tak už mě taky napadlo, abych pak tu malou princeznu neprosila, aby už šla ven..kamarádce porod vyvolávali 3x a celá ta peripetie trvala 36 hodin☹..to bych teda nechtěla zažít....
Jinak děkuju moc za rady k monitoru, pošlu tam Káje něco dobrého🙂
Dělají ti v poradně v Podolí i utz? nebo už se nedělá?