1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

werinka1
9. črc 2011

@cuddle A co ty?? Dnes si byla v CARu jestli jsem správně pochopila, ale už sem z té vaší konverzace nepochopila jak si dopadla??

cuddle
autor
9. črc 2011

@111janinka bavili jsme se o tom s manzelem cestou z brna k nasim, nechame zavest 2 a uvidime, kdyz to budou mit byt dvojcata budou, kdyz jen jedno budeme taky radi, pokud zbyde neco na zamrazeni, rozhodneme se pak jak dal podle vysledku IVF, kdyz bude negativni zkusime pak KET

cuddle
autor
9. črc 2011

@werinka1 byla jsem jen pro injekci, dostala jsem 2 proti hyperstimulaku, asi jsem mela na ultrazvuku pri odberu naznaky, ze by se mohl rozbehnout, tak radej, i kdyz nejcasteji se objevuje az po ET, kdyz se zahnizduji embryjka, ale pry pak mas vetsi sanci, ze se chytnou, no jen se zalevas vodou a nemuzes dychat, a otikas a tak, takze musis pak na infuze, odsavani - brrrrrr

cuddle
autor
9. črc 2011

holky tak z 12 kousku co jsme nechavali oplodnit metodou ICSI mame dnes 11 kousku co se chytly, jen 1 to nedal, takze v pondeli volam znovu melo by jiz videt jak se ryhuji a jestli je to v poradku a kolik jich s nama pokracuje, tak pfuj pfuj mrnouskove pekne se tam drzte!!!

cuddle
autor
9. črc 2011

@werinka1 my mame ICSI do 8 oocytru za 8000,- ale pokud mas vajicek vic a chces jich oplodnit vic, pak platis za kazde dalsi 1000,- dali jsem celkem 12 kusu, takze 12000,- PK je u nas 5500 a to uz zahrnuje AH pokud je potreba a vajicko ma silnejsi obal, no a leky dle toho co pouzivas ja mela ten nejlevnejsi Merional, ktereho 26 ampuli hradi pojistovna bez doplatku a pak jsem mela jeste 15 navic, a to stalo nejakych 4500,- pokud budeme zamrazovat je to 4000,- za prvni a za kazde dalsi 500,- takze kdyby jich bylo treba 5 na zamrazeni, tak to je 6000,- takze ono se to opravdu napocita.... 😒

flyaway
9. črc 2011

@cuddle No páni, moc moc gratuluju k takovýmu krásnýmu úspěchu! 🙂
Transfer Ti vychází tak na středu či čtvrtek, že?
Díky Tobě opravdu věřím, že ta strastiplná cesta má smysl a vše dobře dopadne - jsi takovou mojí "průvodkyní"! 😎

flyaway
9. črc 2011

@cuddle No já se to taky snažila spočítat, ale když už se částka přehoupla přes 20.000,-, tak jsem to raděj vzdala. Pořád věřím tomu, že mi vystačí ten Puregon na celou stimulku - nemám ani 50 kg, tak snad budu reagovat i při nižších dávkách 😕 . No kdyby ne, tak nevím, zda bych přešla na jiný přípravek nebo si holt musela připlatit. Však už té naší cestě za miminkem s manželem pomalu říkáme "nákup" 😀

flyaway
9. črc 2011

@tygrisek09 Tak to je fakt nepříjemný - a to nevěděli dřív, že budou mít dovču, když vám slíbili poslat ty výsledky? Ach jo, člověk je z toho i tak dost vyjukanej a oni mu ještě takhle házej do cesty překážky ☹ . Ale neboj, ono to dobře dopadne - určitě to zas bude vykompenzovaný skvělýma výsledkama a v CARu se nic posouvat nebude! 😉

flyaway
9. črc 2011

@111janinka Přeji krásnou a odpočinkovou dovču! 🙂

werinka1
9. črc 2011

Teda, já nemůžu vydržet sama se sebou. Pořád se mi chce bulet a mam pocit, že to prostě nemůže vyjít ☹ A to mam za sebou teprv první dávku puregonu. Ach jo, ať už je to za námi 😢

cuddle
autor
9. črc 2011

@flyaway no jo streda, ctvrtek, kdyz se budou dobre vyvijet a budou z nich ve stredu morfulky tak pujdou hned na transfer, kdyby byly pomalejsi tak ctvrtek a taky ve ctvrtek se pozna jestli jsou nejake zbyle, vhodne k mrazeni , takze uz ted cekam na pondelini info s napetim 😉

cuddle
autor
9. črc 2011

@flyaway my uz si na nase deti zridili konto XYZ - kde piseme kolik jsme kde a za co utratili.....no je to pekna palka, ale tak pokud ti vyjde 1IVF tak je to krasny, ale jsou holciny co do toho jdou po 5-6te atd. a to uz se pak fakt bavis ve 100tisicich nechanych v carech , pac kdyz s pojistovnou te jeden pokus vyjde na 20-30 tis v prumeru, tak ty bez pojistovny na 50-60 tis ....holt je to bussiness ta nase neplodnost... 😠

cuddle
autor
9. črc 2011

@werinka1 drz se zacatky jsou nejhorsi, pak uz ti to ani neprijde beres to jako vitaminy - no a pak mas kontrolni ultrazvuky, resis OPU a pak zase jak se bobisci vyviji v mistickach a pak transfer a pak zase cekas a pak konecne testik ...., je to dlouha cesta, ale musis verit hned od kraje a byt hrozne v pohode, neboj taky bulim vzdy jak zlababa kdyz neco nejde dle predpokladu, folici rostou malo, nebo je jich tam malo, nebo ty davky hormonu zpusobuji moji podrazdenost, pak jsem nervni , doma chodim dokola jako lev v kleci a myslenky se vzdy staci na akci x, proste je nutne vypnout, zamestnat se - i kdyz je to tezke

werinka1
9. črc 2011

@cuddle Děkuju moc za podporu. Dneska jsem byla doma sama, tak to asi bylo tim. Jak píšeš, člověk se musí zaměstnat a snažit se myslet trochu na něco jinýho. Dneska sem měla čas o tom pořád přemýšlet, pořád mi vrtalo hlavou jestli ta hodnota estradiolu je ok, nebo ne a tak různě. Mam strach, že ta cysta se mi vrací zpátky a taky, že nebudu reagovat dobře na ten puregon a třeba nebude vůbec nic..... No, po týdenní dovče se nakonec budu těšit do práce, abych přišla na jiný myšlenky a pořád se v tom nepitvala. A v úterý jdem po 4 dávkach puregonu na kontrolní ultrazvuk (nevim jestli i krev). Nejhorší je, že já chci všechno hned hned a v tomhle případě to jaksi nejde 😒 Já si ani nedokážu představit, že to prostě neklapne. To zklamání.....a najít sílu jít do toho znova. Ale tak když to nevyjde, máme v plánu dovolenou v Chorvatsku. Nebyli jsme už strašně dlouho, kupovali jsme dům a peníze investovali do splátek úvěru nebo do rekonstrukce. Takže kdyžtak se zaléčíme v Chorvatsku a moje kamarádka mi povzbuzuje, že ta změna prostředí může bejt taky přínosná 🙂

luca77
10. črc 2011

@cuddle Ahoj,tak to je super,gratuluji k takové pěkné úrodičce,hlavně ať vydržej a nevzdávaj to 😉 .Jo jo,ty penízky z nás pěkně ždímou,to je fakt ☹

cuddle
autor
10. črc 2011

@luca77 dekuji no uvidim zitra jak to vypada dal

cuddle
autor
10. črc 2011

@werinka1 to si nechce pripustit nikdo, ze zrovna mu se to nepovede, i kdyz IVF ma docela vysokou uspesnost, porad je to tak 1 ze 2 pripadu, vzdy je nekdo ten stastny a nekdo mene, ale tak pokud by bylo neco zamrazeneho sli bychom do KET a jinak bych si dala nejakou relax pauzu a pripadny dalsi pokus odlozila na nespecifikovany cas...

werinka1
10. črc 2011

@cuddle Taky to tak vidím. Ovšem zatim ani nevím jestli bude nějaká úroda...spíš mam pocit, že bude zpět ta mrcha cysta 😠 Tak se aspoň těším, že ty se dozvíš zítra nějakou dobrou zprávičku 😉

cuddle
autor
10. črc 2011

@werinka1 holt to je vzdy otazka, ja uz po te zkusenosti po IUI byla na ty ultrazvuky nervozni, jestli to roste a tak jak ma, no ale u IVF maji moznost zvysit ti davky leky, kdyz vidi, ze folici rostou pomaleji nez maji, ale samo neni dulezite tam mit 20 vajicek, dulezita je kvalita, pokud nebudou kvalitni tak je to jedno, pak ti staci i 1 hlavne ze vydrzi PK a zustane a chyti se, pry ty spravne vajicka ve spojeni s dobrou spermii jsou uchovatelne i desetileti a chytnou se - pokud uz ve vyvoji je nejaky problem, tak to holt nedaji - hlavne bud v klidu, uvidis dle prubehu

werinka1
10. črc 2011

@cuddle My byli na IUI 2x a to jsem to brala vcelku v pohodě. Nebyla jsem nijak zvlášť nervózní. Akorát mě překvapil trochu ten přístup. Jako že asi jo, asi je ovulace, viděli tam nějakej folikul, píchli pro jistotu pregnyl a šlo se na IUI. Při druhé už nic neviděli, jen něco jako prasklej folikul, tak že to zkusí a když mi tam posílali ty bojovníky tak doktor konstatoval, že dle hlenu je určitě ovulace. Myslela jsem, že mi dají nějaký léky, aby jako fakt vyvolali ovulaci. Nebo že dle utrazvuku zjistí, že fakt je, ale já měla spíš pocit, že to tak trochu odhadujou. Ani to nechtěli zkoušet víc jak 2x. Nevim proč. Možná proto, že mam levý vejcovod neprůchodný, tak se to vždycky prodlužovalo o další měsíc. Taky sem čekala, že třeba zkusí udělat znovu průchodnost (dělali mi jí při laparce v r.2007) a doktor mi řekl, že se s největší pravděpodobností nic nezměnilo. Kolik ti řekli při tom IUI, že musí mít folikul?? U mě to bylo myslim 19 mm a zkusili to. Podruhý byl teda údajně už prasklý. Určitě je pravda, že důležitá bude kvalita, ale stejně budu asi trochu vyjukaná když jich tam moc nebude. Přeci jen mam pocit, že čím víc tim líp... 🙂 No a kvalitu zjistí až když je odeberou že? Takže vlastně i když zkouší IUI, tak neví, zda jsou vajíčka kvalitní....?Trošku se uklidňuju tim, že je mi 30, tak by se snad alespoň 1 kvalitní mohlo najít. Snad nejsem ještě tak biologicky stará ☹ Četla jsem ale jednou příspěvek lékaře, že je to taky dost individuální. Některá je na tohle stará už ve 30 a některá třeba až 50. No, co nám zbývá, uvidíme.

cuddle
autor
10. črc 2011

@werinka1 me delali IUI s 16mm folikem - no bylo jich tam vic, ale kdovi jestli praskly - no oni to nepoznaji, hlavne nevis jestli tam je nebo neni vajicko a jestli dozralo, vsechno je to optimalni varianta toho, ze to tak je, ze ovu probehne a vajo se uvolni a poslou tam spermijky a sance ze to vyjde je 10-15% - takze i tak mala , takze ja to po prvni nedostatecne reakci vzdala, ale samo sou holky, ktere absolvuji po 5-6 IUI , kdyz jim probiha ovu sama a nepotrebuji injekce, tak to maji 6x rocne zdrama, tak proc ne

flyaway
10. črc 2011

@cuddle
@werinka1
Tak to já před prvním IUI brala Clostík a poté Utroušek, folik jsem měla tuším dokonce přes 20mm, píchnuli mi Pregnyl, dle bolesti břicha bych řekla, že ovulka proběhla, nicméně při zavádění pulců se mi tam mudr vůbec nedostal - prý zúžené děložní hrdlo. No příjemný to nebylo, málem jsem se tam vyvrátila, až mudr konstatoval, že mě nebude trápit, že je vypustí napůl cesty, aby prý se mi neprovrtal někam jinam 😠 .
Tak jsem se s mým gynekologem domluvila na laparce, kde by mi nejen rozšířili to hrdlo, ale rovnou se mrkli, zda to tam mám vše v cajku. Nicméně během čekací doby jsme obdrželi výsledky spermia a hned nám bylo jasné, kde je zakopán pes, takže laparku jsme prozatím odložili a rozhodli se rovnou pro IVF.
Tak teď jen doufám, že mi v CARu nezapomenou při té narkóze při OPU rozšířit to hrdlo, ať se bojovníčci vůbec dostanou do domečku 😕

flyaway
10. črc 2011

@cuddle Můžu se zeptat, kdo Ti prováděl OPU a zda je možno si vybrat? Nebo je to tak, kdo má zrovna službu, tak jako při UTZ? A co transfer, už víš, kdo bude vlastně tím "oplodňovatelem" 🙂?
Já osobně bych byla klidnější, kdyby se mě ujal jiný mudr, než ten, který mi dělal IUI, ale obávám se, že toto asi neovlivním... 😒

tygrisek09
10. črc 2011

@flyaway to nevím, jestli věděli, ale nejspíš jo, protože jsme tam byli před 6 týdny a to není taková doba, jsem zvědavá, na kdy nás zítra objednají, snad to půjde na to příští pondělí

cuddle
autor
10. črc 2011

@flyaway tak ja byla na IUI nekde jinde a delala to doktorka, ktera dle me mela tak 2 roky po skole, no ale nakonec to bylo v pohode, dostala se tam kam mela a slo to, horsi byla pruchodnost vejcovodu, to delal doktor, ktereho jsem neznala a to bylo docela neprijemne
v Heliosu - OPU - videla jsem na sale jen anesteziologa a sestry, doktor tam kdyz me uspavali nebyl, takze ani netusim kdo to delal, asi se casem poptam 🙂
no a kdo to bude provadet to zavadeni ti taky nereknu, rekla bych , ze je to opravdu dle sluzeb, jako ton ultrazvuk, holt maji to nasmenovane a ja byla na ultrazvuku vzdy sobota nebo svatek a to tam byl Murd. Sula nebo jak se jmenuje - jinak pohovory jsem mela jen s Texlem a jinak jenom koordinatorka

cuddle
autor
11. črc 2011

holky hezky novy tyden - v 10 jsem volala na embryologii a mame porad 11 miminek 😎 😎 😎 , vsechny se ryhuji a vyviji stejne, zadne neni nejak opozdenejsi 🙂 a 2 pry vypadaji extra dobre 😉 - ted pry se bude projevovat nejaky hormon ze spermii a asi neco odejde, ale dalsi telefon ve stredu

flyaway
11. črc 2011

@cuddle Tak to jsou vážně skvělý zprávy! 😀
No páni, koukám jsi nasadila vysokou laťku, tak to se budeme muset všechny činit, abychom zachovaly vysoký standard v rámci tohoto tématu 😎
Ne vážně, moc gratuluju a přeju, ať jich vydrží co nejvíce - i když je mi jasné, že vlastně není ani třeba, neb budou stačit pouze ty dvě... 😉

flyaway
11. črc 2011

Ach jo, čekám čekám marně na tu rudou mršku, ať už se konečně začne něco dít a ono pořád nepřichází 😒 .
Tak zatím mám ještě do středy čas, ale to čekání pořád na něco je fakt děsný... 🙄

arianka
11. črc 2011

Já už sem sice nepatřím, ale protože to bude právě rok, co jsem řešila stejné problémy jako vy, jen jsem chtěla všem popřát hodně štěstí a brzo tečku nebo dvě na monitoru 🙂
Dnes, po stejném maratonu, který je přece jen psychicky i fyzicky náročný, mi tu křičí 2 klučíci 😉

flyaway
11. črc 2011

@cuddle Hmmm, tak přesně ten svátkovo-sobotní pan doktor byl u toho mého IUI 😒 .
Ne že by nebyl milej, to zase ne, ale jaksi se mu nepovedlo to, kvůli čemu jsem vlastně přišla, takže moc důvodů ke chválení zatím nemám. Jiní doktoři s víceletou praxí tvrdí, že zúžení děložního hrdla se vyskytuje opravdu jen vzácně a že tam možná byla jen nějaká kapsa či co a že kdo ví, jestli vůbec něco zúženého mám atd., takže teď vlastně nevím, co tam mám či nemám a jestli budu mít dvířka pro návrat emryjek vůbec otevřená... 😖
No jo, no, počkáme a uvidíme... 😎