1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
10. kvě 2012

@bugee Nj, už dva měsíce máme, letí to strašně 🙂 Já jsem chtěla s cvičením začt po kontrole po šestinedělí, až mi doktorka zkontroluje, že je všechno dobře zahojený. Nakonec jsem se na tu kontrolu dohrabala až teď, takže bych mohla pomalu začít. Taky mám nad jizvou pěkný převis - hrůza 😠 Ale třeba dneska jsem tak vyřízená, že si nedovedu představit, že bych se pustila ještě do cvičení. Jsem ráda, že malá teď na chvíli vytuhla, že jsem si sedla a nic nedělám. A to bych měla jít aspoň žehlit nebo něco... Takže asi začnu, až bude trošku líp, teď bych na cvičení těžko sháněla energii. Jsem ráda, že každý den vydržím aspoň dlouhou procházku.
Letošní léto bude u mě holt taky bez promenády v plavkách 😝

bugee
10. kvě 2012

@babka @jajinka28 Tak se mi podařilo vyblejsknout alespoň Barču při "dozorování" Jonáška - přidávám do fotoblogu 😉

babka
11. kvě 2012

Ahoj holky, tak jsme zpět z poradny v 9ti týdnech. Kristýnka už měří 57cm a váží 4600g 🙂 Očkovat proti rotavirům jsme nakonec nedali. Poslední týden jsem o tom načetla spousty informací a nakonec jsme došli k tomu, že to s čistým svědomím nemůže malé dát ☹ Snad nebudeme brzo litovat 😖

bugee
11. kvě 2012

@babka Teda, skoro pět kilo - to už je fakt velká holka 🙂 gratuluju 😉 A jakou velikost plenek používáš (jestli používáš jednorázové)? Ještě newborn nebo už větší? A oblečení? Malý je pořád ještě moc malý i na všechna bodýčka a dupačky označené 0-0 měsíců nebo newborn... ve všem příšerně plave a bodýčka se mu stahují přes ramínka dolů 😒 Je to opravdu prcek prťatej... Příští týden mu bude měsíc a v té době bude mít tak 3,5kg. Myslím, že my ty nejmenší velikosti oblečení a i plenek unosíme ještě dlouho.
S tím očkováním to máš těžký - ať se rozhodneš tak nebo tak, je tam riziko 😒

babka
11. kvě 2012

@bugee Nj, už je jí pěkný kousek 🙂 Strašný rozdíl od porodu - vlastně je od té doby o 2kg těžší a o cm delší 😕 Plenky používáme mini 3-6kg. Už docela dlouho. Nejlépe se nám zatím osvědčily plenky z DMka a ta jejich newborn velikost byla Kristýnce před delší dobou tak natěsno. Tedy ani ne velikostně, ale začaly nám ty plenky protíkat, jak malá víc pije, tak i vc kadí a čůrá 😀 S oblečením je to různé. Většinou jedeme v 56. Ale máme i něco ještě v 50ce a newborn overálky z Nextu nám taky sedí prima. Konečně - předtím v nich plavala 🙂 S bodýčkama máme taky problém, pokud nemají u krku zapínání, tak jí slézají 😠 Ona je sice už velká, ale nen vůbec oplácaná, ramínka má hubený, tak jí to nemá na čem držet ☹
A s tím očkováním je to tak, jak píšeš. 100% správná cesta není, já dala spíš na vnitřní pocit.

bugee
11. kvě 2012

@babka Taky mám většinu drogerie pro malýho (a tu předporodní a poporodní pro mě) z DM - značka Babylove se mi osvědčuje ve všech směrech (kupuju i jednorázové přebalovací podložky a hlavně napuštěné ubrousky s panthenolem, jsou bezvadné). Pleny můžu srovnat s Pampers newborn (dostali jsme dva balíky od známých) - Babylove vydržejí dýl, absorbují víc, zadeček je sušší a lépe sedí - dávám je teď zejména na noc, Pampersky spotřebovávám na denní přebalování, budu ráda, až se jich zbavím (když je prcek hodně poprděný a pokakaný, dokonce má vše skoro až na zádíčkách 😒) a rozhodně si další nekoupím 😠

Právě jsme dorazili se psy a prckem z hodinové procházky, jsme všichni zplavení vedrem... doufám, že mrňous vydrží ještě nějakou dobu spinkat a já tu mezitím vyvětrám těch obludných 28 stupňů... v tom se vážně nedá žít 😒

babka
11. kvě 2012

@bugee My se teprve na procházku chystáme, v tom vedru se mi nikam nechce, stačilo mi to dneska v poradně. V čekárně i v ordinaci na padnutí a sestra ještě, že se jí zdá malá nějaká horká. Bodejť by ne, v tom horku. Ještě jsme tam čekaly, tak jsem ji musela chovat, protože už ji to nebavilo a brečela, tak byla vyhřátá ode mě, protože já myslela, že tam padnu 😠

Babylove se nám taky osvědčilo. Z kosmetiky máme zatím jen tělové mléko, jinak tatnek nakoupil Krtečka v Manufaktuře 🙂 Ale ubrousky kupuju taky jen tam. Dostali jsme pár balení i jiných značek, ale z DM jsou nejlepší (zrovna se vstekám nad posledním balením ubrousků huggies - vůbec nejsou vyndat z obalu, jak jsou slepený do sebe, trhají se a zanechávají takový vlákna). Plenky Pampers jsme taky měli jedno balení, celkem nám i seděly, ale strašně chemicky smrděly, takže ty už mi nesmí domů. Ve skříni mám ještě jedno balení huggies vel.3-6kg, sem tam používám ve dne, konečně jsme do nich dorostli, pořád byly nějak strašně velké kolem nožek. A mám i jedno balení plenek bella happy, v porodnici nám ta nejmenší velikost vyhovovala, ale teď ty větší nic moc - kolem nožiček moc volné, takže skoro vždycky protečou ☹

No nic, hodím mrně do kočárku a jdeme se vyvětrat 😉

xavera
11. kvě 2012

ahojky - k těm plenkám...taky mi vyhovují nejlépe DM-ka. Pampersky dokonce prodávám půlku balíku a Huggiesky nám protékají. Dnes jsem byla s malou venku a vůbec mne nenapadlo , že mě může i s plenkou počůrat. Cestou domů jsem šla s flekem na sukni. Jako nevadí mi to, ale jsem ráda, že jsme je už dobrali a nadále budu používat opravdu jen DM. teď máme velikost 3-6 kg, tak jsem zvědavá, jak dlouho nám vydrží. V pondělí jdeme do poradny, tak uvidíme, jak jsme za 14 dní poporostly 🙂 Velikosti jí dávám 62 /68 cm. Některé věci, které má mají na sobě nápis 3-6 měsíců 😀 😀 Ty nejmenší čísla jsme vůbec nevyužily ( píši tvrdé y - jako my ženy 🙂). Zavinovačky od kamarádek a i nějaké pokoupené Violce nebyly skoro od začátku. Spí jen přikrytá dekou, spací pytel si taky nějak neoblíbila. Spíš mám nervy z toho, aby jí ta deka nepřehřála, nebo naopak, jestli jí není zima. pořád dokola řeším, jak jí oblíkat. Těch dek mám víc - různé tloušťky tak to tak jako zmateně střídám. 😖

xavera
11. kvě 2012

pasažérka 🙂

babka
11. kvě 2012

@xavera Spokojená pasažérka 🙂 Kristýnce se v autě taky vždycky líbí, i když jsme ještě nejeli žádnou delší trasu. Začátkem června pojedeme do Brna na svatbu, tak uvidíme, jak to půjde 🙂

babka
11. kvě 2012

@xavera @bugee Ještě mě napadlo,že nedávno jsem potřebovala doplnit plenky a šla jsem kolem rossmana,tak jsem vlítla tam. Jejich plenky (tuším značka babydream) jsou úplně stejný jako ty z DM. Jen mají jiné obrázky 🙂

@xavera To tvrdé y chápu, spíš nechápu,jak to píšu občas já 🙂 Asi mi fakt ubývají mozkové buňky či co 😀
Ty jo,už velikost 68? To je Violka fakt velká. Kolik teď měří? Já jsem dnes vytáhla soupravičku dupačky a body vel. 62. Dudupačky sedí prima,ale body je ještě trochu velké.

bugee
11. kvě 2012

@xavera Ty máš už normálně velký dítě 😕 Violka je tak dvakrát větší než Jonášek - chudinka náš je v autosedačce tak utopenej, že mu nekouká vůbec nic - v poloze na "klubíčko", hlavičku zabořenou do bříška, bojím se, že se tam udusí 😒
A taky pořád řeším teplo a zimu (teď se to navíc tak extrémně střídá, že nikdy nevím, jak bude venku až vyjdeme - jestli 15 nebo 25 stupňů 😖 ) - a jak je prcek mrňatej, tak mám pocit, že ještě vůbec nemůže udržet teplotu, takže i dnes byl venku v bodýčku, přes to zavinovačku, přes ni fleecovou deku - jediné, co už jsem nedala, byla čepička 😉 Prospal úplně spokojenej celou procházku a ani nebyl zpocenej... takže asi dobrý, ale měl o tři vrstvy víc než já, a to jsem já byla zpařená jak prase 😉

xavera
13. kvě 2012

@babka uvidíme zítra na kontrole, kolik měří. Spíš si myslím, že ty velikosti jsou takové zmatené - od různých výrobců, něco je sražené a pod...Já jí doma nějak natahovat kvůli měření nechci. Váhu jí typuju určitě na 5 kg. Už mi dává celkem zabrat, když ji zvedám například na rameno kvůli odříhnutí a hlavně ji tam pak udržet - musím se vždy tak jakoby trochu zaklonit a to je teda celkem makačka na břišní svaly...a ještě vydržet 5 minut 😕 . Za chvíli už ji asi neunesu a budu jí po jídle dávat nějak přes své překřížené nohy. Taky musím začít s tím cvičením...mám DVD na cvičení po porodu. Vypadá to moc dobře, ale ještě jsem se k tomu nedostala 😒

xavera
13. kvě 2012

@bugee 😀 😀 no v pátek to bylo děsný. Já jela s Violkou kolem Vltavy a na ostrov Štvanice. Tam jsem rozložila ve stínu pod stromem deku a strávila tam s ní celé odpoledne. Vedro strašný, ale zase často fouklo od vody, takže jsem pořád řešila svlékání, oblékání...a čepičku kvůli nafoukání do oušek - ano nebo ne? no je to děs. V kočárku má pod sebou fleesovou deku, aby měla měkčí podklad, protože jí to je hodně nepříjemný, jak kočárek drkotá po dlažebních kostkách a kolejích tramvají v centru. Ale zase se strašně od spodku potí. Taky se bojím, že se přehřeje. Tak uvažuji koupit nějakou matraci do kočárku. Nevím jestli něco takového vůbec je. Nebo nějakou deku z jiného materiálu?
Včera jsem byli na celodenním výletě na zámku Zbiroh na výstavě o templářích s originálním obrazem od Leonarda da Vinci. To zas byla kosa jak prase, takže jsem dala malou do chlupatý kombinézy - že vypadá jako hnědý méďa 🙂. Výstava byla ale s průvodcem a trvala přes hodinu, prostory nevětraný. Takže jsem zas malou rozbalila, ale nechtěla ji tam nosit jen tak v pyžámku, tak to měla chuděra tak jako napůl oblečený, svlečený. No ale naštěstí to celé vzorně prospala, jen hrozně nahlas cucala dudlík, tak se ostatní docela bavili. 😀

kuc
13. kvě 2012

Maminky moje milé, přeji Vám k dnešnímu dni matek který letos máte také tu čest slavit , hodně zdravíčka a ať Vám ty vaše poklady přináší jen samou radost a pocit hrdosti. A těm ostatním jako je cudle a werinka ať ten příští
mohou už slavit s námi.

babka
13. kvě 2012

@kuc Děkuji a přeji samozřejmě totéž 😉

babka
13. kvě 2012

@xavera Tak dej pak vědět, kolik měříte 🙂 To víš, že nechci, abys Violku měřila doma, do toho bych se taky nepouštěla 🙂 Ale rostou ti naši drobečci. V pátek se mnou jela ségra do poradny a když zvedla autosedačku s malou, tak mi říká, že ta nová autosedačka je mnohem těžší než ta stará. Tak jsem ji vyvedla z omylu, že ty sedačky váží skoro stejně, jen naše zlatíčko poněkud přibralo 😀

xavera
14. kvě 2012

@babka ahojky, tak dnešní kontrola po 6ti nedělí...malá váží 5 kg, měří 60 cm. Pase koníčky, usmívá se a brouká 🙂 Nahlásili jsme očkování Prevenar 13, tak jdeme za 3 týdny na to 😒 ...jinak vše ok, máme pít heřmánkový čaj,kvůli tomu že malá se sama nevykadí.Vždy jí musím pomoci s teploměrem a má hrozně tuhou stolici. Pokud nám heřmánek nepomůže, máme zkusit dávat Bebu místo Nutrilonu.

Já mám kontrolu po 6ti nedělí ve čtvrtek. Byla jsem v pátek na kontrole v Podolí. Museli mi vytahovat vnitřní samovstřebávací stehy...haha...to byla zas lahůdka teda - celkem bolest, no. Ale jinak prý vše jak má být, co nevidět budu menstruovat, že už je tam folikul naprasknutí. Tak prý nasadit antikoncepci. No, to by byl vážně gól, kdyby se nám teď zadařilo bez plánování.

tina74
14. kvě 2012

@xavera Teda jo, to už je veliká slečna🙂🙂🙂
Do Prevenaru 13 nejspíš půjdeme taky, rotaviry a TBC naopak raději necháme být☹
Co se týká antikoncepce, už jsem nad tím taky přemýšlela. Asi bude záležet na tom, jak dlouho vydržím s odsáváním mléka. Jestli vydržím, tak možnosti budou nejspíš omezené - budu si to muset nastudovat a poradit se s gynekologem.
Vsadím se, že pokud bych to neohlídala, taky budu hned neplánovaně těhotná... A to bych teď momentálně vážně nerada...
Minulý týden jsem se dozvěděla, že otěhotněla kamarádka, která se s manželem 4 roky marně snažila, protože měl zcela tragický spermiogram. Šli na IVF, které jim hned napoprvé vyšlo. Teď budou malému 3 roky a bude mít sourozence počatého přirozenou cestou. Docela je to zaskočilo, mysleli, že to není možné...

xavera
14. kvě 2012

@tina74 no, jsou někdy věci mezi nebem a zemí...... 🙂 já bych se vsadila, že u nás by se to stalo taky.

babka
14. kvě 2012

@xavera No to už je Violka fakt velká holka, musíme se snažit,abysme vas dohnaly 😀
To mě mrzí,že vám nutrilon dělá problémy. Kdyžtak ještě zkus do těch dávek dávat cca o 20-30ml vody víc než je na krabici. My s tím tedy problém nemáme,ale to mi říkala kamarádka,že jim pomohlo. Já tam té vody dávám taky o něco víc,aby měla malá nějaké tekutiny navíc k tomu umělýmu mléku. Vodu mi pije jen když je teplo a čaj říkala doktorka,že dávat zatím nemám,že by pak nechtěla tolik jíst. S tou antikoncepci je to sranda. Mně Mudr. na kontrole taky říkala,že tam je folikul připraveny. Já si tedy nic napsat nedala,už dávno jsem nic nebrala,nedělalo mi to dobře. Tak doufám,že se nestane nějaká "nehoda",to byl fakt gól. Ještě navíc teď po císaři nesmím min. půl roku otěhotnět.

tina74
14. kvě 2012

@babka Ahojky, Tobě řekli, že jenom půl roku? To je nějak krátce, ne? Já myslela, že je to tak rok nebo dva. Což já stejně budu chtít počkat, pokud se rozhodneme mít druhé dítě, takže mi z tohoto pohledu císařský řez vůbec nevadil...
Já jsem antikoncepci snášela vždycky dobře, brala ji v podstatě bez přestávky 16 let a po vysazení se mi hned obnovil normální cyklus. Nicméně pokud bych krmila dál mateřským mlékem, musela bych nejspíš zvolit něco jiného, než co jsem brala.

babka
14. kvě 2012

@tina74 Mně řekla doktorka rok, ale že kdybych otěhotněla po půl roce, že by to žádná katastrofa nebyla. Ale taky druhé dtě zatím neplánujeme 😉 Já brala antikoncepci taky strašně dlouho, ale postupem času mi došlo, že mě bolí hlava a jsem často nějaká podrážděná, tak jsem vysadila a svět hned vypadal "růžověji" - takže za mě pilulky nee ☹

xavera
15. kvě 2012

holky, tak nám doktorka poradila na vyprázdnění stolice a změkčení zácpy heřmánkový čaj. Malé jsem ho dnes poprvé dala a spí po něm jak zabitá celý den - ani se nehne. Tak jsem celkem zděšená, že jsem jí nějak zfetovala. Na netu se píše,že heřmánek má sedativní účinky. Myslíte, že jí můžu nějak ublížit? Doktorka řekla ráno před prvním krmením jí dát vypít 100 ml heřmánkového čaje a v průběhu dne po troškách mezi krmením. Vypila jen 50,víc nechtěla, Nutrilonu si dala pak taky jen 50místo 130 a spí jak praštěná. Tak nevím tedy, jestli je tohle správná cesta. 😒 😒 😒

jajinka28
15. kvě 2012

@xavera zrovna včera jsem se o tom heřmánku bavila se sousedkou, její syn trpěl hodně na zácpy a taky dávala heřmánek, ale říkala mi, že jen po lžičkách několikrát denně...a že to pomohlo, ale že by byl malej po tom ospalej nic neříkala..

bugee
15. kvě 2012

@xavera Violka je kus ženský 😉 Výstavu jste zvládli krásně, to my se na celodenní výlet ještě neodvážili... Co to, že jsi byla na kontrole v Podolí? Byla plánovaná? Já už k Apolináři nejdu, leda bych ještě v šestinedělí měla nějaké komplikace. Cca za 14 dní jdu na kontrolu ke své gyndařce. A jak to, že se samovstřebávací stehy nevstřebaly? Musela sis teda užít 😒
S heřmánkovým čajem neporadím, nemám žádné zkušenosti, ale heřmánek by miminku ublížit neměl, je to jemná léčivka, tak neboj - třeba se jí udělalo líp a je naopak spokojená 😉

bugee
15. kvě 2012

Antikoncepci naštěstí řešit nemusím (to je asi jediná výhoda toho, že už nemám vejcovody a přirozeně do jiného stavu přijít opravdu nemůžu), moc vám to nezávidím, na mě vždycky měla antikoncepce různé vedlejší účinky (výrazné přibírání na váze, bolesti hlavy apod.)...

@xavera @babka Vás dvou jsem se chtěla zeptat, jestli cítíte rozdíl mezi šestinedělím a teď... Jsem celkem dost rozhozená, nejvíc mě drtí, když malý dlouho křičí a já nevím proč a nevím jak mu pomoct, to potom natahuju taky... Doufám, že to nějak postupně odezní, že už ty hormony přestanou takhle řádit, připadám si pitomě a neschopně ☹

bugee
15. kvě 2012

Prckovi jsme ode dneška nasadili BabyCalm, snad na bříško pomůže. Moc mu chutná, i když předtím řve jak tur, tak po jedné kapičce do pusinky se uklidní, vystrčí jazýček, olizuje se a čeká, až dostane další 🙂

tina74
15. kvě 2012

Holky, my dnes máme krizi už od šesti hodin ráno☹ Z ničeho nic a je to na zbláznění☹
Malý se vždycky na chvíli uklidní, vypadá to, že usne, ale pak řev začne nanovo. Už jsem z toho úplně hotová a to je tady naštěstí momentálně moje máma...
Koupila jsem mu Infacol, prdíky jdou postupně ven, stolice od nočního přebalování ale žádná a celý den nespíme...

tina74
15. kvě 2012

@xavera @babka Já mám taky dotaz: Za jak dlouho se vám zavinula děloha? Mně už se břicho pořádně smrsklo, ale ještě ne úplně, tak si říkám, jak dlouho to ještě může trvat...
A co očistky? Nekrvácím moc, ale vytrvale...