1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

hp
6. dub 2012

@jajinka28 😀 😀 😀 To není možný, zkus to poslat ještě jednou.Budu ti mooc vděčná.Stejně jsem zvědavá, jak to s námi dopadne..............., když se mě známí ptají, kdy už budu rodit, automaticky odpovídám: asi v listopadu 😉

pentagras
6. dub 2012

@xavera moc gratuluju k princezně Violce, je kouzelná 🙂

pentagras
6. dub 2012

@pentagras no my jsme ok, mě nic nebolí, jen natejkám, tak jako u nás to bude asi na dlouho 🙂

tina74
7. dub 2012

Holky, hlásím, že jsme úplňkovou noc ustáli, a přeji hezké Velikonoce!

bugee
7. dub 2012

Ahoj holky, taky se hlásím stále 2v1 🙂 - a navíc musím říct, že obvykle, když je úplněk, spím špatně, přerušovaně, nemůžu usnout - a včera? Byla jsem tak unavená, že jsem zalehla a spala v kuse 8hodin (!!!) bez jediného vyběhnutí na záchod, prostě paráda 🙂 To se mi už dlouho nestalo... Také přeji všem pěkné Velikonoce a snad se tu po nich sejdeme bez dalších nečekaných přírůstků 😉

jajinka28
7. dub 2012

krásný den holky zlatý, tak jsme to taky ustály, ale noc teda byla přímo šílená 🙂 To, co dnes Karolínka předváděla byl mazec, nejdřív jsem se ji snažila domlouvat, pak jsem ji chlácholila a pak už jsem ale hudrovala jako ta krůta 😖 🙂

bugee
7. dub 2012

@jajinka28 Jojo, to znám, já už pro Jonáška taky minule už neměla vlídného slova (začal v pět odpoledne a trvalo to do dvou do rána - od půlnoci jsem už byla vážně vytočená 😠)... Ale je dobře, že jste vydržely 🙂

pentagras
7. dub 2012

ahoj holky, taky jsme to ustáli, ale noc příšerná, asi 10krát jsem vstávala, jinak také přeji všem hezké velikonoce 🙂

bugee
7. dub 2012

@hp A co Ty? Koukej dát o sobě vědět 😠 😉 😵

pentagras
7. dub 2012

@hp taky se připojuju k @bugge, jsi celá???

pentagras
7. dub 2012

tak jsem zvědavá kdo bude fakt dálší, holky já už to chci mít za sebou, to čekání je děsný, ještě tak do uterý a pak už by to šlo 🙂 🙂 nemůžu se už ani zvednout z postele, jsem jak sumo 😠 😀

bugee
7. dub 2012

@pentagras 😀 😀 😀 Já už teda zase dva dny chodím úplně normálně, bez jakýchkoli příznaků těhu, ale ty noční kopací hitparády jsou nepříjemný - včera večer už jsem si opravdu začala odpočítávat, kolik takových večerů ještě bude - a ještě maximálně 9 🙂

pentagras
7. dub 2012

@bugee to máš dobrý, je fakt že 9 nocí to už máš za pár, mě ani tak nějak extra moc nekope do bolesti, tak tohle jde, ale už je to fakt dlouhý, ten poslední měsíc je prostě mazec 🙂 taky si říkám že ještě max 3 týdny 🙂

bugee
7. dub 2012

@pentagras To už je taky za chvíli, uvidíš, že to uteče jako voda 😉 Než se vrátím z porodnice, tak to budeš mít tak akorát 😉

xavera
7. dub 2012

Ahoj holky, všem vám moc moc děkuji za vaše gratulace. Opravdu jsem za ně moc ráda. Jste zlaté 🙂 myslím na vás, ať ty vaše poslední týdny či dny do porodu zvládnete co nejlépe. Snažte se hlavně hodně odpočívat 😀

@bugee by ráda slyšela zážitek z porodu. Nevím, jestli vy ostatní taky. Já osobně jsem před porodem žádné příběhy nečetla. Ale tak to tu sepíšu nějak v kostce.

V sobotu 31.1. v den 40+1 mě v 5 ráno probudila první kontrakce. Opakovaly se po 8mi minutách. Když po 2 hodinách neustaly, zkusila jsem teplou vanu. Nebylo to ani horší ani lepší. Šla jsem to říct manželovi a pustili jsme si film a čekali co bude. Kontrakce byly postupně silnější, ale stále po 8mi minutách. Kolem 10.hodiny mi začla téci voda, ale zeleno hnědá. Tak jsme okamžitě jeli. V porodnici mi natočili monitor, mrkli na vložku - že zakalená voda, prohlédl mne doktor - že se otevírám, ale je to začátek. Kolem 12.hodiny jsem byli na porodním sále. Udělali mi klistýr teplou vodou. Kontrkace stále po 8mi minutách. Celou dobu jsem byla připojená na monitor - miminko i děloha. Většinou jsem seděla na míči, několikrát i ve sprše. Tam mi chodili monitorovat miminko přenosným monitorem. Kolem 16. hodiny kontrakce zkrátily na 4 minuty. Byly čím dál tím silnější. Kolem sedmé mi řekli, ať si vylezu na křeslo a při kontrakcích už jsem nedokázala zadržet tlačení - tlačilo mi to jakoby samo a já jim to řekla. Řekli mi, můžete tlačit. Tak jsem začla s každou kontrakcí. Ty ale bohužel postupně hrozně zeslábly a já už tlačila defakto sama. Porodní asistentka mi vždy pomohla tak, že mi zalehla břicho pod žebry. Hlavičku už pak viděli - čekali přede mnou vždy třeba 10 minut do další slabé kontrakce. tak doktor rozhodl - kleštěma. Miminko je už na císaře moc nízko. Šlo už prý jen ale na dvě vybavení. Tak se Violka narodila ve 20:45 🙂

Hned mi ji dali na hrudník a přikrylii plínkou. Byl to nádherný okamžik. Pak ji dali manželovi, já musela porodit ještě placentu a pak nastalo asi půl hodiny šití všude možně uvnitř i venku. Když bylo hotovo, zkusili jsme přiložit k prsu, ale nic z toho. Tak jsme si jen užívali 2 hodinky na sále s manželem a Violkou. Dostali jsem občerstvení. Mě donutili jít na malou. Nešlo to, tak mne cévkovali a pak už mne odvezli na pokoj šestinedělí. Malou jsem si raději nechala oodnést k sestrám. Byla zhruba půlnoc a manžel jel oslavovat 🙂 Já se šla podívat, kde mám malou - mohla jsem jakž takž chodit. Celkem na mne ty sestry zíraly, jak po tak těžkým porodu můžu chodit, ale já prostě mussela. Viděla jsem, že je spokojená a nahřívá se na lůžku. Moc jsem toho nenaspala, ale odpočala jsem si. V pět ráno mi ji přinesli a začlo tóčo 🙂

Holky běžím, více kdyžtak příště zatím papa

bugee
7. dub 2012

Holky, tak jsem po 10-ti letech (!!!) upekla manželovi buchtu 😵 Abych jí taky mohla, tak jsem vybrala recept s acidofilním mlékem a dala jsem tam olivový olej místo ztuženého tuku... klaplo to úplně perfektně 🙂 No a poleva je víceméně cukr s kakaem (tam jsem taky vynechala máslo, aby to pro mě bylo "dietní" 😀 Je to pro něj takové velikonoční překvápko, až přijde z práce... Byla jsem dokonce autobusem pro všechny ingredience v Globusu, asi od něj dostanu vynadáno, že jsem nepočkala na něj (zkrátka, když si něco usmyslím, tak to musí být hned 😝) a co všechno jsem přitáhla za nákup, ale jsem sama se sebou véééélmi spokojená 😉 Teď musím ještě s pejskama... a už zase do deště, no fuj 😖 😠 ☹

bugee
7. dub 2012

@xavera Teď jsi mě rozplakala 🙂 Jsi vážně dobrá, jaks to skvěle zvládla! Smekám před Tebou a přeju Ti ještě znovu samou radost a štěstí jak Violce, tak Tobě i manželovi - musí to být úžasný pocit být najednou rodina se vším všudy 🙂 😉 🙂 Užívej si to naplno a buď na sebe a na Violku hrdá, maminko 🙂

pentagras
7. dub 2012

@bugee to jo, už se nemůžu dočkat prdolky 🙂

pentagras
7. dub 2012

@xavera holka tak to jsi dobrá, docela zdlouhavé, mám pocit že ten maliník atd je docela k ničemu, vid, ale jsi dobrá žes to zvládla a ještě pak šla kouknout na mimčo po tom záhulu 🙂

babka
7. dub 2012

@xavera Krásně jsi to zvládla, šikulka 🙂

bugee
7. dub 2012

Holky, včera jsem se od kamarádky dozvěděla, že OZP přispívá 1.000-2.500CZK (dle vypsaných podmínek - u mě je to např. 1.500 CZK) jednou za rok na věci, které se nás teď týkají - např. předporodní kurz, přítomnost otce u porodu, pobyt maminky v porodnici, na těhotenské potravinové doplňky a vitamíny, na úrazové pojištění nebo očkování novorozence, pořízení monitoru dechu nebo chůviček apod. více najdete na:
http://www.ozp.cz/index.php?pro_matku_a_dite
Žádost o příspěvěk se musí podat do 31.12.2012 a doložit originály stvrzenek.

hp
7. dub 2012

@bugee
@pentagras Holky jsem celá ☹ . Byla jsem u babičky 😀 😀 😀 Jééé ste se bály 😉 Jdu vás dočíst........

bugee
7. dub 2012

@hp No eštěžě tak!!! Já už Ti chtěla závidět, že ten úplněk zabral 😉 Celkem se mi ulevilo - uffffff 😀

hp
7. dub 2012

@bugee Výborně!Jsi fakt kámoška 😉 Ti říkám, že tě trumfnu,16.4.už budu mít Mičutku u sebe 😀 😀 😀

xavera
7. dub 2012

@bugee ahoj, moc ti děkuji za krásné přání a gratulaci. Violka je zatím moc hodné miminko, tak si to opravdu užíváme. Manžel měl čtvrtek , pátek dovolenou, tak mi doma pomohl hlavně s vařením, ještě se chystá na volno příští týden. Je to opravdu pomoc, kór teďka na začátku, než se člověk krapet srovná a najde nějaký rytmus v jednotlivých činnostech.

@pentagras s tím maliníkem vážně nevím, ještě taky homeopatika k tomu...těžko říci, alespoň mi to před porodem psychicky pomáhalo k celkovému klidu. Píšeš zdlouhvé - prý na prvorodičku tak nějak normální. 16 hodin od první kontrakce po miminko venku. Mě to celkem uteklo 🙂 ale chudák manžel - pro něj to bylo asi dost náročné - sledovat 16 hodin mé bolestivé kontrakce každých 8 minut, pak 4 minuty a nakonec ještě ty kleště k tomu, placenta, mé zašívání a cévkování. No nezávidím mu ten zážitek. Prý mu v té finální fázi celkem natahovalo na omdlení. Ale ustál to a nebylo to na něm poznat a já jsem nakonec moc ráda, že tam se mnou byl.

Ještě k tomu epi-nu. Koupila jsem ho, ale nakonec jsem s ním necvičila. Docela jsem si to vyčítala, ale teď po porodu tak velikého miminka s hlavičkou o průměru 36 cm vím, že bych tolik stejně nenacvičila a jsem hodně šitá i na čípku, a ve vagíně - tomu bych s epi-nem stejně nezabránila. takže nakonec jsem ráda, že jsem se a cvičení vykašlala.

@babka díky za pochvalu, ono to ale jinak nešlo, než to zvládnout 🙂 prostě musíme. Nikdo jiný za nás neporodí 😵

pentagras
7. dub 2012

@bugee no já jsem u VZP a jako nic moc, musím to vyzjisit, ani jsem nevěděla že mám na něco nárok, no ale ted silně už měsíc přemýšlém že přejdu k ZPMVČR ale nemám sní zkušenost, nevíte někdo jaká je tahle pojištovna????

pentagras
7. dub 2012

@xavera no a kolikrát deně jsi pla ten maliník?? Jinak já mám právě kolem sebe holky a víc znich rodilo třeba od 2 d o4 hod a jsou prvorodičky ale taky je fakt že mám kamarádku co tam byla 30 hod a pak teprv, no hustý, hlavně že to máš za sebou a Violku máš u sebe 🙂 🙂

xavera
7. dub 2012

@pentagras máš pravdu, je to hrozně různý. Ale nějak extra rychlý porod bych asi nechtěla, je to pak asi celkem mazec a nervy, aby se vše stihlo.
Maliník jsem pila dva hrnky denně. Měla jsem sypaný z kořenářství. Luhovala jsem jednu lžičku cca 5 minut. Začla jsem 14 dní před porodem.

bugee
7. dub 2012

@xavera No, s tím epi-nem bych Ti asi oponovala - já nacvičila z těch mých hrůzostrašných 16cm na 25cm a jsem přesvědčená, že za těch zbývajících 14 dní bych se k těm 30cm nějak dostala, bohužel to už nedokážu (epi-no jsem po čtvrtečním potvrzení císaře obratem prodala - můžeš to zkusit taky, obvyklá cena je 1.500CZK, měla jsem asi 5 zájemců během prvního večera). A hlavička, když prochází porodními cestami, nemá víc jak 31cm (branka je 10cm v průměru), ty nesrostlé kosti na temeni se překryjí a hlavička se tím při průchodu zmenší cca o 4-5cm, pak se kosti zase roztáhnou a hlavička se vrátí do normální velikosti.
V každém případě to už asi nemá smysl tady rozebírat, protože ani jedna z nás už nic nezmůže...
Jinak má Tvůj manžel můj velký obdiv, že to ustál a byl a je Ti takovou oporou, to je bezva. A i pro něj to nepříjemné bylo určitě přebito zážitkem ze zrození Violky, tak si odnese krásný nezapomenutelný zážitek, to ostatní časem zapomene... 🙂

bugee
7. dub 2012

@xavera A co kojení? Už je to lepší?