1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
26. bře 2012

@xavera holky, vy se máte, všechny jste nabrali jen pár kilo, to půjde porodem dolů, za to já 30 kg, děs, jsem jak koule, furt nabírám i když večeřím do 18 hod a jím dietnejší jídla, hm, prostě jsme koule 🙂 🙂 ted už to neřeším a po porodu doufám že to půjde dolů 😒 Proležela jsem skoro celé těhu, tak to se přibírá :(

tina74
27. bře 2012

@pentagras Neboj, určitě to půjde dolů, jakmile začneš mít vyšší výdej energie.🙂 Třeba máš v těle i hodně vody navíc, ta by pustila sama.

xavera
27. bře 2012

@pentagras to víš, že to shodíš..neboj. Když se nijak neláduješ sladkostmi, tak to bude určitě vesměs voda a tu postupně vyloučíš. Taky budeš mít záběr kolem mimča, zbytek se vykojí 🙂 Kamarádky, co nabraly takto moc, to do roka shodily. Někdo si může myslet, že je to dlouhá doba, ale koukni jak nám to těhotenství uteklo.

bugee
27. bře 2012

Tak mě se včera večer žádní poslíčci nekonali... Zato jsem byla zase po dlouhé době nafouknutá jak balón a prcek se začal stěhovat pod žebra, tak jsem čekala opět koliku, ale naštěstí to vše povolilo, akorát jsem ležela a zírala do stropu asi do jedný.

@pentagras Jak píšou holky, určitě je to z velké části voda, ta půjde hned, no a zbytek s kojením a pohybem, kterého budeme mít všechny zcela jistě dost a dost 😉

@xavera Koukám, že ještě držíš pohromadě 🙂 Co bolesti v podbřišku? A odvážíš se ještě někam dál z domova? My plánujeme na příští čtvrtek a pátek někam vyjet, manžel má volno a pak o víkendu dělá, ale trochu se bojí jet někam do lesů, co kdyby... Nakonec už možná zůstaneme doma a vyjedeme jen někam kousek za Prahu na výlet.

Jinak nás dnes čeká v podvečer první předporodní kurz - manžel měl jen ranní, takže si to užijeme spolu, jsem na to moc zvědavá, co se dozvím a jestli to k něčemu bude. Když jsem se na něj objednávala, přišlo mi to tak blízko porodu (poslední část je 10.4.), že jsem si byla skoro jistá, že se ho už nezúčastním... a hele, je to tu 🙂

bugee
27. bře 2012

Holky, nebrní vás někoho taky chodidla? Myslela jsem, že to mám po těch procházkách, ale dnes mě brní hned jak jsem vstala z postele... Není to nijak hrozné, jen je to trochu nepříjemné, ale mám to teď poslední tři dny dost často.

xavera
27. bře 2012

@bugee u mě byl včera taky klid i celou noc - krásně jsem se vyspala. Dokonce na malou jsem šla jen jednou. Dál z domova už radši ne. Nerada bych, aby mi někde v obchoďáku praskla voda ( i když aspoň by se lidi pobavili ). Jen tady po okolí malé pochůzky a nákupy. Když jde o výlet, či nějakou návštěvu, jedeme s manželem a to už taháme tu tašku s sebou. Mě spíš hodně nevyhovuje jízda autem. Přes staré město - ty kostky a retardéry. Pak v přírodě zatáčky. Děs. Mám pocit, že mi to utrhne břicho. Mám ho hodně dopředu a ta odstředivá síla dělá své.

Tak vidíš, kam jsi to dotáhla - ostatně jako my všechny tady 🙂 Kromě Babky, ta nás krapet převezla.

xavera
27. bře 2012

@bugee mě nebrní, ale v diskusích se o tom dost píše. Asi je to celkem běžné ☹

Brnění rukou a nohou vzniká během těhotenství tím, že se v těle hromadí tekutina, vznikají otoky a ty pak utlačují nervy. Pomáhá prý magnesium.

bugee
27. bře 2012

@xavera Viď? Taky mi to přijde úžasný... Všechny kromě Tiny jsme to měly celou dobu nahnutý a pořád ještě držíme a miminka si pěkně užívají klidu u maminek v bříšku a pěkně nabírají 🙂 Kdo by to byl tak před dvěma měsíci řekl?
To chápu, že Ti jízda autem nedělá dobře, když máš bříško vykulený dopředu. Tak těch pár dní už to bez výletu vydržíš, ono bude stejně od pozítří hnusně, tak Ti to ani nebude muset být líto, a pak si to vynahradíte i s Violkou, ukážete jí krásné jaro a budete se kochat v přírodě spolu s ní 🙂
No, já jsem ostuda, zatím jsem ještě nezačala balit ty tašky... nějak mi přijde, že jak to udělám, že už tím definitivně budu každý den čekat, jestli už nebo ještě ne... 😕

xavera
27. bře 2012

to já mám jiný problém. Vždy večer, když se chystám k spánku, začne mě trápit syndrom neklidných nohou. Je to děs, nutí mě to s nimi soustavně hýbat a pocit je jakoby měla přijít křeč. Cvičím s nimi, natahuji, povoluji...až se mi postupně podaří usnout, ale je to velmi nepříjemné. O tom se v diskusích taky dost píše, ale nikde žádná rada. Prý to porodem odezní.

bugee
27. bře 2012

@xavera Díky za radu, magnesium doma mám, tak si jednu tabletku vezmu... Ale nechci to nějak přehánět, tlumí to zase děložní činnost, tak abych pak nečekala do léta 😀

bugee
27. bře 2012

@xavera Jaks to tady poprvé zmínila někdy myslím v lednu, tak jsem syndrom neklidných nohou také párkrát měla, je to opravdu dost nepříjemný, nedá se jen tak usnout a musí se zkoušet hýbat chodidly a zatínat lýtka a tak, ale taky nemám zaručenou radu, co s tím. Nemám to pravidelně a ani nemám vypozorováno po čem to je...

bugee
27. bře 2012

Teď mě napadlo, že jsem tu pár dní neviděla @hp a @gabulenku... Holky, vše OK?

pentagras
27. bře 2012

@tina74
@bugee
@xavera
Holky dík, taky doufám, ted ještě ke všemu opět otoky a ještě i rukou po ránu až mě i brněj prsty na pravé ruce, prej mám asi někde skříplej nerv, nejhorší je žehlení, jak žehlím tak druhý den mám nohy jak bakule, já už se tak teším až to bude za mnou a budu tu mít mimčo 🙂

pentagras
27. bře 2012

@bugee to brnění jsme měla před tím (nohou) ted mám zas ruku pro změnu, prý to jsou skříplé nervy a po porodu to odezní, taky teda doufám.

pentagras
27. bře 2012

@xavera ten syndrom neklidných nohou mám taky večer po ulehnutí do postele, přijde mi že už pak jsem ztoho neklidná celá 😀 ale je to fakt nepříjemný a mě to tak po hodině přejde.

gabulenka
27. bře 2012

ahoj holky, hlásím se po delší odmlce 🙂 Téda to jste se rozepsaly, nestíhám dočítat 😉
@bugee jsi hodná, že sis vzpomněla 🙂
Já chtěla psát už včera, ale byla jsem jakási K.O. Poslední dny jsem víc unavená. Včera jsme byli v poradně už v porodnici u tamní doktorky. Terezka má 2,2kg, jsme v normě i když v dolní části. Žádný obřík to teda asi nebude. Ale trošku mě paní doktorka vyděsila, mám změny na čípku, už je měkčí, dokonce jsem po vyšetření trošinku zakrvácela a zašpinila, ale to prý může. Taky mi víc tvrdne břucho 😒 A prý to můžou být taky ty poslíčci. Tak mi doporučovala teplou sprchu nebo vanu. Prý máme zkusit ještě 2 týdny víc odpočívat, aby jsme dotáhly 36tt a kdyby se něco jako rozjelo, máme normálně dojet, údajně by to nebyla žádná tragédie. No ale kapku mě to vyděsilo, protože čípek jsem měla pořád dlouhý a pevný. Ale aspoň je to třeba předzvěst přirozeného porodu a ne vyvolávaného 🙂 Každopádně od včerejška jsem pěkně neklidná a pořád se pozoruju 😒 Jinak já mám pořád nahoře jen cca 7,5kg, ale to je prý tou cukrovkou - dieta + inzulin. Taky jsem včera chtěla udělat aspoň 3D foto na památku, ale už tam je málo místa, navíc tam zavazela placenta, tak má malá na obrázku jen část obličeje. Jo a v sobotu jsme se byli podívat v porodnici + krátká info schůzka. Bylo to fajn, ale tak nějak mi úplně došlo, jak se to blíží. Mají tam 6porodních boxů - 3 standarty a 3 nadstandarty. Pěkný oboje, jen u těch standartů není sprcha a wc, to je na chodbě a jsou menší. A mají zašoupávací dveře, což mi přijde divný.
@xavera moc pěkné bříško, už se vám to krátí, to je mazec jak to uteklo, moc na tebe vzpomínám a držím palce, ať jde vše hladce 😉
@bugee krásný fotečky máte 😉 užij si předporodní kurz, pak nám "popovídáš" 😉
@pentagras neboj, jak píšou holky, kila půjdou dolů, ani nebudeš vědět jak 😉 To můj manžílek opět projevil svůj smysl pro humor, když jsme byli na procházce, tak mě vyfotil u značky 11,5t. Ale fotka je to docela pěkná 😀
Holky, netvrdne vám někomu břicho v noci? Já se kolikrát vzbudím, že se chci otočit a mám pěkně tuhý břucho. Je to nepříjemný. Nebo když se jdu v noci vyčůrat, vstát z postele je mazec 😒

bugee
27. bře 2012

@gabulenka Ahoj, jsem ráda, že i přes ten nález jsi stále "celá" 🙂 S váhou jsme na tom cca stejně, taky je to důsledek diety. A Jonášek je též na spodní hranici tabulek, nic si z toho nedělej, pro přirozený porod je to lepší a pak to ti naši drobečci doženou 😉 Zkus ještě trošku odpočívat, ať dotáhneš ještě alespoň těch 14 dní, ale nestresuj se, od 34tt už to opravdu není žádný problém. Duševní pohoda je určitě pro ní i pro Tebe teď to nejdůležitější 😉 😉 😉 Opatruj se a relaxuj 🙂

babka
27. bře 2012

@bugee 🙂 jsem na příjmu pořád, ale nectím se, že bych mohla udělovat rady 😕

babka
27. bře 2012

@tina74 🙂 taky jsem se těšila, až budu moct zase usínat na břiše, ale teď jsem ráda, když můžu usnout vůbec někdy nějak 😀 Původní oblečení jsem ještě nezkoušela, nemám odvahu 😕 Jednak by mě kalhoty asi tlačily do jizvy a taky mi zbylo ještě bříško trochu, takže kdo ví, jestli bych je zapnula vůbec 😠 I když už je to celkem dobré, ty první dny byly hrůza - břicho jsem měla pořád velké, skoro bych nevěřila, že už tam mimčo není, kdyby nespinkalo vedle mě v postýlce. Naštěstí už se to taky vrací k normálu....

tina74
27. bře 2012

Holky, tak mě před chvílí přišly sprchové gely a krémy do porodnice a v lékárně jsem mj. koupila hroznový cukr k porodu, tak už je to snad opravdu úplně všechno. Za chvíli jedeme na poslední kontrolu, jsem zvědavá, jestli se už něco děje s čípkem.

tina74
27. bře 2012

@babka Já vím, ta jizva musí pořád bolet☹ Do normálního oblečení se asi taky hned tak nedostanu, ale alespoň mám předpřipravené volnější věci, které jsem nosila na začátku těhotenství.

hp
27. bře 2012

@bugee Ahojky,jsem celá 😉 .Děkuji za starost,byla jsem u mamči.Taky to tu hlídám,když jsem doma, teď už to může na většinu přijít kdykoliv.Odpo jsem byla s kamarádkou na kávě(má 1 měsíc starou holčičku) a prý mam být ráda a užívat si mímouše v bříšku.Prý je to masakrrrrrrrrrr 😉 Ale já jí uklidňovala,že budu mít hodné dítko 😉 .Přes otoky už nemůžu pomalu ani chodit,bolí mě ohýbání chodidel a brnění mam taky.Nic na to neberu prý je to tím,jak je zavodněné tělo,tak tlačí na nervíky.Jináč mam nahoře 31 😀

pentagras
27. bře 2012

@hp přesně, dnes už jsem nemohla jít po schodech, jak mě bolí ty oteklé nohy, taky mám ted už 30 kg a jako je to mazec, ještě bych to viděla u mě na konec 37 tt a pak už porodit 😀 🙂

hp
27. bře 2012

@pentagras No já koukam,že jsme na tom stejně.....prý nám ty otoky po porodu ještě pár dní zůstanou 😒 Nosim mangelovo pantofle nic jiného neobuji,takže na kávičky do centra města fakt nechodim ☹ Bojíš se,že nezhubneš?Já najedu na dietu ať to lítá dolů.Nehodlam si měnit celý šatník 😉

bugee
27. bře 2012

@hp Ahoj, to je dobře, že jsi ještě vcelku... 🙂 Těch 31kg je fakt docela dost, ale vzhledem k otokům si myslím, že to půjde rychle dolů, že je to opravdu z velké části voda. Dietu bych být Tebou nenasazovala, zrovna nám dnes PA říkala, že nemáme blbnout, jinak přijdeme o mléko a žádné kojení se konat nebude...

bugee
27. bře 2012

@tina74 Tak co čípek, už jsi zpátky? A tou poslední kontrolou myslíš kontrolu u svého doktora?

bugee
27. bře 2012

My jsme teď s manželem dorazili z první části předporodního kurzu. PA byla fajn. Manžel se vyptával zejména na to, co by měl dělat, pokud bych začala rodit cestou do porodnice a nestíhali bychom... Mě zajímal porod koncem pánevním, a tak jsem se dozvěděla poměrně zajímavou informaci, že do 3500g se dítě rodí u Apolináře koncem pánevním přirozeně, a to vždy s nástřihem 😒 ☹ 😒 Prý většinou za asistence dvou doktorů, PA nestačí. Pouze při komplikacích se přistupuje k císaři. Císaře preferují dělat s epidurálem (resp. spinální analgezií), ne celkovou, protože to znamená menší zátěž pro mimčo. K celkové anestezii přistupují až v okamžiku, kdy nic jiného nezbývá a je časová tíseň. U Apolináře nedělají hmaty pro přetočení mimča do správné polohy, ale PA říkala, že v Podolí už je zase dělají, a vracejí se tak k praktikám starých porodníků. Rozhodně doporučila masáž hráze a pití 0,5l maliníku od ukončeného 36tt.
Jinak říkala, že měla poslední dobou dva konflikty se sanitáři, kteří přivezli jejich zaregistrovanou rodičku místo k nim do Vinohradské porodnice a naopak k nim zase rodičku odjinud, prý kvůli spádové oblasti (blízkost z místa bydliště)... takže nedoporučuje volat si na odvoz do porodnice sanitku, jen v krajním případě (při nějaké závažné komplikaci jako je např. velké krvácení), protože vás nejspíš odvezou do nejbližší možné porodnice a bavit se s vámi nebudou.
Tak to je v kostce asi to nejzajímavější, jinak jsem tak nějak všechno ostatní měla načtené a nastudované z knížek a netu, ale bylo dobře, že to slyšel manžel, protože ty materiály, co mám doma, nějak odmítá studovat a stresovat se 😒 Tady byly všechny ženy s manželi, tak viděl, že není sám, aktivně kladl otázky a zajímal se. Na cestě domů mě poprvé vážně ujistil, že to prostě zvládne, že se na něj můžu spolehnout (předtím vždy vyhrožoval, že tam s sebou sekne, že tam bude k ničemu apod.) 🙂 🙂 🙂

kuc
27. bře 2012

Ahoj děvčata , mám k vám prosbu mohu se k vám přidat jako přítel, jak vás tu pozoruju již skoro od začátku držím palečky a alespoň duševně vás podporuju tak bych byla zvědavá na fotky vašich zlatíček jak začnou postupně vykukovat na svět a také vám z celého srdce blahopřát ke krásným dětičkám. Už se moc těším až si přečtu že už je některé na světě a že jste zdraví a v pořádku. Přeji všem krátký a bezproblémový porod, mějte se a tfuj,tfuj,tfuj

pentagras
27. bře 2012

@hp no to já budu muset taky, do mojí velikosti 34-36 kalhot se fakt nevejdu ani na lýtka 😀 tak asi nějakou dietu by to chtělo ale nevím vůbec jakou pak, abych neohrozila kojení zase 😒

tina74
27. bře 2012

@bugee Jo, jo, dnes jsem měla poslední kontrolu u svého pana doktora. Příští týden už začnu chodit do poradny v porodnici. Miminko už krásně sestoupilo dolů, tlačí hlavičkou na čípek. Ten zatím drží - CS 1. Ozvy byly v pořádku, bez šelestu. A monitor vzorový, prý hodný zarámování🙂 Miminko ale opět rozčílil. ☹
Tak už nějak začínám být i psychicky připravená na to, že bych mohla každou chvíli porodit. Ideálně po Velikonocích, ale kdyby to bylo příští týden, nic se neděje... Do konce tohoto týdne bych ještě ráda dotáhla do konce pár věcí, pak už budu jen relaxovat a snažit se nabrat síly před porodem... Nebude sice všude ideálně uklizeno, ale to mě teď už nějak nevzrušuje. Pokojíček je připravený, ve zbytku domu ještě stihneme běžný úklid a zbytek prostě počká...