1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

werinka1
3. čer 2013

@flyaway 🙂 Moooc děkuju za gratulaci a rady jak na odsávání. Už jsem to chtěla vzdát, ale pustim se do toho s plným nasazením. Dneska jsem ještě mluvila s laktační poradkyní a čeká mě "šichta". Mam odsávat po 3 hodinach a v noci po dvou! Uf to bude něco. Ale mam to takhle zkusit 2 dny a uvidíme jestli to bude mít efekt. Nemůžu hned čekat že odsaju litr, ale aspoň drobet by to mělo jít nahoru. Homeo mam užívat po dvou hodinach 5 kuliček (akorát teď nevim jestli i v noci, ale to je asi blbost co?) a pít piju o stošest, kojící čaj taky i gravimilk. A nahřívam. S tou "pohodou" už to jde hůř....jsem pořád v napětí. Mam neustále strach že se něco stane se šmudlinkama. Je to hrozná úzkost co člověka svírá ☹

flyaway
3. čer 2013

@werinka1 To je normální - teď už to jiný nebude, strachovat se budeš až do konce života 🙂. Teď je hlavně důležitý přečkat tohle nemocniční mezidobí a najít si na tom i svá pozitiva - třeba to, že nemusíš vařit, uklízet atd. 😉. Vím, že je to slabá útěcha, ale aspoň něco. A jinak doufám, že se brzy pochlubíš nějakou hezkou fotečkou Justýnky a Klárky 😵! Držím palečky, ať se laktace brzo rozjede - ono to chvilku trvá, ale jak se to spustí, nebude to k zadržení... 😎

flyaway
3. čer 2013

@werinka1 Ještě se chci zeptat, jakou máš odsávačku? Já měla v porodnici pístovou a to byla hrůza, navíc jsem pak zjistila, že to ani není dobrý, že to je spíš na škodu. Pak jsem si zapůjčila elektrickou myslím Medelu a ta byla super - hlavně se to přidělalo na prso, zmáčknul se čudlík a veškerou práci udělala odsávačka 😉. A hlavně jsem odsála 2x tolik, než tou ruční 🙂.

werinka1
3. čer 2013

@flyaway Nějakou fotečku sem hodím 🙂 Odsávačku máme právě elektrickou Medelu, je dobrá. Jenže já to mam spíš psychický. To mi tady tvrdí všechny sestřičky. Jenže s tím nedokážu nic udělat ☹

xavera
4. čer 2013

@werinka1 ahoj, ono to chce prý vyzkoušet různé typy odsávaček i různé značky. Taky jsem měla s kojením strašný problémy a konzultovala s kdekým. Každá prsa reagují prý na něco jiného. Někomu dokonce vyhovuje víc i ta pístová. Nebo zkusit místo Medely Avent. Další rada je, při odsávání myslet na holčičky, nebo se dívat na jejich fotky. Taky se to prý víc spustí. A to nahřívání, masírování, homeo, čaje....víc už nikdo nic neporadil....a nemohou holčičkám v nejhorším, když ty nebudeš mít mléko, dát cizí mateřské? Mě to takto v porodnici Violce dávali.

lenicka07
4. čer 2013

@werinka1 Ahojky, ještě mě napadá k té tvorbě mlíčka... máš ve stravě dost bílkovin ? Nevím jestli je to na tom závislé, ale já bych se při kojení neobešla bez spousty jogurtů, tvarohů a hlavně mlíka. Kamarádka mi radila, když se mi při prvním dítěti zdálo, že má malá ještě hlad, abych si tak hodinu před kojením dala teplé mlíko s medem, tak to jsem často praktikovala. Psychika a masírování prsou taky dělá svoje. Všichni z kojení dělají hrozné drama, to jsem hodila za hlavu (i když taky jsem měla určité obavy že se mi laktace nerozeběhne - byla jsem po císaři). V porodnici se mnou byla jedna maminka, co měla prsa nalitá jako blázen, ale mlíčka jen trošičku. Sestřičky s ní dělaly všechno možné a nakonec jí řekly, že holt její holčička skončí na UM, co se dá dělat. Tak jsem jí chodila uklidňovat, řekla jí, ať hodně pije a masíruje při kojení a hlavně, že je to všechno " v hlavě" . Nakonec se uklidnila, rodina jí taky podpořila a najednou se laktace rozeběhla. Dokonce mě sestřička pochválila 😀

werinka1
4. čer 2013

@xavera
@lenicka07 Děkuju za rady, ale asi to bude hodně psychické. Já sem neustále vynervená z toho, jestli je o holky dobře postaráno. Jak mi hapruje to dýchání, tak pokaždé zahouká ten přístroj a já už slyšim houkat v hlavě když usínam....Jsem celá nesvá z toho, že některé sestřičky jsou takové pečlivější, hlídají ty miminka a některé mi přijde že si dřepnou o kus dál s kolegyněma a ani si nevšimnou když miminko ublinkne a začne se dávit ☹
Tady v nemocnici jinou odsávačku nemají a řekla bych že ta medela je dobrá. Já si sama pořizovat vlastní nechci, protože je to dost drahá záležitost kdybych jí pak nevyužila. Tu pístovou ruční měla spolubydlící z pokoje a docela se u toho nadřela. Ale těžko říct třeba by mi vyhovovala, nevím. Spíš si myslim, že mlíčko fakt nemám. Vůbec se mi prsa nenalejvají. Holkam dávají mateřské mléko od jiných maminek, ale to vlastní je prý lepší na jejich trávení.
Bílkoviny určitě mám, mam jogurty, kefíry, tvarohy apod. hodně ráda, takže to dlabu neustále.
Mě tady sestřičky taky hodně uklidňujou, že když to nepůjde, tak se svět nezboří. Ale já to dost dobře za hlavu neumím hodit a je mi z toho nanic. ☹
Já nevim jestli jsem fakt přecitlivělá, ale je mi hrozně třeba z toho, že holkam strčí při krmení ručičky tak aby s nimi nemohly hýbat, protože jinak by si vytrhávaly tu sondičku co mají do žaludku. Je mi jich líto, přijde mi to jak kdyby je trápily. Nebo když je polohujou na bříško, tak se jim to pak už nelíbí a mají takovou urputnou snahu se přetočit a jak mají chudinky těžkou hlavičku a žádnou sílu, tak jim to nejde a začnou plakat. No a sestřičky si něčeho takového nevšimnou když je z inkubátoru neslyší. To jen když já tam obšlapuju tak si všimnu. No a musim na tohle všechno pořád myslet a je mi z toho do breku 😢

xavera
6. čer 2013

@werinka1 úplně tě chápu, taky bych byla na nervy ze všeho. Mě stačí, že má malá rýmu nebo zvýšenou teplotu nebo nějaký pupínek, už ji pořád pozoruju..Což se s tvými starostmi vůbec srovnávat nedá....Moc na tebe myslím a přeji hodně sil, ať je tohle období brzy za váma a ať jsou holky silnější a silnější, aby to dýchání pěkně zvládly samy. Piš dál, jak to probíhá.

werinka1
6. čer 2013

Je to všechno na houpačce. Jednou člověk odchází v pohodě, protože se zdá být vše ok a za pár hodin už je rozhozenej. Dneska holky pěkně přibraly, každá 50g, sestřička je chválila, prej pěkně dlabou, kadí, čůrají. A s dejcháním prej taky dobrý. U Klárky vyšla kultivace z moči negativní, takže jsem měla obrovskou radost, že nás atb minou a tim pádem i další píchání kanylky do ručičky. No a aby mi potvůrky moje tu radost trošku pokazily, během dvou hodin co jsem u nich teď byla, tak se zase zapomněly s dýcháním a sestřička je musela "probouzet". Jinak máme slíbeno místo inkubátoru vyhřívané lůžko, protože už jsou slečny veliký(cca 1550g a skoro 1400g), ale momentálně jich mají nedostatek, tak musíme počkat až se pro nás nějaké najde.

werinka1
7. čer 2013

Tak to jsou ty naše dvě šmudliny 🙂

xavera
7. čer 2013

@werinka1 to jsou berušky nádherný, úplně mi vyhrkly slzy. Vypadají silně a rozhodně bych se o ně nebála. Určitě všechno zvládnou.

flyaway
7. čer 2013

Božíčku, to jsou drobulinky nádherný 😵! Fakt krásný, úplně bych hned těhotněla, když je vidím 😀! A jak roztomile plavou v těch bodýčkách... 😀

tina74
7. čer 2013

@werinka1 Nádherný holčičky!🙂

bugee
11. čer 2013

Děvčátka moje zlatý, dnes balíme a v noci letíme na 1. dovolenou k moři s mrňouskem (na Krétu) - těšíme se moc, jak si to užijeme, jen doufám, že nějak přežijeme cestu... Největší obavy mám z toho, že mi nevydrží sedět 2,5hodiny na klíně a bude řádit po celém letadle 😕 Chovací moc není a v bdělém stavu je velmi aktivní.
Byla jste už některá s prckem u moře a letěla s ním letadlem? Máte nějaké zkušenosti a rady?
Mějte se tu krásně, my se vracíme koncem června, napíšu pak, jak bylo. 😉

xavera
23. čer 2013

@werinka1 ahoj, tak co ty vaše holčičky?

werinka1
24. čer 2013

@xavera Ahoj, už jsem trochu otrávená z tý zatracený nemocnice, ale už se snad blížíme k domovu. Skoro týden jsme na roomingu a já jsem totál nevyspalá ☹ Potřebujeme už jenom naučit se baštit z lahve, abychom neměly sondu a můžem domů. Holky mají dvě a něco přes dvě kilča, ale zatím nezvládaj každý tři hodiny pít z lahve, je to pro ně ještě moc a tak musí mít sondu. To je důvod proč tu musíme bejt. Jak se daří vám?

bugee
25. čer 2013

Zdravím všechny zpět z dovolené 🙂
Měli jsme se fajn, Jonáš si užil moře, písku, bazénu a dalších jiných zábav, obě cesty letadlem zvládl na jedničku, naučil se celkem slušně běhat a až na jeden pád s odřením nosíku nedošel k žádné úhoně 🙂
Za celý život jsem asi nenadělala tolik báboviček jako za těch posledních pár dní... 😉

bugee
25. čer 2013

@werinka1 Ahoj, nechci Tě strašit, ale teď budeš nějakou dobu určitě nevyspalá celkem konstantně... Ono Ti to pak už ani nepřijde 😉 Spíš až budeš mít možnost se vyspat, tak uvidíš, že to zas tak lehce nepůjde (já se dost dlouho budila po dvou třech hodinách, i když to už nebylo třeba).
Držím pěsti, aby holčičky nabraly sílu a naučily se co nejdříve pít z lahve, abyste mohly všechny tři konečně domů. Naprosto chápu, že máš nemocnice už plné zuby, strávilas tam teď poměrně dlouhou dobu ☹ Ale na druhou stranu je to kvůli tomu nejkrásnějšímu důvodu, který vůbec kdy můžeš mít (vlastně dvěma krásným důvodům) 🙂 Držte se všechny a ať jste brzy dom!

tina74
25. čer 2013

@werinka1 Tak se držte holky! Myslíme na vás...🙂
Co psala @bugee o tom nevyspání, můžu jen potvrdit☹ U nás to až teď začíná vypadat nadějně, že by se v noci přestalo pít mléko. Třeba včera byla v 18 hodin kaše a až v 6 hodin ráno mléko, ale každou noc s tím rozhodně nelze počítat. A můj spánek se stabilizuje taky až teď. Hodně dlouho jsem se budila několikrát během noci, i když jsem k tomu vlastně neměla v danou dobu důvod.

tina74
25. čer 2013

@bugee To jste velikánské šikulky, že jste to tak krásně zvládli! 🙂 My se chystáme na prázdniny jen k babičce a i tak ten přesun bude asi horor. A to ještě budeme muset poslat poštou náhradní postýlku (co jsme ji zrestaurovali a nakonec nepoužili) a nechat vyrobit matraci na míru, aby měl malý podobné podmínky ke spaní jako doma a zase jsme na tom po návratu nebyli se spaním stejně špatně jako po Vánocích. To bych fakt nerada 😕 😕 😕 😕

werinka1
25. čer 2013

Holky padam na ústa a to jsem jen na roomingu, co budu dělat doma proboha? 😕 Snažíme se přejít na dudlík (kojení nebude, nechtějí se přisát a já toho mlíka taky moc nemam) a až to zvládnem a nebudem potřebovat sondu, tak půjdem domů. Ovšem po dnešku....holky u flašky chrápou. Musí být jedině hodně hladový a pak to zhltnou, ale to po 3 hodinach nebývaj 😒

bugee
25. čer 2013

@werinka1 Zvládnete to, nevzdávej to, jsou to šikulky 😉 Brzy pochopí, jak dudlík z flašky nasát a dostat to, co chtějí, nebude to dlouho trvat, uvidíš 🙂

bugee
25. čer 2013

@tina74 My měli hotelovou dětskou postýlku a spal v ní krásně už druhý den, jen co se srovnal s tím, že jsme před odletem vstávali v jednu v noci a spal hodně rozhozeně celý první den... Pak si v ní i během různých našich potřebných chvilek na namazání opalovacím krémem, vysprchování apod. krásně hrál, lépe než doma. Po návratu mu zase stačila jedna noc a den na srovnání se svým obvyklým režimem a už je zase v pohodě 🙂 Jen je teď dost náročné, že je tak hnusně, u nás v bytě se dostatečně nevyběhá a už nám leze i po hlavách ☹

tina74
25. čer 2013

@bugee Tak to je super, že v hotelu byla k dispozici dětská postýlka🙂
U nás se prcek vyběhá celkem dost , dokonce ho v domě necháváme jezdit na motorce a na Tatře, ale i tak chce pořád ven. Stojí u venkovních dveří a vzteká se, když mu je neotevřeme☹ A pak zase nechce zpátky do domu☹

babka
9. črc 2013

@werinka1 Tak jsem zase tu po dlouhé době. Byli jsme s mrnětem u babičky na Moravě. Máš moooc krásné holčičky! Berušky maličký 🙂 To spaní u flašky znám. Kristýnka taky u krmení chrápala, musela jsem ji pořád budit - jinak nevypila skoro nic. Ze začátku pila 40ml třeba 1/2 nebo 3/4 hodiny. Byla jsem z ní vyřízená. Vzbudit ji byl problém - nejlepší bylo lechtat na nožičce nebo u nás zabíralo mlaskání 🙂 To brala jako pokyn, že musí dál tahat 😀 Zlepšilo se to, až trochu povyrostla a zesílila. Pak už tolik neusínala. Tak vydržte, bude líp!

babka
9. črc 2013

@bugee Tak to je fajn, že jste dovolenou tak krásně zvládli.

My letos byli jen na jižní moravě a ještě se chystáme na moravu k babičkám. Teď jsme tam byli na prodlouženém víkendu a super. U manželovy tety (bydlí hned vedle jeho rodičů byla na návštěvě i jeho sestřenice se synkem, který je o 7 měsíců starší než Kristýnka, a strašně super si spolu ti dva hráli.

werinka1
9. črc 2013

Ahojky, jsem tu jen na skok a pro radu 🙂 Jsme už týden doma a tudíž nic nestíham. Řeším teď očkování, máme se rozhodnout jestli Synflorix nebo Prevenar 13 (nebo jestli vůbec něco) a tak jsem tu pro radu. Určitě jste to tu řešily, tak prosím poraďte.....Díky 🙂 PS: Minulý týden jsme měly "už" 2300g a 2420g! 😵

bugee
9. črc 2013

@werinka1 Jééé, to jste už šikulky veliký 😉 Paráda 🙂 Jinak my dávali "jen" Prevenar na doporučení pediatra, žádné reakce nebyly, vyskytly se až po hexavakcíně (zarudnutí vpichu a horečka). Pediatr Ti určitě řekne, jak postupovat před očkováním (co podávat holčičkám, aby se právě nežádoucím reakcím předešlo nebo je minimalizovalo).
Teď budeš mít určitě spoustu práce a možná budeš mít pocit, že to nikdy neskončí a Ty se nikdy nevyspíš, ale věř, že to bude trvat jen pár měsíců a pak už si to budeš moct i užívat 😉 Prckovi je teď 15 měsíců a už si krásně sám vyhraje, žvatlá si, zpívá a je tak neuvěřitelně kouzelnej, že mi občas dochází dech...

werinka1
9. črc 2013

@bugee Děkuju. Nu mě občas dochází dech už i teď.....když sladce spinkaj, nemůžu se vynadívat 😵

babka
11. črc 2013

@werinka1 My jsme dávali prevenar. Je proti více kmenům než synflorix, tak když už očkovat, tak tím lepším. Nežádoucí reakce zatím žádné na žádné z očkování. A jak píše @bugee vydrž! Ty první měsíce strašně rychle utečou a pak to bude s holčičkama už jenom prima. S mrnětem je teď už úžasná zábava, začíná to být skvělá parťačka 🙂