1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
12. dub 2012

@bugee @xavera Nám taky přišlo všechno obratem a byla s nimi velice příjemná komunikace.
@bugee Už jsem se Tě jednou ptala, ale nic se nedozvěděla. 😉 Jak jsi to udělala s těmi výrobky z ovčího rouna? Prala jsi je už? Mně se do toho fakt nechce...

bugee
12. dub 2012

@tina74 Myslím, že obě zavinovačky (i fleecovou, i s ovčím rounem) užijeme i jako deky - budu je tahat v kočárku, dají se pak rozložit i na trávu, určitě je užijeme, i kdyby v nich mimčo přímo nechtělo spinkat 😉

babka
12. dub 2012

@xavera Myslím, že bohatě stačí oblékt, jak píšeš. Naše malá má na sobě bodýčko s dlouhým rukávem a polodupačky. Přes den bohatě stačí, strčím ji do vaku a víc neřeším. V obýváku máme taky cca tu teplotu, jak píšeš. Na noc v podstatě oblékám stejně, jen přes zavinovačku přehodím ještě takovou háčkovanou deku, ale to spíš proto, aby mělo mrně zakrytá i ramínka, když se vyšoupne trošku z té zavinovačky. Nebo ze stejného důvodu dám ještě bavlněný kabátek. V ložnici taky máme chladněji - cca 20st. Taky mám pořád strach, jestli malé není zima nebo horko, tak občas zkontroluju (šáhnu jí na zátylek a na hrudníček, jestli není studená nebo spocená). Doktorka v porodnici říkala, že pro malý děti je horší přehřátí než troška chladu (taky nás nutili na pokoji pořád větrat), tak ji moc nenavlíkám.

tina74
12. dub 2012

@bugee Já všechno právě taky plánuju na doma i na ven. Třeba ta teplější zavinovačka (a možná i spací vak) by mohla být fajn do kočárku.

xavera
12. dub 2012

@babka díky, no já jí zpočátku dávala doma i lehkou čepičku...ale tuto fobii už jsem odbourala 🙂

bugee
12. dub 2012

@tina74 Jé, tak tu otázku jsem asi někde přehlídla, pardón 😉 Neprala jsem je a před prvním použitím prát nebudu. Koupila jsem v DM úplnou náhodou ještě ve stejné zelené moc příjemnou bambusovou velkou plínu, kterou kdyžtak vložím dovnitř. Zavinovačky i ty pytle pak podle potřeby přeperu v ruce ve vaně...
Ten materiál je tak krásný, že se mi ho nechtělo hned ničit 😉

tina74
12. dub 2012

@bugee Já vím, že to nebylo naschvál😉 Jinak, je to přesně tak, jak píšeš. Taky je mi to líto... Ale na druhou stranu jsem úplně bez problémů v pračce vyprala tu druhou zavinovačku (lehčí) a s látkou se vůbec nic nestalo. Je kvalitní, nežmolkuje se a barva zůstala beze změny. Takže se nebojím, že by to byl problém, až bude potřeba zbytek vyprat v ruce. Já zatím taky použiju plenu, případně ještě zkusím zevnitř velice opatrně přežehlit na nejnižší teplotu kvůli sterilizaci.

tina74
12. dub 2012

@xavera @babka Holky a kolik kosmetiky teď pro své holčičky používáte a co konkrétně? Já bych do porodnice asi vzala jen ten jemný čisticí gel od Biodermy (ABCDerm), který mi před časem doporučila Xavera, a Bepanthen na zadeček. Nebo je potřeba něčím pravidelně natírat celé miminko? Mám koupenou celou toaletní taštičku od Hipp BabySanft (šampón, krém, tělové mléko, tělový olej....), ale říkala jsem si, že nejdřív budu hodně opatrná a nebudu to zbytečně přehánět.

babka
12. dub 2012

@tina74 @xavera My máme koupenou celou řadu kosmetiky od manufaktury (krtečka). Zatím z toho používám občas mycí emulzi (většinou koupeme v čisté vodě), olejíček - tím malou promazávám po každém koupání a pak ještě krém - tím si mažeme ksichtík, protože se malá děsně loupe 🙂 A Bepanthen na zadeček, ten je super.

xavera
12. dub 2012

@tina74 s kosmetikou opravdu opatrně, hlavně z počátku. Pokakaný a počuraný zadeček při každém přebalování umývám jen vodou. Pak okolí zadečku a přirození namažu rybilkou. Když koupeme, tak celé tělíčko kromě obličeje a pohlaví umyji Biodermou a pořádně opláchnu vodou. Na celé tělíčko včetně obličejíčku a vlásků pak namažu krémem Lipikar Lait od LA roche posay. V porodnici jsme mazaly slunečnicovým olejem. Na pupíček líh, na očička borovou vodu. Na tvářičky, když se občas udělají pupínky - omýt vatičkou namočenou v černém čaji. Nic víc nepoužívám.

tina74
12. dub 2012

@babka @xavera Takže mažete i celé tělíčko, obličej a hlavičku... Já jsem právě měla pocit, že to není potřeba, ale už si to asi z kurzu špatně pamatuju. Asi taky záleží na pokožce - jestli je suchá nebo ne...
Tak já pak rovnou zkusím to, co máme doma. Je to hypoalergenní kosmetika pro miminka od narození, mělo by to být vyhovující, ale člověk stejně nikdy neví, po čem se miminko osype. Snad se nám to vyhne...

xavera
12. dub 2012

@tina74 no ony se ty miminka asi opravdu osypou. Z počátku asi z čehokoliv. naše malá byla pořád tak krásná, vyhlazená pleť, všichni z ní úplně unešený. A pak najednou v úterý, když jsme šli k doktorce, se nám celá osypala. Člověk neví, jestli je to z krému, nebo z toho že jsem si dala ráno vajíčko na tvrdo, nebo z pracího prášku, kterým peru mimi věci. Doktorka řekla že je to fyziologické a jmenuje se to toxoalergický exantém. Celkem náhle to taky mizí a naštěstí to malou nijak nesvědí. Jen to hrozně vypadá ☹

babka
12. dub 2012

@tina74 @xavera Po koupání mažu olejíčkem celé tělčko, i hlavičku a ksichtík 🙂 Tak jsem mazala i v porodnici (tam taky slunešnicovým olejem). Na zadeček používám normálně vlhčené ubrousky (malá by se asi zbláznila, kdyzbych na ni šla s vodou - je to hysterka 😀), ale ještě zadeček před nakrémováním osuším papírovým kapesníčkem. Na pupček líh. Do očiček zatím nic. V porodnici říkali jen když budou nějak zalepený, tak koupit opthalmo septonex, borová voda se prý už neoužívá 😕 Když se udělá sem nam nějaký pupínek, tak na toje super sudocrem - druhý den není po pupínku ani památky.
Je pravda, že nikdy nevíš, po čem se ti mimčo může osypat. Proto nám v porodnici radili koupit všechno od jedné značky - když je problém, aspoň je hned jasné, z čeho to je 😉

xavera
12. dub 2012

@babka mě doktorka poradila koupat teď při té vyrážce obden a do koupele přidat kapičku hypermanganu.

babka
12. dub 2012

@xavera Nám se zatím vyrážka vyhnula(ťuk, ťuk), ale díky za radu, budu si pamatovat. Zatím se nám naštěstí objeví jen sem tam nějaký pupínek (např, jeden na nožičce nebo na obličejíčku), ale hned zase zmizí.

tina74
12. dub 2012

@babka @xavera Holky, tak díky moc za všechny informace! Poznamenávám si, určitě se to bude hodit... 🙂

tina74
12. dub 2012

@xavera Tak jsem se právě taky přesvědčila o kompetenci některých lékárnic (nebo spíš prodavaček v lékárně). Včera jsem si telefonicky objednala Ricinus Communis 5 CH k podpoře laktace. Dnes jsem tam přišla a paní mi s úsměvem podávala Ricinus Communis 30 CH, který je k zastavení laktace !!! 😠 😠 😠
Když jsem jí vysvětlila rozdíl, tak se na mě ještě dívala jako tele a začala tam povídat něco v tom smyslu, že přece nemůže vědět, na co to chci. (To po ní ani chtít nemůžu, když je totálně blbá a nevidí, že mám těsně před porodem a laktaci si asi těžko budu chtít zastavovat, ale když zákazník objednává něco konkrétního, měli by si na to dát pozor.) Pak se do toho vložila ještě její kolegyně, která mi rovněž kompetentně tvrdila, že na podporu laktace je Ricinus Communis 15 CH. Tak jsem raději sjela domů pro brožurku z porodnice, abych se sama ujistila. Samozřejmě, že to bylo to 5 CH. 15 CH je taky k zastavení laktace. Ani je nenapadlo, že by se za takovou zásadní chybu třeba omluvily, ještě se obě tvářily, že je jim ubližováno. 😠 😠 😠 A to jsem se celou dobu ovládala, chovala se k nim slušně, i když mě to v hloubi duše pěkně vytočilo...

xavera
12. dub 2012

@tina74 to jsou káčy teda 😖
já mám podobnou kozu u nás v baráku dole v lékárně. Chodím tam vždy už předem připravená, že nebude stejně nic vědět a ničemu rozumět. Například homeopatika před porodem, které jsem jí dala na papírku napsané a ona mi jej vrátila, že nic takového není a v počítači nemůže najít. Podle stejného papírku mi je v Kotvě objednali. 😠

bugee
12. dub 2012

@tina74 Takovou zkušenost mám z lékárny u nás v Globusu, je tam vážně příšerný personál - znalosti žádné a ještě jsou arogantní 😠

tina74
12. dub 2012

@bugee @xavera Já už tam příště nepůjdu, ty ženské jsou opravdu otřesné a v okolí je spousta jiných lékáren. Na každém rohu jedna...
Jediný přínos byl, že jsem tam našla celkem užitečnou brožuru - Průvodce kojením. Je tam např. přehled nevhodných a naopak doporučených potravin, léků, které se během kojení smí/nesmí brát, a různé tipy. Je ze stejné edice jako brožurka Průvodce těhotenstvím, kterou jsem měla v těhotenském kufříku.

bugee
12. dub 2012

Holky, poslední věc, kterou jsem pořídila - kolotoč nad postýlku s medvíkama 😉 Původně jsem ho měla dostat od kamarádky, ale ona nakonec nakoupila nějaké oblečky, tak jsem ho sháněla teď na poslední chvíli a sehnala v mimibazárku za 50% ceny, a přitom je jako nový 🙂 Před chvilkou jsem ho nainstalovala na postýlku a zprovoznila - medvídci se točí dokola, hraje několik melodií, svítí, má dálkové ovládání... jsem z něj celkem unešená, snad se bude Jonáškovi taky tak líbit 🙂

tina74
12. dub 2012

@bugee Moc roztomilý🙂

bugee
12. dub 2012

@tina74 No, já na takovýhle věci moc nejsem - nic jsem nekupovala s kraječkama, postel je bez nebes a tak, všechno spíš účelný a v barvách dozelena, došeda... Ale v posledních dnech se kamsi můj charakter a přesvědčení vytratil, jsem nějak naměkko, no a tohle je důsledek 😉

tina74
12. dub 2012

@bugee Ani my nemáme žádné kraječky, na to taky nejsem. Nebesa sice máme, ale jsou z látky, která je hodně jednoduchá, jakoby lněná, jen tenčí. Pokojíček je vlastně celý laděný do bíla, světle modro-šeda a béžova. Budou tam pak různé barevné akcenty (hlavně tyrkysové a oranžové). Zatím jsem ale nenainstalovala to, co je vytvoří - kolotoč a různé dekorace. Vlastně ani mantinel. Říkám si, že to všechno nebude ze začátku ani potřeba a zbytečně by se na to chytal prach. Kolotoč ale možná alespoň vyzkouším. Dlouho jsme si z jeho strojku pouštěli hudbu před spaním, ale vcelku jsem ho ještě neviděla složený...

bugee
12. dub 2012

@tina74 Naše postýlka je zatím taky holá - mantinel, povlečení, podložka a vše ostatní je schováno ve skříni, jen ten kolotoč jsem na ní dnes namontovala 🙂

bugee
13. dub 2012

Ahoj holky, hlásím další úspěšně přečkanou noc 🙂 Tentokrát jsem spala od půlnoci do devíti (poslední dvě hodiny už jsem se jen převalovala, ale vychutnávala si, že ještě můžu...a dnes jsem navíc neměla ráno na starosti pejsky), vstala jsem, protože už jsem musela na záchod 😉, takže úplná paráda, jsem přespalá a naprosto rozlámaná 😀 😉 😀

A co vy? Jste tu ještě? Nejel si někdo na to dnešní magické datum pro svoje díťátko? 😕

babka
13. dub 2012

@bugee Tak to upřímně závidím. Malá mě dneska nechala spát od půlnoci do tří do rána, pak jsme musely krmit. Usnula mi asi ve čtyři a v šest už byla zase vzhůru 😒 Celý ráno se na mě střídavě směje a brečí - před pěti minutama to zalomila a konečně spí. Sláva, můžu do koupelny 🙂

xavera
13. dub 2012

@babka ahojky....prosím tě, už jste řešili prdíky? Já mám za sebou strašidelnou noc. Violka po 5ti minutách kojení začla kňourat a kroutit celým tělíčkem, za chvíli z toho byl řev a šílené zmítání celým tělem. Kopání nožičkama a tlačení. To je něco tak strašného vidět to malé tělíčko jak trpí. Takto se mi prosvíjela a prořvala 4 hodiny 😢 Do této doby to bylo takové zlaté miminečko a jen co jsem se začla rozkojovat, evidentně jí něco z mého mléka vadí. Přitom jím dle protinadýmacích rad. Nahřívala jsem jí bříško, masírovala, cvičila s nožičkami, nosila na tygříka, v klubíčku - všechno. Dnes jsem volala doktorce, prý to je normální kolika, do 3 měsíců, nejpozději do 6 měsíců odezní 😖 😖 😖 Jediné co poradila, ať kouím kapky Espumisan. Jestli mě tohle čeká každou noc, tak se asi upláču.

bugee
13. dub 2012

@babka Jé, já nechtěla nějak dráždit 😕 Taky už bych ráda měla malého u sebe, i za cenu nevyspání... Ale teď už fakt nevím, jak ten čas nějak přečkat, takže dlouhá prospaná noc je pro mě další škrtnutý zajíček 😉 A už jen 3 poslední - to je jako na startovací čáře 🙂
Snad to dnes přes den bude lepší, malá bude po té noci unavená 🙂 A zítra už bude víkend, manžel Ti pomůže a budeš se moct pořádně vyspat, ne?

bugee
13. dub 2012

@xavera To věřím, že je člověk úplně rozhozený, když miminko pláče a on mu neumí pomoct... ☹ Z toho mám asi největší obavy. Neboj, určitě to přejde dřív než ve 3 měsících (většinou holky v diskuzích píšou, že nejhorší je to právě v šestinedělí, když se miminku teprve tvoří střevní mikroflóra - je zkrátka chuďátko citlivé absolutně na všechno)... Nějaký kapičky kup (je jich na trhu spousta a v té březnové diskuzi Ti holky určitě lépe poradí, které nejlíp zabírají, možná jich budeš muset vyzkoušet víc, nebo jestli ještě doplnit nějaká probiotika do stravy nebo např. pít fenyklový čaj). Držím palce, ať se to brzy zlepší a ať to není každý den!