1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

werinka1
23. črc 2011

@cuddle Já byla taky na IUI, ale to jsem necítila vůbec nic. Teď mi to bylo nepříjemný. Tys byla na průchodnosti vejcovodů? Já uvažuju o tom, že pokud to teď nevyjde, tak jim řeknu, jestli by to taky zkusili udělat. Já mam z laparky potvrzenou neprůchodnost levýho, ale už jsem četla spoustu příspěvků, že to může být za nějaký čas jinak. Jak dlouho to trvá? A jak to probíhá? Na mrazáčky už nebylo, jsme rádi, že vybrali tyhle dvě "béčka" a PK ani náhodou. Nic takovýho pěknýho tam nebylo ☹

cuddle
autor
23. črc 2011

@werinka1 me to v caru delali jako automaticky, aby vyloucili tento problem, spolu s hormonalnim profilem a imunologii - bylo to docela neprijemny, zavedou do tebe kanylu a tu napousteji kontrastni latkou - tekutinou a sleduji na ultrazvuku jak se napousti a jak pak zase vyteka a dle toho vidi jestli je tam nejaky problem, no prezit se to samo dalo, ale bylo to takovy neprijemny, tlak na bricho , te tekutiny byly takove 2 velke injekcni strikacky , trosku jsem pak spinila a telko to ze me - ale napsali mi, ze tam je to vsechno v poradku , bez problemu
pokud by nam nevysel KET budu resit genetiku nebo laparoskopii vubec nevim jestli a co nam navrhnou dal, proverit vsechno co jde pres dalsim pokusem, abychom vedeli co nejvic nas muze ohrozit

werinka1
23. črc 2011

@cuddle Já jim při pohovoru řekla, že jsem byla na laparce v r.2007 a při té zjistili neprůchodnost levého. To jim stačilo. A nadále i IUI směřovali při ovulaci z pravého. Mluvili sice o té zkoušce průchodnosti, ale nakonec po dvou neúspěších při IUI přistoupili hned k IVF. Hormonální profil nám zřejmě dělali taky na začátku, to se prověřuje FSH atd. ne?To dělali, ale třeba o imunologii nepadlo ani slovo. O té laparce mluvila moje gyn.před tím, než půjdu do CARu, ale já to odmítla. Chtěla jednak odstranit tu cystu a navíc, že prohlídnou dělohu atd. Ale to jsem odmítla, jedna laparka mi stačila 😝 Ale ta "diagnostická" je prý v poho. Byla na ní kolegovo manželka a prej to nic není. Já po případném neúspěchu budu pátrat po možném vyšetření vajíček - ale to nevim jestli je možný a neni to jen muj nápad. Když z těch 7 zralých nebylo ani jedno takové schopné PK, tak jestli nemam prostě nějak špatný vajíčka. Ale to fakt netušim jestli se to nějak dá zjistit. A nejspíš risknu tu průchodnost ale to mam strach že mam neprůchodný i ten druhý a takhle když doufam, že je jeden OK, tak je to taková hezká blažená nevědomost a víra, že se to může normálně povést. V případě průchodnost vejc.bych asi chtěla zkoušet ještě IUI, nabrat sílu a jít do dalšího IVF.

cuddle
autor
23. črc 2011

@werinka1 tak u me laparoskopii nikdo nikdy nenavrhoval, nevim jestli to v mem pripade k necemu je a genetiku zatim taky ne to vetsina caru vytahuje az po nejakych nezdarch, takze uvidime co bude dal

flyaway
24. črc 2011

@111janinka Dobré ránko, tak co, tak co, tak co, nějaké dobré zprávy? 🙂 Jsem hrooozně zvědavá ženská! 😀

111janinka
24. črc 2011

Ahoj holky 🙂 Zatím vás zdravím s úsměvem, volat na výsledky můžu až za půl hodiny 😅

@cuddle ano.... chtěli jsme ICSI a podepisovali jsme případný doplatek dvou vajíček. Doufám, že tedy taky předpokládali, že budou vhodné všechny 😉
Bříško mě ještě pobolívá, ne že ne, hlavně mi vadí třeba zakašlat nebo se hodně smát. Jinak už se to docela dá a asi bych i zvládla jít do práce kdyby byl pracovní den. Možná jsi měla větší bolesti kvůli náběhu na hyper stimulaci. A nebo to u mě ještě přijde 😉

111janinka
24. črc 2011

Takže poněkud smutnější zprávy ☹ V 10 oocytech bylo pouze 5 zralých vajíček. Jedno se nepodařilo oplodnit, takže pokračujeme se 4 ☹ Prý je to horší výsledek, než se očekávalo. Za dva dny další průběžné info.... ACH JO.... a tak to vypadalo nadějně 😢

flyaway
24. črc 2011

@111janinka Nesmutni, já myslím, že čtyři bojovníčky úplně stačí pro krásnýho mimíska! 😉
Budu moc moc držet palečky, ať se krásně rýhují a směle míří k přeměně na blastocysty, ať je v záloze ještě i bráška nebo sestřička!!! 🙂

flyaway
24. črc 2011

@111janinka A co ten velký strašák narkóza, nakonec to nebylo tak hrozný, ne? 🙂 Taky jsi jim tam povykládala nějakou zábavnou historku jako ostatní holky? 😉

111janinka
24. črc 2011

@flyaway Děkuju, jsi zlatíčko 😉 To víš, že teď nálada teda nic moc..... snažím se doufat, ale možná bych se měla smířit i s variantou, že mi už v úterý řeknou, že se ani jedno nevyvíjelo jak mělo a čeká mě to od začátku znovu ☹ Ono statisticky, když to tady tak pročítám, 4 jsou opravdu dost málo ☹
Na konzultaci před OPU jsem se ptala, jak je to s tím genetickým testem. V ceníku je totiž uvedeno 1-3 embrya a tak jsem chtěla vědět jak je to případně s doplatkem za testy těch nad počet. Řekli mi, že to vlastně nemusím řešit, že se nestává, aby jich do patřičného stádia dorostlo víc. A to jsem ještě měla naději, že budu mít 10 z 10 ☹ Takže 4..... bohužel.... chci jim věřit... ale moc šancí jim nedávám ☹
Hlavně mě docela trápí otázka... proč jich tolik nedozrálo... co může být ve mně špatně? A dá se to na příští pokus ovlivnit lékama??? ☹

111janinka
24. črc 2011

@flyaway narkóza........ tak bála jsem se jako čert 🙂 První šla na řadu paní s nějakým jiným zákrokem. Druhá jsem šla já. Pohovor s anesteziologem mě sice trošičku uklidnil - velice příjemný a sympatický pán, který vzbuzoval klid.... když pak ale tu první paní přivezli na pokoj a já viděla ten nepřítomný výraz.. vyděsilo mě to znovu. 🙂 Ale neboj! Opravdu to není až tak strašné! 😉 Po přípravě na sále se mi jen na chvilku zatočila hlava a pak už si pamatuju jen, že na mě na pokoji někdo mluvil a já už ležela v posteli 😉
Paní, co šla na řadu jako třetí, prý povídala doktorům o pejskovi co s nima spí v posteli 🙂 o tom jsme se totiž bavili než nás odvezli na zákrok 🙂 Já prý nepovídala vůbec nic 🙂
Teď, když už vím jak to probíhá a že nemám sklony vyzrazovat tajnosti, se určitě tolik moc bát nebudu 😉

flyaway
24. črc 2011

@111janinka Jani, já vím, že čím víc vajíček, tím větší je šance, že se jich do velkého finále dostane co nejvíce, ale je i spousta příběhů holek, kterým odebrali málo vajíček a všechna se udržela a teď jsou z nich šťastné maminky, takže určitě nepropadej trudomyslnosti, na to je vždycky času dost. Vím, že se to lehce řekne a hůře udělá, ale já těm Tvým bojovníčkům prostě věřím!!! 🙂
Jak nám říkala embryoložka, on ten první IVF cyklus je prý takový pokus (hnusný slovo 😠 ), aby zjistili, jak tělo reaguje a pokud by to náááhodou na poprvé nevyšlo (což ale není náš případ, protože nám všem to vyjde 😉 ), tak alespoň pro příště budou vědět, které léky nasadit, jaké dávky, jaký protokol atd.

111janinka
24. črc 2011

@flyaway ty jsi prostě sluníčko naší diskuze 😉
Jasně že vím, že první pokus je troufalé věřit že to vyjde, ale doufáme snad všechny 😉 Moc se mi nechce podstupovat to vše znovu od začátku, což samozřejmě budu muset zvládnout když to bude nutné. Když už nic jiného... poskytnu alespoň procenta úspěšnosti prvního pokusu dalším snažilkám 😉
Už aby byl čtvrtek!
Manžel se mě snaží podržet a dodává mi energii... (on tedy nemá nastudováno tolik co já).... a teď jsme se domluvili, že si pojedeme spolu někam odpočinout. Romantický víkend.. nebo tak něco. Líbí se mi Porčův Mlýn... kdyby jste někdo měly jiný typ... budu ráda 😉

cuddle
autor
24. črc 2011

@111janinka cauko kocko, nesmutni , uvidis jak to bude za 2 dny, pripadne ti je daji do briska driv, co jsem tak cetla ruzne diskuze i 4 bunecne se nektrym holkam uchytili, takze kdyby se jim neco nezdalo, tak je to asi o domluve
ohledne toho dozrani ti ja nepovim, vubec netusim jestli je to jeste nejak ovlivnitelne, mozna, ze by ti priste dali 2 davky pregnylu, ja mela pri IUI 2 krabicky a tak me zarazilo kdyz mi ted na IVF daval jen 1 davku, ale rikal, ze to staci, nevim jestli je to mozne vylepsit kdyz das vic
ale pockej na vyvoj, treba ty 4 budou zase ukazkove kvality a vydrzi vsechny do blastocysty - to fakt nelze predvidat tak brzo
holka z diskuze o IUI byla ted taky na IVF mel 4 foliky po stimulaci, 4 vajicka, oplodnovali PRIROZENE, zadne ICSI a maji 4 embryjka, takze 1 dali, 3 zamrazili, no vidis to je uspesnost, ja z 18 mam 2, ona ze 4 / 4
takze zavery se holt musi delat az kdyz je vse hotove
vikend schvaluju, sama objizdim pristi tyden se segrou na chatu, damska jizda, odpocinek od vseho co je doma i od manzela 😀 😀 😀 taky se asi chudak potrebuje trosku odreagovat od tech mych splinu, naladicek a place kdyz to jinak nejde

cuddle
autor
24. črc 2011

jinak dneska delam marmeladu, sakra kuchticka domaci se ze mne stava koukam 😀 😀 😀 😀

cuddle
autor
24. črc 2011

@111janinka jo ohledne tipu, my pojedeme do Jeseniku, ale az v zari, je tam krasne pohodicka a ubytko za pusu 🙂 nebo nejaka jizni morava , ted to bude taky hezke
jinak doufam, ze tak za 2-3 tydny budou hribky, uz se tesim az vyrazime nekam na vysocinu do lesika , lonske zasoby jsme uspesne minuli uz pred 2 mesici, takze toho letos budeme muset najit vic, jen odufam, ze porostou, ted sprchlo, chtelo by to trosku slunicka 🙂

maarina
24. črc 2011

@111janinka ahojky , odskocila jsem od vareni na vas juknout..... me z 10ti zbyli jen 3 a byla sem taky hoodne zklamana ale za chvilku to preslo a byla sem rada aspon za ne.....musis jim verit a uvidis , ze budou i mrazacky 🙂 to je preci hezke cislo 🙂 nekdo ma smulu a nema ani to.... ja mam od patku 2 hezke u sebe a raduju se za to... bat se budem ted uz porad , hlavne myslet pozitivne 🙂 bude to dobre...neboj 🙂 🙂 🙂

maarina
24. črc 2011

@flyaway narkozy se fakt bat nemusis... pro me to bylo docela i prijemne 🙂 hezky se tam o me starali, dobre sem se vyspinkala a nic me nebolelo, jen takova mensi bolest jak pred ms, takze pohoda.... horsi jsou ty obavy jak to bude dal ale to vsechny vydrzime a dockame se 🙂

111janinka
24. črc 2011

@cuddle děkuji za povzbuzení 😉 pokusím se věřit ve kvalitu, doufat.... a zoufat si, až to bude definitivně špatné 😉

Tak ty jsi taky houbařka? 😉 Já je ráda hledám, o něco méně ráda jím 🙂 Taky se těším, až začnou pořádně růst, hezky ráno si přivstat a naběhat po lese desítky kilometrů..... bezva program třeba na sobotu 😉

111janinka
24. črc 2011

@maarina já vím ... já vím... 😉 Prostě jsem jen počítala s trošku lepším výsledkem a bylo to takové zklamání. Určitě to mohlo dopadnout hůř... ale když průběh byl tak v pohodě. Hodně folíků, dohnali růst, 10 odebraných... a najednou taková redukce hned první den ☹ Však uvidíme... jek se jim bude dařit dál😉
Tobě přeju moc a moc štěstíčka, ať se jim u tebe hodně líbí a pěkně spokojeně rostou 😉

flyaway
24. črc 2011

@111janinka Jojo, romantický víkend naprosto schvaluju, to není nikdy dost 🙂
Porčův mlýn neznám, ale koukala jsem na stránky a vypadá moc dobře 😉
To my máme moc rádi Beskydy, to je naše srdeční záležitost 😵 . Navíc teď se to tam prý modrá borůvkama, mňam 😎
Jééé, koukám tady je to samá houbařka 😀
No letos je to slabý, loni touto dobou už byly houbařský žně a letos jsme našli jen pár bedlí 😒
To my je nejen rádi hledáme, ale i jíme - třeba taková dobrá bramboračka, když se povede... 😵

flyaway
24. črc 2011

@maarina Tak já se přiznám, že se skoro víc než celé narkózy bojím té kanyly, kterou mi při tom zavedou, páč mám tak rozrejpaný ruce od braní krve, že mě bolí už jen pomyšlení na jakýkoli ostrý předmět v blízkosti těch míst 😀
No už se moc těším, až se konečně zařadím mezi vás, čekatelky na ETíkování a testíkování! 😵

cuddle
autor
24. črc 2011

@111janinka ja mam teda houby rada i je rada sbiram, uz mene rada je cistim a susim, ale tak ocistit to snad premluvim manzela a susit bude susicka 🙂

cuddle
autor
24. črc 2011

@flyaway tak vidis me ji zavadeli 2x, na poprve se to do te leve ruky nepovedlo, vice mi jdou videt zily na prave, ale chteli rano krev z prave , pac maji ruku na sale otocenou na levo, a tak mi ji pak napichl v zapesti....ale tak to uz prezijes, nakonec to ani tak nebolelo, kdyz mi ji pak sestricka vytahovala, a ze ja jsem cita
no holky nakonec kdyz to shrnu nebylo to zrovna prijemne, ani stimulace ani to pobolivani pricha, a ty dny po OPU, ET to uz byl vetsi zazitek, ale i to stresovani kolem moc neprida, holt 1 pokus a vim, ze kdyz se nam KET nepovede, ze zkusime to IVF znovu - holt tech 30 tis proste nekde naskudlime , ale vidim to pak na ojety kocarek 😀 😀 😀

111janinka
24. črc 2011

@flyaway kéž by i ten odpočinek a romantiku proplácela pojišťovna jako součást léčby 😉
A kanyly se neboj!!! Mně se taky ne a ne trefit... tak jsem ji dostala k zápěstí... a pohoda 😉

xavera
24. črc 2011

ahoj vespolek 🙂 zdravím vás po kratší odmlce. Koukám, že jsme se tu celkem sešly - houbařky. mohly bychom pomalu přejmenovat diskusi 😀 Já teda miluju les všeobecně, v každé roční době, skoro v každém počasí. Od malička mám zakódované víkendy na chatě, je to nádhernej relax - vůně lesa, to je pro mne prostě balzám na duši. Když se přitom ještě sbírají houby, je to super adrenlain. Nejradši mám klasickou smaženici. 😎 ...to jsem se te´dka zasnila teda 😵

cuddle
autor
24. črc 2011

@xavera he tak koukam nas sraz bude nekde v lese na houbach 😀 😀 😀
tak co testik, zkousela jsi znovu???? carecky sili???

xavera
24. črc 2011

tak to tu pročítám a dovídám se novinky...
@cuddle kdy jdeš na tu krev? jsem napjatá...
@111janinka 4 oplodněné vajíčka, to není zas tak málo. Dej jim šanci, pořád je to přece 4 x víc, než v běžném cyklu. Uvidíš, že se tam asoň jedno z nich těší za tebou zpátky. V úterý podej zprávu, jak se jim daří.
@flyaway tu kanylu zvládneš, zatni zuby, vždyť to je na celým tomhle šíleným procesu skoro to nejmenší..můžou ti to napíchnout třeba ze hřbetu ruky, když si v lokti nevyberou.
@werinka1 ..s tím sexíkem jsme na tom podobně. Já už se dneska dokonce neudržela 😔 doufám, že jsem tam něco nepokazila, ale hnedle opadla nervozita a cítím se skvěle i nálada se hnedle zlepšila. tak to snad uškodit nemůže - nesmí
Jinak co se mě týče, holky píchá mě v podbřišku, v bradavkách, je mi šoufl, no prostě veškerý těhotenský příznaky 😀

cuddle
autor
24. črc 2011

@xavera krev zitra
a delala sis dalsi testik? nebo vyckavas?

xavera
24. črc 2011

@cuddle no, zkusila, teď odpoledne. Čárka tam je i když velmi slabá. To už Ovitrelle snad opravdu nebude po 14ti dnech, co?...asi zkusím ještě zítra ráno, jestli z ranní moče nebude silnější....pak zas nastane období strachu z menstruace. Mám ji dostat za 5 dní...tak asi budu hledat někde informace, jaké vitamíny nasadit, nebo co brát a co dělat, aby nepřišla a vše nezmařila