1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
2. dub 2012

@bugee Ahoj, já jsem dnes měla velice rychlou poradnu🙂 Ještě jsem nakonec nešla na monitor (půjdu až příští týden), místo něj jsem měla jen ultrazvuk, tak proto... Všechno bylo v pořádku, čípek drží, TP zůstává beze změny. Taky už mám výsledky stěru - i ty jsou v pořádku. Takže si nemůžu vůbec, ale vůbec stěžovat🙂 Snad už jsem si všechny komplikace vybrala před tímto těhotenstvím a zdárně proběhne i porod.
Dnes jsem viděla několik malinkatých několikadenních miminek, tak mě to už velice pozitivně naladilo🙂
Tím císařem se fakt netrap! Hlavně ať jste oba v pořádku. Ruptura dělohy by mohla být pěkný průšvih - pro Tebe i pro Jonáška.

bugee
2. dub 2012

@tina74 To je paráda, že Ti kontrola dopadla dobře 🙂 Takže ty bolesti podbřišku, beder a motání hlavy je v pořádku? Co Ti na to řekl doktor? Že se s tím nedá nic dělat, že se tělo připravuje?
Tu pozitivní energii si schraňuj, tento týden má být moc moc hnusně, budeme ji všichni potřebovat 😉 Mě vždycky stačí mrknout se na fotoblog @babky na malou Kristýnku a zlepší se mi nálada 🙂
A císařem už se netrápím, nějak jsem to skousla, teď mi spíš dochází trpělivost a nemůžu se na nic pořádně soustředit, měla bych to už ráda za sebou. Dnes jsem ještě zvládla dvě procházky se psy (dohromady 2h40), ale už to začíná být vážně obtížné - jak si po nich doma sednu, tak se pak nemůžu zvednout a pokulhávám po bytě jak invalida 😒 No a navíc v našem domě hárají obě fenky, takže náš pes je úplně mimo, pořád kňučí, že chce ven, poposedává, nežere, je nešťastnej a utrápenej a mě tím totálně nervuje - sama jsem už jak na trní... Snad se mi podaří začíst do nové knížky a alespoň ten čas nějak rychleji poplyne 😉

tina74
2. dub 2012

@bugee Já jsem se ptala na ty pocity v podbřišku ještě minulý týden svého pana doktora. Ten říkal, že se připravuje děloha. Pak se to zhoršilo v druhé polovině týdne, motání hlavy asi bylo spíš ze změny počasí a nevyspání. Od včerejška to začalo být zase lepší, dnes úplně v pořádku. V porodnici jsem se na to dnes neptala, vlastně jsem si na to už ani nevzpomněla🙂
Já už bych se taky nezlobila, kdybych porodila, ale na druhou stranu to ještě až tak nespěchá. Říkám si, že po tom závěrečném finiši (zařizování, vyřizování, nakupování, nějaké ty pracovní povinnosti) bych ještě alespoň pár dní ráda vydechla. A taky se těším, že ještě vytvořím nějaké velikonoční dekorace a třeba si zajedeme na nějaký kratší výlet🙂
@babka Kristýnka je fakt moc roztomilá a působí neuvěřitelně spokojeně🙂

flyaway
2. dub 2012

@xavera Nádhera 😀 !!! Obrovitánská gratulace!!! Zdravím Violku i čerstvou maminku a přeji té Tvé krásné tmavovlasé princezně dlouhý spokojený život 😉 ! A už se nemůžu dočkat foteček... 😵

babka
2. dub 2012

@bugee @tina74 Holky, vůbec se porodem netrapte. Já jsem před tím taky všechno řešila, ale jakmile mi odtekla voda, tak jsem v hlavě měla jenom jednu myšlenku - a to, aby bylo miminko v pořádku. Celou dobu jsem nebylaschopná myslet na nic jiného. Všechny ostatní myšlenky utekly někam do pozadí. Takže v tu chvíli bych byla ochotná udělat cokoli, co by si doktoři vymysleli 🙂

Mrně na fotkách vypadá roztomile, i před návštěvama se ukazuje vždycky v dobré náladě - tu špatnou a fňukání si schovává pro maminku asi 😀 Nj, stejně je jí vždycky hned odpuštěno. Dneska mi po profňukané hodině věnovala tááák krásný úsměv, že má odpuštěno všecho aspoň na měsc dopředu 😉

bugee
3. dub 2012

Ahoj holky, dnes se mi ráno vážně vydařilo - jela jsem na krev na Polikliniku Prosek - celkem sranda 😉 manžel mi nutil auto, odmítla jsem ho s tím, ať si ho vezme sám, když vstává v pět, že já až v šest a autobus mi skoro od domu jede před půl sedmou až ke klinice... No, tak né, že by autobus měl zpoždění, prostě vůbec nepřijel 😠 - další až za půl hodiny 😒 Tak jsem sedla na jiný - ujel jednu zastávku a vypadla mu veškerá elektrika, ani dveře nemohl otevřít, aby si mohli cestující vystoupit... Fakt paráda, říkala jsem si, jestli to není nějaký znamení, že tam jezdit nemám, ale nakonec jsem se různými přestupy dostala k poliklinice... V tu chvíli mě vzaly bolesti do podbřišku, tlaky u konečníku, tvrdlo mi břicho, fakt moc pěkný, nemohla jsem těch 200 metrů vůbec dobelhat a pořád jsem si říkala, co se to děje ☹ Na odběrech mě vzali naštěstí přednostně, vůbec jsem nemohla stát, jak mě braly nějaký bolesti spodku 😒 No a pak jsem se horko těžko dobelhala zpět na zastávku busu a dojela domů... Dojít padesát metrů od zastávky mi opět trvalo celou věčnost.
Tak vám nevím, kontrakce žádný, ale chodit skoro nemůžu. Zřejmě příprava spodku, ale dost mě překvapuje, že takhle ráno 😖 Poslední týden to bylo trochu večer před spaním, ale nic takhle intenzivního. Že by mimčo sestoupilo? V každém případě si jdu lehnout a uvidíme. Po obědě musím na velkou procházku se psy a v podvečer mám předporodní kurz. Možná bych si mohla už sbalit ty tašky (já ostuda to ještě neudělala) a vzít si je s sebou, kdyby něco 😉

flyaway
3. dub 2012

@bugee Bugeenko, jak si Tě tak čtu, tak si ty tašky opravdu raději co nejdříve sbal, ať je pak nebalíš na poslední chvíli před odjezdem do porodnice během jednotlivých kontrakcí 😉
Vypadá to, že Jonášek už prostě začal Violce závidět, že je na světě a rád by se k ní přidal 🙂
Holky, já vám tááák závidím, že už budete mít všechny brzo ty svoje poklady doma v náručí!!! 😀

pentagras
3. dub 2012

@bugee Bugetko, horká koupel a uvidíš, bud se to rozjede nebo povolí 🙂 Ale taky bych měla sbaleno, radši 🙂

pentagras
3. dub 2012

@bugee
@tina74
@babka
holky, tak jsem se konečně hodila do klidu, ve čtvrtek do poradny, tak snad už pak by to šlo ne 🙂 To čekání je taky síla, proč ten poslední měsíc je nejhorší, vůbec to neutíká 🙂

jajinka28
3. dub 2012

@bugee Ahoj bugee, to co popisuješ mě trápí už od čtvrtka 😖 psala jsem to tady..je jedno jestli je noc nebo ráno, chvilku je to mírnější, pak zase docela silné...chvílema mi je i blbě od žaludku...
Tak zkus dnes hodně odpočívat a tu tašku si radši nachystej 🙂

jajinka28
3. dub 2012

@flyaway teda tobě ty týdny skáčou neuvěřitelně rychle 🙂
necítíš už "vrnění" v bříšku?..já jsem první bublinky cítila v 18.tt 🙂

pentagras
3. dub 2012

@jajinka28 kočko, to to máš už od čt, do bych se i zeptala dr snad, já mám tedka klid, od dneška piju čaj a jím semínko 🙂 🙂

flyaway
3. dub 2012

@jajinka28 Týdny naskakují rychle, to je pravda, letí to jak splašený (modrý) koník 🙂
První motýlky v bříšku jsem cítila v 17. týdnu, dnes v noci už i jemňounké kopanečky - no je to príma mimčo cítit 😵 .
Dneska jdu na kontrolu, to už by nám měl mudr. i potvrdit, zda čekáme opravdu Elišku a hlavně toho našeho broučka zas uvidím, tak se už moooc těším 🙂 🙂 🙂

jajinka28
3. dub 2012

@pentagras zítra jdu na kontrolu tak se hned zeptám....přeci jen bych ještě ráda vydržela 2v1 ☹ ...koncem dubna se stěhujeme, tak bych byla moc ráda, kdyby princezna vydržela pokud možno do termínu, ale to ji asi neukecám ☹
čaj piješ ten maliník? a semínka baštíš jaká? 🙂

jajinka28
3. dub 2012

@flyaway no tak to je nádhera, když už to vaše zlatíčko i cítíš🙂..takže to vypadá na holčičku?? Elišku? krásné jméno 🙂 tak ať je kontrola v pořádku a pak dej určitě vědět 🙂
já už jsem Karolínku neviděla pěkně dlouho, tak se mi stýská po tom pohledu na ní, jak si tam krásně vegetí🙂

flyaway
3. dub 2012

@jajinka28 Neboj, za chvilinku už se na ni budeš moct podívat kdykoli se Ti zlíbí - jak si bude pěkně hovět v postýlce 😉 . Podle toho, jak už se Ti to tam dole krásně připravuje, tak to určitě nebude trvat moc dlouho 🙂
Holčičku nám tipovali ve 14. týdnu při NT screeningu, ale přišlo mi to ještě hrozně brzo, takže to zatím beru s rezervou - ale stejně tajně doufám, že se nespletli... 😵

bugee
3. dub 2012

@flyaway @pentagras @jajinka28 Spala jsem až doteď 😉, vzbudila se hladová, ale skvěle odpočatá a abych to nezakřikla - všechny bolesti odezněly 🙂 Najím se a jdu s pejsky ven, tento týden je asi poslední krásné odpoledne 😉

bugee
3. dub 2012

@pentagras Taky jdu ve čtvrtek do poradny 😉 Držím palce 🙂 Jinak je mimčo už dopečený, tak by nevadilo, kdyby se podívalo na svět trochu dřív, takže se určitě už nestresuj a nenervuj, teď už je to v pohodě 😉

bugee
3. dub 2012

@jajinka28 Na zítřejší kontrolu držím palce a pořádně se tam na to všechno vyptej, nenech se odbýt - ale myslím, že je to prostě příprava porodních cest, zřejmě mimčo sestupuje dolů a tlačí víc na celý spodek... Asi se s tím nic moc nedá dělat, chce to jen víc odpočívat. Ale myslím, že to ještě není ohlášení blížícího se porodu, tak snad ještě vydržíme každá tak, jak chceme (mě bude stačit, když se mi podaří 10.4. dojet přezout pneu na autě do práce a se všemi se tam na nějaký čas rozloučit, pak už se může dít cokoli 🙂).

bugee
3. dub 2012

@flyaway Dej po kontrole zprávy - jdeš na velký UTZ nebo ještě ne? Koukám, že jsi 19tt, opravdu Ti to naskakuje rychlostí snad 2 týdny za 4 dny 😀

flyaway
3. dub 2012

@bugee Snažím se, ale ne a ne vás dohnat 😀
Jdu podle mě na klasickou kontrolu, ale sama vlastně nevím 😕 . Určitě se ozvu, jak jsme dopadli 🙂

flyaway
3. dub 2012

Tak holky, je to vážně holka! 😀
Je zdravá a divoká a krásně na nás mávala 🙂
Jediné, co se mudrovi nelíbilo, je moje tachykardie - co jsem těhotná, tak mi teda srdíčko buší jako o závod každý den, někdy kvůli tomu ani usnout nemůžu. Ale prý je to vcelku běžné, tak to pouze budeme sledovat a něco podnikneme, až kdyby se to zhoršovalo.
Za tři týdny další kontrola a to už si nechám napsat neschopenku a budu se jen a jen vááálet... 😀

jajinka28
3. dub 2012

@flyaway gratuluji k čiperné holčičce!
mně v těhotenství zjistili srdeční vadu, beru na ni léky a Dr. vyhrožuje operací 😖 tak hlavně ať tě Mudr pořádně hlídá, ať jsi ty i princezna v pořádku 😉 🙂

jajinka28
3. dub 2012

@bugee 😀 😀 😀 😀 tvé odůvodnění, že potřebuješ, aby Jonášek vydržel do 10.4., abys stihla přezout pneu mě dostal 😀
každopádně, já potřebuju vydržet alespoň do 1.5., abych stihla vše přestěhovat do nového, taky musím přezout pneu a chci ještě stihnout kadeřníka 😀

jajinka28
3. dub 2012

tak holky dnes mi kamáradka ve 12 hodin psala meil, že už asi bude co nevidět do několika dnů rodit a v 15 hodin mi přišla zpráva, že je mrňousek už na světě 🙂 to musel být neskutečný fičák 🙂
Jinak už by nám mohli pomalu pustit domů @xavera a Violku, že? Moc doufám, že jsou holky v pořádku a že budou zase brzo tady s náma 🙂

flyaway
3. dub 2012

@jajinka28 Já na ten zrychlený tep trochu trpěla vždycky, respektive začala jsem trpět poté, co jsem prodělala zánět štítné žlázy. Sice už mám hodnoty v pořádku, ale to srdíčko utíká jak o závod pořád a teď ještě mnohem víc, ale je pravda, že co jsem si pročítala diskuze, tak v těhotenství je to opravdu relativně častý jev, tak jsem zatím v klidu.

Co mě ale překvapuje, že ačkoli mám rh negativní, tak mi zatím brali krev jen jednou, ani moč nechtěli - vždy jen tlak, váha a UTZ. Je to standard? Jak probíhaly prohlídky u vás?

tina74
3. dub 2012

@flyaway Ahoj, já mám RH +, tak nevím, jestli se to u RH - musí nějak víc hlídat už během těhotenství. Myslela jsem, že s tím něco dělají až při porodu.
Nicméně krev mi brali na začátku v rámci prvotrimestrálního screeningu, pak v rámci glukotolerančního testu (cca 26. týden) a nakonec až někdy ve 32. týdnu. (Ani mi nikdo na začátku nekontroloval HcG v krvi... Vlastně k čemu...)
Moč sebou nosím pokaždé (už mi to ani nepřipadá tak divné jako na začátku) - kontrolují cukry, bílkoviny a krev a zapisují mi to do těhotenské průkazky. Tak to bylo u mého pana doktora a je to tak i v porodnici v rámci prenatální poradny.
Jen když jsem měla screening (NT nebo pak velký ultrazvuk v 22. týdnu), neměla jsem zároveň i poradnu, takže to bylo bez tlaku, vážení a moči.

tina74
3. dub 2012

@jajinka28 @bugee Na pneumatiky sice kašlu (loni jsme je přezouvali myslím až v červnu a nic strašného se nestalo), ale kadeřníka bych ještě taky ráda stihla! 😀
A taky focení. Na poslední chvíli mi přišlo, že by mi mohlo být líto, že nemám žádné fotografie s bříškem (nebo spíš břichem) z ateliéru, tak jsem si to dnes zařídila v rekordním termínu s tím, že už jinak možná nebude co fotit. 😀 Paní mě tam chtěla dát až na konec příštího týdne, ale přemluvila jsem ji na mnohem dřív....

tina74
3. dub 2012

Jinak jsem momentálně neskutečně unavená. Asi to do porodu prospím. Snad se pak vzbudím, až začnou konkrakce nebo praskne plodová voda... Nevím, jestli na mě dolehly ty hektické poslední měsíce nebo je to hormony a nebo mimi spotřebovává víc energie - každopádně je to znát. Taky mám až teď na samém konci těhotenství pořád chuť na něco sladkého a zbaběle se jí poddávám. Jím jedno čokoládové vejce za druhým.... Přitom už ale vůbec nepřibírám, takže to tělo asi dobře spaluje. Zvláštní...

111janinka
3. dub 2012

@bugee Ahoj 🙂 No letí to jako blááázen! Paní doktorka mě předala do péče do porodnice (vybrala jsem si Obilní trh) a na monitorech jsem byla už 2x. Minulý týden mi odhadli, že malá má 3 kg, tak jsem zvědavá, jak ještě doroste 😉 Už se nemůžu dočkat! Kamarádka porodila minulý čtvrtek a já jí neskutečně závidím! ☹
A tady se koukám taky dějí věci 😉