1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
13. čer 2012

@bugee Ahoj, to zní hrozně☹ A nechceš opravdu zkusit ten Infacol? Stojí cca 150 Kč a nám zabral do druhého dne. Není na českém trhu ještě dlouho (myslím jen od loňska), tak není tak známý jako např. Espumisan, ale většinou funguje... Nevstřebává se, jen mění malé vzduchové bubliny na velké, takže usnadňuje uvolňování větrů...

bugee
14. čer 2012

@tina74 Koukala jsem na složení toho Infacolu, je úplně stejné jako Sab Simplex (účinná látka simeticonum) a ten nám taky nepomáhá... tak nevím 😒 Jinak zrovna dnes po šíleném včerejšku mrně celkem klidně a dost spinká (teda, ne že by mě nechalo vyspat se v noci, ale bylo to o něco lepší, teď opět spinká - asi se včera pěkně vyčerpalo).

tina74
14. čer 2012

@bugee Tak to pak už nevím☹ Třeba to už brzy prostě přejde samo...

bugee
15. čer 2012

@tina74 No, nevypadá to - včera večer opět řev jak ze lví klece... Doktor nám dnes řekl, že to pravděpodobně bude trvat ty tři měsíce, že se s tím musíme smířit ☹ Tak snad to nebude trvat ještě dýl.

bugee
15. čer 2012

Holky, jinak jsem se dnes ptala doktora na tu stolici - byl velmi rád, že může poučovat - takže děti na UM mají běžně stolici v rozmezí 1x-2x denně až 1x za 3 dny, je to naprosto v pořádku, konzistence bývá též jiná a brčálově zelená barva je také OK 🙂 Ufffff....
No a naše miminko si dnes nechalo odebrat krev bez jediného pípnutí - všichni z něj byli nadšeni... až do chvíle, než na stole v ordinaci vše kolem sebe vysokým obloukem počůralo 😝

bugee
15. čer 2012

A abych nezapomněla - příští týden jedeme na dovolenou (Jižní Čechy), tak jsem se ptala na ochranný faktor pro mrně, když bude ležet na dece ve stínu stromu - prý 30 postačí. My už máme 50 od Seba Med, tak to nebudu měnit, jen mě napadlo, že by vám ta informace mohla být také užitečná 😉

xavera
15. čer 2012

@bugee užijte si dovču...my jedeme dnes do Valašských klobouk. Je to až na kraj světa - tak doufám, že to Violka dobře zvládne. V neděli mne manžel vyhodí na Vysočině u mých rodičů, kde budeme s Violkou týden a další pátek si pro nás přijede a pojedeme na víkend pro změnu do Slavonic. Máme to pestré, jen doufám, že ty dlouhé cesty v autosedačce Violce nijak neublíží .
Děkujeme za tip na opalovací krém. Já jsem teda hrozná ostuda, protože jezdím s Violkou denně venku - samozřejmě je ve stínu, ale stejně - občas na ní zasvítí....no a ještě jsem jí nenamazala ☹ hned ode dneška to napravím. Mám nachystaný krém od Biodermy Photoderm Kid 50+.

xavera
15. čer 2012

Tak jsme vyzkoušeli savičku MAM a teda super. Aventky už mi malá odmítá úplně, i když má mega hlad. Takže vyrážím ještě rychle do DM, nakoupit dalších 5 lahví a saviček...doufám, že budou mít.

cuddle
autor
15. čer 2012

ahoj holky zase po nějaké době zdravím
já bohužel zase dnes nedostala dobré zprávy, tělo stávkuje a v děloze pořád zůstává kousek nějakého zbytku, s čím si tělo neporadilo, tak mám ještě víkend a v úterý nástup na revizi... ☹

xavera
15. čer 2012

@cuddle holka zlatá, já už z tebe nemůžu. Proč musíš takto zkoušet ☹ posílám moc moc sil, ať to zvládneš co nejlépe!!

bugee
15. čer 2012

@cuddle Cudlinko, chudinko naše ☹ Tolik smůly... Věř, že na Tebe po tom všem čeká velká hromada štěstí! Drž se!

flyaway
17. čer 2012

@cuddle Teda to jsou zprávy zase ☹. Doufám, že se s tím tělo přes víkend popralo a nebudeš muset opět podstupovat další revizi! Držím palečky, ať už se brzo ta smůla změní na pořádný kopec štěstíčka 😵 !!!

bugee
18. čer 2012

@xavera Doufám, že jste cestu do Valašských klobouk zvládli a že jste si užili krásný víkend, musí tam být krásně 🙂 Týden na Vysočině v tropických vedrech bude taky mnohem příjemnější než ve vyprahlé Praze 😉 Ohledně cest v autosedačce se neboj, Violka už je velká holka a autosedačky jsou dnes dobře konstruované, určitě jí nic nehrozí... Vem si, že v Německu nebo Francii jezdí s malými dětmi takové velké vzdálenosti úplně běžně.
Jo, a podařilo se Ti sehnat ty savičky MAM?

bugee
18. čer 2012

Holky, tak si tento týden musím vyběhat předoperační vyšetření a hned jak se vrátíme z dovolené, jdu na operaci s tím žlučníkem ☹ Bude mě operovat kamarád chirurg a slíbil, že mě pustí domů druhý nebo třetí den po operaci, abych mohla být co nejdřív zase s mrnětem... Jsem z toho pěkně nervózní a zvědavá, jak ty tři dny zvládne manžel sám s malým a se psy. Zatím si neumím představit, že budu tři dny bez Jonáška, asi dvakrát jsem byla bez něj cca dvě hodiny, ale tři dny ??? I po návratu domů to bude zřejmě hodně náročné, snad to proběhne hladce a bez komplikací a budu brzy schopná se o mrně postarat...
Nemám z toho dobrý pocit, ale asi je to v tuhle chvíli nejlepší řešení, stejně by mě to nejpozději na podzim neminulo a musím říct, že hrozba dalších kolik a ta nepestrá chudá hnusná dieta už mě taky nebaví (navíc nikdy nevím, co mi žlučník podráždí a co ne, pokud si dám něco, co není "na seznamu" - pak jen čekám, jestli to projde...), nemůžu skoro žádné ovoce a zeleninu, to mi hrozně chybí..., starého bílého pečiva, bábovek, piškotů a sušenek mám taky pokrk 😖 (to jsem nikdy nejedla, nechutná mi to, ale teď mi nic jiného nezbylo, jinak bych asi chcípla hlady).
Držte mi palce, ať to vše zvládneme (termín operace mám 9.7.), v půli července se snad ozvu 😉
Ať vám zatím mrňata krásně rostou, hrají si, smějou se a broukají a hlavně, ať jsou zdravá 🙂

xavera
19. čer 2012

@bugee ahojky, no cesta tam byla tedy dost náročná. 5 hodin ☹. Museli jsme dělat Violce přestávky na protažení a pochování. Poslední úsek ze Zlína už zpátky do sedačky vůbec nechtěla, tak jsme to riskli 😒 . Dala jsem si ji na klín a manžel jel opatrně a ona byla táááák spokojená. Chvilku se na mě usmívala a na stromy z okna a pak spokojeně usnula. Cesta zpět v neděli na Vysočinu byla tedy obdobně strašná, navíc v totálním pařáku ( máme rozbitou klimošku v autě )..hrozně jsem se bála, aby nedostala úpal, tak jsem jí dávala celou cestu čajík. Takto cestovat už nesmíme. Takové dlouhé cesty příště jedině poránu. Teď jsme na chatičce, malá je pořád venku..buď v kočárku, nebo na dečce a je hrozně spokojená. Hodně spí - ve dne i v noci, pěkně papá a krásně sama kaká 🙂
Ze saviček MAM pěkně saje, v pátek jsem je stačila pokoupit včetně lahviček - v centru ve dvou DM drogeriích. Byla to tedy honička před odjezdem a ještě vše sbalit na cestu a týdenní pobyt, ale zvládlo se to 🙂

xavera
19. čer 2012

@bugee Bugeenko, je mi moc líto, že musíš na tu operaci. Určitě to manžel všechno zvládne, neboj. On se o Jonáška i o pejsky postará a udělá určitě maximum, aby bylo vše v pořádku. Pejsci to taky jistě pochopí a leccos prominou. Třeba budou mít krapet kratší procházku, ale určitě se nebudou zlobit. Hlavně ať ti operace pomůže, aby jsi to pak měla opět snazší a nemusela tolik řešit tu dietu, ani se nebála těch příšerných kolik. Užijte si krásně dovolenou 🙂 .

bugee
20. čer 2012

Ahoj děvčátka, ještě před odjezdem na dovolenou jsme byli na kontrolním krevním obrazu malého. Žloutenka sice ustoupila, ale objevil se nějaký další neočekávaný problém - nedostatek bílých krvinek a vyšší hladina lymfocytů ☹ Oběhávala jsem si svoje předoperační vyšetření a do toho jsem hnala ještě včera narychlo k našemu pediatrovi, ten mě poslal na další vyšetření na Bulovku, kde jsme byli dnes. Zatím nic konkrétního nezjistili, žádný nález při fyzické kontrole malého (zřejmě prý nějaká prodělaná viróza), takže zítra další krevní obraz a pak se uvidí. Na výsledky si budeme volat v pátek těsně před odjezdem na dovču... Taky to může dopadnout, že nikam nepojedeme (samozřejmě, že to je to nejmenší, hlavně, aby byl mrňous v pořádku).
Navíc jsme prý měli povinně absolvovat a neabsolvovali v šestém týdnu ultrazvuk kyčlí, náš pediatr to zřejmě nějak opomenul 😖, doktorka i já jsme z toho byly pěkně rozladěné... (tady na diskuzi jsme si o tom před pár týdny psaly, že mi to přijde divný, ale když nás doktor nikam neposlal, tak asi OK), takže zítra ještě po krvičce narychlo na kyčle. Doufám, že alespoň to bude v pořádku. Jestli ne, tak se picnu 😒

Takže vám všem přeju, aby vaše mrňata byla zdravá jak řípa, protože je to k uzoufání, když jim něco je ☹ A v tomhle případě nám nezbývá než čekat, co bude, nemůžeme to nijak ovlivnit... Naprostá bezmoc ☹

babka
20. čer 2012

@bugee Jej,to máte tedy napínavé ☹ Snad je to jen nějaká maličkost a Jonášek bude v pořádku!

flyaway
22. čer 2012

@bugee Panečku, tak to jsou zas zprávy ☹ !
Držím palečky, ať je Jonášek v pořádku a můžete si užít ničím nerušenou dovču!
Operace žlučníku je jako každá operace nepříjemná, ale zas na druhou stranu se Ti konečně uleví - a chlapi to sam doma určitě těch pár dní vydrží, neboj! 😉

xavera
28. čer 2012

Tak co holky? Nějak to tu skomírá.....jak se kdo máte? 🙂

tina74
28. čer 2012

@bugee Moc na Tebe myslím. Doufám, že budeš mít ohledně malého dobré zprávy, až se zase ozveš.

tina74
28. čer 2012

@xavera Ahojky, my momentálně držíme dost drastickou dietu a pořád spíme. Malého jsem dnes vezla ukázat paní doktorce, jestli mu něco není. Dívala se mu do krku, prohmatávala bříško, kontrolovala všechno možné... Nic nenašla, prý jen asi momentálně nepotřebuje tolik mléka. A že víc spí? Mám být ráda. Tak to samozřejmě sem🙂🙂🙂 Zvláštní je, že přes ty nízké dávky Nutrilonu (pije teď jenom cca 700 ml za den, což je síla) přibral od minulé kontroly před 15 dny 570 g...

babka
29. čer 2012

@tina74 Tak zase když víc spí, tak spotřebuje míň energie 🙂 Ale přírůstky máte krásný 😉

@xavera Tak nějak u nás nic nového. Příští týden budeme na Moravě, pak na víkend u našich (ségra slaví 30)... Teď jsme se taky bavili tím, že vyřizujeme křtiny. Mrně nám hezky roste, pomalu už vyřazuju velikost 62. Je to hrůza, úplně je mi u toho vždycky smutno, některé ty věcičky měla jen jednou na sobě! Včera jsem vytáhla dupačky, co jí poslal kolega z Německa. Když přišly v balíčku, tak jsem skoro nevěřila, že do nich Kristýnka někdy doroste a teď jí jsou akorát. Málem jsem to prošvihla a to jsem slíbila kolegovi fotku, jak jí to sluší 🙂

xavera
29. čer 2012

@tina74 ahoj, no to máte skoky v tom papání. Ale určitě je to OK. ( 700 ml - to jsem já ráda, když naše malá vypije ) Nedivím se ti ale, že jsi jela malého ukázat doktorce, když nastala taková změna. Já se v té naší treperendě taky nevyznám. Rytmus teda zatím nemáme žádný. Někdy pije za noc jednou, někdy třikrát. Někdy prospí podstatnou část dne, jindy je celý den vzhůru. Jindy si to kouskuje po hodinkách. Máma mi říká, ať jí nastolím nějaký režim...jak to mám ale udělat???

xavera
29. čer 2012

@babka manželova rodina chce taky křtiny, já jim v tom nebráním, i když k tomuto vztah žádný nemám. Pokud to manžel zařídí, prosím. Já to ale organizovat nebudu...vůbec se v tom nevyznám. To je jako by po mě chtěli, abych ji naučila čínsky 🙂

Kristýnka už je pěkně velká slečna, já odhaduji Violku podobně...taky nosíme 62/68. Kilo cca 6. Vážíme ale radši jen u doktorky - tak jsem zvědavá na příští středu.

babka
29. čer 2012

@xavera My děláme křtiny hlavně kvůli prarodičům (hlavně mojí babičce a dědovi). Taky pořádně nevím, jak to chodí, tak snad to zvládnem 🙂 Já byla na křtinách jenom na těch svých, tak z toho si nic nepamatuji 😀 Nechceme ani žádnou oslavu, prostě jen ta chvilka v kostele a pak posedíme s babičkama u nás doma a hotovo.

Já doma taky nevážím. Tuhle jsem ji dala na váhu oblečenou a měla cca 6200g, tak jsem zvědavá na měření a vážení u doktorky. Jdeme 9.7. 🙂 Už se potvůrka ale pěkně pronese. Režim taky nemáme nic moc. V noci tedy naštěstí spí - celkem pravidelně od cca 22hod do 6:30 do rána (budí se jako táta do práce 😉 ) Ale přes den je to pokaždé jinak. Někdy je schopná prakticky celý den prospat, jindy zase usne max. na 20 min a chce pořád něco dělat. To jsem pak večer pěkně vyřízená. Jsem zvědavá, jak se jí bude líbit ten příští týden na Moravě, minule ten víkend u našich nebyl nic moc, nebyla moc spokojená někde, kde to nezná...

tina74
29. čer 2012

@babka @xavera Jojo, každopádně mě uklidnilo, že nezhubnul a paní doktorce se zdál v pořádku. Taky jí opět krásně předvedl pasení koníčků. Doma to ale prostě dělat nechce☹ Říkala, že to nevadí, že ho nemáme nijak nutit, když se mu to nelíbí. Hlavní je, že to umí... Dost ho mívám na ruce "na tygříka", a to hlavičku drží pěkně, takže má zase jinou příležitost posílit si krční svaly.
Jinak, co se křtin týká, docela by se mi líbily v kostele, kde jsem jako miminko byla křtěná já. Ale zaprvé vůbec nevím, jestli to jde, když jsme neměli církevní sňatek, zadruhé by asi byla docela náročná ta náboženská příprava 200 km odtud (myslím, že to je několik pravidelných sezení) a zatřetí bych momentálně už psychicky nevydržela, kdybychom měli cokoli organizovat "za účasti" manželových rodičů, kteří by všechno nejdřív na dálku neskutečně komplikovali a pak by na poslední chvíli nepřijeli. Bohužel máme dost podivné vztahy, resp. oni jsou velice podivní... Už se to vleče od svatby. Když je moji rodiče před svatbou pozvali na seznamovací návštěvu, pozvání odmítli s tím, že nemají čas. Pak ale chtěli (ještě před tou svatbou, než se s mými rodiči vůbec viděli) na několik let ubytovat v bytě u mých rodičů manželovu sestru kvůli studiu (prý by nemohla být na kolejích, protože by se nesnesla se spolubydlícími - což je pravda, je mimořádně nevychovaná a konfliktní). Vůbec jim nebylo trapné o něco takového je požádat. Tchýně taky neustále vyvolávala mojí mámě, pořád si jí na něco stěžovala (zdraví, počasí atd.) Nemá žádné kamarádky (proč asi?), a tudíž si s kým popovídat. U nás ještě nebyli a na malého se taky nepřijeli podívat - nemají čas, je práce na zahradě. Přitom tchýně a švagrová sem pořád vyvolávají a s něčím otravují... (Někdy je to opravdu nestkučné - švagrová je např. líná jít do bankomatu dobít si kredit na telefonu, tak volá manželovi, aby jí ho dobil on přes internet.) No jo, je to prostě na delší vyprávění, ale každopádně toho mám momentálně víc než plné zuby. Celé těhotenství jsem ještě navíc musela pořád poslouchat různé katastrofické úvahy a v šestinedělí chvástání tchýně, jaká ona byla s dvěma malými dětmi supermatka. To člověk, který je totálně nevyspaný, po císařském řezu a ještě má problémy s kojením opravdu velice rád slyší. Prostě se to už všechno za těch 5-6 let naskládalo a už toho mám opravdu dost.

tina74
29. čer 2012

@xavera Malá pije fakt jenom 700 ml? Náš prcek už totiž zvládal i dávky kolem jednoho litru 😀 😀 😀 Proto teď asi raději zpomalil...

tina74
29. čer 2012

@xavera Chci říct, žes mě uklidnila. U nás to byl nejspíš extrém předtím. Asi si udělal zásoby na nějakou dobu dopředu.
Nemám pro to sice žádné "vědecké důkazy", ale myslím si, že mu už poslední týdny těhotenství nebylo v děloze nejlíp. Narodil se hodně hubený, i když měl 3,33 kg. Podle dřívějších ultrazvuků jsme očekávali čtyřkilového macíka. Tak to pak asi fakt doháněl jako Jonášek od @bugee teď v poslední době.

tina74
29. čer 2012

Jo a ještě se musím pochlubit, že se nám začíná líbit koupání🙂 Dnes jsme se poprvé koupali dopoledne a asi to tak budeme dělat i nadále, protože večer to bývá problém kvůli špatné náladě anebo předčasnému usnutí...