1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

luciferka29
7. říj 2011

@luca1111 jak ti říkala, že je úspěšnost že aspon jedno zůstane já se bojím aby zůstalo aspon jedno

luciferka29
8. říj 2011

@luca1111 já se bojím aby vydrželo, taky bych radši jenom jedno ale mám strach tak nevím jestli nenecháme dvě

cuddle
autor
8. říj 2011

@luciferka29
@luca1111 je holky teda to je úspěšnost, až se to nehodí - my nechali zavést vždy jen 1 náš car už ani 2 nedoporučuje, je to i tak riziko, zátěž pro tělo a vždy máš ještě šanci, že se rozdělí. Pokud by se mi něco takového stalo, já bych šla do redukce určitě. 3 děti najednou bych sama nezvládla přiznávám to , babičky daleko, manžel chodí na směny - to by bylo za čas na blázinec a vůbec bych z toho neměla pak radost, tak jak si ty dětičky přejeme na toto nejsme připravení - není to lehké rozhodnutí, ale myslím, že i doktoři Vam to doporučí, páč vědí, že to je mín rizikové než tehotenství s trojcaty.... 😒

111janinka
8. říj 2011

@bugee Po pravdě nemám vůbec zjištěno do jakého termínu si musím vybrat porodnici, ale zatím mě nikdo neupozornil, že by ta chvíle nastala, takže zatím neřeším - doufám, že něco důležitého nepropásnu 🙂 Na termín porodu jsem taky zvědavá, zatím mi vychází cca 17.4. ale doktorka říkala, že to vidí spíš na 21. 4. osobně bych byla ráda za býka 😉 já jsem kozoroh a manžel beran, další beran v domácnosti by mohla být docela pohroma 🙂 No ale hlavně ať je všechno v pořádku po zdravotní stránce a pak to může být třeba čertík 😉

111janinka
8. říj 2011

@tina74 ono asi opravdu nejvíc záleží na tom, která kde pracujeme a jak nám je 😉 jak jsem už určitě psala, myslela jsem si, že práci v kanceláři budu moct dělat do porodu. Je ale pravda, že jak mi je pořád špatně, tak každá cesta jak do práce tak z práce, byla vyloženě utrpení. Některé dny to bylo sice o něco lepší, ale když to na mě přišlo, tak to stálo za to ☹ to jsem pak v práci proseděla s rozepnutýma kalhotama zelená jak sedma a z hluboka dýchala, abych nemusela běžet na záchod... to jsem se v práci asi moc nevyplatila 🙂
Kamarádka je o tři týdny přede mnou a zatím jí nebylo špatně ani jednou. Cítí se naprosto skvěle a krom zvětšených prsou by na sobě vůbec žádné změny nezpozorovala. Upřímně jí to závidím!!! Tedy hlavně přeju, ale však chápeš jak to myslím 😉 Takže.... když se ženská cítí fajn, je jen dobře když pokračuje v běžném životě 🙂 no a když se dobře necítí, asi si to tělo žádá... a tak to má být 😉

111janinka
8. říj 2011

@janijacek povídat si sem s vámi chodím moc ráda 🙂 i když to v poslední době moc často nešlo....
a co ty? jak ty se cítíš? zatím všechno ok? 🙂

111janinka
8. říj 2011

@cuddle fakt je asi nejhorší překonat tu nedočkavost, ale věřím se to vyplatí 😉
Takže PGD? To Vám vyšel v testech nějakej problémek? Doufám, že jen drobnost tak jako u nás 😉 Určitě budeš jako já o něco klidnější, když budeš vědět, že prcek prošel "velkou kontrolou" a že by z jeho strany neměla přijít nějaká zrada. Osobně bych hlasovala pro testování při každém IVF, určitě by se tím vylepšila statistika úspěšnosti.

bugee
8. říj 2011

111janinka Jasně, že je úplně jedno, co to bude, hlavně aby to bylo zdravé 🙂 Ale abych pravdu řekla, tak se snažím teď před pondělní kontrolou a středečním screeningem moc nepřevalovat v hlavě ty starosti o zdraví, rizikách VVV a radši řeším blbiny... 😒 Trochu se tím odreaguju a nejsem z toho tak vynervená... Přála bych Ti, aby Ti bylo tak dobře jako mě a mohla sis to naplno užívat!

Přeju všem těhulkám i snažilkám krásnou sobotní noc 🙂

luciferka29
9. říj 2011

@cuddle redukce bude ale ještě nevíme jak se rozhodnout v doktor doporučuje dát jedno s dvojčat pryč, a my nevíme jestli ne obě ty dvojčata, at to uděláme jakkoliv, vždycky to bude naprd, první to nejde a pak se má člověk rozhodnout které pryč ☹

janijacek
9. říj 2011

@111janinka Ahoj,ano, ja zatim vse O.K:...ale klepu tu na stul, at mi to vydrzi...ma strach, po tom, co se stalo cuddli, tam to bylo take nadejne a nakonec nic ☹ Tak snad to u nas vyjde...

janijacek
9. říj 2011

@luca1111
@luciferka29
Je hol,y vy mate tri mimisky? To ja bych take nezvladala starat se o tri miminka...ale musi to pro vas byt hrozne tezka volba...Tak drzim pesti,at vam vse dobre dopadne...A kde vam to transferovali?To je fakt asi blba nahoda, ze to zrovna takhle vyslo.U nas v Heliosu davaji vzdycky jedno embryo...presne s techto duvodu,kdyby se to rozdelilo na dve...Ale tri,to uz je teda mazec..myslim na vas...

tina74
9. říj 2011

@bugee To je moc dobře, že ses před kontrolou odreagovala🙂 My jsme taky měli bohatý víkendový program, čas takhle rychleji utíká. Zítra i ve středu na Tebe budu moc myslet. Dej vědět, jak se miminko má, jak vyrostlo a jestli mávalo ručičkama🙂

gammaray
9. říj 2011

@luca1111
@luciferka29 je to pro vás tedka těžké,ale přeji vám to nejlepší rozhodnutí v životě...dvojčátka jsou krásné 😉 😉

bugee
9. říj 2011

@tina74 Díky za podporu 🙂 Víkend opravdu celkem rychle utekl, včera jsme byli s přáteli, co mají půlroční holčičku, byla kouzelná, asi jsem si poprvé v životě miminko s opravdovou radostí pochovala. Doufám, že bude zítra vše v pořádku, na kontrolu jdu až večer (už mám trošku nahnáno), dám pak určitě vědět a samozřejmě budu příští týden držet palce já Tobě. Dobrou 🙂

janijacek
10. říj 2011

Hurá,tak dnes jsem tu první já 🙂 Ale zase asi sama 😅
Jak se dnes máte?
Já docela dobře. Z házení ranních šavlí se stalo pravidlo, dokonce i vždy ve stejnou dobu-sním snídani, zapiju čajem a už běžím ... už se tomu směju, protože když se pak najím znovu, tak už mi to nic neudělá. Někdy si říkám, že si to malý země dělá šprťouchlata 😀 Co mi to v tom Heliosu stvořili za potvůrku vyčůranou 😀 Ale jak jsem ráda, že je mám 🙂
Přeji krásný den!

xavera
10. říj 2011

@janijacek ahojky, já sem mrkám taky, ale jsem první den po nemoci v práci, tak bych se měla činit. Nakupilo se mi toho tady ažaž. To je mi líto, ty tvé ranní příhody...a pak už ti je přes den dobře? Máš to vždy jen takto po ránu?

To mě už je hej 🙂 snad vám to všem holky taky odezní se začátkem 13. týdne jako mě. Ne že by mi to občas ještě neujelo...ale to už není nic proti tomu, co to bývalo.

cuddle
autor
10. říj 2011

@111janinka genetiku jeste nemame, trva to nejaky tyden, ale on mi rikal, ze nato mam diky tomu potratu narok....takze to chceme vyuzit

bugee
10. říj 2011

Ahojte sluníčka 🙂
Tak už mě zase bolí škeble ☹, vynahrazuje mi to ty chybějící ranní nevolnosti... Jsem v práci a musím fungovat, ale úplně to nejde. Navíc mám neustále hlad - i když se naperu něčím celozrnným (např. celozrnné musli s bílým jogurtem), tak zaručeně nejpozději do 2 hodin mám hlad jak vlk! Včera jsem měla nehoráznou chuť na sladký - koupila jsem si zmrzlinku a na ni jsem snědla ještě docela dost nutely, no a pak mi večer bylo tak těžko, že jsem nemohla usnout. A samo jsem si dnes nedošla na záchod ☹ Ale ty chutě se zkrátka vůbec nedaj zahnat...
A dnes večer mě čeká kontrola.

tina74
10. říj 2011

Milé holky, dnes mám poněkud nezvyklý dotaz. Když jsem byla na první kontrole u svého pana doktora na začátku 8. týdne, říkal abychom ještě pro jistotu počkali s pohlavním stykem. V CARu to vlastně ani nezakazovali, myslím, že se mělo počkat pár dní po ET, ale to mě stejně pobolívalo břicho a vůbec jsem se na to necítila, pak mě v něm zase řezalo, jak se zavrtávalo embryo a roztahovaly vazy, takže jsme do toho 8. týdne po pravdě řečeno ani nezačali. Na dalších kontrolách jsem se na to neptala, byl problém s tím špiněním a pohotovostí, pořád jsem byla unavená atd. Teď, na konci 12. týdne už mi ale připadá, že snad není důvod to dále odkládat. Kontrolu mám za víc než 2 týdny a zdá se mi trapné volat panu doktorovi jen kvůli tomu. Ve čtvrtek mám screening, ale tam bude mít paní doktorka za úkol posuzovat kůstky a šíjové projasnění, tak nevím, jestli mám tohle řešit s ní. Mohla bych se zeptat, jaké instrukce jste dostaly vy? Nechtěla bych něco pokazit, ale na druhou stranu se mi zdá, že teď už by to snad neměl být problém...

xavera
10. říj 2011

@tina74 ahoj, úplně tě chápu, taky jsem stále nevěděla a řešila to. Ptala jsem se tedy pokaždé všude. i na screeningu. Říkala jsem si víc hlav víc ví. Všeobecně mi říkali do 12 týdne raději ne, když jsem měla na začátku to špinění a od 12. týdne už prý v pohodě. Říkají mi ale žádnou divočinu a raději opatrně. ( jak to má ale člověk poznat, že jo? když mě teda to opatrně moc nebaví 😝 )

tina74
10. říj 2011

@xavera Díky moc! Já jsem to doteď právě vůbec neřešila, ale teď jsem o to víc začala, jak už je mi najednou líp 😉 Zítra mi končí 12 týden, tak dnes ještě vydržím a pak už by to snad mělo být OK. Z toho, co jsem četla, jsem pochopila, že největší problém snad ani není sex jako takový, ale stahy dělohy při orgasmu. Teď už by se ale miminko mělo pořádně držet... To moje špinění (jak jsem byla v 8. týdnu na pohotovosti) vlastně ani nebylo opravdické špinění - jen hnědé kousky sliznice (prý tzv. decidua) a naštěstí nikdy nenabralo červenou barvu. Bylo to přesně v době 2. menstruace. Tak snad nic mimořádného nehrozí.... A utrogestan jsi začala snižovat až během 13. týdne, nebo už ve 12.? Já jsem měla začít před týdnem se snížením dávky z 1-1-2 na 1-0-1, pak od začátku 13. týdne vysadit úplně. Se snížením jsem taky začala. Dva dny. A bylo to poznat. Pak jsem si ale někde přečetla, že někdo při náhlém vysazení potratil a vyděsila jsm se, jestli snížení na polovinu není příliš prudké. Tak jsem po dvou dnech raději začala brát ještě 1-0-2 a víc uberu až od středy. Jsem zase unavenější, ale raději to vydržím.

xavera
10. říj 2011

@tina74 Já zase slyšela, že orgasmus ženy by mimi neměl vadit, že ho to spíše trochu sevře a ono cítí jakoby objetí. Ale nevím, také se vždy bojím a sexujem tedy dost sporadicky ☹ ne že bych tedy neměla chuť, ale že nevíme coby kdyby. Na tu dobu menstruace by člověk prý měl být obzvláště opatrný, ještě v době předpokládaného 2. a 3. cyklu. A v té době, kdy normálně menstruace měla přijít, raději sex nemít vůbec. Utrogestan jsem začla snižovat poté, co mi to potvrdili na screeningu. Zeptala jsem se na to a doktorka řekla hlavně postupně, ne najednou. Takže jsem snížila hned ten den večer ze 2 na 1. To jsem byla 11+4 podle PM. Pak 3 dny 1-0-1, pak 2 dny 1-0-0. Nevím, jestli to bylo správně, snad ano. fakt je, že jsem dva dny na to onemocněla, tak organismus asi úplně nezvládl tu rychlou změnu. možná snižuj raději pomaleji než já.

tina74
10. říj 2011

@xavera Tak snad se ty dva dny, co jsem to snížila z 1-1-2 na 1-0-1 nic nestalo☹ Nepocítila jsem žádné negativní změny, snížila se jen únava. Jen mě pak vyděsilo, co jsem si přečetla na internetu. Do zítřka si tedy ještě nechám pro jistotu celkem 3 denně a pak to vysazení rozložím na celý 13. týden... Pan doktor původně říkal vysadit na konci 12. týdne najednou (a spousta holek to tak udělala a nic se nestalo), až pak to přehodnotil na přechodnou poloviční dávku během 12 týdne, ale raději fakt budu ještě opatrnější, i kdyby to mělo být jen pro můj klid...

xavera
10. říj 2011

@tina74 určitě bych se nebála, že se něco stalo, není to výrazné snížení, ale právě postupné jak má být. Souhlasím s tebou, jak to máš naplánováno, udělala bych to také rozvrženo do týdne.

jajinka28
10. říj 2011

ahoj sluníčka, všechny Vás moc zdravím, tento týden to tady moc nebudu stíhat, tak všem moc moc moc přeji jen samé dobré a pozitivní zprávy na kontrolách, dnes začíná bugeenka, že??kdo jde zítra??já jdu ve středu ráno, tak snad bude vše v pořádku.
Holky držte se, mějte se jen a jen krásně, mění se nám životy tím správným směrem, tak se se vším popereme,jsem přece bojovnice 😉
Bud se snažit sem aspoň jednou denně juknout, ať mám přehled o úspěšných kontrolách, očekávaných mrchách a dalších bojích🙂
moc se všechny opatrujte,těším se na aktualizace tabulek 🙂
Krásný den Vám všem, mám Vás ráda spolubojovnice moje 😉

bugee
10. říj 2011

@tina74 Dám Ti vědět dnes večer po kontrole - taky se na to budu ptát, minule mi dr. řekla, že sex zatím v žádném případě, tak uvidíme, co mi řekne dnes. A s tím snižováním dávek utroše, taky až dnes večer, zatím beru stále plnou dávku 2-2-2, předpokládám, že to dnes bude též na programu dne... Jinak se s tím utrošem neděs, protože prý velká část doktorů má za to, že stejně nepomáhá udržet těhotenství a předepisujou to spíš jen jako psychickou berličku... - to jsem se dozvěděla od kamaráda doktora 🙂

bugee
10. říj 2011

@jajinka28 Taky se drž, děvče, ve středu na Tebe budu myslet (to jdu zrovna na screening), tak ať vše dopadne skvěle!

xavera
10. říj 2011

holky, já mám jít už na screening krev ve druhém trimestru. to je celkem fofr, co? Mám tam dojít mezi 10.10., (což je dnes) a 24.10. To jsou mi fofry teda. To jsem byla na screeningu v 1. trimestru teprve před 3mi týdny. Dejte schválně vědět, kdy máte jít na screening v 2. trim vy.

majkl81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tina74
10. říj 2011

@xavera Podívala jsem se do svých podkladů a původně tam bylo napsáno 15.-17.týden, ale je to přeškrtnuto a přepsáno na 18. týden. Píšou k tomu: biochemický screening na další chromozomální VVV a rozštěpové vady přední břišní stěny a neurální trubice. Spočívá v odběru žilní krve ženy (nemusí být nalačno) - tato část přeškrtnuta - a UZ vyšetření břišní sondou. Při pozitivitě tohoto vyšetření se postupuje jako v I. trimestru, tj. konzultace s genetikem a svobodné rozhodnutí ženy o provedení invazivní prenatální diagnostiky.
Tak já se na to pak určitě zeptám a dám vědět...