1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
17. bře 2013

@werinka1 Tak to jsou výborné zprávy!🙂
My máme chůvičku s monitorem dechu v jednom - AngelSounds a taky jsme spokojení. Dosah je velký. Bezvadně funguje přes celý dům (tj. přes několik silných cihlových zdí) až dozadu do zahrady. Ze začátku jsme obojí používali i v kočárku, když malý spal na zahradě a my naopak byli v domě.

werinka1
18. bře 2013

@tina74 🙂
My už jsme monitory dechu pořídily nanny. Resp. jeden mam od ségry a druhej jsem dokoupila, takže už budem kupovat chůvičku zvlášť. Ale špatný to být nemusí, mít to dohromady když je pak člověk dá ven na zahradu. Ani jsem netušila, že taková možnost je.

bugee
18. bře 2013

@werinka1 Jen tak dál 😉 Těšíme se z Tvých skvělých zpráv 🙂 Užíváš si už dosyta pohybů? A jak se celkově cítíš?

werinka1
18. bře 2013

@bugee 🙂 Pohyby si užívam, je to fakt krásnej pocit, akorát ta nervozita když se chvilku třeba neozvývají..... 😒 Ale bude to ještě krušné. Dneska jsem šla do města pěšky, nechodím často, ale když už, tak nějak bez problémů. Mám to asi kilometr. Asi v 1/3 cesty jsem najednou nemohla ☹ Začlo mi bejt tak nějak blbě, začlo mě tahnout a bolet břicho. No říkala jsem si, že přeci musim dojít takovej kousek. Chvilku jsem si odpočinula, pak šla zas. Ale udělala jsem pár kroků a nešlo to 😒 Tak jsem zavolala přítelovi, jenže on měl jednání a típnul mi to. Nezbývalo mi než to dojít. Šla jsem totiž za ním do kanceláře. Šourala jsem se. Pár kroků, odpočinek, pár kroků, odpočinek. Lidi po mě trošku koukali 😒 Taky zimní bunda mě začla dost pnout, což k tomu zřejmě přispělo. Musela jsem jí rozepnout a bylo to lepší. Takže holt do města budu jezdit autem a zimní bunda vyřazena 😒 Ale popravdě, když nikam nebudu muset, tak se budu asi držet doma. A to máme ještě kus před sebou. Asi mě ke konci budou vozit na trakárku 😀

xavera
18. bře 2013

@werinka1 my máme taky Philips Avent - totéž, co @babka a jsme spokojeni.

werinka1
18. bře 2013

@xavera Tak máme asi vybráno 🙂

bugee
18. bře 2013

@werinka1 Hlavně dávej pozor, abys neuklouzla na ledu a sněhu! Já chodila ještě v 8. a 9. měsíci na dlouhé procházky se psy, celkem daleko od domova (někdy i 2-4km do polí) a dost jsem se bála, že mi to někde podklouzne... Buď opatrná! Oblečení si ber klidně od přítele (já taky tahala manželovu zimní bundu - sice jsem v ní vypadala jako Bibendum, ale bylo mi v ní teplo a měla jsem volnost pohybu) 🙂 Zase napiš a mějte se všechny tři zatím krásně 😉

werinka1
19. bře 2013

@bugee Upřímně tě obdivuju! Já asi v 8. měsíci vylezu na zahradu a to bude max. výkon 😀 Ale doufam, že až se udělá hezky, nějakou tu procházku zvládnu, ten včerejšek mě dost překvapil.

Holky ještě prosím o další radu............matrace do postýlky............dost jsem četla o kokos-molitan, ale vy budete mít určo nějaké dobré tipy 😉 Moc díky!

babka
19. bře 2013

@werinka1 No dávej na sebe pozor, to počasí je fakt hrozné ☹ Už aby bylo doopravdy jaro!

My jsme matraci moc neřešili, dostali jsme postýlku i s matrací od příbuzné, jejich malá spala téměř od narození s nimi ve velké posteli, takže byla prakticky nová. Máme kokos-molitan-kokos a mrně si nestěžuje 😀

babka
19. bře 2013

@bugee
@xavera
@tina74
Hplky, už jste byly všechny s mrňatama u zubaře? A chodíte ke svému zubaři nebo jste hledaly pracoviště, kde se specializují na děti?
Já to doteď moc neřešila, byly jsme mimo Prahu u našich (mám nemocného tátu, tak jsem se byla starat). Ale taky bychom už měly zajít...

tina74
19. bře 2013

@werinka1 Matraci máme kokos-molitan-kokos a jsme spokojení.

tina74
19. bře 2013

@babka Před pár dny jsem se ve zdravotním průkazu dočetla, že bychom měli jít k zubaři před prvním rokem. Tak to teď taky budeme honem řešit. Zkusím nejspíš najít nějakého dětského zubaře. I když pocitově bych dala přednost mému zubaři, který je hrozně milý, než někomu úplně cizímu.

bugee
19. bře 2013

@babka My jsme byli celá rodina společně u naší zubařky už v lednu - vzhledem k tomu, že Jonáš má už od prosince 8 zoubků a poměrně válčíme s jejich čištěním, tak jsme potřebovali poradit... No a přitom mu zubařka zoubky rovnou zkontrolovala, doporučila nám způsob čištění, pastu a jdeme zase v září 🙂

xavera
19. bře 2013

@babka no vidíš, zatím jsem nikde nebyli. Taky máme 8 zubů, tak už je asi na čase.

xavera
19. bře 2013

@werinka1 tak my měli napřed kokos-molitan -kokos, ale Violka hrozně špatně spala a jak jsem pořád řešili, proč a čím to je, jedna z variant byla, že je to pro ní moc tvrdé. U nás v posteli totiž spinkala hezky a my máme pěnové a daleko měkčí.
Tak jsem nakonec koupili obyčejnou matraci molitanovou z Ikey. Taky si lidi pochvalují kokos-molitan-pohanka.

werinka1
20. bře 2013

@xavera aha 😒 Takže to bude asi pokus/omyl. Zřejmě zkusíme tu kokos-molitan-kokos a časem se ukáže. Díky 🙂

werinka1
20. bře 2013

Jenom doufam, že těch pokusů a hlavně omylů nebude moc, protože všechno dvakrát....no povim vám, žádná levná záležitost 😒 A to zatím kupuju z bazárků.Nový koupíme kočárek-šasí resp.sporťák. Korbičky máme starší, ale ty jsou používané krátkou dobu, takže jako nové. Jinak chůvičku chci taky novou, přeci jen je to elektronika, tak kdyby to zlobilo, aby se dala reklamovat. No jinak hadříky se mi zatim daří nakupovat z dvojčecích bazárků a jsou ve velice slušném stavu. Pár věci pořídíme nových. K doktorce nebo tak. A třeba flaštičky, ty chci taky raději nové a mam vyhlídlé nové postýlky a k tomu komodu - to vše za cca 5500,-Kč což si myslím, že není tak hrozné.

bugee
24. bře 2013

Holky, tak u nás dnes teplota ☹ - zjistili jsme, že se prořezala nahoře jedna stolička, dole je dásnička nateklá a červená, vypadá to, že bude ještě další (celkem tedy zaděláno na 10 zoubků) a budou asi zase horší noci - minulý týden jsme si lehce zvykli na to, že prcek spal každý den od půl deváté večer do sedmi do rána bez probuzení. No a jinak dnes máme rekordní počet samostatných krůčků v řadě za sebou - 14 🙂 Jinak to jsou vždy tak tři, někdy i šest, ale tohle bylo opravdu dlouhé a rozvážné chození 😉

tina74
24. bře 2013

@bugee Ach jo, chudáček malý☹ Tak ať jsou zoubky co nejrychleji venku a máte zase chvíli pokoj!
A 14 krůčku - to už je něco! Fakt paráda! 🙂🙂🙂

xavera
26. bře 2013

@bugee ty zoubky ☹ zatracené, tak ať to máte rychle za sebou. Ty jo, 14 kroků? to je krása !!! To už se dá asi říci, že chodí, ne? Nebo od kdy se to počítá ? 🙂

xavera
26. bře 2013

Jinak u nás teď byl boj s nachlazením, tak pitomý, že jsem měli noční záchvaty laryngitidy. Jednou jsem už i volali záchranku, když to nemohla rozdýchat ani u okna. Naštěstí se to ale zlepšilo a stačili jsem ji odvolat. Zbytek noci jsem s ní proseděla v náručí, aby nespala v leže. Chudinka se dusila pokaždé, když si lehla a usnula. Začla napřed ze spaní sýpat, zhoršovalo se to, až se probudila a nemohla se nadechnout vůbec. Fuj, strašný dvě noci.

bugee
26. bře 2013

@xavera Ježíši, to je děsný, co píšeš ☹ Chudinka malá, to jsou proti našim zoubkům mnohem vážnější problémy... Tak doufám, že to je už za vámi a že už si užijete další noci klidné.
Jinak těch 14 krůčků byl velký rekord a od té doby zase jen občas pár... Ještě se určitě nedá říct, že by chodil. Zkouší to několikrát do hodiny, ale úspěchy jsou zatím jen ojedinělé.

xavera
28. bře 2013

@bugee tak už rýma i kašel snad odezněly. Nesměly jsme ven, tak se alespoň Violka naučila usínat přes den doma. Z počátku to byl boj, ale zdá se, že nám to prospělo hlavně pro večerní uspávání, kdy ji dám do postýlky, trochu pohladím, něco pošeptám, zazpívám a mohu odejít. Sama zvládne usnout, to je u nás velký posun. Ještě ven nechodíme, čekám až se oteplí. Krůčky u nás stále maximálně 3 většinou směrem ke mě a v podstatě na mě upadne, nechá se chytit. Jinak to zakuckávání je boj o nervy. Hrozně často jí zaskočí. prakticky pokaždé, když pije čajík. Když dostane kousek jablíčka také. Musíme to z ní klepat a tak raději stále drhnu na pyré. V sobotu se nám zakuckala po polknutí 5ti kapiček léku a nemohla se vůbec nadechnout, bylo to velmi dramatické. Při třetím pokusu o nádech ztratila vědomí. Ještě se na mě podívala, dala oči v sloup a podklesla. Strašný ☹ Obrátili jsme ji a bouchali do zádíček, začla hned plakat, takže nakonec dobrý. Ale my se klepali ještě 2 dny z toho hnusnýho zážitku. Vůbec nechápu, jak jí může 5 kapek tekutiny takto ohrozit.

bugee
30. bře 2013

@xavera To je příšerný, že se vším tak dusí a co si kvůli tomu zažíváte ☹ Ptala ses doktorky, čím to může být? U nás už dáváme jablko na velké stroužky, banán si ukusuje a housku dostává třeba půlku, občas mu zaskočí, jak hltá, ale jinak si s tím poradí.
Jinak přejeme Violce k zítřejším velkým narozeninkám vše nejnej, hlavně aby byla už zdravá a mohla si užívat jara a všeho ostatního dosyta! Posíláme velkou sladkou pusu 😉 Užijte si oslavu, také se už těšíme na ty naše 🙂

babka
31. bře 2013

@xavera Přejeme všechno nejlepší k prvním narozeninám! Hlavně hodně zdraví. Doufám, že to Violka jaksepatří oslavila 🙂

gabulenka
31. bře 2013

@xavera gratulujeme Violce k prvním narozeninám 🙂 Snad už bude vše v pořádku, chudinka malá a vy taky, muselo to být hrozný ☹ Taky by mě zajímalo co na to doktorka?
JInak holky, my chodíme 😀 Taky to začlo asi před týdnem asi 3 mini krůčkama, ale den ode dne si troufá ví a ted pomalu ale jistě přejde pokojík i mezi pokojíkama projde (nemáme tam prah). Samo, že ještě i leze, ale většinou už chodí, jsme pyšní 🙂 Nedávno jsem si říkala, že k dortu si asi nedojde a ono to najednou přišlo 🙂
@bugee jejda taková invaze zoubků, tak ať zlobí co nejmíň a nejlíp vůbec 🙂 Terezka teď taky hodně slintá atd. tak čekáme co z toho bude 🙂

bugee
31. bře 2013

@gabulenka Dnes jsme spočítali 11 zubáků 😎 Gratuluju k chození - Jonáš teď udělal krůček zpět - najednou zase nechodí, sotva se odváží 2-3 krůčky, možná mu byly malé botky - dnes jsme koupili o číslo větší, tak snad se zase rozchodí 😉 Jinak jsme si dnes s ním užili nádherný večer - byl výborně naladěný, úsměv od ucha k uchu, pusinkovací 🙂 🙂 🙂 Paráda, dodalo mi to obrovský množství energie 😵

xavera
2. dub 2013

@bugee ahoj, ptala jsem se na to dnes na roční prohlídce. Dostala jsem odpověď - No, tak poklepejte po zádíčkách 😒 Tak díky, to by mě asi nenapadlo 😒

@bugee
@babka
@gabulenka
děkujeme za přáníčko, Violka si narozeninový den bohužel moc neužila, byli jsme na návštěvě na Moravě v rodině manžela. Plný dům pro ní cizích lidí, tlačící se čtyřky zoubky, teplota 38. A další pikošky k tomu, takže soustavný pláč. Dneska zase tyátr u doktorky na roční prohlídce....ještě budeme slavit za 14 dní s Pražskou částí rodiny, tak už snad proběhne vše v klidu a míru.

@gabulenka
no to je šikulka tedy s tím chozením 🙂

@bugee
jaké máte botky a jak často dáváte? My superfity na dva sucháče, ale nasazuji jen na krátkou chvíli párkrát za den

bugee
3. dub 2013

@xavera Reakce doktorky je dost podivná 😖, to bych nečekala. Čekala bych větší zájem a radu ohledně postupného naučení na větší kousky, když to dělá takové problémy... Přece ji nebudeš od rána do večera mlátit do zad ☹

Botky - máme pevněné sandálky na dva sucháče, nosí je víceméně celý den, protože máme doma lino, pod námi nikdo nebydlí, takže studená podlaha, navíc samotné ponožky se mu daří během chvilky sundat nebo je má jen napůl navlečené a šlape si po nich a plus to máme doma dva psy, takže čerstvě vytřeno je zhruba tak na deset minut, pak opět chlupy, písek, hlína... Takže sandálky to všechno řeší. V těch nových (č. 21) už od víkendu zase trošku chodí, včera samostatně popocházel celkem dost, je vidět, že mu vyhovují 🙂

bugee
4. kvě 2013

Děvčátka, jak se všechny máte? A co vaše roční miminka? Předpokládám, že vás zaměstnávají zhruba tak intenzivně jako nás a nezbývá čas téměř na nic jiného 😉 My se alespoň snažíme každý víkend vyrazit někam na výlet, abychom se všichni provětrali a vypadli z toho našeho krcálku... I v mírném dešti se dá, na dětskou krosnu navlíkneme pláštěnku a jdeme 😉 Dnes jsme něco poklidili a vyprali, tak zítra je den výletní (má být snad i lépe než dnes) 🙂 Jinak prcek má 14 zubáků, běhá jako pominutý a je s ním celkem sranda, i když pořád moc nemluví, tak má takové komické výstupy, je to komediant a dělá neustále grimasy, drží se za hlavu a říká "jejejejeje" nebo "tý jo" a tlemí se od ucha k uchu. Málokdy je mrzutý, ale dost se snaží nás opanovat a dupnout si (jenže to má vážně smůlu, máme už pár let tvrdohlavé a svéhlavé psy a také jsme si s nimi poradili, takže to není žádná novinka...) Ovoce už papá z ruky po větších stroužkách, líný najíst se není, de facto jí od rána do večera 🙂 Za měsíc nás čeká první dovolená u moře... moc se všichni těšíme, Jonáš miluje vodu (už chodí na druhý kurz plavání, v pohodě se potápí, z vany se mu nikdy nechce), tak doufám, že si to společně užijeme 🙂
Mějte všichni krásné jaro, užívejte si svých úžasných ratolestí a dejte o sobě občas pár slovy vědět 🙂