1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
24. bře 2012

@bugee my tedy vyrazili až v 11, ale prošli napřed farmářský trh v Dejvicích na kulaťáku. Pokoupili pár domácích dobrůtek a pak pokračovali někam směr Beroun. Mě nejvíc vadí otřesy v autě a zatáčky. To mám pocit, že se mi břicho utrhne a uletí. Tak ho musím držet oběma rukama 😀

bugee
24. bře 2012

@xavera No, to já dnes celou cestu řídila a malej toho stoprocentně využil k tomu, aby mě co nejvíc nakopal na vršku břicha, takže jsem si ho celou cestu levou rukou hladila, abych ho trochu zklidnila... a řídila a řadila jen pravou ☹

tina74
25. bře 2012

@xavera Ahoj, Violka už je opravdu velká holka!🙂 Krásná fotka🙂
Pupík si taky sluním - vyhřívám tak miminko a procvičuju mu zrak.🙂 Když jsem oblečená, asi vůbec nic nevidí...
S těmi kily už mě to taky začíná děsit. Myslela jsem si, že když zbrzdím s jídlem, už nepřiberu a ono to tak nefunguje. Týden a půl se zdálo, že se nárůst váhy zastavil, ale dnes ráno jsem zase našla na váze o kilo víc. Do úterý mám od pana doktora povolena 2 kg, tak do toho se snad vejdu. 😕 Otoky mám zatím jen lehké ráno na rukou (prsty a zápěstí), nohy se zdají být v pořádku. Třeba to ale ještě přijde.
Nejvtipnější je, že jsem si nejspíš těmi svými nákupy (v úterý jsem pořídíla kojící podprsenky a kojící košile, ve čtvrtek vyzvedla "výzbroj" od Aventu, v pátek koupila Bepanthen na bradavky), a tím téměř týdenním soustředěním na kojení přivodila diskvalifikaci další podprsenky (kam až to povede!?). Včera večer jsem dokonce poprvé objevila na tričku mlezivo, což je ale celkem pozitivní signál...

bugee
25. bře 2012

@tina74 Tak já zatím žádné mlezivo nezaznamenala, jen cítím, že mi zase po nějaké době, kdy byl relativní klid, začala prsa pěkně nabývat... A to jsem ještě kojení vůbec nezačala studovat a řešit - ale mám tady nějaký časopis, kde je tomu věnováno pár stránek, tak jsem si to chtěla začít číst, teď ale nevím... Abych ty kojící podprsenky nakonec nemusela vyhodit 😉 😉 😉

Doma už přípravy finišují, včera večer manžel dovymaloval stěnu v obýváku (přes původní protesty, že se mu do toho už večer nechce, to udělal krásně a teď je rád, že jsem ho k tomu dokopala, a dnes za odměnu může jet na výlet na kolo 😉). Už mi zbývá jen vytepovat gauč. Okna si zatím nechávám v záloze, kdybych chtěla něčím rozjet porod... Jinak je umyje manžel, až budu v porodnici 😀

Dnes ráno jsem byla nejdřív na procházce s pejsky a před chvílí na velkém nákupu v Globusu, přitáhla jsem domů tak dvacet kilo tašek - kdyby mě viděl manžel, asi by mě zabil... podle něj bych neměla snad nosit ani kabelku. Ale je fakt, že ten nákup byl skutečně dost těžký, tak teď musím trochu orazit, abych mohla odpoledne ještě ven 😉

bugee
25. bře 2012

Konečně jsem se dočkala a mám ateliérové fotky bříška z minulé neděle, myslím, že se celkem povedly - pár jsem jich dala do svého fotoblogu (pouze pro přátele), tak se jukněte 😉

pentagras
25. bře 2012

@bugee ahojky, moc hezký fotky 🙂

pentagras
25. bře 2012

@xavera kolik si přibrala ten poslední měsíc, jsi štíhlá jen bříško, jen mě zajímá kolik ještě naberu, dík 🙂 🙂

pentagras
25. bře 2012

@bugee
@tina74
@xavera
holky jaký jsou ty poslíčky, ted mám pár dní večer vždy jako bolest v podbřišku jak když to mám dostat a i trochu do zad ale ne pokaždý, jem ožný že by to bylo ono????

bugee
25. bře 2012

@pentagras Ahoj, jojo, myslím, že to je ono. Já je cítím zrovna dnes večer poprvý...
No a z těch fotek mám vážně radost 🙂 Máme jich asi čtyřicet, bude to pěkná památka, některé jsou legrační, některé vážné, zamyšlené, zamilované, jednou si je budeme rádi prohlížet a bavit se u nich...
Jinak teď též trochu nabírám, už jsem na +8kg.
Co Ty? Jak je? Užila sis trochu sluníčko? Já se bohužel dnes tím nákupem tak zřídila, že odpolední procházka pro mne byla spíš utrpení, skoro jsem nemohla chodit 😒 Ale určitě to zítra bude dobrý, jen mě začal víc bolet právě podbřišek a cítím, jak mi zase trochu povolují vazy, kyčle a tak...

tina74
25. bře 2012

@pentagras @bugee @xavera Já jsem teď někdy v posledních dnech taky měla jakési takové lehké pobolívání jakoby před menstruací, ale nenapadlo mě, že by to mohlo být ono. Myslela jsem si, že mi miminko třeba trefilo vaječníky a že předzvěstí je spíš to tvrdnutí břicha. To já teď kupodivu najednou vůbec nemám. Kdo se v tom má vyznat.... 😒

xavera
26. bře 2012

@tina74 ahoj, mlezivo na tričku jsem zatím neměla, vždy jen večer při masáži se objeví několik kapek. V kurzu ale říkali, že je to hrozně individuální. Každopádně u tebe dobrá zpráva, taky by mě potěšila 🙂

@bugee moc krásné fotečky, je dobře, že máte takovou vzpomínku 🙂 já jsem za ty své taky moc ráda.

@pentagras no jak se tak vidím na tý fotce, štíhlost je tatam, ale děkuju 😀 nevadí mi to, jen ty procházky jsou už náročné i mi docela vadí sedět...bolí mě kostrč a stydká kost. Ale prosím tě, tak se mrknu do své přehledové tabulky 😀 ve 30.tt jsem měla 8kg nahoře. Pak mi dali ten klidový režim a já si šla domů lehnout. Od té doby to začlo růst. 35.tt - 13 kg, 40.tt - 17 kg. Takže zhruba 1kg týdně. To ale vůbec neznamená, že to u tebe bude stejné.

@bugee
@tina74
já to mám poslední 3 večery taky. Jakoby menstruační bolest v podbřišku, vystřeluje až do zad. Dnes v noci mě to bolelo celou noc, tak se na to dnes zeptám v poradně doktorky, ale typla bych, že je to nějaká porodní příprava...jestli přímo poslíčci, to nevím. Poslíčci jsou spíš takové cvičné kontrakce, opakující se relativně pravidelně, ale do hodiny odezní. Nebo při teplé sprše či koupeli. ( pokud by šlo již o porodní kontrakce, tak by naopak zesílily ).

bugee
26. bře 2012

Holky, mě se k těm MS bolestem včera před spaním přidalo i takové jednorázové ztvrdnutí dělohy - byl to takový stah jako po orgasmu 😉 Nepříjemný to nebylo, bříško se jakoby stáhlo okolo mimča, ale žádné další kontrakce, nic...
Kostrč už mě taky bolí, stydká kost ne, ale odvčera víc cítím i při procházkách rozestupující se kyčle...

bugee
26. bře 2012

@xavera Dej nám vědět, jak jsi dopadla v poradně - říkala jsem Ti, že se jí dočkáš 😉 To jsem vážně zvědavá, jestli se spíš Violka chystá na svět k TP tento pátek nebo jestli bude spíš čekat na ten druhý původní termín...
Jinak přes těch 17kg jsi pořád ještě štíhlá, opravdu nevím, kam se vrazily... 🙂

xavera
26. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem to dnes v porodnici zvládla krapet rychleji 🙂 Jen 3 hodiny. A to jsem musela 2 x na monitor. Napřed Violka byla moc spavá, pak se po vypití půl litru vody a snězení balíčku čokoládových sušenek rozjela zas až moc - že skoro šílela. To se doktorce nezdálo, poslala mě tam znova už bez pití a jídla a to pak už byla normální, křivku nakreslila akorát..Dnes prohlídka spodem, mám zkrácené hrdlo, vše v pořádku. Tlak , moč OK. Další kontrola 2.4., jestli prý do té doby neporodím. 😕
Jinak jsem se ptala na ty menstruační bolesti, co mám poslední 3 noci. Jde prý o poslíčky. Je to v pořádku, protože pomáhají otevírat děložní hrdlo. Teplá sprcha prý pomůže. Když se ta bolest rozšíří z podbřišku na celou dělohu, je to "ono". Když nepřestane po hodině a půjde o pravidelné stahy, mám jet do porodky. Měla jsem štěstí, že tam byla jiná doktorka, než ta moje mlčenlivá a byla strašně milá a úžasná. Dozvěděla jsem se co jsem potřebovala, takže mám super náladu 🙂
Takže holky, že máte ty menstruační bolesti, buďte rády, pomáhá vám to připravovat děložní hrdlo. Změkčovat a zkracovat a nebudete první dobu porodní začínat úplně od nuly.

xavera
26. bře 2012

@bugee ten původní termín byl podle menstruace - 6.4., teď mi to posunuli přesně o týden podle velikosti z ultrazvuku na 30.3. Já ale pořád tak nějak počítala podle OPU + 38 týdnů, což je 2.4. Je to vše v rozmezí jediného týdne, takže si myslím, že to už teď vůbec nic neznamená. Jedině co jsem ráda, že jestli mě nechají přenášet třeba 14 dní, nebo nevím kolik, tak že se to posunulo dopředu.

bugee
26. bře 2012

@xavera Bezva zprávy 🙂 Natrefila jsi na bezva doktorku jako já minule, také jsem měla daleko víc informací než od těch předchozích a odcházela jsem spokojená. To jsem vážně zvědavá, jestli se té další kontroly dočkáš... Tvářila se, že spíš jo nebo ne? Říkala, jestli se otvíráš a napsala Ti cervix scóre?

A díky za informaci o poslíčkách, jen teď doufám, že se moje děložní hrdlo nepřipravuje nějak moc rychle a předčasně... Dnes na obou procházkách se psy jsem chvilkama cítila pěkný tlak v podbřišku, tak nevím, jestli se tam prcek při chůzi nějak mlel, jestli je teď víc dole nebo co to má znamenat. Piju ten maliníkový čaj - teď ten sypaný (a je fakt silnější), takže jen 0,5l denně a asi přidám další hrnek od příštího týdne. Taky pomalinku cvičím s epi-nem, jde to ztěžka po půl centimetru každé 2-3dny... Záleží, co mi řeknou na čtvrteční poradně po tom ultrazvuku a jaterkách - pokud mi rovnou nenaplánují císaře, tak se ještě budu snažit 😉

bugee
26. bře 2012

@xavera No, tak to si na tu příští poradnu s sebou vezmi rovnou tašku, jestli to vyjde přesně podle toho Tvého termínu 😉 Jsi pořád ještě klidná a vyrovnaná? Já mám pořád pocit, že je to daleko, ale když si představím sebe na Tvém místě, kdy už je to otázka v podstatě jednotlivých dní nebo pár hodin, tak je to fakt mazec 😕 Ale musím říct, že už se tu na Violku moc těšíme 🙂

xavera
26. bře 2012

@bugee tvářila se mile, to jestli porodím dnes nebo za dva týdny mi teď nikdo neřekne. Prostě mi napsala další kontrolu za týden a řekla poznámečku, jestli do té doby neporodím. Nic tím ale podle mne nemyslela. Neříkala, že se otevírám, ale že se děložní hrdlo zkracuje. CS mi napsla 3 ( před 14ti dny jsem od jiné doktorky měla CS6 ) takže fakt si to každý doktor značí jinak. Rozhodně se mi děložní hrdlo nemohlo prodloužit, ztvrdnout, zavřít. To se neděje. Takže prostě budu čekat a až mě to přestane bavit, začnu mýt okna, běhat do schodů, apod. 😀

Tak uvidíš na kontrole, všechny své pocity i ty z procházek doktorce popiš, ona ti řekne, jestli je to Ok. Já si ale myslím, že ano. Maliníkový čaj piji dva hrnky denně. Do každého čajovou lžičku. Možná je to málo, ale mě silnější vůbec nechutná. S Epi-nem necvičím, nechám to na přírodě a doktorovi. Cvičila jsem 3x a Violce to vyloženě vadilo, rozhodla jsem se, že ji tím nebudu trápit. A že vlastně netuším jak moc nízko tam tu hlavičku má, abych jí třeba ještě nějak neublížila. Jsem zvědavá, jak to s tebou a císařem dopadne a jestli opravdu bude. To už by ti naplánovali napevno tento čtvrtek? Fí-ha, možná bych ti krapet záviděla tu jistotu.

tina74
26. bře 2012

@xavera @bugee Holky, já si vůbec nedokážu představit, že bych už porodila. Nějak mi nedochází, že je to tak blízko. Za dva týdny bych ale už fakt nebyla proti. Zdá se mi, že už to pro miminko musí být hrozně nepohodlné. Já teda vůbec nepoznám, kde co má. Jen podle toho, že se mi všechny štouchance a boule odehrávají pod pupíkem nebo maximálně kousek nad pupíkem, usuzuju, že je pořád ve stejné poloze jako na poslední a předposlední kontrole a nahoře má jen stočená zádíčka. Docela by mě zajímalo, co je ta hlavní boule, co se ráda nechává hladit a líbí se jí slunění. Zítra se na to zeptám... A musím ho moc pochválit - vůbec mě neterorizuje žádnými bolestivými kopanci do nějakých orgánů 🙂 Snad to bude takové hodné miminko i po narození.😕

tina74
26. bře 2012

@xavera @bugee Taky boule tančí na hudbu - to jsem zapomněla uvést. Hlavička to asi není, ta bude níž - tam, kde je břicho nejtěžší. Možná ramínko?

xavera
26. bře 2012

@tina74 já si to taky nedokážu představit. Ani si to moc představovat nechci. Je mi jasné, že to bude strašně bolet, ale tu chuť té bolesti neznám, tak vůbec nevím, co mám čekat. Prostě až to přijde, tak se s tím nějak poperu a předpokládám, že to snad přežiju.

Že by ta největší boule, o které píšeš, byla zadeček? Vrtí s ním do rytmu - průprava na salsu 😀

tina74
26. bře 2012

@xavera Zadeček ne, ten by měl být spíš až někde pod žebry. Někdy mám pocit, jako bych v těch místech dokonce cítila a slyšela čurání, jestli je to tedy vůbec možné....
A salsu jsme si pouštěli (a tančili) dřív. Teď je miminko sofistikovanější - nejvíc se mu líbí Chopinovy valčíky🙂

tina74
26. bře 2012

@xavera Porod jako takový si raději taky nepředstavuju. Spíš jsem myslela, že najednou bude miminko na světě a přivezeme si ho domů... Z toho pocitu jsem vždycky úplně naměkko...

bugee
26. bře 2012

@tina74 @xavera Hm, tak to já si porod představuju pokaždé, když cvičím s epi-nem, je to i psychická průprava 🙂 Vždycky ze začátku cvičení z toho mám hrůzu, protože začínám na úplně malých obvodech a připadá mi projití hlavičky přes hráz jako velké sci-fi, ale na konci začínám být optimistická a doufám, že taky pomůžou trochu hormony a celková příprava těla.

Termín bych se dozvěděla ve čtvrtek tutově, pokud nebudou jaterky v pořádku. Pak by záleželo na tom ranním ultrazvuku, jak je malej otočenej... podle toho by to bylo buď vyvolání nebo císař. Pokud budou jaterky v pořádku, tak by to ještě mohli nechat být, i kdyby byl malej špatně, ještě by pořád byla šance, že se nějak otočí... Budu se snažit doktora ve službě přesvědčit, aby mi zatím nic neplánoval. Císaře prostě nechci 😠, každý večer hladím bříško a přesvědčuju Jonáška, aby si dal říct, že by měla maminka moc velkou radost 😉

babka
26. bře 2012

@bugee @tina74 @xavera Ahojte holky, to je hrůza, jak ten čas utíká. Vždycky, když mám chvilku, tak sem kouknu, co je nového a jestli už třeba není nějaký kamarád nebo kamarádka pro Kristýnku na světě 🙂 Já zatím stále bojuju s nedostatkem spánku, ale stojí to za to 🙂 Teď ve čt už budou malé tři týdny - máme za sebou už dvě poradny a ve středu jdeme na kontrolu kyčlí.
Tak si užívejte poslední dny/ týdny těhotenství, někdy mi to bříško děsně chybí 😉

tina74
26. bře 2012

@bugee Tak snad si dá ještě říct. Moc Ti to přeju!🙂

tina74
26. bře 2012

@babka Ahoj, to je neuvěřitelné, že už to jsou tři týdny! A neboj, kamarádi a kamarádky velice brzy budou🙂
Bříško (a hlavně ty neplechy v něm) mi asi taky budou občas chybět, ale na miminko už se strašně moc těším. Taky se nemůžu dočkat, až si konečně budu moct lehnout na břicho a vlastně jakkoli. A bude fajn, že už budu moct nosit i nějaké jiné oblečení než těch pár těhotenských kousků. I když si samozřejmě nedělám iluze, že se hned vrátím na svoji původní váhu. To asi chvíli bude trvat...

bugee
26. bře 2012

@babka Ty už jsi opravdu zasloužilá matka - ty tři týdny utekly jak voda 🙂 Doufejme, že další adeptka na kamarádku je Violka. A rozhodně buď pořád na příjmu, protože Tě velmi brzy všechny budeme bombardovat dotazama na spoustu problémů, se kterými si nebudeme vědět rady 😉
Ať vám kontrola kyčlí dopadne dobře!

@tina74 Díky, ten čas do čtvrtka se mi nějak táhne... 😖
Taky se nemůžu dočkat, až budu moct zase usínat na břiše 😉 Ale už teď mám takovej sentimentální pocit, když se na to břicho dívám... že ještě pár dní maximálně měsíc a nebude ☹ Ale zase bude raubíř na světě 🙂 🙂 🙂

pentagras
26. bře 2012

@bugee ahojky, jj, ty vazy a kyčle to je mazec, nejhorší je to v noci když mám slézt z postele a postavit se na nohy, tak nějak přes den to jde ale večer je mazec, ty poslíčky jsem neměla jen včera, jinak to mám každý den, tak snad ještě aleson 14 dní vydržím, doufám 🙂 🙂 Sluníčka užívám jak můžu, jezdím autíčkem to mi hrozně chybělo a chodíme ven co to jde, je to bezva, jen už taky nemůžu dýchat a vše mě bolí ale tak snažím se to ustát 😵 , ty fotky jsou fakt krásný, hrozně se mi to líbí, jenže já si je nenechám udělat, jsem jak vepřík, z 50 kg 80kg, hnus velebnosti ☹ ☹

pentagras
26. bře 2012

@tina74 mě právě to břicho přestalo tvrdnout uplně, te pro změnu mám večer bolesti jako na ms, myslím že i to tvrdnutí břicha jsou poslíčky asi je to všechno dohromady, tak ještě musíme držet 🙂