1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
7. říj 2011

@111janinka ANO PRESNE TAK po opu mi bylo spatne, vsechno me bolelo, moc jsem resila , kolik embryjek kazdy den zustalo a tak, takze ted to chci proste v klidu prejit, pockat na vysledek, co bude dobre a pujde zamrazit a az budu ready tak si pro neho prijit, Texl mi to schvalil, pry jsem ruzumne uvazujicic, ktera jde spravnym smerem a ze do 2 let to bude standart...hlavne pri tom KET uz jsem byla uplne v poho, uzivala jsem si to, ze jsem najednou zase tehule 😉

111janinka
7. říj 2011

@cuddle Obdivuju tě za takové rozhodnutí. Určitě je to správně, obzvláště když jsi měla náběh na hyperstimulák ☹ Přitom je určitě moc těžký oddalovat něco, na co se člověk taaaak moooc těší 😉 Prostě... posílám palec nahoru 😉

bugee
7. říj 2011

@111janinka Aha, Ty asi nemáš problém jako my v Praze - my se musíme zaregistrovat do porodnice nejpozději do 14+0!!!! ☹ Jinak budem rodit asi doma nebo v sanitce... Na screening jdu ve středu - tak mi to aspoň rychleji uteče, když Ty jdeš v úterý - budu se těšit na hezké zprávičky a fotku od Tebe 🙂 Taky jsem zvědavá, jak nám mimča rostou a jestli nám neupraví TP (máme ho 2 dny od sebe - Ty bys měla mít Beránka, já už Býka - jedno lepší než druhý 🙂 - já jsem taky Býk, takže vím, jak příšerná je ta tvrdohlavost a zatvrzelost...)

tina74
7. říj 2011

Milé holky, včera jsem konečně vyrazila na nákupy, protože to už nešlo dál. Miminko už nemělo pohodlí ani v elastických, o číslo větších džínách - v jediných kalhotách, které mi "zbyly". Znovu jsem zašla do H&M - katastrofa. Měli toho ještě míň než minule a samé podivné kousky. Pak jsem v pasáží Myslbek našla Mothercare. Ještě větší katastrofa. Neměli tam téměř nic. Tak už jsem to začala vzdávat a řekla si, že buď budu muset začít obcházet secondhandy nebo zajet na otočku do Německa. Popřípadě ještě zkusit Šestku, kterou doporučovala bugee... Pak jsem ale kráčela po Václaváku a najednou si tam vzpomněla, že v jedné diskusi někdo zmiňoval těhotenskou módu v C&A. No a stalo se nečekané. Našla jsem tam černé kalhoty (podobně šité jako těhotenské džíny, tj. se všitým bavlněným "tunýlkem" na rostoucí břicho), pohodlné a elegantní. Pak jsem ještě objevila velice pěkné šaty, které navíc budu moct nosit i později. A do třetice černo-bílou halenku k černým kalhotám, taktéž univerzální. Mám radost, už to začínat být fakt dost problém. Nejen pracovně, ale i ve volném čase...

tina74
7. říj 2011

@111janinka Ahoj janinko, my jsme se tady zatím moc neviděly. Myslím, že ses s neschopenkou rozhodla dobře. První trimestr musel být náročný, když Ti bylo špatně a v práci jsi měla takový zápřah. Už několikrát jsem tady psala, že si nedokážu představit, že bych každý den ráno musela brzy vstát a jít do práce, a že obdivuju všechny, kdo to zvládají. U mě je to trošku jinak. Ze začátku bylo naprosto vyloučené, že bych odváděla normální pracovní výkony. Mám poměrně specifické povolání. Většina práce, kterou dělám, je hodně náročná na soustředění a rychlost reakce. Proto bylo zcela nereálné, že bych to s tou ospalostí a pomalostí po Utrogestanu zvládla. Doma jsem to vydržela skoro 2 měsíce, ale hodně jsem trpěla. Jsem zvyklá být mezi lidmi... Pan doktor sice nebyl nadšený z toho, že bych už zase začala pracovat, ale domluvili jsme se, že to budu držet v nějaké rozumné míře, abych se nepřetáhla. Jsem OSVČ, takže si to naštěstí můžu regulovat. Teď se budu snažit pracovat tak zhruba na poloviční úvazek. Zatím to jde docela dobře, stíhám, zvládám a mám možnost se rozptýlit. Pokud by se ukázalo, že to není pro miminko prospěšné, zůstala bych samozřejmě doma. Ale zatím mám pocit, že je pro nás pro oba lepší, když doma netrpím nicneděláním, zbytečně se nepozoruji a nevymýšlím, co by se všechno ještě mohlo stát. Já jsem ale opravdu v jiné situaci. Jsem teď odpočatá, protože jsem byla 2 měsíce doma, a množství práce si můžu regulovat. Uvidím, jak to půjde, ale myslím, že od Vánoc bych už raději zase zůstala na neschopence. To už bude břicho velké, nerada bych pak někde ve spěchu uklouzla na náledí...
Každopádně si užívej volna, už máš odpracováno víc než dost za celé těhotenství! Příští týden se budu těšit na dobré zprávy ze screeningu.

bugee
7. říj 2011

@tina74 To je dobře, že jsi pořídila nějaké těhu oblečení 🙂 Musím říct, že od doby, co nosím ty těhu džíny, šaty apod., tak se cítím mnohem líp, nic mě nikde netlačí, je to super pohodlné a opravdu velký rozdíl proti normálním kalhotám s pasem, které jsem si musela rozepínat nebo dávat na gumičku 🙂 a stejně mě škrtily...

tina74
7. říj 2011

@bugee Říkala jsem si, že počkám na screening, ale už to fakt bylo neudržitelné. Navíc kdyby se miminku něco stalo, tak ty jedny těhotenské kalhoty za 500 Kč budou fakt nejmenší problém...

tina74
7. říj 2011

@katerrinkaa Na otázky ohledně KET bych Ti ráda odpověděla, ale u nás nebylo co mrazit...

tina74
7. říj 2011

@xavera Já jsem posledně zase byla zaražená z toho, že má mimi jen 2,05 cm - čekala jsem víc. Pan doktor ale říkal, že to přesně odpovídá stáří těhotenství....

tina74
7. říj 2011

@xavera A co dnešní bojová akce v Podolí? Mě se začíná rýsovat, že budu 14+0 pracovně mimo Prahu. Chudák manžel, jestli to bude muset za mě absolvovat...

tina74
7. říj 2011

@bugee Nenervuj se prosím tolik kvůli té genetice. Myslím si, že Tě úplně zbytečně vystresovala ta kráva endokrinoložka hloupými řečmi. Ale vím, že se to lehce řekne. Já se zase pořád bojím, abych se nedozvěděla, že miminko nemá srdeční akci. Po těch dvou zamlklých těhotenstvích si to nějak nemůžu vymazat z hlavy. Ale pořád si opakuju, že jsem předtím neměla zdravou dělohu a teď už mám...

janijacek
7. říj 2011

@111janinka ahoj,myslim, ze je dobre, ze jsi doktorku poslechla, budes mit jistotu, ze jsi nic nepodcenila a taky si tu s nami muzes cely den povidat 🙂

janijacek
7. říj 2011

@cuddle u Tebe ten druhy pokus snad uz take vyjde napoprve...porad na Tebe myslim a drzim pesti...

janijacek
7. říj 2011

@bugee ,uzu potvrdit, ze beran a byk je prast jako uhod -mazel je beran, segra je byk, zabit oba malo :D se mas na co tesit 🙂hups, na co to vlastnemimochodem vyjde me? Hi, hi, snad nebudu mit doma dva palicaky... 😀

xavera
7. říj 2011

@tina74 nezbývá nám, než těm doktorům důveřovat....a v jakém jsi byla při minulé kontrole týdnu?

Jsem zapsaná do Podolí, mám razítko v průkazce. juchů. Ale přiznám se ti, že žádná bojová akce se nekonala. Nebudu si zde nic vymýšlet, ale kápnu božskou. Měla jsem to zařízeno obdobně jako @bugee u Apolináře. Své rychlé spojce jsem slíbila, že nikde ani muk, tak to nebudu více rozvádět.

Nezbývá ti nic jiného než dále informace čerpat z odkazu, o němž jsme dříve mluvily.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/registra...
A ještě tento podobný:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnic...
Jestli tam půjde tvůj manžel, tak bude asi potřebovat následující věci, které chtěli po mně:
průkazku pojištěnce, občanku a těhotenský průkaz, tvé telefonní číslo, jméno tvé gynek. doktorky, poštovní směrovací číslo té doktorky, jméno tvého praktického lékaře a jeho poštovní směrovací číslo.

Do těhotenské průkazky dostane razítko a registrační číslo, papírovou kartičku s tabulkou telefonních čísel porodnice a papír s informacemi o prenatální poradně.

tina74
7. říj 2011

@xavera Tak hlavně že je to zařízeno🙂 Moc děkuji za seznam věcí, bude se hodit...
Na poslední kontrole jsem byla 9tt+0, teď budu 13tt+1. Při minulých (hned na začátku zamlklých) těhotenstvích mi pan doktor nic nezastíral, tak předpokládám, že by mi řekl, že je nějaký problém a objednal mě na dřívější kontrolu...

xavera
7. říj 2011

Holčiny, přeji vám všem krásný víkend, já ho strávím s manželem, který se mi vrátí po týdnu z Moravy, kam je teď na 5 měsíců pracovně přesunut. Vrátí se mi až na konci února, to už budu na mateřské, když všechno dobře půjde, akorát měsíc před termínem porodu. Ještě že to vyšlo takhle, být tu na porod sama by se mi ani manželovi moc nelíbilo.
Dnes v podvečer vyrážíme na víkend do Krkonoš, tak se jdu pořádně nabalit. 😀

xavera
7. říj 2011

@tina74 oni na to mají nějaké své tabulky, takže bych mu určitě věřila. Kór, když řekl, že je to naprosto v pořádku. Zejména, když s ním máš dobré zkušenosti a důvěřuješ mu. Uvidíš příště, jak mimi poporoste. 🙂

jajinka28
7. říj 2011

Krásný den mé drahé kolegyně 😀
omlouvám se, že jsem teď tady dost "pozadu" a nemám čas na pokec s Váma, ale jelikož si to naše robátko oblíbilo maminku v poloze "blivno u wc", tak to nějak nestíhám 😖 holky, vím, že se teď budu strašně rouhat, ale já už jsem dnes z huby vypustila, že tomu našemu robátku dám na prdel, jen co vyleze na svět..kdyby jste mě viděly, no fuj 🤐
tatínek už se na mě taky nemůže dívat, tak dnes promlouval s bříškem, ať už mě nezlobí, že pak na to zlobení bude mít celý život🙂
Holčinky zlatý, všechny Vás mooooc moc zdravím, těším se, až se nám tady zase rozjede pořádný držení pěstí našim holkám, které se chystají na další, a tentokrát úspěšný IVF a nám ostatním se blíží termíny dalších kontrol příští týden, že? No, budou to zas nervy, ale příští týden tady budou padat jen samé dobré zpávy a koncem roku tady budem těhulit a vesele zvracet už všechny, takže holky, všechny holky - jaro 2012 bude naše 😉
krásný den všem 🙂

xavera
7. říj 2011

@tina74 ještě jsem vyštrachala své starší ultrazvuky a zjistila, že když jsem byla 9+0 podle PM, měřilo naše mimi stejně jako to tvé 🙂 tak to tě snad dafinitivně uklidní.

tina74
7. říj 2011

@xavera Tak to je super. Moc děkuju🙂🙂 Já jsem po těch zážítcích z minulosti holt trošku přecitlivělá a úzkostlivá, ale všemi silami se snažím nebýt a nestresovat miminko🙂🙂
Včera jsme třeba měli moc hezký den. Kromě nákupů jsme byli i u kadeřníka, na dobrém obědě a večer (po hóóóódně dlouhé době) v kině na Půlnoci v Paříži🙂🙂

tina74
7. říj 2011

@xavera A samozřejmě přeji krásný víkend v Krkonoších! 🙂

bugee
7. říj 2011

@xavera Užij si krásný víkend v Krkonoších 🙂 Co se týče porodnice, čekám do pondělí na zprávu od Apolináře a uvidíme, snad to klapne i bez osobní návštěvy... 🙂

@tina74 Velikost Tvého mimíska je naprosto v pořádku 🙂, já byla 9+2 a naměřili 2,27 to je přesně o ty dva dny! Opravdu už je nutné, abys měla za sebou screening a další kontrolu, aby ses uvolnila a přestala nervovat 🙂 Neboj, vše bude OK!

@jajinka28 Chudinko, malá, je mi Tě moc líto, vůbec si sebe ve stejné situaci neumím představit... ☹ Držím pěsti, ať už to skončí a je líp!

@janijacek Pokud máš TP do 20.května, tak budeš mít Býky 🙂 🙂 Teda, né, že bych Ti to přála, ale to jsem já 🙂 a mám občas problém se snést sama se sebou 🙂

bugee
7. říj 2011

Jinak já se děsně těším, že dnes v 16.00 vypadnu z práce, půjdu se psy ven, večer s manžou skoukneme fotbal repre proti Španělsku a zítra jdeme na obědosvačinu se známými, co se jim v dubnu narodila holčička Eliška (poprvé po 13 letech se těším na něčí dítě, to je hrozný, co?), jinak samej relax, leháro, dobrůtky a rozmazlování manželem 🙂

cuddle
autor
7. říj 2011

@111janinka vis co ja si to tak rozhodla, ze to bude pro me lepsi, proste stimulace a OPU neni nejlepsi zazitek, to cekani pri PK taky nic moc, ted by nam meli delat i PDG - snad bude co testovat a teda ET vynecham a jak jsem psala jsem dohodla s Texlem, ze to tak udelame a budu pokusny experiment, ze je to tak dobre. Prave rikal, kazda chce hlavne hned vlozit pac samo kazdej se tesi , no zkousim to rozumove , treba to bude dobre 😉 ten mesic navic uz me nezabije....

luca1111
7. říj 2011

ahoj holky, tak jsem po čase zase tady.. první ultrazvuk mám za sebou a taky první šok.... z dvou zavedených morulek se mi vyklubala trojčata.... 😕 jednovaječná dvojčata a jeden samostatný..... ach jo.. vůbec nedokážu mít radost.... je to smutný, ale je to tak...

luciferka29
7. říj 2011

@luca1111 tak to jsme na tom úplně stejně, a řešíte dilema s redukcí?

luca1111
7. říj 2011

já dilema nemám, já tři děti nezvládnu, já chtěla jen jedno... redukci určitě podstoupíme... co vy?? jéé to jsem celkem ráda, že je tu taky někdo takový, máte radost z miminek? nebo ne? já každou noc musím myslet na tu redukci a co mě ještě čeká 😢

luciferka29
7. říj 2011

@luca1111 taky bych tři nezvládla, já už jedno doma mám a docela těžký porod, nakonec akutním císařem, nevíme jestli redukovat na dvě nebo na jedno, manžel se po zkušenostech o mě docela bojí

luca1111
7. říj 2011

to není divu, já jsem rozhodnutá pro jedno, ale jsem fakt bojácná, chjo... úplně si teď vyčítám, že jsem zaváděla dvě morulky... jenže oni tvrdili, že to zvyšuje šanci, která je pak 55-60%... tak tohle jsem fakt nečekala