1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
12. zář 2011

@jajinka28 Moc děkuji za podporu. Křeče naštěstí nemám. A to špinění bylo minimální, ale hrozně divné. Hnědé kousíčky - jakoby sliznice.

moninka2
12. zář 2011

@janijacek moooooc gratuluju, to je parádní zpráva 🙂

ma.ja
12. zář 2011

jé holky to jste hodný, že jste se vrátily 🙂
děkuju pěkně za podporu, úterý ofiko test a ve středu na krev...

jajinka28
12. zář 2011

@ma.ja hlavu vzhůru, jsme přece bojovnice, budu strašně moc držet pěsti!

jajinka28
12. zář 2011

@tina74 tak se šetři, do Caru jdeš ve středu??bude to v pořádku, určitě🙂

jajinka28
12. zář 2011

holky chci se ještě zeptat, nechci plašit..od včera mě píchá jakoby v místě pravého vaječníku..jinak mě břicho vůbec nebolí, jen to občasné píchnutí, je docela dost ostrá bolest☹minulý týden mi v Caru potvrdili těhu, ale utz nedělali a já mám teď strach, jestli to není třeba mimoděložní ☹ minulý týden Dr. říkal, že podle intenzity síly čárky na tom jejich spec. testu by to mělo být ok, ne mimoděložní..ale zavedli mi dvě embryjka, co když jedno je ok a druhé mimo děl.?myslíte, že je to možný??neměla jste některá z vás taky to pchání?? ☹

moninka2
12. zář 2011

@tina74 to mě mrzí, ale je opravdu možné, že odchází to druhé embryjko, já měla taky výtok nejdřív krev a pak hnědé kousíčky a odešlo mi první embryjko. Takže to možná dělá neplechu to jedno embryjko a druhý je v pořádku 🙂. Je mi to moc líto, ale hlavně, že druhé mimi je v pořádku a drží se.

tina74
12. zář 2011

@jajinka28 Já jsem jakési píchání měla. A měla jsem podobné obavy jako Ty. V CARu jsem se ptala, jestli bych neměla přijít na ultrazvuk dříve než 14 dní od pozitivního testu, aby případně včas zjistili mimoděložní, ale řekli mi, že kdybych měla mimoděložní, měla bych už problémy (asi krvácení a bolesti). S mimoděložním ale nemám zkušenosti, tak to nemůžu porovnat... Kdy půjdeš na ultrazvuk?

jajinka28
12. zář 2011

@tina74 no já jdu právě až 21.9, takže za nějakých 8 dní..nechci plašit, jinak mi nic není, jen mi je divný, že mě píchá pořád na tom stejném místě a je to pořádná křeč...☹..naštěstí nešpiním, nekrvácí, krapet mě pobolívá i ten druhej, ale ten fakt jen nepatrně..byla jsem v Caru min. středu kdy těhu potvrdili, ale Dr. řekl, že utz dělat ještě nebude, že prej by tam ještě kloudně nebylo nic vidět a že to pacientky nervuje, že tam nic nevidí..no tak nevím..

jajinka28
12. zář 2011

@tina74 snad to nic není, říkám si, že by se asi spíš zhoršovalo, že bych špinila nebo tak něco...a hroší než včera to není..jen to hrozně bolí...tak snad mi jen "blbne" vaječník ☹

moninka2
12. zář 2011

holky prosím vás, jak dlouho po oplodnění jste měli na ULT srdíčko? Já byla tři týdny po IVF na ULT a ted jdu ve čtvrtek, to bude přesně měsíc po, myslíte, že už by mělo být srdíčko?

jajinka28
12. zář 2011

@moninka2 já bohužel nevím, mně utz nedělali, mám přijít 21. a to už prý bude srdíčko( srdíčka)..to budu 32.den po ET

moninka2
12. zář 2011

@jajinka28 aha, já totiž byla na ULZ 22.den po ET, to mi jen potvrdili těhotenství a že embryjko má 9,4mm a pak že jestli chci, tak můžu ke svýmu gynekologovi na další UTZ na srdíčko, to budu 31.den, tak doufám, že už tam taky bude

tina74
12. zář 2011

@jajinka28 A nemohla by ses s nimi domluvit, že by se přeci jen podívali na UTZ, když Tě to bolí a máš strach z mimoděložního? To by Ti snad měli vyjít vstříc...

babka
12. zář 2011

@jjajinka28 já měla tohle píchání taky a navíc děsný tlak na té jedné straně. Byla jsem z toho zmatená ještě o to víc, že mám jenom jeden vaječník a vejcovod, tak jsem nevěděla, jak si to vyložit. Tenkrát jsem volala do CARu a ti mi poradili (už bylo pozdě odpoledne), abych se raději stavila někam na pohotovost, aby se vyloučilo právě to mimoděložní těhotenství. V nemocnici mě vyplašili ještě víc. Taky jsme měli ET dvou embryjek, na ultrazvuku v děloze bylo vidět jen jedno a něco neidentifikovatelného na vaječníku. Říkali mi, že se to stává vyjímečně, ale je možné, že se jedno uchytí tam, ked má, a druhé někam zabloudí. V nemocnici jsem byla 4 dny, naštěstí už po třech dnech bylo na ultrazvuku vidět, že kromě nájemníka v děloze nikde nic dalšího podetřelého není. Takže žádný strach. Já měla bolesti opravdu silné, ne jen píchání, a všechno nakonec o.k.

moninka2
12. zář 2011

@tina74 nebo si zkus zajít normálně ke svýmu gynekologovi, já tam byla jen s neschopenkou a už se mě ptal, jestli chci vyšetřit i od něj, pak normálně zase půjdeš do CAR

tina74
12. zář 2011

@moninka2 První ultrazvuk jsem měla 30.8. - 28 dní od OPU, 24 dní od ET. Už tam bylo srdíčko, embryo mělo 4mm. Podle poslední menstruace to bylo 5+6. Srdíčko ale může naskočit i o něco později.

moninka2
12. zář 2011

@jajinka28 ježíš pardon, to patřilo tobě: nebo si zkus zajít normálně ke svýmu gynekologovi, já tam byla jen s neschopenkou a už se mě ptal, jestli chci vyšetřit i od něj, pak normálně zase půjdeš do CAR

moninka2
12. zář 2011

@tina74 já byla 22.den po ET a doktor koukal tak, že už by srdíčko mělo být, možná proto, že embyo bylo nějaký velký. Tak doufám, že ve čtvrtek už naskočí a že se hlavně roste

tina74
12. zář 2011

@jajinka28 @moninka2 Já už právě do svého CARu od 30.8., kdy jsem měla 1. UTZ se srdeční akcí nechodím. Ve čtvrtek jsem už byla u svého gynekologa. Potvrdil srdeční akci a řekl, že vyrostlo ze 4 mm na 1,1mm. Ještě si dělal legraci, že z IVF čekal dvojčata. Nepředpokládám, že by mi neřekl, že je tam nějaké druhé bez srdeční akce. To se objevilo až včera. Kontrolu mám ve středu, kdy je těhotenská poradna - tam mají lepší ultrazvuk, tak snad mi bude schopný říct víc.

tina74
12. zář 2011

@moninka2 Ve čtvrtek už tam určitě bude🙂

jajinka28
12. zář 2011

@tina74
@moninka2
@babka holky moc děkuju, asi plaším zbytečně, teď už mi je zas ok, tak uvidím co večer a noc a pokud by to stálo za prd, tak zítra vyrazím do Caru..já jsem se právě těšila, že mi ten minulý týden i udělají utz, že budu mít klid, že je miminko( miminka) tam kde být mají a že se i dozvíme, jestli je tam jedno nebo dvě, ale utz se nekonal a já jsem asi z toho všeho propadla stresu a černým můrám☹asi už zas moc přemýšlím a plaším🙂
holky už aby ty zlatíčka byla na světě, že jo🙂 to budou taky nervy, ale už ty uzlíčky štěstí budeme mít u sebe🙂

jajinka28
12. zář 2011

@moninka2 tak to už tam bude, to bude takový rachot, uvidíš🙂

jajinka28
12. zář 2011

@tina74 no, nechápu kam se mohlo schovat,je to divný, že ho nikdo neviděl☹..hlavně se moc šetři, ve středu bude určitě vše v pořádku, budem čekat na dobré zprávy🙂

tina74
12. zář 2011

@jajinka28 Já tomu právě taky nerozumím. Jsem z toho docela zděšená☹ Když jsme se na první kontrole dozvěděli, že jen tam 1, tak jsme byli trošku zklamaní, ale na druhou stranu rádi, že to jedno je v pořádku a už tak brzy má srdeční akci. Ještě jsem se výslovně ptala, co se stalo s tím druhým, jestli tam jsou po něm nějaké stopy. Paní doktorka říkala, že tam není nic, že se asi hned rozpadlo. Včera byly na ultrazvuku dvě stejně velké...

jajinka28
12. zář 2011

@tina74 je to opravdu zvláštní... ☹jsem zvědavá jak ti to při KO vysvětlí..třeba z toho nakonec ještě budou dvojčátka🙂

tina74
12. zář 2011

@jajinka28 To by bylo fajn, ale na srdeční akci už je asi pozdě. Včera jsem byla 7+4.

jajinka28
12. zář 2011

@tina74 aha, no tak uvidíme po KO, třeba si jen dává na čas, aby jste to měli napínavé🙂

bugee
12. zář 2011

Konečně jsem dorazila z práce a jsem ráda, že se naše diskuze opět rozjela 🙂
Všechny zdravím a doufám, že si tu budeme hezky povídat a podporovat se dál minimálně do narození našich zlatíček 🙂 a taky doufám, že se k nám zase připojí @flyaway, @werinka1 a @cuddle a budou tu s námi v radostném očekávání 🙂

@tina74 Ve středu budu držet palce - třeba bude překvápko a obě srdíčka na Tebe budou blikat 🙂 To by bylo fakt skvělý, moc bych Ti to přála! Tak se do tý doby opatruj, rozmazluj a hlavně nestresuj! Mě doktorka říkala, že to druhý by se mělo začít vstřebávat, ale že je taky možný, že ještě chvilku poroste (bez srdíčka, jen plodové vejce) a že ho pak to druhé utlačí a začne se vstřebávat... ☹ To víš, že mi to ze začátku taky bylo líto, ale dnes jsem ráda, že budu v menším riziku já i mimčo, přeci jen těch různých peripetií a komplikací bylo dost, tak už by to teď mohlo být trochu v klidu 🙂

bugee
12. zář 2011

@jajinka28 Neboj, vše bude OK. Mě taky sem tam různě píchá a vaječníky se ozývají nepravidelně a v tu nejneočekávanější chvíli - většinou, když si ten těhu pocit začnu užívat a říkat si, jak jsem ráda, že mi je tak dobře a že mě nic nebolí - auau, v tu chvíli to zrovna začne ☹ a vytrestá mě to, abych si nemyslela, že to bude zas až tak v pohodě 🙂 no a už zase pátrám, jestli je to OK, jestli se něco neděje, začnu se bát a stresovat, no a tak pořád dokolečka... Asi to tak má být 🙂 Takže nepanikař, určitě je vše, jak má být.

@moninka2 Určitě už srdíčko bude, těš se na čtvrtek 🙂