1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
21. črc 2011

@maarina A to chcete zavádět dvě pro zvýšení pravděpodobnosti alespoň jednoho zahnízdění nebo že chcete dvojčátka? 🙂

flyaway
21. črc 2011

Jo eště mám jeden takovej dotázek - nevíte, proč se při prvním UTZ (8. den stimulky) berou 2 ampulky krve? Co extra se vyšetřuje?

flyaway
21. črc 2011

Tak krev v pořádku, zvyšování dávek se nekoná (hurááá 🙂 !!!), v pondělí na UTZ a krev a to nejdůležitější - pokud budu mít bolesti, klidně si můžu lupnout ibáček, to prý ničemu nevadí!!! 😀

maarina
21. črc 2011

@flyaway jo dvojcatka bych brala vsema deseti ale budu rada kdyz se uchyti aspon jedno... a s tou krvi nevim.... me ji napriklad vubec nebrali ale mela sem kratky protokol..... je mozne, ze ji berou holkam u dlouheho aby popripade upravili davku hormonu...

flyaway
21. črc 2011

Koukám si tady dobrou půlhodinku píšu sama se sebou 😀
Asi už blbnu, no nic, jdu si dát radši oběd... 🙂

cuddle
autor
21. črc 2011

@flyaway zlato to se ale pres ten ultrazvuk nepozna, oni ani netusi jestli v tech folikach co tam mas jsou vajicka, spis je to preventivni a mozna u mne na to zapomneli, holt byla sobota nebo co a taky uz se asi videl doma... 😉

cuddle
autor
21. črc 2011

@flyaway ja to radeji taky nezkoukam a neresim uz, taky jsme chteli 2, ale fakt nam to vymluvili, Text primo rekl, at jim dame sanci dokazat, ze ta jejich teorie a vysledky jsou opravnene, ze pokud zavedeme obe embryjka tak o ne prijdeme, predstava, ze to ted nevyjde a toho mrazacka nemame, me asi zlomi vic nez takova ta pojistka, ze tam neco je a nemusim rovnou podstupovat cele IVF znovu ...

cuddle
autor
21. črc 2011

@flyaway tobe brali 2, ja si mylsim ze me jen jednu a nebo jsem to ani nezaregistrovala, divam se vzdy radeji na druhou stranu

cuddle
autor
21. črc 2011

@flyaway tak supr vidis, ja ti rikala, ze to bude dobry, mas tam krasny foliky o 4mm vetsi nez byl ten muj nejvetsi, takze paradicka, proc zvysovat kdyz neni treba

flyaway
21. črc 2011

@cuddle Tak já tenkrát jen po clostíku měla až 26mm, takže asi fakt reaguju dobře, tak teď už "jen", aby byly v pořádku i ty ostatní okolnosti, že...? 🤐
Teď jsem se koukala na fotoblog hexelucky (myslím ji máš jako přítele) a její krásný // a úplně mě to naplnilo pozitivní energií! 😵

cuddle
autor
21. črc 2011

@flyaway jojo ja se ji prave ptala a ona testila az 13 den, nejdriv bilo, ze to zahodila a pak jak znovu vstala byl dusik, takze ona je pripad, ktery mel dusika az 13 den po ET a nekdo ma uz 5tej, je to hrozny jak je to individualni .....

xavera
21. črc 2011

@cuddle kdy mám testíkovat? Na ET jsme byli v sobotu a řekli nám testovat za 14 dní. Tak to tak udělám, nebo možná ani to ne a půjdu v pondělí rovnou na krev. Nechci se zklamávat brzo jako ty a být nadále stejně v nejistotě. Zkusím to vydržet 😝

xavera
21. črc 2011

možná ale taky proto, že si moc šancí nedávám. Vy jste na tom s vaší blastulkou přecijen mnohem lépe.

cuddle
autor
21. črc 2011

@xavera tak to mate o par dnu vic nez davaji u nas, i kdyz je tam pry 10 den a kdyz bude negativni tak znovu 12 den a pak volat do caru jak dal
no tak ona ani blastocysticka neni zarukem uspechu, holt kdyz to telo neprijme tak nic nenadelas a mohla byt sebe hezci....skoda, ze to nejde dopect cele od zacatku v inkubatoru , vzdy jednou za tyden bych zavolala jak seji dari a za 9 mesicu si v caru vyzvedla pekne miminko 😀 😀 😀 skara ja mam supr napady, jako minule s tim testem, ktery ti rekne kdy bude tehule - vidim, ze maji porad co vymyslet , aby nas uspokojili 😀 😀

werinka1
21. črc 2011

@flyaway Mně třeba brali krev až 2 dny před OPU(+UTZ) a jinak jsem byla předtim 2x jen na UTZ. Dávku mi zvyšoval jen dle toho, že na UTZ se zdáli být malí. A co se týče zavádění jednoho nebo dvou prcků, tak mě taky překvapila reakce embryoložky. Když jsem tu četla od cuddle, že větší šance je když zavedou jedno, tak když se mě embryoložka ptala jestli budem chtít jedno nebo dvě, zeptala jsem se a ona na mě koukala spíš jako kdyby nevěděla co má říct.....no nakonec z ní vypadlo, že by to muselo bejt supervajocho, aby nám doporučili jen jedno, že určitě doporučuje dvě. Tak jsme řekli dvě, a ona že si to můžem ještě rozmyslet. Ale co mam rozmejšlet, když mi doporučujou dvě, tak si necham dvě že jo, copak já sem nějakej doktor a navíc oni mají snad nějaký statistiky....

baryla
21. črc 2011

Ahoj holky, dá to fušku si přečíst vaše příspěvky pospátku. Tak mrcha se dneska ozvala. Hnedka jsem volala se obědnat. Tak 1. srpna máme první odběry a to papírování kolem toho. Zatím jsme na ůplnem startu. Držím palečky čekatelkam čareček---- tfuj tfuj. Mějte se moc hezky zatím .Papa. 🙂 🙂 🙂

111janinka
21. črc 2011

@flyaway Jsem moc ráda, že jsme na sebe nakonec měly to štěstí 😉 Třeba se nám nakonec podaří domluvit nějakou hromadnější setkávačku 😉

Jinak tedy hlásím, že mě pan doktor trošičku vypekl ☹ Rozměry ani počty mi nehlásil a já ho takovýma dotazama nechtěla zdržovat, pánč jsem počítala, že si to cestou ke koordinátorce nastuduju v kartě sama. Bohužel už mi ji do ruky nedal ☹ Musím tedy pouze spoléhat na jeho vyjádření, že je všechno v naprostém pořádku a doufat, že z těch cca 14 nalezených při minulém utz dorostlo do správné velikosti co nejvíce.

Vyfasovala jsem spouštěcí dávku a dnes večer mám aplikovat, doufám že už nadobro poslední, injekci 😉 V sobotu Huráááá na to 😉 A že to má být mé šťastné datum už pozorným čtenářkám nemusím vysvětlovat 😉

cuddle
autor
21. črc 2011

@111janinka tak supr, takze v sobotu pujdou ven a predpokladam ve ctvrtek si pujdes pro fazolku, budes to mit o den nez ja kdyz jsem byla v patek...predpokladam

flyaway
21. črc 2011

@111janinka No určitě všechno krásně dozrálo a v tu "šťastnou sobotu" bude vše nachystáno přesně tak, jak to má být 😉
A jak je, takhle ve velkém finále? 🙂

flyaway
21. črc 2011

@cuddle Prosím Tě, ten den ET se asi počítá až ode dne OPU, že? Tzn. pokud budu mít OPU ve středu, tak ET by bylo v pondělí nebo v úterý?
A co bříško, už se zklidnilo?

cuddle
autor
21. črc 2011

@flyaway ber to ja mela OPU patek a 5 ty den PK byla streda, transferuji 5ty a nebo az 6ty den zalezi jestli je 5ty den nejaka blastocysticka pripravena , takze u tebe predpoklad v pondeli zavolas v 8 a musis pocitat s tim, ze ti reknou at prijdes 🙂

cuddle
autor
21. črc 2011

@flyaway jo uplne v pohode od pondelka o nicem nevim, ani prsa neboli, vajecniky , podbrisek nic, ted zrovna me trochu pichlo, ale to fakt nevim co je

ma.ja
21. črc 2011

ahoj berušky 🙂 můžu k Vám? Příští týden začínáme stimulovat na 3.IVF, 27.7.dostanu injekci na utlumení???nevím čeho a pak bude dlouhý protokol...jsem z toho jelen, nevím co mne čeká. Měla jste některá dlouhej protokol???

111janinka
21. črc 2011

@cuddle už aby to bylo za mnou 😉 Vím, že tu všichni tvrdí, že OPU je vlastně jedna z nejlepších procedur, protože o sobě nevíš a nic tě nebolí. Jenže já jdu pod narkózu poprvé a fakt se moc bojím co se bude dít ☹
Dalíš strach o vývoj vajíček následuje ☹ Když si vezmu, jak se nakonec může výsledek zredukovat......... bojím se, aby mi zbylé kandidáty nevyřadila nakonec ještě genetika! 😢

111janinka
21. črc 2011

@flyaway možná je nakonec dobře, že nevím přesné počty ani rozměry, ještě bych si lámala hlavu jestli dorostli dostatečně a studovala poměry na místních diskuzích 🙂 Bříško už mě docela dost bolí, v práci už jsem skoro nemohla vydržet, protože v kanceláři převážně jen sedím a tak si ty svoje ubohé vaječníky neustále mačkám.
Ale zítra!!!! To se mnou bude k nevydřžení!!!! 😎 To už bude strach na maximu.... manžel má moc velké štěstí, že má tento týden odpolední a přijde až večer. Jinak bych ho asi za odpoledne umačkala 😉

cuddle
autor
21. črc 2011

@ma.ja my co chodime v Brne do Heliosu tak jsem meli vsechny takovy dlouhy protokol, zacinali jsme tabletkama Provery, pak se k tomu urcity den cyklu pridal Dipherelin, nebo Decapeptyl to jsou injekce co si pichas kazdy den az do Pregnylu , pak v den ms naklusani do caru a zacatek stimulace a k tomu porad ten Dipherelin - me bylo receno, ze je to na podporu tvorby a rustu vajicek, takze ani nevim jestli je to klasicky dlouhy protokol, ale zacinala jsem uz cyklus pred tim, priprava 🙂
3ti IVF, tak to jsi bojovkyne, prvni jsi mela vzdy kratky protokol? a jaky je u vas problem, u tebe, manzela? mela jsi i mezitim nejaky KET?

cuddle
autor
21. črc 2011

@111janinka ja to mela to stejne, nikdy jsem nemela narkozu, takze jsem tam sla jak na porazku na ten sal, netusila jsem co me ceka, no lehnes, das rucku , zavedou ti kanylu nebo co to je do te zily a za 10 sekund spinkas, pak zase do ty kanylky dle me neco vstriknou, proberou te na sale, pomuzou ti do kresilka, prevezou na pokoj , kde si odpocines, nez jsi schopna snist svacinku a vypit cajik, zajit sama na wc, pak te propusti manzelovi a hura za koordinatorkou poptat se na vysledek 😉

werinka1
21. črc 2011

@ma.ja Ahoj, vítám tě mezi nás 🙂 . Já jsem měla dlouhý protokol. Nebo třeba flyaway. Já začínala 22. druhý den cyklu píchat decapeptyl na útlum nějakých hormonů. Pak jsem dostala MS (28 den) a jestli se nepletu 11.den jsem šla na krev, zda došlo k tomu útlumu a dle toho zvolili dávku puregonu (aby zráli folíci), který jsem si začla píchat stále spolu s decapeptylem po dalších 10 dnů. Teď jsem den po OPU a zítra se doufam dozvím, že se ty naši bobísci mají čile k světu.

ma.ja
21. črc 2011

@cuddle
@werinka1 děkuju za přivítání 🙂 1.a2.IVF jsem měla krátký protokol a teď si mam přijít 20.DCna injekci a 10dní potom na UTZ, jak to vypadá....nevím co...jenže nevím, jestli nebudu mít mrchu??? za jak dlouho jste ji dostaly??? Problém u nás : manžel spermio prý žádná tragédie, ale.... a já měla původně neprůchodný jeden vejcovod, ale po Mojžíšce je to najednou v pořádku...KET jsme neměli, nebyli mrazáčci. Měli jsme 5xIUI....

werinka1
21. črc 2011

@111janinka Vůbec nemusíš mít strach. Nic nebolí, jen štípnutí když zavádí kanylu. Vcelku hezky se i usíná, tak nějak se to všechno vzdaluje a je ti pomalu všechno jedno 😀 Když mi dělali punkci cysty, tak jsem usnula hned a probrala jsem se až když jsem měla přelézt z toho lůžka na kterém mě převezli ze sálu. Teď při OPU mě probrali už na sále, něco sem jim tam blekotala, pamatuju se, že mě Dr. s anesteziologem přehodili na tu postel, dovezli na pokoj (cestu si ale nepamatuju), pak si pamatuju pokyn přehupsnout na postel a anesteziolog na mě pořád vstáváme vstáváme. Jo a při OPU byl jinej anestezilog a nějak m trvalo akorát dýl, než jsem byla v limbu. Začlo se mi to motat, tak sem mu řekla, že se mi to točí,ale spát asi nebudu, tak on, že mi tam šoupne víc a pak už sem se vzdalovala a vzdalovala a ještě sem jim stačila říct, že už jsem boží 😀