1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
29. čer 2012

@babka s tím režimem je to fat zmatek. Přesně jak píšeš. Někdy spinká jen 20 minut, a zase chce nějakou akci, jindy prospí skoro celý den. Sestřenka chce přijít na návštěvu a ptá se mě, kdy má dorazit, podle režimu malé. No ale co já vím jak to bude mít princezna v pondělí?? 😀 😀

xavera
29. čer 2012

@tina74 no já vím, že váš pije tolik. I proto mě Violka tak znepokojuje. Ona ale opravdu od začátku pije málo. Každý den si to píšu. Tak například včera 790, předevčírem 650 ☹ . Dnes zatím jen 450 a to už jsou 3 hodiny, naposledy pije v 8 večer. To do té doby nedá jistě ani tolik co včera. Na to, že váží asi 6kg, by měla vypít 6 x 150 tedy 900 ml. To se zatím nikdy nestalo. Přitom je živá, veselá, komunikuje, evidentně nemá žádný problém.

xavera
29. čer 2012

@tina74 je to možné, že Patriček něco dohání....to zas naše modelka si hlídá linii 🙂

xavera
29. čer 2012

@tina74 já zase uvažuji nad masáží přes den. Dříve jsem to dělala večer po koupeli, ale to se nějak Violce přestalo líbit, zdá se, že pak už chce spíš rovnou spinkat a tou masáží jí otravuju.

xavera
29. čer 2012

tak na ni teďka koukám...svlíknutá ponožka - a místo na noze je v ruce...a teď v puse 😀

babka
29. čer 2012

@xavera @tina74 Tak my máme doma tedy pěkného jedlíka. Kristýnka teď pije 5x denně 200ml, takže dá za den přesně litr mlíčka, což odpovídá dávkování na krabici nutrilonu pro její váhu. Tlustá ale není, strašně posledně vytáhla do výšky. Za měsíc o 5 cm. A s těma návštěvama to je stejný - každý se ptá, kdy má nejlíp přijít, ale já fakt nevím 😠

xavera
29. čer 2012

@babka Ach jo ☹ mě to docela trápí. Naše pije někdy po hodině, někdy po pěti hodinách. Někdy vypije 165 (v noci ), jindy jen 60,nebo třeba i jen 20. Třeba dnes zatím upité dávky od půlnoci: 100,100,30,130,20,60,100. Kéž by pila 5x denně a pořádně 😖 jako Kristýnka. Rekord má před pár dny pila za den 12 x....a celkem vypila 960 ml.

babka
29. čer 2012

@tina74 Ještě jsem chtěla napsat,že u nás na křtiny žádná příprava nebude. Místní farář to bere v pohodě. Původně jsem taky uvažovala,že by to bylo hezké mít v kostele tam u nás, odkud pocházím,ale teď je tam bohužel nový farář a ten by nám malou nepokřtil. Neudělá to nikomu, kdo pravidelně nechodí na mši. No a nás nezná, takže to nehrozí.

babka
29. čer 2012

@xavera Nj,každé mimčo pije,jak mu to vyhovuje. Já jsem docela ráda,že se nám to tak ustálilo. V noci (cca 23-7) nepije mrne vůbec a za den dá těch 5 dávek. Pije v různých intervalech. Někdy chce po třech hodinách zase a pak najednou vydrží třeba 5 hodin nepít. Za den těch 5 dávek ale vždycky stihne. Už to tak má asi 3 týdny,možná měsíc. Předtím pila 5x180ml,minulý týden po očkování jsem jí to zvedla. 180ml jí najednou bylo málo. Nejdřív pila víc jen večer,ale teď už vyžaduje všech pět dávek víc.

xavera
29. čer 2012

@babka to ti věřím, že jsi ráda. Kéž bych krmila jen 5 x denně. Takhle krmím skoro pořád a stejně malá vypije celkově málo 😒. leda nechat jí víc vyhladovět. To ji mám ale nechat 3 hodiny naříkat? ☹

tina74
29. čer 2012

@xavera My teď právě taky pijeme podivně. Někdy jenom 70 nebo 90 ml - to se dřív vůbec nestávalo. Krmení je celkem 5 až 6, v sobotu byly jenom 4. A intervaly jsou v noci tak dlouhé, že už jsem ho dvakrát po 8,5 hod raději vzbudila - bála jsem se, aby se mu třeba něco nestalo. (Paní doktorka teď ale říkala, že ho budit nemám a mám být ráda, že se vyspím). Přes den jsme mívali mezi krmením přesně 3 hod, teď se to nějak rozhodilo, takže kolikrát nevím, co ho přesně trápí - jestli hlad, žízeň nebo únava.

tina74
29. čer 2012

@babka Tak to je fajn, že to s těmi křtinami farář nehrotí. Tam u nás je to (alespoň myslím, že pořád ještě) se všemi svátostmi dost složité...
Na jednu stranu by se mi to líbilo, je to krásný gotický kostel s úžasnou atmosférou, na druhou na to teď vůbec nemáme čas a energii. Navíc je to bohužel poněkud komplikované a unavující s těmi našimi rodinnými vztahy☹

tina74
29. čer 2012

@xavera A podle čeho počítáš, kolik by měla vypít? Mně právě říkaly nutriční poradkyně Nutrilonu, že šestinu váhy. Tak podle toho nám to vychází na 950 ml....
Ale určitě si s tím nedělej starosti. Violka si řekne, kolik potřebuje. Mě to teď jenom docela vyděsilo, protože si to taky pořád píšu a najednou to byl dost velký propad - zhruba o 150-200 ml za den. A do toho ještě ta podivná spavost...
My ale celou dobu příbíráme tolik, že už se to prostě musí nějak zpomalit. Kam by to jinak vedlo?

babka
29. čer 2012

@xavera Kristýnka je vlastně od narození zvyklá pít max. po 2,5 hodinách. Po narození měla žloutenku, takže jsem ji musela po těch třech hodinách na krmení budit a i pak jsme ten režim dodržovali. V porodnici mi říkali, že dřív jak za 2,5 hodiny jí nemám krmit, že se jí pak v bříšku to staré mlíčko míchá s novým a že z toho bude mít akorát zažívací problémy. No, naštěstí Kristýnka nikdy dřív než po dvou hodinách nebrečela hlady a to už jsme tu půl hodinu nějak strávili přebalováním a chystáním nutrilonu. Časem Kristýnka prostě vynechala ta noční krmení a jsme na těch 5ti dávkách denně. Snad jí to tak vydrží 🙂

babka
29. čer 2012

@tina74 S příbuznýma je to občas těžký, co naděláme 😉 Mně tenkrát naštvala část příbuzenstva z manželovy strany, že nám nepřišli na svatbu. Pořád pohoda a v den D dovezli akorát babičku, která u nich bydlela, a jeli pryč 😠

tina74
29. čer 2012

@babka Jejda, tak to je mi líto☹ Naše svatba naštěstí proběhla v pohodě. Alespoň to...

tina74
29. čer 2012

@babka My jsme žloutenku skoro vůbec neměli, ale malý se sám budil po hrozně dlouhých intervalech a pak už byl nepříčetný hladem. V noci jsme ho směli nechat spát, ale ve dne jsme ho museli budit tak, aby krmení bylo alespoň šest, optimálně osm za 24 hodin. Od začátku ale konzumoval najednou tolik, že mě ty celkové dávky docela děsily...
Takže je to asi hrozně individuální. A jak říkala paní doktorka, kdybych kojila, tak bych vůbec nevěděla, kolik vypije, a neřešila to.

tina74
29. čer 2012

@xavera Po hodině to asi opravdu není moc dobré☹Taky mi to říkali s tím čerstvým a natráveným mlékem☹ A čajík v takových situacích nepomáhá?

xavera
30. čer 2012

@tina74
@babka
no čajík ona nechce, když chce jíst......... jíst nechce, když chce čajík. Takže čajíkem jí neobalamutím. Opravdu to je někdy dokonce po půl hodince, pokud vypije třeba jen 40. No zmatek no ☹ Dnes ale pila jen 5 x. Vypila 140, 60, 165, 165, 165. To je celkem 720. Není to sice na její váhu dost, ale na ní standard. Takže jsem po dnešku celkem spokojená. K tomu vypila průběžně skoro 2 lahvičky vody.

Počítám to na šestinu váhy. Nevím přesně, kolik váží, ale typuji cca 6 kg - takže by měla vypít 1 litr.
Jinde zas říkají 150 x váha. To by bylo 900 ml. Když to spočítám i s vodou nebo čajíkem, tak to už jakž takž vychází.

Taky mi doktorka říkala, že krmit minimálně po 2 hodinách. No ale Violka si to krmení někdy napůlí a potřebuje si třeba odpočinout. Třeba rozpije půlku, usne na půl hoďky a pak to dopije....tak myslíte v tu chvíli už jí to nedat, vylít zbytek mléka a počkat 2 hodiny a udělat jí novou dávku? tímto stylem by se nám to celkem prodražilo. Nikdy předem nevím, kolik si dá, tak připravuji pokaždé plnou lahvičku.

tina74
1. črc 2012

@xavera Já jsem to řešila před měsícem. Malý si taky několikrát po sobě přidával po půl hodinách. Snažila jsem se mu hned v rámci prvního kola nabídnout okamžité přidání, to někdy pomohlo. Vzhledem k možnosti bolení bříška ze smíchaného čerstvého a natráveného mléka jsem mu už později nic nedala. Nejdřív za 2 hodiny. Nějak jsme to ustáli a už to opakované přidávání přestal požadovat...
Jinak mléka někdy bohužel taky hodně vylévám, protože to někdy vypadá, že vypije víc než 132 ml, já přidělám ještě 33 nebo 66 ml a on si to nakonec rozmyslí...☹

babka
1. črc 2012

@xavera Tak já naštěstí nic nevylévám. Tedy vyjímečně se stane, že mrně usne u lahvičky a už se nedá probudit 🙂 Jinak vždycky dostane tu svoji dávku a dost. Když brečí a vidím, že má opravdu ještě hlad, tak jí 30ml přidělám, nechám ji to vypít a pak opravdu další dávka min. za 2,5 hod. U nás je to ještě specifické tím, že mazlík skoro vždycky pláče, když mlíčko v lahvičce dojde - vždycky si děláme legraci, že je hrozné ji krmit někde na veřejnosti, že pak musím vypadat jako matka, co trápí svoje dítě hlady 🙂 Ale ona si pobrečí, tak ji chovám, odříhne si a pak už je to zase naše usměvavé sluníčko.

cuddle
autor
1. črc 2012

holky dala jsem prvni inzeratek - Vasim princeznam uz to asi nebude velikostne , ale jsou moc hezke na leto 🙂

https://www.modrykonik.cz/bazar/detske-suknicky...

tina74
1. črc 2012

Já mám doma plnou krabici šatiček a dalších růžových oblečků. To je holt cena za to naše překvapení...🙂🙂🙂 Třeba se ale ještě někdy budou hodit...
Jinak, co se týká vytříďování malého oblečení, taky to dělám s určitou nostalgií. Když jsme se vezli z porodnice, plavali jsme v 56, teď už brzy budeme vyrůstat z 62....

tina74
1. črc 2012

@babka To malý je vždycky zase jakoby zmámený, když dopije. Na chvíli dokonce zavře oči, nehýbe se, a až za chvíli zase začne komunikovat, tak dáme na tygříka a odříhneme si...

cuddle
autor
1. črc 2012

tak dnešní snažení končím, další po dovolené 🙂
https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/cuddle/

ester32
1. črc 2012

ahojky...nerada Vám vstupuji do diskuze,ale jen jsem postřehla,že řešíte kolik miminka vypijí)))

@xavera.....malý má rok a nikdy nevypil víc,jak 150 ml.....a jedl zhruba po těch 2.5hod až 3 hod.....taky jsem to ze začátku řešila,ale prostě každý dítko je jiné.....a pokud přibírá a je spokojená,tak bych to neřešila a užívej si miminka))) jediný co můžeš udělat,tak aby si nezvykla pocucávat,tak nabídnout max po 30 min a potom nechat ty 2 hodiny odstup....... oni jsou už tak v malinkým věku vyčuraný a rychle se naučí,že si kdykoliv cucnou,ale teď to může být i tím vedrem je to i pro ně náročný))))tak držím pěstičky a užívejte drobečků!!!!letííííííííííííííííí to))))

xavera
1. črc 2012

@ester32 děkuji za radu a za uklidnění, že některá dítka jedí takto méně.. Naše malá není zrovna nejtlustší nejfaldíkovatější miminko, ale je tak akorát a nevypadá, že by nějak strádala. Od rána do večera se směje, povykuje na nás a pije prostě takto míň. Zkusím jí striktně omezit to pocucávání a dávat opravdu nejdřív po 2 hodinách.

ester32
2. črc 2012

@xavera malej je taky akorát))))v roce má 8440g a 74 cm,ale narodil se 47cm a 2090g,tak to přibral akorát))) a opravdu je lepší se nestresovat a spíš se dívat na mimčo a nebrat nic tabulkově)))ten čas tak letí(((( a potom najednou Vám vyroste a ani si ji neužijete)))) přibívá,je spokojená,tak neřešit)))jedinou nevýhodu to má....malej stále papá i v noci)))) prostě pije a jí do polosyta .........tak konec stresu a jen si užívat))))))) hezké léto

xavera
2. črc 2012

Tak přemýšlím, že by zoubky? Malá si šudlí lícní kosti a vše v puse a hrozně sliní. Celými dlaněmi si mačká oblast před oušky. Na dásničkách zatím nic vidět není, ale prý zoubky mohou takto dopředu trápit i několik měsíců 😨 ..to se máme asi na co těšit, kdž je Violka taková cíťa ☹

babka
4. črc 2012

@xavera nj,možné to je. Naše mrně děsně sliní už asi měsíc, všichni mě straší zoubkama,ale myslím,že na to má ještě čas. A žádné jiné příznaky nemáme 🙂