1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
4. lis 2012

@xavera @bugee To je fakt zvláštní, holky, že je to v každé části Prahy nějak jinak... Na tom našem vítání byla samá čtyřměsíční miminka a je to tam několikrát do měsíce. Já jsem se o to zajímala dopředu telefonicky, abychom to neprošvihli. Paní mi dopodrobna povyprávěla, co a jak tam bude probíhat. Pak ještě přišla oficiální pozvánka poštou.

xavera
7. lis 2012

Tak máme rýmu jak trám ☹ Violka se při spaní dusí, protože spí s dudlíčkem. Odsát si jakž takž nechá, ale pak se musí zas sáhodlouze uspávat, mezi tím už chrčí a bublá v nose nanovo. Na dnešek jsem nezamhouřila oči, dnes to vypadá zatím obdobně. A to mám zrovna práci nadoma - 2 zakázky...kdo to za mě udělá, když se starám permanentně o Violku ? Ach jo ☹

xavera
7. lis 2012

@babka ahoj, jaké kapičky vám pomohly na tu rýmu? a jak jsi kapala? Vioka si vůbec nenechá přiblížit lahvičkuk nosu ☹

babka
8. lis 2012

@xavera Ahoj, o rýmě mi ani nemluv. Mrně mělo minulý týden rýmu zase, přivezli jsme si ji z víkendu z Moravy, kde jsme byli na svatbě ☹ Nám pomáhá hlavně pořádně podložit postýlku (opravdu spí Kristýnka hodně nakloněná, jinak se dusí) a před spaním pořádně odsát. Většinou to dělám tak, že odsaju, pak prostříkám nosánek physiomerem a odsaju ještě jednou. Docela se mi osvědčilo ji mít při tom posazenou na klíně - i na to stříkání i na odsávání. Vleže si do nosu nechce nechat stříknout a taky se vleže po to stříknutí dusí... Na noc(když je nejhůř) kapnu ještě kapku nasivinu. Teď naposled jsem koupila nasivin sensitiv (původní kapky jsem někde ztratila) - má lepší dávkování. Nemá skleněné kapátko ale normální plastový nástavec (jakoby sprej) - zmáčkneš a odměřená kapka je v nosíku. To nám vyhovuje lépe. Kristýnka se kapání taky brání a já pak vždycky měla nervy, abych jí to nekápla do oka 😒 Je to trošku boj, ale musí se to vydržet. Jinak jsem na radu kamarádky pořídila ještě od nobilisu nosní olej a eukalyptový balzám - to myslím taky pomohlo.

xavera
8. lis 2012

@babka díky moc za rady. To s tím sprejem aplikovaným v sedě mi přijde dobré...zkusíme to. Jinak Violka už se brání i odsávačce. Chytne mi to ručičkama a já nemám šanci se k nosíku přiblížit. Když jí chytnu ruce, uhne hlavou, když hlavu, chytne ručičkama. Potřebovala bych to dělat minimálně ve dvou lidech ☹

babka
8. lis 2012

@xavera Kristýnka se taky brání, ale tím, jak ji mám posazenou na klíně (zády ke mně), tak ji zvládnu přidržet ručičky i hlavičku jednou rukou a druhou odsát 😉

bugee
8. lis 2012

@babka @xavera Tak u nás také pěkná rýma ☹ (Bohužel jsem tentokrát mrňouse asi nakazila já...) Odsáváme, prcek se též brání, ale nejhorší to bylo včera, to po odsání prořval hystericky další hodinu a nedal se uklidnit 😢 Dnes je to už o něco lepší, tak doufáme i v lepší noc. Mořskou vodu taky dostal dávkovačem několikrát do očíčka (bránil se zuby nehty, kopal mě a tahal za vlasy), ale od té doby, co mu říkám "bude pak pčíky pčíky" (jako kýchání), tak se přitom směje na celé kolo a nastříkat si nechá 😉 Naštěstí je to jen rýma - dnes dostal dokonce další dávku prevenaru, protože doktor ho prohlídl a žádnou další "závadu" nenašel 🙂
Přeju všem, aby vám rýma brzy odezněla a abyste se zase dobře vy i mrňátka vyspinkali!

tina74
9. lis 2012

@xavera @babka @bugee Jejda, holky, tak ať se vám zlatíčka rychle uzdraví. Nechci vidět, jak bude to kapání do nosu a osávání vypadat u nás, až to bude nutné☹ Dnes jsme zase měli oběd úplně všude... A to se fakt snažím... 😒

babka
9. lis 2012

@tina74 Děkujeme, u nás je to už v pohodě 🙂

babka
9. lis 2012

@bugee Tak hlavně ať rýma brzy přejde. Je to sice "jen" rýma, ale ty malý broučky to dokáže potrápit ☹

xavera
9. lis 2012

@babka
@bugee
@tina74
tak u nás to vypadá už mnohem lépe...to byla nějaká jednodenní a dvounoční rýma. Ale nechci zakřiknout, zatím čas od času odsaju, ne že by jí teklo z nosu, ale odsává se stále celkem dost...tak budu radši čas od času odsávat nadále, dokud bude co. Doktorka mi říkala hlavně odsávajte, aby se to nevrazilo do oušek. Tak doufám, že ten vysavač nijak neškodí sliznicím v nose, přeci jen tam vzniká takový podtlak 😖 Kamarádka například vysavač vůbec na své holčičky nepoužívá ( no a když to tak vezmu, mají často zánět středního ucha ☹ )

babka
10. lis 2012

@xavera Je fakt,že někteří doktoři odsávačky moc nepodporují,ale jak jinak se mají miminka toho soplíku zbavit? Dospělý člověk taky při rýmě potřebuje smrkat. Naše doktorka každopádně taky radila odsávat, jinak že z toho může byt zánět v uchu. A když vidím,jak se mrněti uleví,tak odsávám dokud je co 🙂

bugee
12. lis 2012

@xavera Ohledně nosní sliznice se neboj, pokud stříkáš i nějakou tu mořskou vodu, tak ta sliznici chrání a regeneruje 🙂 My už máme rýmu též za sebou, tak doufám, že se hned tak brzy nevrátí, protože manželovi se akorát začala rozjíždět... Abychom si ji nepředávali co týden tam a zpátky ☹

bugee
12. lis 2012

Jinak holky, jak to máte s pitným režimem u mrňátek? Nám se nějak stále nedaří kromě dvou dávek UM denně do malého dostat něco navíc. Vyjímečně, když je vyloženě ve vedru (např. na chatě, kde se topilo v krbových kamnech), tak pak vypije trochu čaje (klasickou lahvičku se savičkou už odmítal, tak jsem mu koupila takový hrnek s pítkem, umí to z toho už dobře a když má žízeň, tak ho to i baví), ale jinak mi to odmítá. Mám strach, že má dlouhodobě málo tekutin a nevím moc, co s tím - vůbec se mi nechce zavádět a zvykat ho na nějaké sladké ovocné šťávy, zatím mu nabízíme pouze převařenou vodu nebo fenyklový čajík, ale jak píšu, bez valného úspěchu ☹

A když už tu jsem - tak co pohyb? Jonášek už péruje na kolínkách, občas se už snaží při plazení podsunout kolínka, ale ještě ten princip zcela nepochopil, i když si myslím, že už je to jen otázka pár dní, kdy přijde na to, jak se pomocí posouvání kolínek přemístit 😉 a jeho nejoblíbenější poloha je takový boční polosed, ze kterého je velmi rychle jak na bříšku, tak na zádíčkách a má přehled o tom, co se kde děje 🙂 Je to takový náš malý zvědavec, musí se otočit za vším, co se kde šustne...

pentagras
12. lis 2012

Ahoj holky, myslete na měěěěěě 🙂 dnes jsme si dovezli z caru jednu blastičku tak snad to vyjdee 🙂

cuddle
autor
12. lis 2012

@pentagras já na tebe myslím 🙂

pentagras
12. lis 2012

@cuddle moc děkuju cudlinko, já na tebe taky, jednou nám to prostě musí vyjít

babka
12. lis 2012

@pentagras Držím všechny palečky, ať se sněhuláček u tebe pěkně zavrtá a už se nepustí 🙂 (tedy pustí, až přijde ten správný čas 😉 )

babka
12. lis 2012

@bugee Pitný režim řeším tak, že dělám mrněti mimo ty dvě dávky mléka (ráno a večer) takové ošizené mlíčko. Do 150ml vody dám tak 2-3 odměrky nutrilonu a to mrněti chutná. Samotná voda ji taky moc nebere. Pije, jen když má žízeň, a to je málokdy ☹
S pohybem to u nás zatím vypadá už nějakou dobu stejně. Mrně umí couvat a točí se na břiše sem a tam. Na kolínkách péruje jako divá a občas se jí tak podaří jakoby "poposkočit" dopředu. Ale plazit se dopředu nebo lézt, to opravdu ještě ne. Když je na kolínkách, tak nějak neví, co s tím 🙂 Ale asi ji to netrápí - dostane se stejně všude, kam potřebuje 😉 Takový ten šikmý polosed zvládá taky. Dnes si z toho polosedu mrně poprvé úplně sedlo. Úplně suverénně, jako by to dělala odjakživa 🙂

xavera
12. lis 2012

@bugee naše Violka pije 3 x 200 - 230ml UM ( snídaně, večeře, noc ) a k tomu za celý den cca 100 ml čaje nebo vody.
Tak Jonášek asi víc nepotřebuje - to by měl snad žízeň a napil by se víc..??? a co doktorka na to?

Violka taky péruje na kolínkách, někdy se odrazí a skočí dopředu jako králík. To pak ale přistane na obličeji ☹ , nebo se majzne o něco do čelíčka ☹....jinak vůbec se neplazí, ani neleze. Jen rotuje a trochu válí sudy. Boční polosed má taky, je to spíš boční pololeh...ručičku věčně vzhůru, s něčím na nás mává, nebo něco háže. To je teď u nás činnost číslo jedna už asi 14 dní. Házet hračky, a koukat, jestli se kutálejí, nebo ne. Má takový balónek, který jí drží v ručičce, hrozně se s ním rozmachuje a pak ho někam mrskne....jak se pak kutálí, tak Violka radostí vříská 🙂 ...máma ho pak ale musí podat nebo přikutálet zpátky.

xavera
12. lis 2012

@babka jé, tak to je šikulka že už tak pěkně sedí 🙂

pentagras
12. lis 2012

@babka děkujuuu

xavera
12. lis 2012

@pentagras tfuj tfuj, drž se a pěkně se zavrtávej blastuličko !!!! Držím vše co mám a myslím na tebe.

bugee
12. lis 2012

@pentagras Tfuj tfuj tfuj, držíme všichni všechno, co máme! 😉 🙂 😉 Ať se bobísek hezky ponoří do peřinky a ať se mu tam líbí 🙂 Moc na Tebe myslím!!!

gabulenka
12. lis 2012

@pentagras moc vzpomínám a držím pěstičky a nepustím 😉

bugee
12. lis 2012

@babka Díky za tip s tím "ošizeným" mlíčkem - určitě vyzkoušíme 😉

@xavera No, ono to fakt vypadá, že žízeň nemá, ale to se dá asi časem naučit nepít... a pak se pocit žízně nedostavuje (alespoň to tak bývá u dospělých) a není to v pořádku... Tak nevím, s doktorem jsme to zatím neřešili.

pentagras
12. lis 2012

holky, moc děkuju, snad to vyjdeeee 🙂

bugee
17. lis 2012

@pentagras Tak děvče, jak se cítíš? Kdy budeš testit? Utíká to pomalu, viď? Myslím na Tebe intenzivně a držím palce! 🙂

pentagras
17. lis 2012

@bugee ahoj Buge, no dnes je teprv 5den od et, tak je ještě brzy, myslím tak 8 třeba zkusím ale říkali mi až 14den v caru 🙂 Jinak mi nic není, včera jsem teda trochu špinila tak snad to není nic špatně, utíká to hodně pomalu

babka
17. lis 2012

@pentagras Určitě je všechno v pořádku a prcek si jen dělá v bříšku místečko 🙂 Moc,moc držím pěstičky a myslím na tebe!