1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tygrisek09
12. črc 2011

ahoj holky, tak jsem včera volala na genetiku, chybí jeden výsledek, mám si volat zítra a nejbližší termín objednání na konzultaci nad výsledky s genetikem až kolem 28.-29. 7., takže ůterní konzultace v CARu padá a budeme přeobjednávat o 14 dní, jenže to už budu mít ms, takže eventuelní stimulace se ještě o další měsíc posune na konec srpna, ach jo ☹ proč je všechno tak složité

cuddle
autor
12. črc 2011

@arianka no tak uvidim co mi reknou v caru po transferu, koukam vetsina holek bud byla na nemocenske, nebo meli zrovna volno, ja uz dovolene moc nemam, takze brat si ted 2 dny a k tomu vikend, no asi by to taky slo - ale stejne pak budu muset pristi tyden fungovat, tak kdyz mi bude dobre nebude to problem po OPU jsem fkat 2-3 dny docela trpela, pridala se mi k tomu zacpa a bricho dost bolelo, jeste vcera jsem byla na ultrazvuku jestli nemam nakonec hyperstimulak, mela jsem i injekce proti tomu, tak jen doufam, ze se uz po ET nerozjede, pry to byva castejsi po ET

cuddle
autor
12. črc 2011

@tygrisek09 je to hrozny, clovek jen ceka, chodi po vysetrenich - a pak jak je rad kdyz uz se konecne neco zacne dit a spon stimuluje....no jeste vydrz, pockej na vysetreni a konzultace a pak uz to pujde jedna, dve... 😉

holino
12. črc 2011

ahoj holky jdu vás pozdravit
držím prstíky .....jsem tu jen neraguji ....nějak sbírám sílu na čt kdy jdeme na tu konzultac i a andrologovi a pro výsledky manželovo hormonů ....no pravděpodobně nás odešle do Caru ☹ .....ach jaj já se tak bojím ale nebudu to tady na vás plivat máte svejch starostí dost ....takže jsem tu a bedlivě vás sleduji 🙂

cuddle
autor
12. črc 2011

@holino neboj, od toho ty cary jsou , holt ne vsechny vysledky jsou vzdy takove, ze nas potesi, ale lidi co resi podobne problemy je opravdu hodne a myslim, ze dnes slovo asistovana reprodukce, umele oplodneni , IVF atd je holt soucasti bezneho slovniku a pomalu neznam rodinu kde by to nekdo neresil

holino
12. črc 2011

@cuddle jj to máš pravdu dnes je to fakt normální
my s tím nemáme problém jen mě nedělá dobře pořád na něco čekat ☹ ...pořád mě příjde že jak tak furt čekáme a čekáme tak se nehýbem a jsme furt na začátku ☹ na druhou stranu si myslím že už máme jedno plus a to je ta genetika tu už máme dávno za sebou ......no s ivf nevidím problém spíš se bojím že to podstoupíme a stejně se nakonec nedočkáme bože to je hrozný strach ......jsem takovej hroznej bojínek .....kdybych aspon věděla že mám tak 80 % jistotu že to výjde tak jsem v poho ale takto nevím nic

cuddle
autor
12. črc 2011

@holino ja to beru, ze jsem 9 mesicu v ordinaci zkouseli merit teplotu, nasazovat clostiky, delat uktrazvuk, jestli je tam folik, pak to stejne pomalu pul roku v caru - zase testy, zase to same dokola, az ted vlastne v kvetnu to IUI a nyni IVF , ze se neco zacalo dit, jinak rok a pul takove obdobi cekani na ms, kontroly ultrazvuku, ladovani se tabletkama...je to holt dlouhy proces a vysledek ti nikdo nezaruci , uspech IVF je kolem 55% samo pri vice pokusech se to zvysuje...

tygrisek09
12. črc 2011

@holino ahoj, o čekání mi povídej, my řešíme už rok, od března v CARu, nejprve jsme čekali měsíc na objednání na krev na nemoce, od odběru 14 dní na spermiogram, poté měsíc na výsledky, poté měsíc na konzultaci v CARu a objednání na genetiku, výsledky měly být za 4 týdny + 14 objednávací doba na konzultaci nad výsledky, už je to 5 týdnů, výsledky nejsou, možná zítra, k tomu objednávací doba 14 dnů na konzultaci s genetikem, tj. kolem 28.-29.7., poté opět do CARu nejspíš 14 dní-měsíc objednávací doba, do toho ms, takže pokud stimulace, tak koncem srpna, ale spíš koncem září, a nervy z ocele už dávno nemám ☹

arianka
12. črc 2011

@cuddle : ano, po ET je hyper častější, chce to pít a pít a pít, vodu tedy 😀 Hele, jestli můžu radit, fakt hoď všechno za hlavu a dej si prostě pauzu, já vím, že se to lehko řekne a dr určitě nebude tvrdit, že to musí být, ale prostě podle mého názoru, pokud má člověk trochu akčnější povolání a není to o tom, že si jde na pár hodin sednout do kanceláře, tak je opravdu myslíml lepší dát si oraz, ono se to prostě nezblázní, tohle je prostě priorita..

werinka1
12. črc 2011

Ahojte holky. Právě jsme dorazili z CARu z kontroly po 4 injekcích Puregonu. No....povim vám jsem nešťastná 😢 Prej folíci nerostou tak jak by měli. Dr. mi zvýšil dávku na 250 IU a v pátek další kontrola. Proč nemůže jít něco tak jak má ☹ Myslíte, že je možný, že prostě nedorostou???? A co pak??? To jsme potom jako v háji a můžu se rozloučit s vlastním mimčem?? Sem se ani netroufala na tohle zeptat. Ach jo ☹ ☹ ☹

tygrisek09
12. črc 2011

@werinka1 to mě mrzí, ale ještě bych se nevzdávala, uvidíš dál

flyaway
12. črc 2011

Čau spolubojovnice 🙂 !
Tak dneska 31. den a ms stále nikde... 😒
Holt zítra dorazím do CARu na krev a uvidíme, co mi tam poví. Snad to nebude až takový problém... 🙄

werinka1
12. črc 2011

@tygrisek09 Já vim, jen to člověka vždycky tak nějak srazí ☹ Chudák doktor, ty moje otázky. A myslíte, že jako nedorostou? A myslíste, že se to zlepší? A myslíte, že to bude dobrý? A co myslíte.......???? Sem mu asi dávala. No co mi měl říct že jo. Jak to může vlastně vědět....

tygrisek09
12. črc 2011

@werinka1 vždycky je něco, co se nedaří, hlavu vzhůru, doktoři si poradí

flyaway
12. črc 2011

@tygrisek09 Tak to je nemilé, že se Ti to takhle posunulo ☹ . Ale tak zase na druhou stranu budeš mít opravdu poctivě všechna vyšetření a můžeš si užít o trochu víc léta - a na podzim už se to rozjede naplno 😉

tygrisek09
12. črc 2011

@flyaway my jsme si naivně mysleli, že léto nebude, že nikam nepojedeme, že se už bude něco dít, nakonec jsme byli u moře před měsícem, od ledna jsme měli zamluvený pobyt ve Františkových lázních, který jsme mysleli, že budeme muset rušit a nakonec tam teď jsme, přijedeme v neděli, mysleli jsme si, že v pondělí genetika a v úterý CAR a ono nic

tygrisek09
12. črc 2011

@flyaway opravdu člověk myslí, jak je všechno hezky plynule naplánované a na nic, stačí posunout výsledky a je to zase v háji

flyaway
12. črc 2011

@werinka1 Neboj, tím že Ti zvýšili dávky se to tělíčko probudí a začnou růst, o tom vůbec nepochybuju 😉 !!! Pokud si dobře pamatuju, tak cuddle taky byla nešťastná z toho, že nerostou a podívej, jakou měla nakonec úrodu 😎 . Oni to ti doktoři už nějak vymyslí, od čeho by taky jinak byli, ne? 😀

flyaway
12. črc 2011

@tygrisek09 Je pravda, že to čekání je na houby, ona vůbec celá ta procedůra není zrovna lábuž na nervy a tak to chce mít člověk co nejdřív za sebou a ne aby se pořád něco oddalovalo... 😖
Každopádně si ale myslím, že je pořád lepší si o měsíc déle počkat na všechny výsledky a pak mít úspěch hned napoprvé, než to uspěchat a pak třeba muset čekat další tři měsíce na další pokus.
Vydrž, až se to povede, tak už na nějakém tom týdnu nesejde... 😉

werinka1
12. črc 2011

Děkuju holky, snad máte pravdu.... Spíš jsem to moc nečekala, vlastně jsem věřila tomu, že porostou jak mají když s normální ovulací bych problém mít neměla. V pátek jedu zas, uvidíme jestli ty vyšší dávky pomůžou. To čekání a doufání.....ach jo ☹

flyaway
12. črc 2011

Holky teda ale povím vám, že jsem celkem nešťastná z toho píchání ☹ .
Jak jsem hubená (mám 46kg), tak vám asi nemusím vysvětlovat, že kožní řasu hledám opravdu jen velmi těžko a navíc je ta "píchací" oblast značně omezená (jen oblast 10cm pod pupkem). Takže už teď , ještě než jsem vůbec začala se stimulkou, každý den hledám, kam to švihnout. Navíc se mi už 2x povedlo strefit se do žilky, takže mám i modráčky, které celkem bolí a nedá se do nich nějakou dobu píchnout.
Představa, že mi každý den přibude ještě další injekce a budu píchat dalších 14 dní je tedy pro mě celkem nepředstavitelná... 😒
No co už teď, jednou jsem se do toho pustila, tak to taky dokončím 😎 .
Ale kdybyste měly nějaký píchací fígl, tak sem s ním, prosííím!!! 😀

tygrisek09
12. črc 2011

@flyaway nebudeš tomu věřit, ale už se i na tohle těším 😀 😀 😀

werinka1
12. črc 2011

Já teda problém s kožní řasou vážně nemam, ale už začínam mít břicho taky samej puntík. Zatim se nám podařilo píchnout do nějaké žilky jen 1x, jinak vcelku o.k. Jelikož já mam 70 kg, tak toho prostoru kam to zamířit je vážně vcelku dost 😀 Akorát někdy to vůbec necítim a někdy to dost bolí. Nevim proč, pícháme to přibližně do stejných míst.

tygrisek09
12. črc 2011

no nic, manžel má teď masáž a já si jdu pohladit Františka na kolonádu 🙂 🙂 🙂 budu mít nahlazeno do zásoby

tygrisek09
12. črc 2011

objevím se navečer

flyaway
12. črc 2011

Tak mi to nedalo a volala jsem koordinátorce, že jsem 31. den cyklu a stále se ms neuráčila dostavit a dle reakce mi tak přišlo, že to až tak běžné není ☹ . Takže zítra jdu na krev a pokud se mrška opravdu do zítřka nedostaví, tak mě čeká i ultrazvuk. Ach jo, zas musím mít něco extra... 🙄

werinka1
12. črc 2011

@flyaway Koukam, že máme stejný pocit. Já si taky pořád řikam, proč zrovna já se se všim vymykam... 😒

flyaway
12. črc 2011

@werinka1 Holt si musíme říkat, že je to tím, jak jsme vyjímečný... 😀

werinka1
12. črc 2011

@flyaway 😀 Jj, jen bych byla v tomhle směru radši "průměrná", asi tak jako spoustu mých kamarádek, které ani neví co znamená zkratka IVF 😒

cuddle
autor
12. črc 2011

@werinka1 hele neves hlavu, ja mela 225 IU hned od zacatku a reakce pomala, mas dobry ze mas ultr uz ted, ja mela prvni az 8 den apak se zvysovala davka a pomohlo to, taky jsem byla nervni a ptala se co a jak, a bylo mi receno, ze se musim hlavne uklidnit a nesoustredit se jen na veliksot foliku , dulezite je, co bude uvnitr a ze to vajicko bude zrale to jestli to bylo v 13 nebo 20 mm foliku je jedno - holt je to hrozny, ale je to tak, nekdy mi prijde, ze cim min clovek vi tim lepsi, mysli si, ze je to v poradku a nestresuje se , jako kdyz vi, ze ten a ten mel foliky pres 20mm a ty jen 15 nebo ze jich mela 20 a ty jen 10 - je to holt individualni , neboj neves hlavu, pokud by se stimulace nezadarila tak, aby bylo OPU - muzou udelat treba IUI kdyz bude jen treba jeden , dva folici a pristi cyklus nasadit hned od zacatku vyssi davku leku