1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

hp
10. dub 2012

@pentagras Ahojky, taky nemam FB 😒 nikdy jsem tomu nefandila.Nicméně, jestli mě to časem zlomí, dám vědět 🙂

hp
10. dub 2012

@jajinka28 Ani tato noc nebyla ta pravá 😒Jdu se namalovat a vyrážim do města.Něco povyřídit a na kafů 😀 .Tak až se vrátim jsem zvědavá, jestl sei někdo během noci rozpadl.......................

bugee
10. dub 2012

@hp Hlásím, že jsem tu a se mnou i ten velrybí břichanec s Jonáškem 😉

bugee
10. dub 2012

Co se týče data, mě by se klidně líbil i ten pátek 13. 🙂, navrhovali jsme ho mudře na tu sekci (zejména proto, že ho nikdo nechtěl kvůli pověrčivosti, no a operační sály proto zely prázdnotou)... Bohužel mudra chtěla na každej pád dokončený 39tt (a to je až 14. v sobotu), takže nás napsala na pondělí. Jinak bych to měla o 3 noci míň... Ale i tak si dnes říkám - maximálně ještě 6x se vyspím 🙂
Jedu přezout pneu, rozloučit se do práce, odpoledne poslední předporodní kurz, takže dnes ten den určitě uteče 🙂

jajinka28
10. dub 2012

krásný den děvčátka, tak koukám, že dnešní noc jsme asi všechny přečkaly🙂
pokud teda Karolínku ukecám, aby vydržela do termínu, tak si tady pak budu psát sama, protože už budete mít všechny své dárečky hezky u sebe a plné ruce práce s novou životní rolí a já tady z té samoty zblbnu 😀 😀
@bugee pátek 13. je jediné datum, které můj manžel Karolínce povolil pro případ, že by opravdu chtěla ven, má totiž svátek 😀 ale 16. je mnohem hezčí 😉 už to máš fakt za pár, už jen 6 nocí a budeš mít své největší štěstíčko u sebe 🙂
Je fajn, že to máš dnes "nabité", v ty ostatní dny tě tady budem rozptylovat my, aby jsme alespoň na chvíli tě přivedly na jiné myšlenky 😉
@hp ty seš porád tady??? 😀 😀 😀 a jak ti je, cítíš nějaké změny nebo ti je úplně dobře? 🙂 🙂 ty to máš teda napínavý, to ti povím 🙂 kdy máš vlastně oficiálně termín?

tina74
10. dub 2012

@babka @xavera Holky, který Nutrilon přesně používáte? Dívala jsem se teď na internet a zjistila jsem, že těch "od narození", tedy č. 1, je celkem 11! 😵 😵 😵 http://www.nutrilon.cz/cs/kojenecka-mleka/kmlek...
Už jsem si připravila a nastudovala svoji kojící a krmící "výzbroj" a ještě bych si chtěla cvičně umíchat nějaký ten Nutrilon, ale vůbec nevím, co mám přesně koupit...
Prozatím bych vyloučila Nenatal (pro děti s nízkou porodní hmotností), HA (při pozitivní alergické rodinné anamnéze), Allergy Digestive Care (pro děti s intolerancí běžné stravy), Soya (pro děti s intolerancí kravského mléka), Allergy Care (při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka), Comfort (pro děti s citlivým zažíváním) a Low Lactose (rekonvalescence po průjmech).
Vhodný by mi naopak připadal buď základní Nutrilon 1 se zelenou etiketou, Nutrilon 1 Extra, popř. Nutrilon 1 Anti-Colics (pro děti trpící kolikami) nebo Nutrilon 1 AR (pro ublinkávající děti).

tina74
10. dub 2012

Takže něco takového?

tina74
10. dub 2012

Zjistila jsem, že vzhledem ke krátké trvanlivosti balení po otevření stejně budu muset koupit na trénink jen malé 18,3 g balení základního Nutrilonu. Ostatní se prodávají jen ve velkých baleních.
Ale i tak jsem moc zvědavá, co holčičkám dáváte.

bugee
10. dub 2012

@tina74 Teda, to jsi dobrá, jak ses do toho vrhla 🙂 Aspoň pak budu vědět i já - díky! 😉
Mám přezuto, stavila jsem se v Iscaru pozdravit Markétu Brandani, to je takové sluníčko... 🙂 Strávila jsem tam asi hodinku, viděla jsem i MUDr. Jaržembovskou (u té jsem byla na transferu) a teď se doma pomalu chystám na předporodní kurz.

tina74
10. dub 2012

@babka @xavera
Zjistila jsem, že vzhledem ke krátké trvanlivosti balení po otevření stejně budu muset koupit na trénink jen malé 18,3 g balení základního Nutrilonu. Ostatní druhy se prodávají jen ve velkých baleních. Ale i tak jsem moc zvědavá, co holčičkám dáváte.
Holky, já už jsem z té manipulace se všemi těmi lahvičkami, dudlíky a dalšími potřebami tak natěšená na miminko!!! 🙂 🙂 🙂

cuddle
autor
10. dub 2012

ahoj holky nakukuju pravidelne, koukam vetsina jeste 2v1 no ale neeee na dlouho co 🙂

tina74
10. dub 2012

@bugee Nebudeš tomu věřit, ale pro mě je to dnes snad největší zábava za posledních několik měsíců! 🙂 🙂 🙂 V kuchyni jsem vyklidila jednu skříňku, do které se všechno krásně vejde. Vybalila jednotlivé krabice, pročetla si návody, sestavila přístroje, vyzkoušela si, jak všechno do sebe navzájem zapadá. No a ještě jsem si začala pročítat informace k Nutrilonu a stravě při kojení. Dnes nebo zítra ještě sjedu do lékárny pro jedno nebo dvě malá balení Nutrilonu, zkusím si ho umíchat, vysterilizovat lahve a ohřát pití v ohřívačce. Nezdá se to, ale všechno mi to přeci jen chvíli trvá, alespoň to už pak budu mít pro případ potřeby nastudované a nacvičené. Teď mi to ještě jakžtakž myslí, pak už to bude výrazně horší...
Jéé, to se máš, žes viděla paní doktorku!🙂 Já jsem u ní byla párkrát v rámci druhého IVF. Pozitivně mě naladila po prvním nezdařeném pokusu. Řekla mi tehdy: "No jo, když Vy jste si nastavila laťku hrozně vysoko. Vyšlo Vám hned první IUI, pak jste zase rychle otěhotněla sama. To pak člověk na 100% počítá s tím, že IVF hned vyjde, ale ono to tak bohužel nefunguje... " Je úžasná, nějak mě tím úplně rozesmála a stres ze mě spadl... Pak jsem u ní (a pana primáře) byla na kontrolním ultrazvuku, jak rostou folíky. OPU i ET mi ale dělal někdo jiný...

bugee
10. dub 2012

@cuddle Jojo, my tu jsme ještě dost 2v1 - přírůstky jsou v tabulce někde o pár stránek dál - Babka, Xavera a Gabulenka 🙂, my ostatní zatím držíme. A jak se máš Ty? Co zánět, už je přeléčený? A co ten adopční kurz, jak to probíhá a kolik už máte za sebou?

bugee
10. dub 2012

@tina74 To je dobře, že máš nastudováno, pak mi budeš muset radit, já nemám ani lahvičku, odsávačku, sterilizátor, prostě nic. Rozhodla jsem se dopředu nic z toho nekupovat, prostě hodlám kojit na 100% 😉 🙂 😉 Jsem umanutá, ale příroda si určitě udělá vše po svém, takže tutově rovnou z porodnice zamířím nejdřív do lékárny a pak na stránky Aventu vše doobjednat ☹

tina74
10. dub 2012

@bugee A gratuluji k přezutí auta! My jsme lajdáci, ještě to nemáme hotové. Jezdíme málo, tak to tolik nevadí, ale i tak to budeme muset co nejrychleji vyřídit. Včera jsem ale zjistila mnohem horší průšvih: od začátku roku jezdím bez dálniční známky! 😕 😕 😕 Sice je to vždy jen několik málo km na okraji Prahy, ale přeci jen po D1! Kdybych jela někam dál, což jsem nejela, napadlo by mě to, ale takhle mi to celou dobu nepřipadalo vůbec divné... 😕 😕 😕 Naštěstí jsem to zjistila bez upozornění (a pokuty) ze strany policie, tak to hned napravím...

cuddle
autor
10. dub 2012

@bugee jojo to jsem cetla
no zanet porad lecim, jeste 5 dnu , bylo to na 3 tydny - takze dlouho
kurz je za nama, koncili jsme 31.3 - uteklo to hrozne rychle a ted cekame na pozvani na psychologicke testy - pry nekdy do leta - takze mame zase 3 mesice cas...je to hrozne zdlouhave cely ten proces, bohuzel

tina74
10. dub 2012

@bugee Já chci taky kojit na 100%, ale co tak čtu a slyším v okolí, rozkojení chvíli trvá a alespoň na začátku je často troška umělého mléka nutná. A jak jsme to řešily nedávno, cizí mateřské mléko k dokrmování mě vůbec neláká... : 😒
I když to pak s kojením vyjde, což pevně doufám, všechno stejně využiju, když se třeba budu potřebovat chvíli vyspat nebo později jít na pár hodin do práce.
Pro mě je fakt hrozný problém, když jsem nevyspaná. Vůbec mi to nemyslí, jsem podrážděná, nekoordinovaná. Tohle je hrozně individuální... Třeba to nakonec budu zvládat i já, ale raději se připravuji na variantu, že se jednou za den bude podávat připravené odsáté mléko v lahvi a já se dám mezitím dohromady...

cuddle
autor
10. dub 2012

holky napiste mi jake jste vybrali kocarky a proc ? - potrebuju si vytypovat asi 3 varianty a docela v tom plavu, kdyz uz se mi neco libi , tak se doctu ze bud je dobry hluboky ( velky ) a zase je hroznej sportak, nebo je dobrej sportak a v hlubokem je 4 mesicni dite narvane.....tak a co ted 😀

tina74
10. dub 2012

@cuddle Ahoj, my jsme koupili Teutonii - sportovní s vložnou taškou, která tvoří hlubokou korbu. Byla to poměrně rychlá akce. V listopadu jsem se byla podívat na různé typy kočárků a spousta mi jich k našim vysokým postavám přišla hrozně nízká. A Teutonia mi na první pohled vyhovovala. Na začátku prosince jsme ji pak koupili s velkou slevou, když se Kika zbavovala vystavených modelů z roku 2011. Největší výhoda pro nás byla, že jsme si ji mohli hned odvézt domů, jinak bychom od objednání čekali až 12 týdnů. (Od ledna už čekám na návleky na kola...) Samozřejmě jsem si toho o ní v rychlosti poměrně dost načetla a myslím, že nám bude vyhovovat. Má kvalitní podvozek (i do terénu), který je ale zároveň velice skladný a vejde se i do našeho hedgebacku. To by byl s většinou kočárků problém. Za kočárek jsme tedy dali poměrně dost (Teutonie nejsou zrovna nejlevnější), ale lepší než kupovat jiné auto. Já na to naše současné nedám dopustit...

cuddle
autor
10. dub 2012

@tina74 dekuji za info - toto je hodne drahy kocarek - teda pokud nekupujes z 2 ruky nebo takto ve sleve - ja o ni uvazovat nebudu, protoze potrebuju mit vytypovany kocarek, ktery maji " bezne " u nas nekde v Brne skladem, dojedu, kouknu a kupuju, pac nato budu mit asi par dnu - ale jinak jsi zvolila dobre, hodne si je chvali - a jak rikas , je dulezite, jak se to da slozit a kolik kocarek vazi , taky mame kratke auto a uz ted z toho mam hruzu, ze i kdyz tam narveme kocarek, tim je kufr plny..... ☹ takze bud rakev na strechu a nebo nove auto... 😉

babka
10. dub 2012

@tina74 Ahojky, my jsme práv v nemocnici vyfasovali ten HA (dávají ho tam jako příkrm všem miminkám). Sice u nás nikdo alergií netrpí, ale doktorka v porodnici i naše dětská mi říkala, že nemá cenu to měnit, pokud malé sedí. Takže dáváme pořád ten. Ale jinak bych brala některý z těch, jak píšeš. Zkazit tím nemůžeš nic.

babka
10. dub 2012

@tina74 🙂 Určitě je na "pokusy" lepší koupit co nejmenší balení. Ten náš se prodává 400 nebo 800g. Těch 400g jsme měli po příchodu z porodnice cca na týden 😉 Ale spíš doufej, že budeš normálně kojit, to je výhoda. Nemusíš se pak zdržovat s nějakým čištěním lahviček a mícháním příkrmu... Já jsem občas docela zklamaná z toho, že to u nás s tím kojením nedopadlo ☹ Ale u příštího miminka bych už byla chytřejší - kojící čaj a odsávačku s sebou do porodnice. Když ta naše holka sání bojkotovala, tak by ta odsávačka pomohla. Takhle jsem to doháněla doma a bohužel už to nějak nefunguje ☹ A je to čím dál tím horší - spíš časově. Malá občas pláče a vyžaduej pozornost, takže na odsávání není ani čas. Jsem zvědavá, jak dlouho ještě vydržím ☹

tina74
10. dub 2012

@babka Tak to je zajímavé, že v porodnici raději rovnou počítají s alergickou reakcí... Tím se ale určitě taky nic nepokazí...
Moc obdivuju, jak to zvládáš. Vůbec si to zatím nedokážu představit, ale musí to být hrozně náročné. Já za pár dní asi úplně odpadnu. Ještě že přijede máma a manžel bude mít dva týdny dovolenou...
Odsávačku bych si do porodnice rozhodně chtěla vzít, proto už jsem taky všechno vybalila, složila a nastudovala. Původně jsem si říkala, že ji koupím až podle potřeby, ale když jsem pak četla, že Tvoje malá na začátku nechtěla úplně ideálně sát, tak jsem se rozhodla, že ji pro jistotu koupím hned. A jak už jsem psala @bugee, věřím, že bych ji využila (i s dalšími věcmi) i později, pokud bych plně kojila. Občas bych vytvořila nějaké zásoby a namrazila/nachladila je pro případ své kratší nepřítomnosti.
S tím Nutrilonem mě to teď napadlo jen jako "doplňkový program". Že si ho cvičně umíchám a s jeho pomocí všechno vyzkouším... A kdybych ho pak opravdu potřebovala, už budu vědět co a jak.
Kojící čaj si taky chci koupit. @xavera myslím psala, že má dobré zkušenosti s tím od Lerosu. Taky mám preventivně objednaná homeopatika, co se doporučují k podpoře kojení.
Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Hlavně abych nejdřív zdárně porodila! To je předpokladem pro další kroky...

xavera
10. dub 2012

@tina74
@babka
ahoj, my jeli z porodnice s minimální znalostí o Nutrilonu. Vůbec jsem netušila, že je více druhů. Řekli mi akorát, ať koupím jedničku. Přijeli jsme domů, malá už řičela, tak jsem vlítla dole do lékárny a chtěla nutrilon. Lékárnice tomu prdlačky rozuměla, tak jsem prostě hmátla po oranžové - Extra spokojenost. Druhý den mne navštívila dětská lékařka a že prý nejlepší je to HA. No nic, tak jsem v půlce pixly, možná pak zkusím změnit při dalším nákupu. Jo a jako vtipný bylo, že nás napoprvé nenapadlo, že se míchá jedině z převařené kojenecké vody, takže první dávku udělal manžel normálně z vodovodu 😅.

xavera
10. dub 2012

@tina74
čaj od Lerosu s jeřabinou mi hrozně chutná. Dnes jsem dokoupila a nějak jsem se přehmátla a koupila jiný kojící čaj od Lerosu - ale s kmínem......nó tak to teda nic moc. Ale zkusím, třeba bude účinný. JInak ode dneška už jedu homeopatika ricinus communis. Takže to by bylo, aby se to konečně pořádně nerozjelo. Stále musím přikrmovat a je to hrozná pruda - to čištění lahviček, sterilizování, vaření vody, ochlazování pití na tělovou teplotu. Nedá se to připravit nijak dopředu, vždy to musí být max 2 hod staré. Musím koupit více lahviček, mám zatím jen dvě, tak pořád sterilizuji jak blbá. Fakt úplně nejlepší je mít dost mléka a výživného a neřešit ty příkrmy vůbec. chystám se do knihkupectví pro nějakou knížku s recepty v období kojení. To je další dost důležitá věc - problematika prdíků. 😒

xavera
10. dub 2012

Jinak holky - Violka dnes zvládla první návštěvu u paní doktorky. Krásně prospívá, má už 4 kg, 54 cm. ( to asi ten extra Nutrilon 😀 )

tina74
10. dub 2012

@xavera Tak s tou vodou je to fakt dobrý - alespoň bude malá odolná! 😵 Já jsem si dnes shodou okolností přečetla v návodu, že se voda musí nejdřív nechat převařit a zchladnout, ale samotnou by mě to taky nenapadlo. Nějak jsem ale zase nezaznamenala, že to musí být kojenecká voda. 😀 Je to fakt nezbytně nutné? Moc mě neláká ještě někde nakupovat balenou vodu... Zvlášť když člověk neví, kde a jak dlouho stála. U normální balené vody bývá kvalita často horší než u vodovodní, protože se rychle kazí.
S těmi jednotlivými druhy Nutrilonu je to docela síla. Vůbec jsem netušila, že je jich tolik! Věděla jsem jen, že jsou pro různé věkové skupiny a pro starší děti pak s několika příchutěmi.

tina74
10. dub 2012

@xavera Tak to je nádhera - gratuluju🙂🙂🙂 A jaké to bylo? Už si nevzpomínám, jestli jsi u paní doktorky byla na domluvu osobně předem. Ale máte ji někde blízko, že jo?

xavera
10. dub 2012

to je náš brouček

tina74
10. dub 2012

@xavera Čaj taky koupím🙂 Plus ta homeopatika🙂 A taky si říkám, že se ta laktace prostě spustit musí...