1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
25. dub 2012

@tina74 Moc na Tebe myslím a doufám, že už ten svařák a ostatní vyháněcí rituály zabraly 😉

bugee
25. dub 2012

@jajinka28 Vítejte s Karolínkou doma! Koukám, že vás taky pustili docela brzy... To svědčí o tom, že se máte obě dobře 🙂 Pak napiš a dej fotky, jsme nedočkavé! 😉

jajinka28
25. dub 2012

@bugee ahoj bugee, pustili nás 6. den, fotky mám ve fotoblogu🙂 uvolnila jsem postel Týnce 😉 pak napíšu podrobnosti 🙂

babka
25. dub 2012

@jajinka28 Malá je fakt krásná 🙂 Takže Týnka se už taky dočkala? 🙂

bugee
25. dub 2012

@jajinka28 Vidíš, nevšimla jsem si - asi mám už mlíko místo mozku 😵 Karolínka se vám vážně povedla 🙂

bugee
25. dub 2012

Holky, jakej máte s miminkama denní režim? Snažím se něco zavést, protože teď mi se vším pomáhá manžel (s pejsky, vařením, uklízením a nakupováním), ale příští týden ve středu půjde do práce a moc si neumím představit, že vše zvládnu sama... 😒 Zatím jsem zkusila vynechat kojení ve tři ráno, musím to zaklepat, ale už dvakrát jsme spali od jedné do šesti a pak po kojení ještě skoro do devíti, takže jsem se celkem luxusně vyspala, jen nevím, jak to udělat, aby si na to dlouhodobě zvykl. Většinou prospí ještě víceméně celé dopoledne, takže zatím stihnu takové různé drobnosti jako umýt se, nasnídat, zamést, případně vyprat a pověsit prádlo. Po obědě chodíme na chvíli ven, malý spí v kočárku jak dudek. Ale pak zhruba od čtyř až šesti odpoledne už je to mazec, včera mě nepustil ani na záchod, pořád řval, v podstatě s malými přestávkami až do půlnoci ☹ Občas chudinka dostane takový hysterák, až se z toho pejsci schovávají v koupelně, nejde nijak utišit a já trnu, co se děje... Samozřejmě bříško a prdíky ☹ Mám doma ten fenyklový čaj pro novorozence - mám mu ho dát v lahvičce? A kolik? Máte s tím někdo zkušenost?

tina74
25. dub 2012

@xavera Pořád stejný - nic se neděje.☹ Zítra se snad na nějakém rozumném řešení domluvím s panem doktorem. Nechci moc dlouho přenášet - bojím se o miminko. ☹

tina74
25. dub 2012

@bugee Bohužel nezabraly☹ Snad rychle zaberou brzké vyvolávačky... Anebo se domluvíme na sekci.

tina74
25. dub 2012

Holky, to je strašný - já už jsem vlastně v 10. měsíci ! 😕 😕 😕 Ať už porodím...

babka
25. dub 2012

@jajinka28 aha, nic, jsem to blbě pochopila s tou Týnou 🙂

babka
25. dub 2012

@tina74 Neboj, holka, dočkáš se. Miminko je asi nějaká parádivka / parádivec, že se tak dlouho chystá 😉

kuc
25. dub 2012

Děvčata, moc děkujeme za držení palečků, tak ode dneška mám doma středoškoláka, to snad ani není možný
můj prďolka šikovnej ze 136 dětí brali 60 a Kubík skončil na 41. místě s 319 body ze 400 možných. Já su tak ščastná

babka
25. dub 2012

@bugee O denním režimu se u nás nedá mluvit. na začátku malá spala vcelku pravidelně po každém krmení,ale začíná to mít vyloženě podle nálady. Někdy celé dopoledne prospí,někdy prořve,takže nic neudělám. To samé odpoledne. Takže to zatím všechno jede podle ní...Naštěstí v noci to máme celkem pravidelné-o půlnoci se nají a spí do čtyř,někdy do pěti. Pak nakrmím a vydrží do osmi,někdy do devíti. Odpoledne chodíme pravidelně ven,celou dobu v kočárku prospí.
S tím čajem nevím,z lahve bych ho určitě nedávala,když kojiš. Spíš tedy po lžičkach. Ale kojene miminko bych čajem necpala vůbec. Ten uvar spíš sobě a miminku bych zkusila na bříško dat třeba babycalm kapky,jsou s bylinkama nebo něco,co se tu radilo už xavere.

bugee
25. dub 2012

@kuc Šikulka 🙂

bugee
25. dub 2012

@babka Hm, tak ohledně toho režimu jsi mě zklamala, já myslela, že po měsíci už se dá nějak pravidelně fungovat ☹ Asi mám naprosto zkreslený představy, malej mě z nich zřejmě brzy vyvede 😉 Baby calm mám, ale ten je až od ukončeného 1. měsíce... Tak nejspíš budu pít ten čaj a uvidíme. Jinak mám i nahřívací polštářek a olejíček na masáž, ale chci počkat ještě tak dva dny, až se mu úplně vyčistí a zahojí pupík, abych tím teplem nepodpořila tvorbu hnisu v něm...

xavera
25. dub 2012

@bugee režim? haha...zeptej se na to Violky prosím tě a pak mi dej vědět 😀 😀 😀

xavera
25. dub 2012

@bugee fenyklový čaj piji já 2 x denně. Vše vařím na kmínu, prý je dobrá kmínová polévka - třeba obden. Dále dáváme kapičky Espumisan, nahříváme bříško, masírujeme gelem s názvem Pupík. Cvičíme nožičkama, nosíme na tygříka a pokládáme na bříško. Když je nejhůř, použijem rektální rourku 😒

bugee
26. dub 2012

@xavera Koukala jsem na složení a ten můj kojící čaj je 30% anýz, 30% fenykl a další bylinky... Tak jsem si teď udělala termosku s tím a ještě jsem do toho přihodila sáček toho bio-fenyklového čaje pro novorozence. Při přebalování vyzkouším poprvé i masáž bříška (v tom olejíčku je taky anýz, fenykl a kardamom), uvidíme. Včera zase chuděra řval od šesti do půlnoci. Ale pak usnul, v šest jsem nakojila, spí doteď.

bugee
26. dub 2012

@tina74 Kdy jdeš k tomu doktorovi? Dej vědět, na čem jste se domluvili. Uvidíš, třeba se to ještě dnes rozjede 😉 Držím palce a myslím na Tebe!

xavera
26. dub 2012

@bugee tak to máš celkem dobrý, že ti o půl noci usnul. To u nás včera byla malá přes den spokojená, kolem osmý večer ale nastaly bolesti. Takže klasika cvičení, masáže, nahřívání, všechno. Trvalo to přes celou noc až do 7mi do rána. Mezitím 3 kojení, ale žádný spánek. Jsem docela hotová, ale už si zvykám. Teď zase zápasí se škytavkou, chuděra měla by taky někdy spát...za hodinu další krmení.

babka
26. dub 2012

@xavera Jak tak čtu, tak u vás tey bylo v noci veselo. Ještě že ta naše potvůrka aspoň v noci spí. Ve dne je to ale čím dál horší. Když ji položím do postýlky, tak leží a kouká, spát ani nápad. Dokud leží, tak pohoda, ale ona to moc dlouho nevydrží, takže spustí a mámo starej se 😉 Občas fakt nevím, co s ní ☹ Když ji chovám, tak pohoda. Jakmile ji položím, tak řev. Dneska jsem ještě nic neudělala, protože pořád vyžaduje pozornost. Jsem ráda, že jsem našla čas se umýt, obléknout a asi 20 minut odsávat - při tom už mě doprovázela fňukáním... Jestli bude taková nespavka i dál, tak se z ní czvoknu 😕

jajinka28
26. dub 2012

Krásný den holky, tak se pomalu aklimatizujeme doma🙂
Pořád jsem vás nestihla dočíst, ale napravím to a aspoň se s váma podělím o zážitky z porodu.
Tak minulou středu v 23 hodin mi odešla hlenová zátka a začala odtékat voda. Vyrazili jsme do Podolí, kde mě sice přijali, ale řekli mi, že mají stop stav a že tam rodit nebudu, že si mám vybrat nějakou středočeskou porodnici...takže to začalo vesele🙂v hlavě mi šrotovalo, kam teda pojedeme, ptala jsem se jestli můžu do Motola nebo na Bulovku, načež mi bylo řečeno, že do Prahy prostě ne, protože stop stav mají všechny pražské porodnice..v tu chvíli mě to dost vyděsilo, protože tím, že řešíme ty potíže se srdíčkem Karolínky, přeci jen větší nemocnice, větší šance...Vyhrkly mi slzy a ptala jsem se, co když se malé něco stane se srdíčkem, jak to budou řešit někde v Brandýse, když tam určitě nejsou tak vybavení...no a to mě, zachránilo, v tu chvíli když Dr, zjistila, že má Karolínka srdeční diagnozu, tak řekla, že v tom případě nás pustit nikam nemůže, ale že mám počítat s tím, že budu třeba ležet na chodbě( i kdyby mě uložili na parkoviště tak by mi to bylo jedno, hlavně aby malá byla v pořádku)..5ekli, že do rána určitě rodit nebudu, tak jsem manžela poslala domů, ať se prospí, mě přijali na oddělení natočili monitor a sestra spustila poplach, že rodím a že do dvou hodin bude malá venku..tak šupem na porodní sál,manžel se vrátil zpátky a čekali jsme, co se bude dít🙂 nakonec jsem tam ležela 14 hodin, kontrakce po minutě až dvou a stále jsem byla otevřená jen na 3cm ☹ už jsem byla pěkně vyřízená, o půl jedné dopoledne mi píchly epidural, ulevilo se mi, ale pak nastal zmatek, najednou se na pokoj navalilo asi 7 lidí a že prý okamžitě na sál...vůbec nám nikdo neřekl co se děje, na sále byl hrozný zmatek a Dr. pořád křičel na personál ať dělají, že nemaj čas..ještě než mě přeložili z vozíku na stůl, už sinic nepamatuju, už jsem byla uspaná a za tři minuty donesli manželovi Karolínku, takže to byl frčák..až později nám řekli, že Kája začala kolabovat dechově i její srdeční akce a že to bylo minutu po dvanácté ☹ ...
Takže jsme i to velké finále měly celkem náročné..
Co se týká těch srdečních vad, tak bohužel při utz po porodu je potvrdili ☹ ..prý by ji to v tuto chvíli nemělo ohrožovat na životě a čeká nás spousta dalších vyšetření..jak se to bude řešit, nám zatím nikdo neřekl..
Jinak je Karolínka moc hodná, zatím hezky spinká a naštěstí i prdíky se nám celkem vyhýbají, jen občas, ale zatím nebyl nutný zásah kapiček 🙂

babka
26. dub 2012

@jajinka28 Tak to jste to měli pěkně dramatické 😕 Ale hlavně, že to dobře dopadlo 🙂 Jste s Karolínkou šikulky!

pentagras
26. dub 2012

holky já to nedám ☹

babka
26. dub 2012

@pentagras Musíš být silná, holčičko. Často na tebe myslím, vždycky mě píchne u srdce, když se podívám na tu naši malou 😢 Vyplakej se a bude líp. Jediný lék je čas....

cuddle
autor
26. dub 2012

@pentagras je to hrozny , ale brec, nadavej , proste to musi ven, zivot je hnusnej a nespravedlivej - cas to sice nezahoji, ale trochu zlepsi , neni to sice utecha, ale ty jsi silna holka a spolecne to doma zvladnete a dockate se vytouzeneho miminka, ktere Vam posle andilek z nebicka a bude Vam ho opatrovat, aby se melo moc dobre cely zivot , ona nato Valentynka dohledne!!!

cuddle
autor
26. dub 2012

@jajinka28 ahoj nevim jestli uz jsem stihla blahoprat, at to mala Karolinka zvlada co nejlip a ty problemky co mate se srdickem se casem pekne spravi, at je to holka zdrava 🙂

pentagras
26. dub 2012

@babka
@cuddle
holky, já nedokážu ustát tu bolest, prostě chci dálší dítě, ale zase vše od znova, mám i strach ☹ ☹

babka
26. dub 2012

@pentagras Chápu, že chceš další miminko. A je jasné, že ten strach tu bude pořád. Já ho taky měla a to jsem nezažila to, co prožíváš teď ty. Ale tahle "hloupá náhoda" se podruhé už nestane! A Váš andílek Valentýnka na Vás bude dávat pozor.

cuddle
autor
26. dub 2012

@pentagras ten strach budes mit porad, bohuzel ☹ - to mas jako ja s tema potratama, taky se budu vzdy trepat, ze to dopadne stejne, bohuzel toho uz se nezbavime, a strach bude soucasti kazdodenniho zivota, pak prijde miminko a mas zase strach , proste kazdy krucek prinese novy typ strachu - dej ted na radu doktoru, urcite ti doporuci aspon pul roku klid a dat se dokupy, vyckat a po sestinedeli se treba poptat jak dal , ta moje kamaradka otehotnela za pul roku znovu, takze si myslim, ze tak nejak reknou i tobe a tu prazdnovu trochu nahradit novym miminkem, ktere si tak prejes