1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
11. črc 2012

Ahoj holky, jak se tady všechny máte, já už makám jak o život, jinak dcl to jde, na podzim jdem do dálšího IVF...

babka
12. črc 2012

@pentagras Ahoj,to je fajn,že chodís do práce. Aspoň vám to do podzimu hezky uteče. Často na tebe myslím a říkám si,že se ti ozvu,ale je mi trapné otravovat. Tak jsem moc ráda,že ses ozvala 🙂 Asi píšu jako debil,ale jsem u našich a pořád na mě někdo mluví...

flyaway
12. črc 2012

@pentagras Ahojky, jsem moc ráda, že ses ozvala 🙂 , taky jsem si říkala, jak se máš a jak jste dopadli na té konzultaci v CARu, ale nechtěla jsem otravovat. Je dobře, že ses vrhla zpět do pracovního života, člověk tak alespoň přijde na jiné myšlenky. Z dalšího IVF mám radost a moc vám to přeju!!! 😵

xavera
13. črc 2012

@pentagras ahoj 🙂 moc te zdravim a posilam sily do pracovniho zaprahu. Jsi uzasna jak se s tim pekne peres a jedes dal. Ja pisu jen z mobilu z chaty na Morave. My se mame prima a obe te s Violkou zdravime a tesime se na podzim na nove zpravy!

flyaway
13. črc 2012

@bugee Ahojky, moc na Tebe a Jonáška myslím, jakpak jste dopadli... 😨
A co dovča? 😉

xavera
16. črc 2012

Čau maminy, to je ale hnusně dneska...zima, tma a prší - fuj. Violka je z toho taky nějaká otrávená a nevrlá, že radši usnula. Co kdo provádíte a jak se mají ta vaše mrňátka? 🙂

babka
16. črc 2012

@xavera Ahojky, naše Týnka je dneska taky nějaká nevrlá ☹ Momentálně spinká, což je v tomhle počasí asi nejlepší činnost. A já se chystám hodit prádlo do pračky, teď jsme dva týdny tak nějak procestovali, tak se nám nahromadila spousta špinavých věcí...

xavera
16. črc 2012

@babka nápodobně - včera jsem se vrátili z chaty, budu tu jen týden a v pátek zas tradá. Mám pocit, že pořád jen balím tašky a zas je někde vybaluju. Oblečky, krmení, přebalování, voda, hračky, dečky - vybalit, zabalit, vyprat.... 😀 malá už nocovala na tolika různých chatách, že stačí ji už jen položit a zatemnit místnost, ona už si sama usne 🙂

bugee
16. črc 2012

Ahoj děvčátka, po delší době se hlásím živá a snad i konečně zdravá 😉
Dovolená byla náročná, s mrňouskem to moc jako dovolená nevypadalo, ale alespoň jsme se dostali ven na vzduch a změnili prostředí 😉 Prcek se za tu dobu hodně zklidnil, koliky už téměř nezlobí, jen tu a tam je horší den, jinak je moc hodný, docela dost spinká, hezky si hraje, pořád se směje a začíná si s námi povídat 🙂
Operace žlučníku proběhla minulé pondělí celkem hladce, ve středu ráno mě pustili domů, manžel si poradil se vším na jedničku, i když byl pak úplně vyřízený... Ale zase pochopil, co celé ty dny doma dělám a že je to pěkně náročný (říkal, že by si to měl na pár dní vyzkoušet každý chlap, aby prozřel, že mateřská nebo rodičovská "dovolená" je pěkná makačka a ne dovolená).
Pomalu se teď dostávám do běžného koloběhu, manžel je ještě do zítřka doma (to jdu na vyndání stehů), pak jde zase do práce a už si všechny starosti o mrně a domácnost přeberu na sebe (zatím držel tatínkovské noci a já se mohla krásně dlouho vyspat 😉). Ještě měsíc musím držet přísnou dietu, ale pak už si snad začnu užívat jídlo a i pomalu sportovat, nemůžu se dočkat. Teď mám břicho jako řešeto, od shora dolů samá jizva (teď po žlučníku nové čtyři díry ☹), navíc jsem během posledního měsíce, co nekojím, celkem nabrala, protože žlučníková dieta je o samém bílém pečivu, takže mám navrch 2,5kg a břicho se znova vypouklo, vypadám, jak v pátém měsíci a mám z toho docela depku ☹ Musím s tím něco začít dělat, doufám, že začátkem srpna už to půjde.

Mám na vás dotaz - prcek začal také slintat, ale nevypadá to, že by mu rostly zoubky... Dost intenzivně si začal strkat ruce do pusinky a zkoumat je... Nehty mu stříhám tak jednou týdně, ale rychle dorůstají a dost se za nimi hromadí různé svinstvo (zejména z oblečení a spacích pytlů), každé ráno se snažím špínu za nehtíky vyčistit, ale je to marnost nad marnost ☹ Otírám mu ručičky dost pravidelně vlhčenými ubrousky, ale nevím, jestli to stačí, když si ty (dle mého názoru špinavé) ručičky pořád cumlá... Jak to řešíte vy?

bugee
16. črc 2012

@flyaway Díky za optání - rekonvalescence je rychlejší než po císaři 🙂, ale i tak je to pěkný opruz 😖. Na dovolené jsme užili pár horkých chvilek, kdy jsme se dostali na výletě s kočárkem do "slepé uličky" (značená cesta skončila a najednou okolo nás jen samé neprostupné roští nebo hustý les a kam dál?), bylo to občas celkem dobrodružství, docela se divím, že to, kudy jsme se prodírali, kočárek přežil... 🙂 - několikrát jsme ho přenášeli přes potok, jeli s ním vzrostlým polem s obilím a tak 😉
A co Ty? Vidím, že výbavičku už mám po kupě... Jak se cítíš? Začíná to být náročné, viď?

bugee
16. črc 2012

@pentagras Také srdečně zdravím - jsi silná a statečná žena, zvládáš tu nepřízeň osudu moc dobře. Posílám Ti spoustu sil a tfujtfujtfuj do dalšího IVF! Piš nám, myslíme na Tebe!

bugee
16. črc 2012

@babka @xavera Taky jsem měla pocit, že jen pořád balím, vybaluju, peru a nakupuju zásoby... 😉 Teď už - bohužel nebo naštěstí? - zůstáváme doma, na další dovolenou se chystáme až koncem září, tak by to mělo být o něco klidnější a snad si zajedeme i nějaký ten denní režim (jestli nejsem přehnaný optimista)... Poslední týden se nám celkem daří spát déle v noci (cca od 21h do 6h s jedním probuzením na krmení), přes den mezi krmením je nejdřív vždy čas na hraní nebo na procházku s pejsky, potom to spaní většinou tak hodinku, nejnáročnější to bývá mezi 18 a 21h, kdy je malý už celkem unavený, ale nespí a ani si moc nechce hrát a je trochu protivný. Ale celkově je to už mnohem mnohem lepší, jak ho netrápí bříško, takže se nekonají žádné hysterické záchvaty pláče - vlastně jsou dny, kdy už nepláče vůbec 🙂

Jinak Jonáškovi jsou dnes tři měsíce - přesto nemá ještě žádné očkování a zatím se ani na žádné nechystáme, protože je stále ještě na sledování na Bulovce kvůli horšímu krevnímu obrazu ☹ Žádné infekce, na které dělali testy, se nepotvrdily, takže alespoň něco... ale krvička se mu zlepšuje jen pozvolna, takže jdeme znovu za 14 dní na kontrolu a uvidíme. To je jediné, co mě v tuto chvíli vážně trápí.

bugee
16. črc 2012

Na dovolené jsem dost pročetla knížku "Rozvíjej se děťátko". Je tam určitě spousta užitečných rad a obrázků, je to myšleno dobře jako pomoc rodičům... ale na můj vkus je to v rámci jednotlivých kapitol psáno dost chaoticky, nepřehledně, nesystematicky. Zdá se mi to nepraktické, když se člověk potřebuje k některým pasážím vracet a má na to jen sem tam chvilku... Myslím, že by se dala napsat se stejně hodnotným obsahem poloviční, přehlednější a srozumitelnější. No, jen můj názor 😝

babka
16. črc 2012

@bugee @xavera my teď budeme taky nějaký čas zase doma v Praze, takže až všechno vyperu a vyžehlím, tak bude zase chvilku klid. No, i když asi ne tak docela. Na doporučení doktorky jsme začaly s Týnkou zkoušet příkrmy, takže bude pořád co prát. Třeba dnes mrně snědlo asi 3 lžičky mrkve a cca 5 lžiček rozpatlala po bryndáčku a něco skončilo i na mě a na bodýčku 🙂

@bugee super, že už máš tu operaci za sebou, teď už bude jenom líp. A Jonáškovy hodnoty se taky určitě vrátí do normy!
S tma ručičkama to je u nás to samé. Kristýnka též strašně slintá, pořád všechno cpe do pusy - nejen ručičky. Všichni mi říkají, že jí určitě porostou zoubky, ale slintá už asi měsíc a nic se neděje. Taky má packy pořád jako čuňátko, ale už to moc neřeším. To bych jí je musela utírat pořád a zase se mi nelíbí, že by olizovala ty chemikálie z vlhčených ubrousků. A pořád běhat s navlhčenou žínkou mě taky nebaví, když jí ty ručky vydrží čisté jen chvilku. Takže utírám vždycky po krmení - po mrkvičce není zbytí, jinak by za chvilku bylo všechno v bytě do oranžova 😀 - a při pití mléka si Týnka chce lahvičku držet sama, takže se taky od mlíčka zapatlá...

babka
16. črc 2012

@bugee Přesně tohle si o té knížce myslím taky. Přečetla jsem to, ale stejně z toho nic moc nevím a když něco chci najít, tak musím hodně dlouho listovat. ☹

tina74
17. črc 2012

@pentagras Ahoj, jsem ráda, že ses ozvala, a moc přeju, aby to s miminkem brzy bylo na dobré cestě🙂

tina74
17. črc 2012

@bugee Ahoj, mám radost, že máš operaci zdárně za sebou a jste oba v pořádku🙂

tina74
17. črc 2012

@babka @bugee Ručičky umývám pravidelně vodou a mýdlem (stejně jako zadeček). Špínu za nehtíky nemáme, ale hrozně rychle nám rostou a jsme neustále poškrábaní☹ Ještě že stříhání není problém...
Výraznější slintání zatím nezačalo, ale jakoby nám už nechutnalo mléko☹ Někdy mám pocit, že už z něj má srandu. Někdy savičku různě převaluje v puse, prohlíží si lahev, občas se u toho i směje a hlavně nepije☹ Už mě ty jeho nízké dávky fakt děsí, ale na druhou stranu nevypadá, že by strádal. To je fakt ironie - na začátku se neskutečně přejídal, měla jsem strach o jeho ledviny, teď zase nejí skoro vůbec☹ Některé dny ani tolik, kolik papal, když jsme se vrátili z porodnice☹ Asi budeme muset v nejbližším možném termínu začít se zeleninovými a ovocnými příkrmy. @babka Připravuješ sama nebo dáváš z lahviček?

tina74
17. črc 2012

@babka @bugee Zato ale máme neustále zatečené mléko ve faldících pod krkem. Teď už mimi kooperuje a nechá si to bez problémů umýt. Před pár týdny to ale ještě byl hrozný problém.

tina74
17. črc 2012

@babka @bugee Holky, já jsem s tou knížkou "Rozvíjej se děťátko" (i s "Něžnou náručí rodičů") velice spokojená. Hodně nám pomohla. Rozdělení do jednotlivých kapitol mi naopak vyhovuje, je to pro mě přehlednější. Musela jsem si ale začátky kapitol označit barevnými papírky, abych dlouho nehledala. Taky mi připadá velice přínosná ta německá knížka "Oje, ich wachse", kterou tady doporučovala @babka.

babka
17. črc 2012

@tina74 Pár skleniček jsem nakoupila, protože na začátek jsem si říkala, že kvůli dvěma lžičkám nebudu vařit. Kristýnka zatím pořád sní max. tak 3 lžičky, nic jiného než mrkev jsem zatím nezkoušela. S ní je taky potíž, jak do ní ten příkrm dostat, když trvá pořád na mlíčku. Postup, že nejdřív dáme příkrm a pak mléko absolutně nefunguje. Malá chytne akorát hysterický záchvat, že jí strkám něco jiného než lahev ☹ Kamarádka radila dát nejdřív trochu mléka, pak příkrm a dopít mléko, ale to taky nejde. Malá se láhve nepustí dokud tam něco je. Pokud jí ji seberu v půlce, tak přichází situace 1 - hysterický řev 😠 Takže holt vypije tu svoji láhev mlíčka až do konce a pak teprve zkoušíme příkrm. Já to zatím nijak nehrotím, protože si myslím, že má času dost.
Jo, jsem úplně odbočila od tématu 🙂 První skleničku jsem koupila - stylem, že jsem naběhla do DM cestou z poradny a koupila pár druhů. Doma jsem zkoumala složení. Zarazilo mě, že v hami (první lžička mrkev) je ještě rýžová mouka na zahuštěn. Tak to jsem hned uklidila někam dozadu do police, tím mrně určitě na začátku krmit nebudu. Jinak babylove, alnatura i hipp obsahují jen mrkev a vodu. Týnce chutnaly ty skleničky všechny stejně. Včera jsem poprvé uvařila mrkev doma, je to rychlovka. Zamrazila jsem to do tvořítek na led a pak přesypala do sáčku. Teď vždycky jen rozpustím 2 kostky a hotovo. Kupovaná sklenička vydrží otevřená jen 2 dny, tak to se ani nevyplatí.. Dnes bych si uvařila brokolici, jestli v krámě budou mít nějakou hezkou...

babka
17. črc 2012

@tina74 @buee a ty ručičky - špínu za nehtíkama ani nemáme (snažím se pořád stříhat), spíš mezi prstíčkama 🙂

tina74
17. črc 2012

@babka Tak to jsou super tipy - moc děkuji! Namrazím si "bio mrkev" od rodičů ze zahrádky. Taky můžu zkusit naše jablka. U kupovaného ovoce/zeleniny bych se asi trošku bála nadbytku hnojiv☹ Manželovi se zase moc nezdají ty kupované lahvičky. A jak píšeš, pokud je konzumace malá, nevyplatí se to...

babka
17. črc 2012

@tina74 Taky nejsem nadšená z kupované zeleniny,ale zase naši jsou bohužel daleko,tak není pravidelný přísun ☹ Skleniček bych se nebála,tam je to hodně kontrolované. U nich spíš pozor na složení,aby tam nebylo zbytečně něco navíc.

xavera
18. črc 2012

@bugee
@babka
@tina74
"Rozvíjej se děťátko" - taky mi to napřed přišlo jako chaos, ale založila jsem si barevné polepky v jednotlivých kapitolách a nalepila na příslušný měsíc, kde zrovna jsme. Nahoře mám polepku nadepsanou - sluch, zrak a podobně a jen každý měsíc posunu v knížce a nalepím na dalším měsíci. Takto mi to vyhovuje a přijde mi to ok. Jen teda ta řeč mi tam přijde dost přitažená za vlasy. Jakoby dítě pomalu mělo v půl roce mluvit. No nevím no, naše Violka hýká, heká a kvičí. Na táta a bába to teda rozhodně nevypadá 😀 😀 😀

xavera
18. črc 2012

@babka já se pomalu chystám taky na příkrmy...cca za 14 dní jdeme na to! To jsem zvědavá, jak jí bude mrkvička šmakovat.

xavera
18. črc 2012

@bugee
Violka má taky pořád špíničku za nechtíkama. Chloupky z dek a podobně. Utírám vlhčeným ubrouskem, ale taky se mi ty chemikálie nepozdávají, jak si to rovnou nacpe do pusy 😒
Má to za těma nehtíkama, i když jí je stříhám. Prostě malý prostůrek tam vždycky je. Nevím jak jí to dostat ven. 😒

xavera
18. črc 2012

@babka zajímavý typ s těmi tvořítky na led.

bugee
18. črc 2012

Teď mě prcek rozesmál - po hodině a půl hraní na dece začal být protivný, tak jsem ho přikryla dekou a šoupla mu dudlík. Za chvilku usnul, dudlík mu vypadl z pusinky... ale dudá si pootevřenou pusinkou bez dudlíku vesele dál 😀

bugee
18. črc 2012

Holky, ještě jsem ohledně příkrmů nic nestudovala, nás to čeká až za měsíc - dávají se nejdřív zeleninové a pak ovocné nebo jaký je v tom vlastně postup?