1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
30. čer 2011

@werinka1 ahoj, ja si picham sama, holt neco vydrzim, myslim, ze manzelovi to dela vetsi zle nez me, musis nahmatnout pekny spicek - v mem pripade to neni problem a holt dzognout a napustit
- jakto ze se to nepodarilo cele - nevysal to z ampulky nebo az kdyz se aplikovalo? nejak te to bolelo?
- pokud mas pochybnosti zavolej si do CARu , ale asi s tim uz stejne nic neudelas, to mas asi jako by jsi misto celeho paralenu snedla 2/3 - ucinej nejaky bude, ale asi ne jako kdyby jsi snedla celej - aspon dle mne, ono taky zalezi kolik vazis, je mozne, ze ti ta 2/3 davka uplne v pohode staci a vse zafunguje tak jak ma
- mas jeste aplikovat nejakou? nevim kolikrat se toto dava, ja mela pripravu Proverou a Dipherelinem, nasledovala ms a zahajeni stimulace

trinity1973
30. čer 2011

@cuddle ja jsem na prvnim protokolu dlouhym stimulovala decapeptyl+menopur= mraky foliku,ale jen 2 vaja..
Druhej protokol kratkej byl jen s menopurem,miliardy foliku=3 vaja. jedno zaniklo a 2 transfer...Takze ani v jednom pripade nebylo na mrazačky.
Síla na iui jeste je,tak to ted zkusim a pak si dam 2m prestavku na zotavenou...

werinka1
30. čer 2011

@cuddle Jsem hrozný "bebíčko" 🙂 Sama to nedam, ani omylem. Takže muj přítel prostě musí. Je to taková malá operace 😖 Se špíčkem taky problém neni, ale nějak to bolelo a já mu začla skučet a on z toho byl rozhozenej a nepíchnul to celé. Máme už hotové injekce, jen odstříkne trochu toho vzduchu a lupne mi to tam. Začli jsme píchat pár dní před MS, máme 14 injekcí. Pak mi prý vezmou krev a zjistí zda došlo k tomu útlumu, dr.řikal cosi o tom, že musí klesnout hladina hormonů. No a pak bych si měla začít píchat dalších cca 10 dní injekce na to aby uzrálo co nejvíce vajíček. Zatím nevím jaké to budou. Doufam, že to fakt nebude problém, zvažuji, jestli zavolat do toho CARu.... 😒

werinka1
30. čer 2011

@cuddle Tak sem tam zavolala. Sestra byla příjemná jako vosina v pr..... No řekla mi, že se to mělo aplikovat celé, že mi nedokáže říct, jestli to bude dobrý nebo ne. Máme to dopíchat a uvidíme. Bych se z toho picla ☹

tygrisek09
30. čer 2011

Ahoj, je fajn, ze se takto rozrustame 🙂 my budeme vedet vysledky genetiky za 14 dni. U nas bylo doporuceno ICSI.

cuddle
autor
30. čer 2011

@trinity1973 no jo tak to koukam, ze vetsina foliku byla prazdna.....tak ono u toho IUI i kdyby jsi treba mela 3-4 foliky, tak ti je nechaji, aby byla sance , ze v jednom neco bude
me ted doktor vysvetlovat, ze pocet tech vajicek je dany od narozeni , dozravaji postupne a kazdy mesic by jich melo ubyt kolem 20ti -ale v normal procesu dozraje jen 1-2 mesicne
samo pokud je proces narusen a foliky nedorustaji, tak aby vajo dozralo, tak pak zanikaji bez sance na oplodneni, ale ze ten prosec je nejaky 3 mesicni nez dorostou do velikosti foliku viditelneho na ultrazvuku , a ty 2 cykly predtim, ze medicina ovlivnit neumi, jestli to naroste je ciste v moci tela, oni jen umi podporit aby ty narostle rychleji dorzaly a bylo jich v tom jednom cyklu vic, tak jsem si rikala, tak holka a je to , ty 2 faze to telo stagnuje a pak do tebe muzou ladovat co chteji s stejne to neovlivni.....tak jsem taky zvedava co odeberou a co tam bude 😒

cuddle
autor
30. čer 2011

@werinka1 jo tak to jo, ja si je i micham sama, teda roztok s tou druhou ampuli, no mam teda celkem 3, ale vse to davam dohromady do 1 injekce a v druhe mam dipherelin, ten ma zajsitit vetsi podporu rustu vajicek, tak uvidim
no jo oni te utlumi a pak nastimuluji, aby se ty vajecniky jakoby probudily a udelaly vic prace , holt ta medicina je dnes umelkyne... 😉
ja myslim, ze pokud tech injekci mas 14 a jen jednou se to nepovedlo uplne tak je to v pohode - taky to nekdy spatne pichnu a zaskucim, ale pokud se trefim takto blbe, tak to vytahnu a pichnu kousek vedle, ten vpich zas tak bolestivy neni - ale po tech 14 dnech uz mam bricho samou tecku, tak vzdy hledam kam to vrazim, snazim se stridat strany, jednou vic vpravo, jednou vlevo - tak uvidim jeste mozna 10 dnu budu muset zatnout....

cuddle
autor
30. čer 2011

@werinka1 jeee voni dokazou nekdy povzbudit, jim to prijde uplne bezne, bricho sup, injekce bum
ale ze nekdo je z toho nesvuj nepriposteji, urco to bude v pohode uvidis

cuddle
autor
30. čer 2011

@tygrisek09 ta genetika to se tahne....ja mela jen imunologii, kde nezjistili zadny problem, ani alergii na spermie, takze u nas zatim genetiku netestovali, no snad to ani nebude nutne

werinka1
30. čer 2011

Obdivuju všechny, které si to aplikujete samy!!!!!!!! Kdyby mi to nepíchnul muj přítel tak jsme v koncích. Už když mi to měl píchnout poprvé....jejej.....to bylo na hodinu. Vždycky když se chystal tak jsem začla skučet že ne ne ne. No prostě hotový divadýlko. Ale já sem taková posera. A to mi ještě čeká puknce cysty. To je tam asi všechny zbláznim 😒 Pokud dojde k tomu útlumu jak má, začnu si píchat něco jiného, zatim mi neřekli co to bude, ale mělo by to být v peru jako mají diabetici. Takže doufam, že to už pak sama zvládnu. 🙂 Čtu taky jak vás honí po genetice, imunulogii......nic takového sme vůbec neabsolvovali. Nějaké testy z krve jo, ale to bylo takové základní vyšetření. Na hormony, nemoce a tak. Máme za sebou 2x IUI, bohužel neúspěšně 😢

werinka1
30. čer 2011

@cuddle Tak jsem tam volala ještě jednou.....no nedalo mi to. Chtěla jsem se zeptat, jestli to třeba nemáme dopíchnout ještě dnes. Mam nějaké navíc. Mezitim se sestra ptala doktora a prej by to mělo být ok 🙂 Pro ně je to fakt běžné, ale když to člověk všechno absolvuje poprvé....sem si i po telefonu připadala jako debil ☹ Že si nedokážu ani píchnout takovou pidiinjekci....

cuddle
autor
30. čer 2011

@werinka1 tak to budes mit puregon nebo gonal - ja mela pri stimulaci na IUI Fostimon a ted na IVF mam Merional , to jsou ty ampulkove, co si musis pripravit a aplikovat klasickou strikackou - ale zakladni davka je bez doplatku a jsou pak levnejsi nez ty perove za ktere doplcis docela dost . Ja dostala tyto leky z duvodu, ze jich potrebuju vic - mam 225 IUI ted kazdy den, to jsou 3 ampule a bylo by to vlastne skoro 1/3 toho 900 iui pera , takze to bych se nedoplatila, pero bych nemala ani na 7 dnu, a dle odhadu doktora budu mit stimulku asi 12-14 dnu , aby folici dorostly..., jinak je to na stejnem principu, jen ty jsou ziskavany z moci zen v prechodu a ty perove jsou laboratorni , pomer latek je stejny minule mi to vysvetlovali v caru, ucinnost taky, jen je to samo uzivatelsky prijemnejsi to pero, to urcite pak zvladnes sama... 😉

cuddle
autor
30. čer 2011

@werinka1 no to je ruzne, nekdo ma blok, to mas jako nekdo nesnasi pohled na krev, jinemu to nevadi
ja nesnasim zubare, na gynde mi to uz prijde jak u obvodaka, dojdes, roztahnes, vysetri a jdes....obzvlastne kdyz jsi tam porad , dalsi vysetrreni, dalsi ultrazvuk a tak..... 😀
no nastesti mi to zle nedela, taky jsem se bala, ale je to ok, ani kdyz mi berou krev tak mi to nedela spatne, nastesti - to bych musela vsude chodit s doprovodem ....
ja se ted trosku obavam narkozy, nikdy jsem zadnou nemela, v nemocnici jsem byla max jako navsteva a ted hned narkoza.....no nesmim si to pripostet, jen usnu a pak se vzbudim 🙂

werinka1
30. čer 2011

@cuddle Z narkózy mít strach nemusíš. Byla jsem jednou na operaci - cysta na vaječníku, která se udělala hned znova. Tahle narkóza v CARu je dle mého trochu "slabší" než při nějaké operaci. Vůbec nic to neni. Píchnou, než napočítáš do 5 tak nevíš o světě a pak se probudíš nebo tě možná někdo probudí tim že na tebe bude mluvit. Přiznam se, že malinko obavy mam taky, přestože vim že to fakt nic neni....Ale to je spíš z toho, že to bude zase něco jiného, člověk neví co přesně čekat, jak to dopadne a tak. Mě doktor v CARu řekl, že to pero resp.ta látka která se tim aplikuje, je šetrnější k imunitnímu systému, proto jsme se rozhodli pro tu dražší variantu a taky jsem nevěděla, že už předtim si budu muset píchat klasické injekce. Myslela jsem, že to všechno bude tim perem. No a taky doufáme, že to všechno budem absolvovat jen jednou.....souhlasili jsme i s tim ICSI a prodlouženou kultivací. Ale to je zatim otázka jak to všechno bude probíhat. Jestli tam bude vadit ta cysta, která může prý vytvářet vlastní hormony, tak budu muset možná znova na operaci kde ji odstraní. ☹ Když nebude dělat paseku, tak jí jen vypunktují.

cuddle
autor
30. čer 2011

@werinka1 jojo oni delaji kontrolu a i ultrazvuk pred samotnym zahajenim jestli tam neni neco co by tu stimulaci odsunulo, u nas to nastesti potvrzeno nebylo, takze stimuluju a uz doufam, ze to brzicko dokoncim a bude nejaky hezky vysledek po odberu, na narkozu jsem si zakazala myslet.... 😉

trinity1973
30. čer 2011

@cuddle nevis,jestli na obi delaji soucasne s odberem krve i testy na stitnou zlazu ? nebo si o to mam pozadat ? nekde v carech to delaji pri prvnim odberu,tak nevim...

werinka1
30. čer 2011

@cuddle Držim palce 😉

cuddle
autor
30. čer 2011

@trinity1973 ja myslim, ze to delaji v tom hormonalnim profilu , co se delal pri vstupu, jestli to testuji pokazde to si nemyslim

trinity1973
1. črc 2011

@cuddle Ja vim,ze hormonalni profil delaji,jen stitka je dost fin. nakladna a nejsem si jista,jestli delaji vubec.Dnes tam jdu,tak se poptam...

cuddle
autor
1. črc 2011

holky nosite do CAR ty pouzite jehly a strikacky, prazdne ampulky - zlikviduji to nejak ? premyslim kam s tim, vyhazovat normal do pepelnice to prece nebudu.....

gabulenka
2. črc 2011

ahoj holky, můžu se přidat? Jsme zařazeni do prvního IVF cyklu. 25.7. jdu na ultrazvuk a začínáme s injekcemi...

111janinka
2. črc 2011

Ahoj 🙂 dovoluji se připojit. Chodím v Brně do Heliosu a je to naše první IVF. Od pátku si píchám Diphereline. Musím se pochválit, že oproti předpokladu (mám odpor k jehlám) to zvládám sama! Teď to budu muset nějakou dobu vydržet a čeká mě další strašák - narkóza ☹ Nikdy jsem žádnou neměla.
Pročítání místních diskuzí mě částečně děsí... zároveň mi ale velice pomáhá že v tom nejsem sama a že je tu spousta úspěšných maminek 😉
Takže ... holky... moc ráda se s vámi podělím o vaše i své pocity.. zkušenosti... obavy i radosti 😉

111janinka
2. črc 2011

@cuddle ahoj 🙂 ampulky vyhazuju do běžného odpadu, uchovávám pouze použité jehly. Taky mi přijde blbost riskovat že se tím někdo někde zraní. Pak se poptám buď v CAR nebo odevzdám v lékárně (jen nevím, jak pak důvěryhodně vysvětlit že neberu drogy, to bude zase jednou ostuda 🙂 )

flyaway
3. črc 2011

Ahojky, ráda bych se taktéž zařadila mezi červencovo-srpnové snažilky, jestli mě mezi sebe přijmete 🙂 .
Zítra mám injekční premiéru (Decapeptyl) a popravdě nevím, co očekávat - mám vrozený odpor k těmto ostrým předmětům 😒 . Ale už jsem velká holka, tak to snad zvládnu 😎 ! Akorát mám trošku problém s tou kožní řasou, neb při mých 46 kg ji zřejmě budu jen těžko hledat... 😀
Chodíme do Heliosu v Brně, kam mě odeslal můj "pipinkový" doktor po dvou letech marného snažení - absolvovali jsme IUI, ale máme docela špatný spermio (sice jich máme hodně a jsou to rychlíci, nicméně morfologie špatná 😖 ), takže nám rovnou bylo nabídnuto IVF, resp. ICSI.
Pokud vše půjde dle plánu, začátkem srpna mě čeká odběr.
Jako správná prvnička jsem z toho celkem rozklepaná, proto jsem moc ráda, že můžu své pocity sdílet s někým, kdo prožívá to samé a v tom samém období... 🙂

111janinka
3. črc 2011

@flyaway Ahojky 🙂 moc mě těší že tě tu potkávám ( i když důvod pravda není zrovna radostný) 😉
Neboj... taky jsem se musela s tou ostrou příšerou porvat a určitě to není nic tak strašného. Jen doporučuji dostatečnou časovou rezervu. Já si zvolila ranní píchnutí abych to jednak měla hned za sebou a netrápila se celý den až to přijde... a taky... abych měla snadnější dodržení přibližně stejného časování. Nooo.. v pátek (první den) jsem přišla pozdě do práce ☹.. protože jsem trošku bojovala s manipulací jak se mi třásly ruce ale hlavně mi trvalo se odhodlat bodnout O🙂 jak už se ti to ale podaří opakovaně už to bude mnohem snazší.. uvidíš 😉
Jinak.. taky chodím do Heliosu... jak se ti tam líbí?

flyaway
3. črc 2011

Janinko, moc děkuji za povzbuzení 🙂 ! Já mám naštěstí příští týden dovolenou, takže mám na to mé poprvé celý den 😀 . Při instrukci v CARu to vypadalo celkem jednoduše, když to tam ládovali do toho antistresovýho balónku, tak uvidíme - zítra podám report 😉 .
Kdy jsi začala s pícháním a kdy Tě čeká odběr? A co je u Vás za problém (teda jestli se Ti o tom chce mluvit)?
Co se Heliosu týká, tak zatím dobrý - zatím jsem tam toho moc nezažila a nemám s čím srovnávat. Každopádně jsem byla překvapená, jaký je to byznys - zaplatíte, porodíte (možná)... Ale tak to holt je a pochybuju, že se v tomto CARy nějak zásadně liší. A co Ty, chodíš tam už dlouho nebo jsi tu taky krátce?
Jo a jen tak mimochodem - taky jsem Jana 🙂

111janinka
3. črc 2011

Těší mě - Jani 😉 s tou dovolenou ti to závidím... mě čeká až další týden 😉 V CARu se ti asi věnovali víc než mně, jen mi vysvětlili trochu teorie ale názorná ukázka žádná ☹ trošku jsem projela net a hlavně youtube... k jehlám mám opravdu odpor NIKDY se nedívám když mi berou krev... ale tak "musela jsem" a jsem na sebe hrdá 😉
S pícháním jsem začala minulý pátek (takže dnes třetí den) no a na odběr jdu podle menstruace - předpoklad koncem příštího týdne.
S manželem jsem se snažili dlouho, prošla jsem si klasické kolečko krevních testů a ultrazvuků až přišel na řadu manžel... a už jeho diagnóza (špatná morfolofie) je důvodem k IVF. Pro jistotu jsme si nechali udělat i genetiku a tam mám zase drobný problémek já .. takže nám doporučili i PGD což naštěstí s doporučením genetika hradí pojišťovna.
Jde zatím o náš první pokus a moooc doufám že zároveň poslední 😉
Ještě přežít tu narkózu.. to bude taky poprvé bojimbojim 😅
Můžu se zeptat kolik ti je? 😉

cuddle
autor
3. črc 2011

@111janinka taky chodim ho Heliosu 😉

cuddle
autor
3. črc 2011

@gabulenka jasny muzou vsichni , at je nas vic 🙂

cuddle
autor
3. črc 2011

@flyaway je tak to uz jsem tu 3 z Heliosu 🙂