1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
30. zář 2012

@tina74 A přitom ale hezky prospívá (podle váhy v 5 měsících), tak bych to asi moc neřešila, ale je pravda, že je to pak časově mnohem náročnější krmit po 2 hodinách ☹ To pak člověk nedělá nic jiného 😒
U nás je to s tím množstvím jídla OK, ale zase se u toho mrňous nudí a vymýšlí různé skopičiny, aby si to zpestřil (do lžičky většinou žvatlá nebo prská, to ho ohromně baví; u lahvičky se kroutí na všechny strany a zkoumá strop, lampu nebo tátu, jak chodí okolo a otáčí za tím vším neustále hlavu... Takže času u toho strávíme víc než kdykoli předtím a musím říct, že to ode mne vyžaduje svatou trpělivost (kterou nemám) 😠
Noci jsou různý - když je vše dobré, poslední mlíčko dostane ve 21h, usíná okolo 22h a spí cca do 7h. Když ne, tak usne třeba až před půlnocí a vzhůru je i ve 3h30 nebo ve 4h30 ☹ To se ho pak snažím uspat bez mlíčka, ale někdy není vyhnutí a musím mu ho dát. Střídají se tak dvě dobré noci a jedna horší...

bugee
1. říj 2012

@xavera Jak se vyvíjí růst 16 zoubků? Je Violka pořád tak plačtivá? Spíte lépe?

U nás dnes super noc 😒 Usnul ve 21h50, vzbudil se 22h25, 22h59, 0h37, 4h30, 5h20 a 6h ☹ Děs...

tina74
1. říj 2012

@bugee U nás je teď usínánání mezi 20 a 21 hod a vstávání mezi 6 a 7 hod. A mezitím jedno papání. Přes den jsou normálně tříhodinové intervaly, ale včera se to několikrát po sobě zvrtlo na dvě hodiny.
Jo a to povídání u jídla je pěkně legrační. Včera vysloveně nadával brokolici s rýží a dělal u toho strašné obličeje a vyplyvával ji. Přitom mu ještě předevčírem chutnala. Tak jsem ji vzala pryč, ohřála dýni a tu zase ohromně chválil🙂
S lahví je to různé. Když má pořádný hlad, tak soustředěně pije. Když nemá, tak prostě dělá blbosti...

flyaway
1. říj 2012

@bugee Poslední týden můžu s klidným svědomím říct, že už si ty mateřské radosti užívám, ale první dny a týdny to bylo vcelku kruté - království za spánek 😅 . Kolika nás bohužel kosí doteď - už jsme vyzkoušeli snad všechno, ale asi nezbývá nic jiného, než to vydržet 😔 . Ale jinak je to zlatíčko, když se na ni dívám, pořád nemůžu uvěřit, že tenhle malý velký zázrak se mi skutečně stal 😵

bugee
1. říj 2012

@flyaway Kolika je hnusná, ale věz, že opravdu časem přejde - u nás trvala 2,5 měsíce a ještě dnes mi vstávají hrůzou všechny chlupy po těle, když si to utrpení vybavím... Držím palce, ať je to trápení co nejkratší! 🙂 A jinak si, mamino, užívej, je to opravdu zázrak, co prožíváme 😉

bugee
1. říj 2012

Jinak u nás nastal celkem očekávaný problém. Manžel je ode dneška na rodičáku, já zatím čerpám dovču, takže jsme doma ještě chvíli spolu... Snaží se převzít si postupně starost a péči o prcka a vše jde hladce kromě večerního uspávání ☹ Ať v postýlce, tak i v náručí, pořád mu řve a nechce se nechat uspat a vřískání se stupňuje (dnes skoro hodinu), až dosahuje naprostého záchvatu, kdy se mrňous třese a nemůže dýchat 😒 Když ho vezmu do náruče resp. do postýlky já, usne během pár minut..., manžel to vzdává a je nevrlý a nedůtklivý ☹ Doufám, že když to budeme zkoušet každý den, že si zvykne a nakonec bude v klidu usínat i s ním, ale zatím je to vážně nereálná představa...

babka
2. říj 2012

@bugee Prcek si určitě zvykne na uspávání tatínkem, neboj. U nás tohle naštěstí řešit nemusíme. Mrně se odnese po jídlo kolem osmé do postýlky, popřejeme dobrou noc a za chvíli je tuhá 🙂

tina74
2. říj 2012

@bugee To se určitě časem poddá, uvidíš... Máte na to ještě několik týdnů...

bugee
2. říj 2012

Holky, jak vám doktor doporučil zavádění lepku? Četla jsem, že dle nejnovějších studií by měl být podán poprvé mezi 4-6 měsícem, že je to nejlepší prevence celiakie, ale náš pediatr mi dnes řekl, že on doporučuje zavedení až v 8. měsíci 😒 Tak vážně nevím...

babka
2. říj 2012

@bugee K lepku mi naše doktorka neřekla vůbec nic ☹ Já už jsem zkoušela jeden příkrm zahuštěný pšeničnou krupicí a dobrý, ale zatím nic dalšího. Když nepočítám, že babička dala mrněti o víkendu cucat rohlík 🙂 četla jsem ta samá doporučení jako ty, ale celkem tápu, jak dál. Kaše Kristýnka nechce, takže přidávat trochu cereální kaše nehrozí. Asi budu muset nakoupit nějaké obilné vločky a přimíchávat do příkrmů....

bugee
2. říj 2012

@babka Některé kupované příkrmy lepek obsahují, a dokonce je na nich, že se můžou od ukončeného 4. měsíce, např. příkrm od Babylove "Bio zelenina s těstovinami" nebo jsem viděla od Hipp zeleninovou polévku s masem a krupicí (ta je myslím od 5. měsíce), kdyžtak se podívej, to by Ti asi Kristýnka snědla 🙂
Nevíš náhodou, od kdy by mohl prcek žužlat např. kukuřičné křupky? On se mi po nich sápe a určitě by ho bavilo to křupání zoubky, na složení není nic závadného, je to pouze kukuřičná mouka a rostlinný olej, neobsahují lepek, ale bojím se, aby mu nezaskočilo, když zatím jí pouze mléčnou nebo kašovitou stravu... Od kdy vlastně se začínají dávat do jídla větší kousky?

babka
2. říj 2012

@bugee Ten příkrm s krupicí jsme právě měli a mrněti šmakoval. Budu muset někam zajet a zase ho koupit. Těstoviny zatím dávat nechci, Kristýnka kousky nechce jíst a bojím se, aby jí to nezaskočilo. Přemýšlela jsem leda o kuskusu, jsou to malé kuličky, to by mohla spolknout. Asi zkusím někam pár kuliček přidat... A křupky si myslím, že už můžete. Všechny kamarádky dávali zhruba od půl roku, když už prcek baštil příkrmy. Ony se ty křupky docela rozmočí , tak bych se nebála. Už jsem taky uvažovala, že je koupím. Mrně o víkendu s děsnou vervou cucalo rohlík a do jablka kousala, že by ho určitě zpracovala, kdyby měla zuby 🙂 Olouvám se za překlepy, mám mrně na klíně a sápe se mi po notebooku 😉

bugee
2. říj 2012

@babka Ty těstoviny jsou mixované, stejně jako zelenina, žádné kousky tam nejsou.

babka
2. říj 2012

@bugee jo? tak to se musím pořádně podívat. Díky 🙂 Jinak s těmi kousky to má každé dítě jinak, někde jsem četla, že psychicky je na dítě připraveno cca v 8-9 měsících, ale může se zkusit i dřív. Prostě nemixovat, jen třeba dobře rozmačkat, ať si prcek zvyká pomalu. Mně mrně ještě minulý týden v pohodě snědlo strouhané jablíčko, ale teď to nechce. Vyžaduje hladkou stravu ☹

babka
3. říj 2012

@bugee Tak jsem dnes zkusila dát malé pár lžiček kuskusu do příkrmu a chutnalo. Kristýnka zbaštila všechno a ani neprotestovala 🙂

bugee
5. říj 2012

@flyaway Vše nejnej Elišce k dnešnímu svátku! Posíláme s Jonáškem spoustu sladkých pusinek 😵 🙂 😵

flyaway
5. říj 2012

@bugee Jůůů, děkujeme!!! 🙂 😵

babka
5. říj 2012

@flyaway A já koza dnes celý den přemýšlím, na jakou Elišku jsem ještě zapomněla 😝 Taky přeji vše nejlepší k svátku vaší princezně 🙂

flyaway
6. říj 2012

@babka Děkujeme moc 😵 !

xavera
7. říj 2012

@flyaway dodatečně vše nej ode mne i od Violky 🙂

flyaway
8. říj 2012

@xavera Děkujeme, holky 😉

tina74
8. říj 2012

@bugee @babka Ohledně lepku jsem taky žila v domnění, že se zavádí až později, ale paní doktorky jsem se na to neptala. Zeptám se příště. Včera jsem se dívala na nějaké nové papání a v jedné lahvičce bylo něco s lepkem už od 4. měsíců. My jsme to zatím nekoupili.
Předevčírem jsme začali s ovocem, velice mu chutná. Ještě aby ne. Zatím měl hrušku a jablko. Poslední dobou pije fakt hrozně málo mléka, tak se do něj snažím dostat alespoň něco. Papání ze lžičky ho prostě baví. Otevírá pusu jako malé ptáčátko🙂 Taky jsem koupila vanilkovou kaši od Nutrilonu. Ta je mléčná a předpokládám, že mléko v ní bude mít stejné složení jako Nutrilon 1, když je od 4 měsíců. Tak to bude asi další krok.

tina74
8. říj 2012

@flyaway Taky dodatečně gratulujeme🙂 Vzpomněla jsem si na vás, ale měla jsem teď co dělat s chřipkou či virózou nebo co to je....☹

flyaway
8. říj 2012

@tina74 Díky moc 🙂!
Taky jsem nějaká marodná, takže s Tebou plně soucítím 😒 . Přeju Ti, ať jsi co nejdříve fit!!! 😉

gabulenka
9. říj 2012

@flyaway dodatečně taky přejeme všechno nejlepší 🙂
Holky, mě říkala doktorka teď na 6ti měsíční prohlídce, že můžeme začít se zaváděním lepku a bílého jogurtu. Prý piškoty atd. Ptala sem se, jestli může teda klasické piškoty a prý klasické nebo něco z lékárny jestli chceme. Takže zkoušíme.
Jinak Terezka má od té doby co jí začly růst zoubky hrozné noci. Pořád se budí, knourá, chce dudlík nebo ji zlobí prdíky. S těma se už přes den dobře vyrovnává, ale v noci. Já už nevím, jsem permanentně nevyspalá, pořád řeším co jedla atd. Vše je nanic. Snad se to brzo zlepší. Taky ted baštíme docela málo mlíka. Když spávala normálně v noci, tak jedla třeba o půl šesté ráno mlíko, pak cca v půl deváté, kolem poledne příkrm (maso, zeleninka atd.), odpo ovocná svačinka (po té se občas třeba za hodku a půl dojí mlíčkem, ale poslední dny ani to ne) a navečer kaše a dojedení mlíčkem (taky ne vždy). Jinak jsme už přešli na Nutrilon 2 🙂

flyaway
9. říj 2012

@gabulenka Děkujeme! 😵

gabulenka
9. říj 2012

Holky, jen tak náhodou. Neplánujete některá koupit od Fisher price ten interaktivní stoleček? Sestra bude prodávat, tak jsem slíbila, že se jí optám po okolí 🙂

xavera
11. říj 2012

Aho holky.
Tak zatím máme se zoubky na nějaký čas pokoj. Vyrostly ty spodní dva a je ticho před bouří. Myslím, že to doktorka krapet přehnala s tím, že rostou všechny naráz. Ale už se začínáme nahoře olizovat a děsně slintat, tak čekám kdy to přijde.

Spíme trochu lépe, ale bojím se to zakřiknout. Mám pocit, že od té doby, co Violka pije mlíčko 2-ku, kde jsou probiotika, lépe se jí pšouká a nebudí se v noci tlačením. poslední 4 dny krmím naposledy ve 23, pak Violka spinká až do 5:30, kdy vstává manžel, takže se všichni vzbudíme. Mezitím k ní párkrát musím, ale stačí dudlík a pochlácholit. Kéž by to takto vydrželo, to by bylo úžasné. Do této doby se vzbudila třeba v 1 jen tak na hraní a blbosti, uspala jsem ji až kolem 3 a ve 4 či v 5 už se finálně vstávalo. 😒...takto to bylo defacto celé léto.

Violka papá pěkně zeleninku, ale bez masa - to jí nejede a ovoce taky nesnáší. Proto dávám Violce ke svačině mlíčko s kaší od Nestlé - jsou různé příchutě - banánová, broskvová apod... obsahuje vápník, železo, zinek a 13 vitamínů.

tina74
11. říj 2012

Holky, jak jste přešly na Nutrilon 2 (nebo nějakou jinou dvojku)? Ze dne na den? Nebo nějak postupně?
A sterilizujete pořád lahve? Musí se to ještě po půl roce? A z jaké vody vaříte mléko? Pořád ještě z převařené kojenecké?
Moc doufám, že se nám za dva týdny všechny ty procedury trošku zjednoduší....

xavera
12. říj 2012

@tina74 já prostě najednou přešla na 2ku v půl roce ze dne na den. Přečetla jsem si složení a zjistila nepatrné rozdíly 🙂
Problémy nenastaly naprosto žádné 🙂
Vodu kojeneckou stále převařuji, i když už to asi nebude potřeba. Nevím prostě, jak dlouho kde v krámě stojí. Lahvičky zatím taky sterilizuji, ale potřeba to už asi není. Přijdou mi od mléka takové umaštěné.