1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
12. dub 2012

@bugee ahoj bugee, koukám, že jsi taky měla celkem záživnou noc, já jsem jak po flámu ☹ ...k tomu tohle počasí, to mám teda zas dnes náladu 😠 fujtajxl....teda koukám, čas tvého příspěvku 5:57 a už si stihla snídani a procházku s pejsánkama, to klobouk dolů 😉 já jsem zase celou nespala, ale strašně se mi nechtělo z postele, tak jsem vylezla až před chvílí, mám tolik práce, ale tak straaašně se mi do ničeho nechce ☹ .....
S tím monitorem si mě pobavila 😀 Holt neměl Jonášek v tomhle počasí náladu, tak si prostě schrupnul, navíc po tak náročné noci, když měl v bříšku tolik práce 😀
My sjem na tom s monitorem stejně, pokaždé spinkala, taky mě tam honili jak nadmutou kozu, přikládali řinčící budík na břicho, ale prostě když se spinká, tak se spinká a hotovo 🙂

jajinka28
12. dub 2012

@flyaway jen se neboj, na princeznu Elišku si počkáme 🙂 😉 to si nenecháme ujít 😉

hp
12. dub 2012

Hezké dopolodne, já chrupkala, jak dřevo 🙂 mam ráda, když déšt buší do oken a já se můžu válet v pelechu 🙂 .Jináč mě včera večír dost bolel podbřišek asi po tom vyšetření, tak jsem v noci čekala odjezd........jo a na monitoru jme též spali.Dopo je Mišák vždy klidnej ovšem večír to dohání, ale ted už to nejsou kopance spíš takové boulení, jak je tam asi namačkanej 😒 bobísek se divim, že ho to tam ještě baa.Každopádně dnes to nesmí přijít 😉

xavera
12. dub 2012

zdravím, holky....tak koukám zatím vše pokupě 😀

prosím vás, jak jsme tu před časem řešily způsob spaní miminek - zavinovačka či spací pytel. Mám pocit, že po veškerých zkouškách se naší Violce líbí více spát uvolněně a jen přikrytá peřinkou. V zavinovačce se začla kroutit a šponovat. Nechci to tu hledat, ale některá jste kupovala moc pěkné spací pytle a dávala sem i fotky. Můžete mi to prosím oživit? Moc díky

pentagras
12. dub 2012

Ahoj holky, já dnes taky fuj noc, ale né že by malá něco,spíš se mi furt chtělo na záchod a nešlo ani vylézt z postele přes břicho, už to velký težký oteklý tělo nezvládám, za to dopoledne jsme spala až do 10.30hod.tak alespon něco, ale už mě začíná vše bolet a ty otoky jsou horší, jsem zvědavá jestli si mě zítra v nemocnici nenechaj 😖

pentagras
12. dub 2012

@bugee no my máme opačnej problém, na monitoru pokaždý je akční a vykopává budíky, musím je držet 😀 Ani nevím jestli je boxuje ručičkama nebo nožičkama

pentagras
12. dub 2012

@jajinka28 dneska je tak hnusnej den, kdyby už tak bylo sluníčko, jinak už se nebráním, at to už přijde 🙂

pentagras
12. dub 2012

@xavera Ahojky, myslím že ty krásný kupovala @bugge nebo @tina74, já jsem taky kupovala, dám ti odkaz
http://www.sedim.cz/od-68-cm-do-77-cm/985-spaci...
Jinak to koukám, tak alespon jsme chytřejší zas, já radši ten vak koupila. 🙂

xavera
12. dub 2012

@pentagras díky za odkaz. No uvidíš. Běžné je více, že miminka chtějí být zavázaná v zavinovačce. U té naší to bylo úplně na začátku v porodnici taky tak, ale velmi rychle si pak potřebovala uvolnit ručičku - aspoň jendu, pak obě a teď už se šponuje celá. Takže poslední 2 noci spala jen přikrytá dečkou. Vypadá spokojeně. Bojím se, aby se jí nějak neodhrnula nebo naopak neposunula na obličejíček. Tak zkusím ten pytel.

tina74
12. dub 2012

@jajinka28 @bugee Ahoj holky, já jsem včera taky nemohla usnout. Miminko vysloveně neřádilo, ale chtělo si hrát.🙂 Vždycky mi někde vystrčilo patičku, já jsem ji chvíli hladila, což se mu velice líbilo, ale jakmile jsem přestala, nastalo kopkání znovu, tak jsem chvíli zase hladila a tak pořád dokola. Pak se to ještě opakovalo s ramínkem a nějakými dalšími boulemi... Nakonec jsem vstala a šla si nastudovat, jak vlastně funguje monitor dechu. Usnula jsem hodně pozdě a pořád se budila, takže jsem to zase dospávala téměř celé dopoledne.

tina74
12. dub 2012

@jajinka28 @bugee A co se týká monitoru, jsem moc zvědavá na pondělí, kdy ho poprvé budeme mít v 8 hod. Předchozí monitory jsem s jednou velmi časně ranní výjimkou měla večer, tj. v aktivní dobu, takže byly bez problémů, jen s dost velkými ránami🙂

tina74
12. dub 2012

@xavera Ahoj, nevím, jestli myslíš ty, které jsem kupovala já (a následně Bugee), ale ty fotky jsme sem každopádně dávaly. Dám Ti je sem znovu i s odkazem, jestli je to ono, jo?
Já mám pocit, že náš divoch si v zavinovačce taky moc dlouho nepobude... 😵 😵 😵 Tak snad je pak využijeme alespoň jako deky....

xavera
12. dub 2012

@tina74 no já mám několik rychlozavinovaček a rozhodně se hodí - když ne na spánek, tak na přenášení - dítě se tak jakoby lépe uchopí. Nebo jako podložky, když si dáš mimi třeba na chvilku do postele. Nebo jako peřinka.

Jojo, dej sem ten odkaz prosím. Díky

tina74
12. dub 2012

@xavera Už to hledám, vydrž chviličku...

tina74
12. dub 2012

Já mám tento:

xavera
12. dub 2012

😀 žádný kvalty...malá mi spí spokojeně pod dečkou a jeden pytel jsem dostala - takže je v něm, akorát že je totálně hnusnej 😀 - s obrázkem Myckeymouse

xavera
12. dub 2012

@tina74 paráda, díky moc!!!

pentagras
12. dub 2012

@xavera To se nedivím, taky bych se bála, tak to dej pak vědět jak jsi uspěla s pytlem 🙂

tina74
12. dub 2012

A pak jsou ještě další 4 barevné varianty:

pentagras
12. dub 2012

@tina74 jj, to jsou ty super pytle, tak si to pamatuju dobře 🙂

xavera
12. dub 2012

ještě koukám, že tam mají novinku - a zatím zadarmo 😀
http://babyvak.cz/category.php?id_category=102

tina74
12. dub 2012

@xavera Koupila jsem je na www.babyvak.cz. Teď jsem tam znovu nakoukla a mají už nově upravený web, takže tam všechno je vidět. Tehdy mi posílali jednotlivé produkty mailem.
Spací pytel je s ovčím rounem (jako jedna ze zavinovaček, kterou mám) a myslím, že pro miminko bude fajn. V zimě by měl hřát, v létě chladit. Jen pokud by se třeba poblinkal, tak se nedá prát v pračce, musí se prát ručně a nechat uschnout. Proto jsem ho dopředu ani neprala, jen ho zlehka přežehlím... (Ale jen opatrně, žehlit by se taky neměl....)
@bugee myslím kupovala fleecový, ten bude na údržbu nejspíš praktičtější.

babka
12. dub 2012

@xavera my jsme už ve dne taky skončili u spacího pytle, protože ze zavinovačky se malá dokáže vysoukat a je pak celá zmrzlá 🙂 V noci naštěstí spí klidně, takže zavinovačky ještě stačí, i když už se mi zdá, že dlouho se do nich už nevejde ☹ My jsme dostali a zdědili spoustu krásných spacích pytlů, ale momentálně u nás frčí jeden z ikei (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0016...). Malá ho miluje, je z materiálu jako deka - v jiném být nechce.

tina74
12. dub 2012

@xavera Jinak spací pytle prodávají téměř všude - v Ikei, jak píše @babka, v Tescu a ve spoustě dalších obchodů, kde mají oblečení a potřeby pro miminka.

Nebo se zkus podívat na tyto výsledky v Googlu (Obrázky), co by se Ti líbilo na pohled:

http://www.google.cz/search?tbm=isch&client=fir...

Já jsem takto vybírala zavinovačky a další věci. Prošla jsem obrázky, a když se mi něco líbilo, klikla jsem a podívala se do konkrétního obchodu.

tina74
12. dub 2012

@xavera Haha, tak se zkopírovaným odkazem se něco stalo a vyjíždějí tam úplně jiné věci. 😀 V Google Obrázky jsem prostě zadala "spací pytel pro miminko" a vyjela mi spousta obrázků spacích pytlů v různých prodejnách.

xavera
12. dub 2012

@babka a prosím tě pod tento pytel z Ikey jí dáváš co? Já pořád nevím, jestli jí není zima, nebo jestli jí nepřehřívám. Doma máme 22-25 st. celsia, což je správná teplota pro novorozence. Má jen balvněné body a na tom bavlněný overálek. V tom jí dávám pod tu fleesovou dečku. Myslíš, že to stačí? pak když jí dám do toho pytle třeba z Ikey co máš ty - už jí ničím nepřikrýt? Pořád se strašně bojím, aby nám nenastydla.

bugee
12. dub 2012

@xavera Ahoj, my máme dva pytle od babyvaku - ten zeleno-šedý, jak sem dala Tina fotku (bez rukávů) a pak i ten fleecový, také zeleno-šedý, ale naopak s rukávky. Oba jsou nádherné a kvalitně ušité, výroba trvala asi týden, další 2 dny doručení.

bugee
12. dub 2012

@xavera Fotka toho druhého:

xavera
12. dub 2012

@tina74 díky, došlo mi to 😀 😀 já jen prostě nevím, jak teplý pořídit. Nějak se mi zdá , že ten z babyvaku je hrozně teplý. Ale to se může jenom zdát. Tam spíš vidím jako negativum tu nepraktičnost při praní a žehlení. Uvažuji nad tím z Ikey, když ho má @babka odzkoušený...každopádně díky za obrázky i odkazy.

xavera
12. dub 2012

@bugee aha - to je ten fleesový, že jo? - ten se asi dá prát v poho. Jo už to čtu výše.