1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
23. dub 2012

@xavera Jinak s tím kojením - na JIPce byla hned po porodu dětská sestra, která mi velmi bolestivě prohmatala prso, aby mi následně sdělila, že kojit nebudu, že bych si musela koupit formovače bradavek a kdovíco ještě... Měla jsem z toho samozřejmě hned depku... 😒 Ale druhý den, když jsem byla přeložená z JIPu na normální pokoj, přišla jiná dětská sestra, byla milejší, vstřícnější, povzbuzovala mě a ukazovala trpělivě co a jak. Nejdřív jsem byla dost nervní, protože se mi prcka nedařilo pořádně přiložit v sedě na posteli, děsně mě bolela ta jizva, k tomu jsem asi na operačním sále nastydla na záda, skoro jsem se nemohla hnout. Navíc prcek prso odmítal, dělal u toho hysterický scény, už jsem to začla vzdávat... Třetí den po porodu se objevila první kapka mleziva, další den mi sestřička nařídila vážit před a po, tak jsem se jí zeptala, jestli se nezbláznila, to jako mám vážit ty kapky mleziva, to přece není možné... Ale i tak na tom trvala. Tak jsem začala vážit a hned napoprvé navážila +30g, přišlo mi to jako totální blbost, nikam jsem to nezapisovala a poprosila sestru, aby mi s tím pomohla, že si nejsem jistá, že váha váží dobře, protože když nekojím, tak takový přírůstek není možný. No a sestra přišla, další vážení bylo +20g a ona mi řekla, že teda asi kojím... Takže já blbka ani netušila, že už mám mlíko, myslela jsem, že prcek jen tak cucá. Ale je pravda, že jsem do sebe lila litry tekutin, otravovala sestry, aby mi dělaly vodu na kojící čaj, brala homeopatika hned od porodu a k tomu prováděla už před porodem masáže prsou tak, jak nám poradila PA. Nevím, co z toho zabralo, ale když jsem tu četla ty peripetie, které s kojením máte, jaký čas vám zabere odsávání a příprava příkrmů, jsem šťastná jako blecha 🙂 Přebalím, kojím 20 minut a pak dle situace uspávám, ale většinou mi zbydou 2hodiny do dalšího kolečka.

babka
23. dub 2012

@bugee Tak to je super, závidím (jen v tom dobrém samozřejmě) 🙂

gabulenka
23. dub 2012

@bugee tak to je super, mám podobné zážitky s kojením, ale nakonec kojíme plně 🙂

gabulenka
23. dub 2012

@xavera s tím stravováním při kojení nevím ☹ taky v tom tápám ☹ nevím co pořádně jíst a hlavně vůbec nemám na jídlo chuť ☹ a žádné recepty bohužel nemám. Psala jsem jedné laktační poradkyni a ta psala, že to je těžký. Že některá maminka jí "předpisově" a stejně má mimčo bolení a jiná maminka může jíst i čočku a mimču nic není. Prý to je hodně individuální. Doporučovala masáže bříška a ty probiotický kapky. Nevím jestli už to tu nezaznělo,byly mi doporučený i od kamarádek na prdíky probiotický kapky Bio gaia. Ta lahvička prý vydrží cca 2měsíce, ale stojí kolem 600Kč. Tak uvažuju, že to pořídíme 😒

cuddle
autor
23. dub 2012

ahoj holky vsechny zdravim - sem tam neco prectu , ale casu moc neni , ale sleduju pohyb 😀

mam dotaz - prosbu kamosku tehuli - shani nejake tehu obleceni - co pripadne uz nebudete potrebovat nebo planujete prodavat - nejlip tak velikost 38 ( ci M ) - samo asi dle znacky - presnejsi rozmery ( to 38 je zkouseno tehu obleceni v CaA ) - pokud by jste neco meli co budete prodavat a muzete nabidnout dejte vedet - diky 🙂

flyaway
23. dub 2012

@jajinka28 Člověk tu přes víkend není a ejhle, opět šťastná novinka 🙂. Gratuluju k přírůstku do vaší rodinky a Karolínce přeji šťastné "vykročení" do života! No a mamince rychlou rekonvalescenci, ať si toho čerstvě nabytého štěstíčka může plnými doušky užívat 😉 !

flyaway
23. dub 2012

@pentagras Proboha, co to tu čtu 😢 ?!?!?! Chvilku jsem na to koukala úplně opařená a četla si zprávu od Tebe několikrát, než mi došel správný význam slov a popravdě nevím, co napsat, protože nic nedokáže vyjádřit, jak moc je mi to líto a žádná slova nedokážou zmírnit tu bolest a prázdnotu, kterou teď cítíš ☹ . Upřímnou soustrast a mnoho, mnoho sil k překonání této těžké životní etapy!!!

cuddle
autor
23. dub 2012

@jajinka28 blahopreju - male se hnala na svet - hlavne hodne zdravicka!

cuddle
autor
23. dub 2012

@pentagras ahoj - teď musíte byt s manzelem silní - uplne jsi mi pripomnela moji nejlepsi kamaradku , kdy ji oznamili v den terminu na kontrole , ze malemu netluce srdicko - bylo to pro vsechny hrozne - nemluvim o tom cim si musela pak jeste projit ona - do nemocnice, a cekat nez ji vyvolaji porod a ona toho drobecka jeste musela porodit - nevedela jsem tehdy co rict, jak ji pomoci - svet je hrozne krutej a nespravedlivej a zadnej banbuh neexistuje, jinak by toto nikdy nemohl dovolit , deti jsou od toho aby delali radost a ne aby umirali. Drz se!

xavera
23. dub 2012

@gabulenka no já se úplně bojím cokoliv sníst, zas na druhou stranu bych měla jíst pořádně abych měla dost mlíka. Ty kapky asi zkusím. Zatím dávám Espumisan, tak to zkusím vystřídat.

pentagras
23. dub 2012

Holky,všem dekuju za vlidna slova,po šoku mě jeste cekal 26h.přirozený porod,šílený,kdyz víte ze to malý uz nezije,je to strašná bolest a utrpení,o pocitu prázdnoty nemluvě,prostě tohle neni fér.....;((

babka
23. dub 2012

@pentagras Život je strašně nespravedlivý,jinak by se tohle nemohlo stát. Vůbec si to neumím představit,co teď prožíváš/prožíváte. Musíš být silná, určitě na vás čeká štěstí,když máte v nebi vlastního andílka...

tina74
23. dub 2012

@pentagras Z toho, co se Ti stalo, jsem celý den v naprostém šoku a je mi to neskutečně líto. Úpřimnou soustrast.

pentagras
23. dub 2012

Holky,nejak mě uz nic nebavi,přeju všem moc stesticka a zdravicka.

babka
24. dub 2012

@pentagras Moc ráda bych Ti pomohla, kdyby byla ta možnost ☹

bugee
24. dub 2012

@pentagras Je moc krutý, co Tě potkalo, nedá se vyjádřit slovy jak moc... Také bych Ti moc ráda pomohla, ale nevím jak. Kdybys cokoliv potřebovala, jsem tu pro Tebe. Vyplač všechen žal a bolest, nezadržuj to v sobě, pláčeme všechny s Tebou 😢 😢 😢

flyaway
24. dub 2012

@pentagras Zlatinko, to je strašný 😢 . Drž se děvčátko naše zlatý, všechny jsme s Tebou!

pentagras
24. dub 2012

Holčičky,opatrujte svoje detatka,ať jsou vzdy na prvnim miste a buďte šťastné že jsou,to mi alespon trochu pomůže tu cist jak se brouckove mají fajn a jak rostou hezky.

vanule
24. dub 2012

@pentagras chodila jsem k Vám do diskuze pro rady a ráda četla vaše radosti a starosti, ale včera jsem zůstala úplně opařená!!! Říkám zcela bez zkrupulí a nahlas Bůh není, kdyby byl některé věci by nikdy nedopustil!!! 😢 😢 😢

bugee
24. dub 2012

@tina74 Ahoj Tinko, jak se máš? Zítra TP a nic se neděje? Četla jsem, jak jsi psala, že už jsi jak na trní (jako já předtím)... Doufám, že vše proběhne hladce a že se už brzy budeš těšit ze svého pokladu 😉 Držím palce a netrpělivě čekám na zprávy od Tebe!

tina74
24. dub 2012

@bugee To je ale telepatie! 😉 Zrovna jsem psala krátkou zprávu na svém fotoblogu...
Bohužel pořád nic☹ A to se fakt nešetřím - chodím na dlouhé procházky, uklízím, chodím do schodů. Taky se ten porod snažím uhnat svařákem se skořicí a hřebíčkem, v rámci možností i sexem...
Včera jsem v ambulanci narazila na dost podivného doktora, totálně mě vynervoval - tvářil se, jakože už jsem měla se svou anamnézou a ve svém věku mít dávno po císařském řezu nebo alespoň začít s vyvoláváním. Pak mě prohlídl a řekl, že je všechno v pořádku a není třeba až tak spěchat. Tak jsem včerejšek probrečela, do toho ještě ta hrozná zpráva od Pentagras, kterou jsem následně našla.
Dnes jsem byla pro jistotu na monitoru navíc. Miminko je v naprostém pořádku, já se cítím fyzicky dobře, ale už mě to samozřejmě začíná pěkně psychicky deptat. Přenášení není nic příjemného. Ve čtvrtek mám kontrolu - s panem doktorem (s jiným než včera, velmi kompetentním) bych se měla domluvit na dalším postupu.

tina74
24. dub 2012

@bugee Jinak fakt buď ráda za ten plánovaný císařský řez. (Říkala jsem Ti to už tolikrát 😉) Mně se to ještě může docela natáhnout - nejdřív čekání, pak případně i třídenní indukce porodu, a když budu mít smůlu, tak nakonec ještě sekce☹ A to ani nemluvím o tom, že mám pořádný strach, aby se ještě na poslední chvíli něco nestalo miminku...

babka
24. dub 2012

@tina74 Neboj, všechno bude v pořádku! Moc na Tebe myslím a přeji Ti, aby se mimísek sám vydal na svět co nejdříve 🙂

tina74
24. dub 2012

@babka Děkuji! 🙂 Mimísek každopádně docela řádí, tak doufám, že třeba trošku víc zakope nožičkama nebo zaboxuje ručičkama a praskne z toho plodová voda. 😀 Celý den ho/ji navádím...

babka
24. dub 2012

@tina74 Tak snad je miminko poslušné a poslechne maminku 😉

xavera
24. dub 2012

@tina74 Tinko neboj, dobře to dopadne.

bugee
24. dub 2012

@tina74 Tinko, neboj, všechno bude v pořádku, nenech se vystresovat nějakým prapodivným doktorem. Dej si svařák, uvolni se a mysli jen na to, že je vám oběma dobře a že to přijde, až bude mimčo připravený 😉
Z jednoho úhlu pohledu máš ohledně toho císaře pravdu - na druhou stranu já v porodnici obrečela, že se ty první dny nemůžu o mimčo starat tak, jak bych chtěla, jako paní, co byla se mnou na pokoji a rodila přirozeně... Ona si ho mohla podat z vozíčku, naklonit se nad něj, vyskočit z postele a zpět na postel s prckem v náručí. Mě každý pohyb bolel a slézání z postele bylo spíš otázkou minut, takže když potřeboval prcek rychle uklidnit, trvalo mi věčnost, než jsem se k němu dostala, on už mezitím dostal hysterák a já z toho byla nešťastná...
V každém případě Ti držím palce, aby se mimčo vyklubalo na svět co nejdříve a aby to pro Tebe byl ten nejkrásnější okamžik v životě. Drž se a relaxuj!

tina74
24. dub 2012

@xavera @bugee @babka Holky, moc děkuju za povzbuzení! 🙂 Včera to byl pro mě po dlouhé době dost hrozný den, ale dnes už jsem naštěstí zase relativně v klidu...

xavera
25. dub 2012

@tina74 tak jak dneska?

jajinka28
25. dub 2012

Ahoj holky, tak jsme doma, jen nakukuji a přidám pár fotek, hned jak bude chvilka, jdu vás dočíst🙂