1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
13. srp 2011

@bugee á to ted postupně dočítám 🙂 no mě taky,i voda nepe 🙂 dnes jsem teda měla super žravou jak asi ne Dva roky, fakt jsem sežrala jídla co mám normálně tak na 2 dny, fakt hnus já zdravovýživa, to mi ten želudek nebude mít rád a co, stejně sem jak když mám mičudu pod trikem 😀

ma.ja
13. srp 2011

@flyaway je mi to líto...a to jako půjdeš na KET dřív než já, jo? A těhule budeš taky dřív....chjo...tak jo 😵 😵 😵
@werinka1 vydrž prťka vydrž...co je 14 dní oproti 9 měsícům....
@pentagras ty jo...docela mne překvapilo, že ti zbyli 2 bojovníci...ale zaplaťpánbůh za ně 😵

bugee
13. srp 2011

A kdepak asi je @gabulenka???

ma.ja
13. srp 2011

@bugee taky jsem na ni zvědavá, jestli nespinká, když je bez chlapa...

werinka1
13. srp 2011

@ma.ja Nu, asi budu muset, co nám všem zbejvá než čekat a čekat.....
Já sem si nikdy nemyslela, že to těhule mají tak složitý....pořád člověk na něco čeká a modlí se, aby vše bylo ok.

ma.ja
13. srp 2011

@werinka1 a co teprve ty "dvojtěhule" 😀 😀 😀

pentagras
13. srp 2011

@ma.ja to mě ráno taky, ořvala jsem to, ale jak píšeš, zaplat pánbůh za dva 😀 😀 😀 🙂

ma.ja
13. srp 2011

@pentagras to mi ale řekni, jak je to možný...jasně možný je všechno, ale aby z 8 zbyli 2.....když ubývají po jednom, tak dobrá, ale takový šok.....

cuddle
autor
13. srp 2011

@flyaway hele ona mi rikala to same, prijit 14 den cyklu na ultrazvuk a ze KET delaji 20 ty den, jen ze ja pak volala znovu, ze teda jako chci rict, ze me normalne sliznice neroste, nemam ovulaci a tim padem bych 14 ty den na ultrazvuku nemela nic a 20ty den se teda nic nekonalo, pac by sliznice nenarostla, tak to konzultovala s doktorem a volala mi pak zpatky, ze si mam dat 5 dnu pauzu od vsech leku a pak nasadit ten Ethinylestradiol nevim jestli jsi ho po ET taky brala, no a pak 14ty den brani toho Ethinyl....prijit na ultrazvuk, takze to uz bylo vlastne 19ty den cyklu , ultrazvuk dopadl dobre, sliznice byla 6mm a teda predpoklad, ze to bude dobry na KET, zadna volna dutina, deloha ok, jen jeste zvetsene vajecniky trochu s porovnani s normalem, takze rikal 18.8 je mozne udelat KET
pokud mas normal ovulaci tak pak nemas asi se sliznici problem a tim padem nic nepotrebujes

cuddle
autor
13. srp 2011

@ma.ja
@pentagras holky to je uplne bezne ja mela 11 a blastocysty byly jen 2 - vsech dalsich 9 bylo porad ve vyvoji, jen stadium morulka nebo 8mi bunecne a ty nemrazi, proto nepouzitelne po zamrazeni , bohuzel je to tak z toho 4 na 5 ty den je to bud a nebo

ejviska
13. srp 2011

@ma.ja po pK bezne zustava 20% embryjek, jak pise cuddle. Nam zbylo ze 14 oplodnenych jen dve blastocysty

cuddle
autor
13. srp 2011

@ejviska ja bych rekla, ze je to nekde mezi 15-20% , ale samo u nekoho i vic, a taky dle jakeho caru nekde mrazi i 6ti bunecne, to bych mela mrazacku aspon 8 - jenze pak by se asi nerozmrazily, to nedokazu posoudit, ale oni asi vedi co delaji

pentagras
13. srp 2011

@ma.ja jj, všechny, taky mě to dostalo, přeci jenom jsou moje všechny a najednou šok, hrozný, uplně jsem měla záchvat ráno, muž mi říká - vzchop se jedem si tam pro jednoho bojovníka a ten si to zaslouží aby byl v klídku a pohodičce,jj, měl pravdu hned jsem se hodila do klidu, taky semnou šel i na sál a dostal i fotku 🙂 jo ale je to tak jak píše cuddle, jeden den můžou být jedniččkový no ačkaři a druhý den není nic, nebo ty morulky nemrazej..

pentagras
13. srp 2011

@cuddle to jo ale je to škoda ☹

flyaway
13. srp 2011

@cuddle Děkuju moc za vyčerpávající odpověď 🙂 !
Mě to právě překvapilo, že přijít až za 14 dní, protože když jsem studovala na netu info ohledně KETu, tak všude psali od 1. dne brát estrogen, ale tak teď jsi mě uklidnila, že jsem se opravdu nepřeslechla 😵
Vážně díky moc!!! 🙂

cuddle
autor
14. srp 2011

@flyaway vis co opravdu je to vsude jinak, ale naco te zbytecne rvat necim, kdyz to nepotrebujes, ve vetsine pripadu holky co jdou na IVF maji nejaky problem, PCO, bez ovulky, bez ms, bez rostouci sliznice atd... takze pak jsou ty leky na miste, nebo zacinaji s KET delsi domu po ET, ty navazujes na sebe, takze opravdu pokud u tebe neni problem v nicem z vyjmenovaneho , tak zkus ted 14 dnu pekne vypnout a pak si zajit na ultrazvuk, dulezite je, aby se telo trochu procistilo, cela sliznice z tohoto cyklu aby odesla, aby se trochu zmensily vajecniky a deloha a vsechno bylo na ultrazvuku v poradku, neudelala se tam nejaka srazenina, cysta, ktera se tam nehodi nebo jsi tam nemela volnou tekutinu od nabihajiciho hyperstimulaku....to zjisti na ultr a pak se uvidi 😉

cuddle
autor
14. srp 2011

@pentagras no jo bohuzel je nutne s tim takto pocitat, ze je tam skok

ejviska
14. srp 2011

@cuddle ja bych taky rekla 15-20%, u nas v CARu mrazi jen blastocysty, nic jineho. Kultivuji 5 dni, takze kdyz maj 5.den morulu, tak se stejne opozduje...

111janinka
14. srp 2011

@cuddle @flyaway ahoj holky 🙂 Mám otázečku 😅 Kolik balení utrogestanu jste dostali? Momentálně řeším, že zítra ráno doberu třetí balení a teď si nejsem jistá, jestli bych doma neměla mít ještě jedno. Manžel mi to byl vyzvednout v lékárně a nepamatuje si. Já jen, jestli mám provést pátrací akci abych se neztrapnila v CARu, že mám bordel v lékárničce 😅

cuddle
autor
14. srp 2011

@111janinka ja dostala po ET 3 a ted taky 3, takze predpokladam, ze ty taky 3 🙂

111janinka
14. srp 2011

@cuddle UFF díky 😉 nejsem zas až takový bordelář a můžu se tam zastavit bez bázně a hany 😉 Dííííky 🙂

cuddle
autor
14. srp 2011

@111janinka jasne neboj oni ti predepisou 🙂

111janinka
14. srp 2011

Mám malý typ pro kafařky 😉 Začala jsem nahrazovat Carem a docela se to dá 😉 A navíc by to mělo být i zdravé, takže to zkuste 😉

flyaway
14. srp 2011

@111janinka Jojo, taky 3 balení 🙂 . Já měla ještě zásobičku doma z předchozích snah, takže bych si pomalu mohla otevřít lékárnu 😀
A co počátek těhotenství, jakpak je, zatím žádné nepříjemné příznaky? 🙂

flyaway
14. srp 2011

@cuddle Tak uvidíme, jak dopadnu na tom UTZ, vychází to na konec měsíce, takže začátek září KETík, pokud bude vše O.K. 😵 Snad to rychle uteče 😎
Trošku laškuju s myšlenkou, že bych tentokrát šla do dvou embryjek, ale asi to nechám zase jen při jednom - vlastně ani nevím, jak je mají zamražený, jestli po jednom nebo více kouskách a kolik jich vlastně rozmrazí a zda všechna budou po rozmražení použitelná, příp. zda pak ta rozmražená by se případně dala opětovně zamrazit...??? 😕
No, mám na koordinátorky a doktory opravdu hooodně otázek... 😀

111janinka
14. srp 2011

@flyaway tak já si zítra budu muset lékárničku dozásobit 🙂
Co se týká mého těhotenství, tak vůbec o ničem nevím ☹ Až jsem z toho lehce nervózní a dokonce jsem si dnes dělala kontrolní testík ... jestli se náhodou prcek nevypařil 😅 Jsou tam krásné silné // takže mám dnes zas o kousek lepší náladu 🙂 Nemůžu se dočkat pátku a prvního tehotenskýho ultrazvuku! Prostě už potřebuju vědět, že je tam kde má být a tak jak má být... no prostě klasika... zase nervíky 🙂 V úterý jsem objednaná na kontrolní krev na endokrinologii. Tam mi doktorka nakázala hlásit se v těhotenství co nejdřív. Vlastně, jeden příznak (nevím jestli zrovna těhotenský) by byl, trošku blbě se mi polyká. Asi mi ta štítovka nějak povyrostla (dovnitř). Tak snad bude všechno v pořádu.
A co ty? 😉 Chápu, že na náladě ti ten první neúspěch asi nepřidal ☹ Nesmíš se tomu ale poddávat a musíš bojovat s plným nasazením 😎 Takže TFUJ TFUJ TFUj prskám těhubacílky a pokud bys měla zájem, mám ještě dva nevyužitý těhutestíky.... a zaručeně dvojčárkový 😉

cuddle
autor
14. srp 2011

@111janinka taky mam doma Caro a nahradila jsem 1 kavu ze 2 prave carem a dobry, pak bych presla jen na nej nebo bezkofeinovou

cuddle
autor
14. srp 2011

@flyaway myslim, ze pokud jsou to blastocysty rozmrazuji jen 1, pokud si neprejes vice embryjek, to jsem psala ted kdyz jsem byla na ultr tak ´pak je pohovor s embryologem a ten si napsal cislo, i kdyz u nas je to jedno mame jen 1 mrazacka....

cuddle
autor
14. srp 2011

@111janinka ty dvojcarkovy beru taky 🙂

111janinka
14. srp 2011

@cuddle však mám dva 😉 Klidně se s flyaway můžete podělit 😉
Stejně jsem ale přesvědčená, že tontokrát si vás ty // najdou samy 😉