1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

etra
8. srp 2011

holky, u mě to nedopadlo ☹ přeji vám lepší zprávy, než jsem dneska dostala já.držte se!!!já se loučím, objevím se na podzim....ale to už možná budete všechny v jiné diskuzi 😉

bugee
8. srp 2011

@etra To je mi moc líto, myslela jsem na Tebe ☹ Vím moc dobře, jak se s tím člověk špatně vyrovnává, i když se na to snaží připravit, tak to nejde... Zkus si odpočinout, udělat nějakou hezkou dovču v přírodě, u vody, nabrat pozitivní energii a uvidíš, že se další pokus podaří! Budu Ti držet palce!

vanule
8. srp 2011

Holky omlouvám se, že vám vpadam do debaty, ale chci se Vás zkušenějších zeptat-ve středu jdu do CAR domlouvat 1IVF a dr nám dal nějaké možnosti na rozmyšlonou (ICSI,PGD atd) proto se chci zeptat co všechno jste podstoupily vy ať už to vyšlo nebo bohužel né....3IUI nám nedopadly, ale podle všelijakých vyšetření nebyl shledán důvod proč to nejde 😨

caricia1
8. srp 2011

Tak jsem zpátky a mám špatné zprávy..Dr mi řekl,že se chytli zřejmně obě embryjka ale neudrželi se..Takže potrat v ranné fázi... 😔 😔 😔 ☹
V září mám první KET.

etra
8. srp 2011

@caricia1 ...špatný den...na podzim na sepsanou 😉

bugee
8. srp 2011

@caricia1 To snad ne, fakt jsem tomu věřila, jak jsi psala, že Ti čárka sílí... Jak píše @etra, opravdu špatný den... Já už si to prožila tolikrát, že to ani nespočítám, musí Ti být v tuhle chvíli děsně 😢
Ale je dobrý, že už plánuješ KET 🙂 Naděje umírá poslední! Bojuj a věř! Bude to chtít sebrat morál, ale my Tě tu podpoříme a budeme fandit dokud to nevyjde!

bugee
8. srp 2011

@flyaway Jak bojuješ? Ubíhá Ti to? A jak Ti je?
Já se po dnešku v práci cítím líp, než když jsem se včera válela doma 😖 Den se přehnal bleskovou rychlostí, ale ani tak si moc neumím představit, jak to vydržím alespoň do ET+9...

bugee
8. srp 2011

@vanule Ahoj, vítej! Jen se nezlob, že Ti nenapíšu, co všechno je za možnosti, je toho moc, každá je trochu jinej případ, ale zkus si přečíst pár stránek ze začátku této diskuze a určitě tam najdeš odpovědi na většinu svých otázek. Jinak Ti přeju do 1.IVF hodně štěstí, ať se zadaří a nemusíš podstupovat to, co většina z nás!

cuddle
autor
8. srp 2011

@vanule ahoj, ja 1IVF a kvuli spermiogramu a spatne morfologii jsme meli ICSI a PK - spis zalezi na Vasi diagnoze, PDG delaji myslim, kdyz mate spatnou genetiku v necem....

cuddle
autor
8. srp 2011

@etra
@caricia1 holky takze hlavu vzhuru, je to hrozny, sama to znam , ale musime nacerpat novou energii na dalsi pokus

cuddle
autor
8. srp 2011

@vanule jinak sance IUI je jen 10-15 % takze v tom problem nehledej, i uplne zdravy par ma jen 20% sanci ze v cyklu otehotni, IVF ti zvysuje pocet oocytu a tim padem i odebranych vajicek k oplodneni a tobe zavedou uz embryjko napr 5ti denni a pak se musi uchytit, sance pres 50%
pokud mate dobry spermiogram a kvalitni spermijky a dobre se pohybuji a morfologie je dobra, tak ani ICSI potrebovat nebudete, oplodneni bude prirozene, zalezi na poctu vajicek a PK doporucuji skoro vsechny cary, ale pokud se embryjko nevyviji uplne dle predstav zavedou ti jej treba driv

vanule
8. srp 2011

@cuddle
@bugee děkuji za Vaše odpovědi. Zatím bylo vše ok, ale největší obavy mám z toho, že třeba nebudou vajíčka 😨 na posledním IUI jsem měla jen jeden folik.

@cuddle včera jsem si přečetla tvé úvahy co by kdyby (nevyšel KET) a cudlinko klobouk dolů,jsi silná ženská!!! mám stejný věk a musím se přiznat, že nevím co budu dělat kdyby....
DRŽÍM VÁM-NÁM VŠEM PALCE!!!!!

cuddle
autor
8. srp 2011

@vanule neboj dostanes stimulacni injekce a to je zasoba hormonu, ktera vyvola reakci, na IUI neni potreba vice folikulu, to je dokonce nezadouci vzhledem k moznosti vicecetneho tehu
no ja mela treba 18 foliku a jsou holky co maji 25, nektere 10 , ale vzdy je tam nejaka zasoba vajicek k oplodneni, ja mela oplodnovano 12 a zustali nam 2 embryjka, treba Janca tu mela 5 vajicek a mela 4 embryjka - takze neni dulezity pocet, ale kvalita - hlavu si tim lamat predem nema cenu
no ted zkusime KET a pak uvidime asi pauza

vanule
8. srp 2011

@cuddle teď od prvního dne dlabu antikoncepci a ve středu jdu do CARu no a dr už by tak nějak chtěl věďet co všechno by jsme chtěli....

ma.ja
8. srp 2011

nazdárek 😵
koukám trochu smutný pondělí ☹ @caricia1 @etra holky přeju hodně síly do dalšího boje 😢

@cuddle ty js jak infokancelář 😀 Tak se tě taky budu ptát - kolik dní jsi píchala při dlouhým protokolu a za jak dlouho od začátku stimulky jsi šla na OPU...prosím a děkuju....

ma.ja
8. srp 2011

@flyaway tebe už beru jako těhulku 😵

cuddle
autor
8. srp 2011

@vanule jezis jak by chtel vedet, to vam snad musi doporucit dle vysledku krve a spermiogramu....kam chodis???

cuddle
autor
8. srp 2011

@ma.ja jak bylo receno u nas je to SIVF stimulace a zacinas Proverou tabletkama 16ty den cyklu, pak zapojis kolem 22 dne Dipherelin - nebo Decapeptyl - cekas na ms, prvni - druhy den cyklu do caru na krev, porad pokracujes s pichanim toho Dipherelinu a pridas stimulacni injekce ( ja mela Merional klasicke injekce ) - nekdo pero , zalezi co ti doporuci, jak zvladas pichani sama do sebe nebo jak jsi natom financne, - pera samo drazsi, no takze shrnuto vycerpala jsem 3 baleni po 7ks Dipherelinu takze ten jsem pichala 21 dnu do dne kdy jsem pichala pregnyl, stimulovala jsem 12 dnu , zacinala jsem s 3 ampulkama denne a od 8meho dne jsem mela 4 ampulky denne , bezne se stimuluje 10-12 dnu, na lecich je tech 12 jako doporucene maximum, zalezi jak reagujes , pak pregnyl a za 36 hodin na OPU

vanule
8. srp 2011

@cuddle v červnu jsme byli na konzultaci, když tedy nevyšlo IUI a tam jsme vyfasovali papír-ceník co by nám doporučil, ale ať se tak nějak sami rozhodneme 😨 chodíme do Ostravy

ma.ja
8. srp 2011

@cuddle děkuju pěkně...stejně z toho nejsem moudrá...rozumím poslednímu řádku...ale to neva, asi opravdu každý CAR jinak...já měla 22DC decapeptyl a od něho za 14dní UTZ, s tím, že snad už dostanu injekce....nevadí, chtěla jsem to vědět kvůli práci, abych kolegyňkám nepokazila dovču....
Už jsem jak na trní, když vidím, jak skoro všechny těhulíte...závidím a ve skrytu duše doufám...

cuddle
autor
8. srp 2011

a co vam tam teda zasktrli k doporuceni? hele a vysledky spermiogramu mate doma? dulezita je pohyblivost vred celkova a morfologie ....ja bych rekla, ze dulezita je konzultace s embriologem, ktery ti musi dle spermiogramu jasne rict, prirozene oplodneni vajicek velmi dobra sance, neni potreba ICSI a pokud Vam rekne, ze sance by byla mala a mate zvolit ICSI tak bych sla do toho, samo musis pocitat kazde vajicko cca 1000,- a oplodnuje se 1 spermii dovnitr vajicka

cuddle
autor
8. srp 2011

@ma.ja no ale mezitim decapepthylem a ultrazvukem musis mit zacatek ms , ne??? od toho preci pridavas stimulacni leky, ty uz mas nebo ne? no pocitej od zacatku ms cca 12 dnu stimulace, pak 14ty den OPU a po OPU dle toho jestli mas PK tak cca 5-6 den transfer

ma.ja
8. srp 2011

@cuddle právě, že žádný léky nemam. 28.7. decapeptyl...4.8.začátek ms...10.8.UTZ....to mi právě nelezlo do hlavy, protože vlastně začnu stimulovat asi 7.DC...a to mi přijde dlouho, ne?

ma.ja
8. srp 2011

beruny jdu spát, jsem kaput. Pa a dobrou všem 😵

cuddle
autor
8. srp 2011

@ma.ja no tak zatim co jsem slysela tak vzdy 1-2 dc zacatek stimulace....tak uvidis co ti reknou na ultrazvuku , kazdy ma jine metody

maarina
8. srp 2011

@pentagras tak co je s tebou a jak si dnes dopadla????? doufam , ze je vse v poradku.........

tygrisek09
9. srp 2011

Ahoj, taky bych mela jeden dotaz 🙂 do ted to nebylo tak dulezite. Ktery den je 1dc, kdyz se zacne krvacet az vecer? A duha otazka: mely jste vsechny prodlouzenou kultivaci nebo ne? Nam rekli, ze to neni u nas nutne, ale doufam, ze v pripade pomalejsiho vyvoje embryolog rozhodne jinak. Jak to bylo u vas?

tygrisek09
9. srp 2011

@caricia1
@etra
Ahoj holky, moc me to mrzi, ze to tak dopadlo. Z takoveho vysledku ma strach kazda z nas a doufa, ze se mu vyhne. Myslim na vas a doufam spolecne s vami, ze pristi boj bude ten vitezny.

tygrisek09
9. srp 2011

Jinak ja cekam na pristi patek na utz a potom na ms, abych zacala stimulovat.

cuddle
autor
9. srp 2011

holky dobre rano, vyhlasuji anketu - jmeno pro nasi krasavicu , dle papiru je to Belinda
no muzeme ji rikat Belo, nebo Lindo - ale muzeme ji taky rikat uplne jinak, napada Vas neco hezkeho , me se snad zamlouvala jen Meggie - jenze to mi pripomina Simpsonovi, pak Elza jenze to je zase lvice 😀 no a nevim , poradite????