1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
13. zář 2012

@bugee Violka je plačtivá nadále...když nepláče, tak nespokojeně hučí a vraští čelo. ☹ zkusím dnes nakoupit nějaký gel na zoubky. Také jsem četla o homeopatikách.

xavera
13. zář 2012

@babka já ti nebudu psát, kolik a kdy mi Violka vypije...to by ti nijak nepomohlo. Ne že bych nechtěla, ale každý den pije opravdu jinak. My jsme naprosto zmatený případ, jak jsem tu už psala. Každý den si to píšu a snažím se jí to zpravidelnit, ale ona ve stejné časy jako předchozí den nechce, spí taky různě. Tak jistě chápeš, že ani nevím, co bych ti měla psát. 😀

babka
13. zář 2012

@xavera V pohodě, já spíš myslela, kolik toho vypije zhruba za den 🙂 Žádné přesné rozpisy nepotřebuji.
Doufám, že vás zlobí opravdu "jen" zoubky a ten gel nebo homeopatika pomohou!

xavera
13. zář 2012

@babka pije cca 6x denně, a to 100 - 200 ml za dávku. Celkem už se to konečně pohybuje kolem 900 ml i víc.
Přikrmujeme teprve 2 týdny a to teprve zkoušíme jednotlivou zeleninu. Když je to třetí den zkoušení a dám jí už celou lahvičku, pak odpadne jedno krmení mlíčkem. Svačinky zatím nedáváme, pít vodu dávám mezi krmeními, za den tak těch 100 ml. Večerní rýžovou kašičku už nedávám, byla po tom strašně živá a nešlo jí vůbec usnout.

xavera
13. zář 2012

Tak za posledních 24 hodin 1225 ml mléka!!! Co se to s Violkou stalo - vždyť to je skoro dvojnásobek toho, co pila doteď? Buďto růstový spurtík, nebo zlobí zoubky a sání jí pomáhá od bolesti?

bugee
13. zář 2012

@xavera Nebo měla předtím "kůru", když se narodila jako macíček 😉 A teď už zase potřebuje normální dávky 🙂

xavera
13. zář 2012

@bugee no hele, já ji zvážila a má 7,8 kg. před týdnem to bylo 7,3 kg. takže 0,5 kg za týden - to snad není ani možný. Buďto blbne váha a nebo chudinka Violka roste jek blázen. To se ani nedivím, že je tak plačtvá - asi má k těm zoubkům i pořád hlad ☹

babka
13. zář 2012

@xavera Chudinka malá, to jsou taková období... Ale to je dobře, že jí chutná 🙂

bugee
13. zář 2012

@xavera Máš kojeneckou váhu? Jestli ne, tak ta dospělácká má výkyvy... (+-0,5-1kg dle toho, jak na ni stoupneš) Ale jestlis to navážila dobře, tak je super, že přibírá 🙂 Pořád se bojíme, aby ta naše miminka dobře prospívala, tak jen ať rostou! 😉
Jonáš se dnes už například nevešel do zimního fusaku od Emitexu pro děti do 6-ti měsíců..., ale protože jsem pospíchala, tak jsem mu skrčila nožičky a basta 😎 Musím mu tam zítra přidělat nánožník. V zimě budeme už nastopro jezdit ve sporťáku, do korbičky se nevejde ani náhodou - leda by se odteď začal zmenšovat... Odhadem má tak 8,5-9kg 😕

bugee
13. zář 2012

Holky, jinak mě pěkně štve, jak nikdo nehodlá respektovat to, že nechceme, aby Jonáše někdo choval a tahal nesprávně (ve svislé poloze nebo posazoval...) Celá starší generace (včetně manželových sester, které již mají dospělé děti) má argumenty typu: "Taky jsme to takhle s dětmi dělali a byly spokojené a nijak jim to neublížilo... Nemůžeš vše dělat podle návodu z knížek, chce to používat intuici..." Bere mě ďas 😠 Navíc většina z nich má víc jak jedno dítě, takže se cítí být mými vzory 😠 V zájmu zachování rodinných vztahů to nechci zase nějak extra hrotit, pěkně mě to dere a snažím se styky s nimi a jejich potenciálně způsobenou újmu alespoň minimalizovat... Dnes mi např. tchýně vyprávěla, jak její Romanka neuměla lézt a sedět a už stála, jak byla šikovná, no a ta Romanka pak měla x let (v podstatě dodnes) problémy se skoliózou 😖
Setkáváte se s tím u rodiny a známých také? Někdo si dá říct (zejména kolegyně) a chovají ho např. na tygříka, ale rodina to většinou bojkotuje s tím, abych nebyla hysterická 😠

xavera
14. zář 2012

@bugee nakonec jdu radši dneska k doktorce, Violka je pořád nešťastná, už mi z toho jde hlava kolem a je mi jí strašně líto, že jí nemám jak pomoci. Teplotu nemá, doktorka si myslí, že jde o zoubky, já nejspíš taky. No ale tak Violka nijak neslintá, do pusinky si nesahá, dolní dva zoubky jsou prořezaný, no nevím.....ale co y to jinak mohlo být 😒

xavera
14. zář 2012

@bugee mě takhle tahali Violku na začátku všichni, taky jsem jim to dokola furt říkala, že myslím možná tchýně na mě krapet zanevřela ☹
Teď už ji nikdo netahá, protože k nikomu nechce. Jen u mě, pak ještě snese na chvilku u mojí mámy a u manžela. Tihle dva ji ale naštěstí nosí dobře 🙂
Je mi tě líto - prostě jim řekni, ať jí netahají, že má radši když jí držíš, aby na ně dobře viděla a můžou si s ní pěkně povídat. No ale chápu, asi se mi to mluví, co? 😒

xavera
14. zář 2012

@bugee 9kg???? ty brďo! to je macek 😀

babka
14. zář 2012

@bugee Já to chápu, že chceš, aby Jonáška všichni správně drželi, ale to se těžko uhlídá, aby člověk nepřišel o duševní zdraví... Já to nějak nehrotím. Říkám si, že návštěvy ji nevidí pořád a když občas někdo drží Kristýnku jinak, než si představuji, tak už to nijak nekomentuji. Nějak jsem si zvykla hlavně kvůli mému tátovi. Je už půl roku nemocný (mimo jiné problémy se zády) a fakt nedokáže to naše docela těžké zlatíčko udržet v "předepsané" podobě. A je mi to jedno. Jsem ráda, že si spolu s Kristýnkou užívají 😉

bugee
14. zář 2012

@xavera No, když měl před 3 týdny 7,74kg, tak s celkem mírným nabíráním cca 250g/týden jsme na 8,5kg... 🙂 Ale vzhledem k tomu, jak se pořád futruje, tak bych řekla, že to bude blíž k těm 9kg 😉
A jak jste dopadli u doktorky? Doufám, že to jsou fakt jen zoubky, myslím na vás... Nebo mě ještě napadá teď ta drastická změna počasí, jestli na to Violka není citlivější? Nevím, jestli tím nebo něčím jiným, ale u nás se dnes spalo od 22h15 bez jakéhokoli probuzení a jídla až do 8h 🙂 Báječně jsem se vyspala, i když jsem byla mrně několikrát kontrolovat, protože mi to přišlo divný 😵

Zítra odjíždíme na 3 dny do oblasti Broumovsko-Adršpach, sehnali jsme apartmán, kam můžeme i s našimi pejsky, tak se moc těším 🙂
V úterý nás čeká kontrola na hematologii (kamarád nás objednal ke své známé v Krči, jsem dost ráda, že nemusím do Motola), tak držte palce!

xavera
14. zář 2012

@babka
@bugee
tak holky, jsou to opravdu "jenom " zoubky.....ale - rostou jí 8nahoře a 8dole najednou. Má nateklé dásničky a pod nimi se rýsuje 16 zubů.Krom těch dvou dole, co už vykukují. Když mi to doktorka ukázala, úplně jsem se lekla. Musí jí to chudinku strašně bolet. Prý na to nic není - kousátka, gely, nurofen při teplotě. Kousátka nechce, to jí bolí ještě víc. Gel jsem včera nějaký koupila, ale mám pocit že vůbec nepomáhá. Teplotu nemá, takže nurofen dávat zatím nebudu. Koupila jsem heřmánek a budu jí odvarem občas potírat dásničky, ale moc si od toho neslibuji. To spíš jen tak, abych vůbec něco udělala. 😒

xavera
14. zář 2012

@bugee je tak to vám moc přeji, užijte si krásně výlet!!!

bugee
14. zář 2012

@xavera Ty bláho, takovejch zubů najednou! Chudinka ☹, je mi jí líto, ale zase to bude mít brzy za sebou a snad už pak klid a bude se zase smát (s plnou pusinkou krásných zoubků) 🙂

gabulenka
14. zář 2012

Ahoj holky, taky hlásím první zoubek 🙂
@xavera jejda chudák Violka, tolik zoubků najednou 😲
Jak budu mít chvilku, tak tu vše dočtu 🙂

babka
14. zář 2012

@xavera Jejda, tolik zoubků najednou 🙂 To jsem zvědavá, kdy se my dočkáme prvního zubu 😉

xavera
14. zář 2012

@babka
@gabulenka
@bugee
no, ale prý to neznamená, že najednou vylezou, může to být postupně a pěkně nadlouho 😒 to se máme na co těšit, no, co se dá dělat 😒

tina74
15. zář 2012

@bugee To bych taky nesnesla a asi bych jim slušně, ale na rovinu řekla, že my jsme rodiče a nepřejeme si to. My těch návštěv zase tolik nemáme, takže podobný problém zatím nevznikl. Moje máma, která je s malým nejvíc, dělá všechno přesně jako my (nošení, krmení, uspávání, umývání prdýlky) a nemá s tím nejmenší problém. Sestře jsem malého dala rovnou na tygříka, vysvětlila proč, a taky to respektovala. Vysvětlila jsem jí, že nošení ve svislé podobě se nedoporučuje kvůli problémům se zády. Já na argumenty typu "vždyť se to vždycky tak dělávalo" odpovídám tím, že taky máme oba lehkou skoliózu☹ Ale to je spíš v rozhovorech s různými lidmi, aniž by u toho byl malý, nebo s ním chtěl někdo nesprávně manipulovat. Na vítání občánků jsem docela koukala, jak některé maminky děti drží. Ale to je zase jejich věc, jsou to jejich děti a nebudu je poučovat. V pěti měsících už je na to nejspíš stejně pozdě...

tina74
15. zář 2012

@xavera No potěš s těmi zuby☹ Já si vždycky vzpomenu, jak mi rostly zuby moudrosti a už je mi malého dopředu líto☹ U nás se ale zatím nic nerýsuje a na rozdíl od srpna je teď už konečně zase v klidu, hodný a spokojený.

tina74
15. zář 2012

@bugee Jo a paradoxně jsem největší "hříšník" já, protože si někdy vyjímečně malého posadím (do polosedu) na klín anebo si ho vezmu do náruče (já v lehkém záklonu, aby nebyl úplně svisle), když má špatnou náladu. To hned schytám od manžela 😕 😕 😕

xavera
16. zář 2012

@tina74 taky máme Violku často na klíně v mírném záklonu, či podsazenou prdýlku. Takto to nevadí, ptala jsem se na to v pátek doktorky. Nemělo by sedět vyloženě zpříma. Nebo ty máš jiné informace?

xavera
16. zář 2012

@tina74 taky si pamatuji, jak mi rostly ve dvaceti všechny 4 zuby moudrosti naráz - během týdne a bolest to byla strašná. Pomohl mi tenkrát jedině tvrdý alkohol ☹

gabulenka
17. zář 2012

ahoj holky, my už máme druhý zoubek 🙂 Můžu se zeptat, jak jste si zvolily rodičák? Já se v tom pořád plácám ☹

babka
17. zář 2012

@gabulenka Teda, vy už máte všichni zuby a naše mrně pořád nic ☹ 🙂 Já jsem si zvolila rodičák cca do 3 let Kristýnky s tím, že uvidím, jak se dohodnu v práci (plny uvazek, zkraceny, home office ?). Pak bych to eventuelně zkrátila...

gabulenka
17. zář 2012

@babka já to asi taky tak udělám. Jen doufám, že mi ji pak vezmou do školky. Kdyby ji vzali o něco dřív, tak bych možná šla dřív do práce. Neplánujete některá další mimi a "navázat" na to první? To si pak musím zjistit co a jak, kdyby jsme to tak udělali, i když s tím naším otěhotněním, že...
Neboj, určo se taky zoubků dočkáte 🙂 Ono není až tak o co stát, malá je ukňouraná atd. 🙂

babka
17. zář 2012

@gabulenka My máme naštěstí firemní školku, takže to by neměl být problém. Berou tam děti už od 18ti měsíců, tak uvidím, jak to všechno dopadne. Na jednu stranu doma nechci být zbytečně dlouho, ale zase si chci s Kristýnkou doma užít. Kdoví, jestli to není jediná příležitost ☹ My bychom s manželem rádi ještě jedno dítko, ale vzhledem k tomu, jak dlouho jsme čekali na to naše první a ještě to přirozeně nešlo... Žádné mrazáčky bohužel nemáme, takže bychom to celé museli podstoupit znovu a nevím, jestli to už prostě nenecháme osudu a uvidíme....