1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
9. únor 2012

Ahojte holky, tak po dnešní návštěvě rizikové poradny v porodnici jsem trošku rozladěná. Měli jsme naplánovaný i ultrazvuk, kde byla nějaká mladá doktorka, které to očividně moc nešlo. Sestřička jí musela radit, jaké hodnoty má vlastně měřit a stejně všechno pořád přeměřovala a měnila.. Těšila jsem se, že se dozvím, jak nám mrně poporostlo, ale z toho dneška fakt nevím nic, protože váhový odhad vyšel stejně jako před 14ti dny ☹ Ale je pravda, že mimčo si v bříšku hoví pořád hlavou nahodru, dneska dokonce mělo nožičky nacpané pod sebou, takže se to blbě měřilo. Za 14 dní máme přijít znovu, tak doufám, že bude všechno o.k.

babka
9. únor 2012

@bugee nad EPI-NEM jsem taky přemýšlela, ale teď nevím, jesti má vůbec cenu si ho pořizovat. Všichni mě straší, že se ten náš prcek už asi neotočí, že tam má málo místa. Dneska mi to říkala i doktorka v poradně v porodnici ☹ No jestli tak zůstane, tak mě asi nemine císař...

xavera
9. únor 2012

@bugee neboj, ono to snad půjde...kdyby ne 30, tak určitě 15 ti nezůstane a natrénuješ prostě maximum co půjde. Určitě ti to pomůže. Jak to poznáš že je to 15? to se ti tam někde píše? Nebo pak změříš obvod? A odkud jsi objednala? Z oficiálních webovek EPI-NO?

xavera
9. únor 2012

@babka tak to je otrava tedy, ta tvoje kontrola. Doktorka nezkušená - te je zvláštní, že se zaučuje zrovna v rizikové poradně. 😒 tak snad se to do příště naučí.

bugee
9. únor 2012

@xavera Jojo, z oficiálních webovek - v neděli jsem objednávala, dnes Česká pošta doručila. Měřila jsem obvod krejčovským metrem 😉 A je k tomu i takový převodník na kartičce (jaký průměr odpovídá jakému obvodu). Ale je fakt (protože je ještě moc brzy a nechci nic poondit), že jsem nijak netlačila na pilu, zkrátka jsem naměřila aktuální vůli, nešla jsem do nepříjemného pocitu, natož do bolesti. Takže možná, až začnu cvičit, tak dám i 17 😀

babka
9. únor 2012

@xavera Tak ta doktorka nebyla v poradně,ale na ultrazvuku, jsem to blbě napsala. Ale stejně. Šla jsem na ulrazvuk s tím, že se dozvím, že se mimču dobře daří a zatím mě spíš vystresovali ☹ Doktorka v poradně je zlatá, chodím k vedoucí lékařce porodního oddělení, takže v její péči se cítím dobře. Celou dobu mě dneska uklidňovala, ať ultrazvuk neřeším, že to jsou stejně hrubé odhady a záleží na osobě, kdo měří i na přístroji. No tak jsem tedy klidná, ale rozhodně mě dneska nepotěšili.

pentagras
9. únor 2012

@tina74 na to se dr teda zeptám a zavinovačku objednám, je krásná 🙂

pentagras
9. únor 2012

@tina74 no mě kope dost ale jak kdy, má den co mi přijde že spí tak 15 min a pak hodinu se mele, a pak zas je klidná až třeba odpolko, jak kdy ale když jí pozlobím tak se ozve hned 🙂 největší mazec po 23 hod,večerní to je uplně každý den 🙂

bugee
9. únor 2012

@babka Je dost dobře možné, že ho nakonec taky neužiju, také není vyloučené, že budu rodit buď dřív nebo císařem - při nejhorším ho prodám dál a holt na tom budu tratit... Ale protože mám takový strach z toho, že když zcela náhodou k přirozenému porodu dojde, že se natrhnu až ke konečníku a že to bude mít dlouhodobé následky, tak ho radši mám a uvidíme 😉

pentagras
9. únor 2012

@bugee
@xavera
@tina74
Holky, mám dotázek, vy co už máte doma kočárek, kolik máte šířku u hluboké korbičky a kolik u sporťáku???? Ten náš má 33 u hluboké a 30 u sportáku, zdá se mi to teda nějak málo, asi jsem to nedomyslela ☹

bugee
9. únor 2012

@pentagras Buď úplně v klidu - já mám u hluboké korbičky šířku 34cm 🙂 a mám ho od kámošky, která s ním byla naprosto spokojená, takže předpokládám, že OK. Mám ho pro první 3/4 roku i do terénu (nafukovací kolečka, péruje, lze s ním i do lesa). Sporťák budu mít až na jaro příští rok (do té doby mám "jen" adaptéry na autosedačku, které se zaklapnou do golfáku - např. na nákupy).

xavera
9. únor 2012

@pentagras Já tedy nemám korbu, ale sporťák , do kterého se dá naležato vložná taška: vnější šířka: 35 cm, vnitřní šířka: 30 cm. Sportovní sedačka má šířku 33 cm. Celková šířka sporťáku s koly je 62 cm. Ne že bych to měřila - kočárek mám u našich, ale toto jsou rozměry uvedené na netu.

pentagras
9. únor 2012

@bugee
@xavera
holky dík moc, tak myslíte žeto není tak malý?? Neumím si představit že tam mimčo narvu příští zoimu ve fusaku v dece a nabalený, ty jo ale snad teda jo 🙂

gabulenka
9. únor 2012

@pentagras a máš teda ten kočárek který jsi mi původně psala? My pořád vybíráme...

gabulenka
9. únor 2012

@babka neboj, určo bude vše ok, je ještě dost času, určo je ještě možnost, že se prcek otočí 😉
@bugee no z těch případných poranění mám taky dost velký strach ☹
Poslední dny tak nějak moc přemýšlím o porodu, o tom, že nemám spoustu věcí koupených, co je potřeba udělat atd. Asi hnízdím nebo co 😀 😀 😀

pentagras
9. únor 2012

@gabulenka jj, teen jak jsem psala, jinak já radši ten porod neřeším, u mě to vypadá na dřív a mimčo je hlavou dolů tak snad už se otáčet nebude, doufám, ale jako hlavně aby mimčo bylo v pohodě při porodu 🙂 jinak radši to neřeším abych nebylal posraná 🙂)

bugee
9. únor 2012

@gabulenka Už je to tak 🙂 , to zřejmě ty hormony, mě to taky začlo cca před 10 dny... 😉 Ale také ještě dost věcí nemám - zejména to, co potřebuju do porodnice pro sebe a mimčo, to ostatní je celkem po kupě.

pentagras
9. únor 2012

@gabulenka hele Gabu a to si budeš píchat jen do porodu nebo i potom????

gabulenka
9. únor 2012

@pentagras to já už jsem posraná dopředu 🙂 jsou dny kdy to neřeším a říkám si no co nějak to půjde a pak jsou dny, kdy nad tím moc přemýšlím 😒 To víš že jo, hlavní je, aby byla mimča ok 😉 Ten inzulin snad jen do porodu 😉
@bugee no jo to budou ty hormoooony 😀

tina74
9. únor 2012

Ahoj holky, s nohou jsem to zakřikla, dneska jsem zase měla bolesti jak prase. Mám ale pocit, že tam mám i skříplý nerv či co. Nedokážu si představit, jak to zvládnu ještě 10 týdnů, případně déle.
Dnes jsem byla na předporodním kurzu, a když jsem si pak odpoledne zdřímla, měla jsem dost živý sen o porodu a ty skutečné bolesti se mi do něj prolínaly jako porodní.
Jinak s klidností miminka jsem to zakřikla. Hned večer začalo zase divočit a trvalo to téměř non-stop celou noc (spala jsem asi jen hodinu, hlavně kvůli bolestem) a celé dopoledne na kurzu. Možná má teď celkově míň energie, když se já necítím úplně dobře, tak teď ty pohyby nejsou tak výrazné každý den a pořád.
Kurz byl zajímavý a názorný, jen mě docela vyděsilo, že porodní asistenka přebíhá mezi dvěma pacientkami, a to i během druhé doby porodní☹

tina74
9. únor 2012

@pentagras Já mám šířku asi jako Xavera, máme hodně podobný kočárek.

kuc
10. únor 2012

Ahoj děvčátka, zdravím a doufám že jste v rámci možností v pořádkui s mimískama. Máte to už za pár ale ať ti vaši prckové ještě vydrží pěkně v teplíčku u maminky a počkají ještě pár týdnú než bude tepleji. řešíte porody a věci do porodky, jen bych vám chtěla doporučit přibalte malý nafukovací kruh, je to věc za pár kaček ale šikovná
po porodu ho nafouknete a můžete používat na židli prostě si na něj sednete a stehy tam dole tolik neucítíte já
ho používala ještě i několik dnů doma, po návratu z porodnice. Krásný zbytek těhulkování a rychlý a nekomplikovaný porod.
@babka myslím že miminko má ještě čas se otočit u mě byl malý ještě na kontrole v 38 týdnu hlavičkou nahoře(zapsal mi to i do průkazky) a v 39+6 se v porodnici divili že je hlavou dolú a všechno šlo ráz na ráz.

bugee
10. únor 2012

@kuc Díky za tip 🙂 Všechny doufáme, že ještě nějakou dobu zůstaneme 2v1 😉

bugee
10. únor 2012

@tina74 Chuděrko malá, ta kyčel je ale potvora, takhle Tě trápit ☹ - zkus to nějak uvolnit, jestli by se ten nerv neumoudřil, psalas, že máš nějaký rehabilitační cvik, nepomáhá?
Jinak ten předporodní kurz jsem chtěla absolvovat taky, pořád mi přišlo, že je dost času, pak jsem ležela v nemocnici... a teď jsem se dívala na volné termíny a už jsou jen série konec března a duben, což mi přijde už docela pozdě, mám tedy zřejmě smůlu 😒

tina74
10. únor 2012

@bugee Teď po ránu je to zase lepší. Včera už mi to bolestí ani nemyslelo. Cvičení dělám, někdy mi tam i křupne. Mám pocit, že si jednotlivé kosti a klouby už sedly do správné polohy, ale něco je s těmi vazy nebo nervem. Zkusím to ještě nějak řešit, fakt je to hodně nepříjemné. Nemám jiné zdravotní problémy, tak je škoda, že jsem takto nepohyblivá☹ Miminku se to myslím taky nelíbí. Má rádo, kdy se něco děje🙂
Na předporodním kurzu jsme měli nejmenší miminko, většina maminek tam byla už tak alespoň v 34. nebo 35. týdnu. Já jsem ale ráda, že to budeme mít za sebou. (Příští týden máme ještě další část.) Až teď si dokážu lépe představit průběh porodu. PA nám krásně vysvětlila, jak se miminko natáčí (hlavička a ramínka) a jak prochází pánví. A taky kdy tlačit, kdy netlačit, jak dýchat... To jsem z různých informací v knížkách a na internetu vůbec nepochopila.
Nemyslím si, že kurz na konci března by byl pozdě. Třeba se tam můžeš přihlásit a pak v případě nutnosti odhlásit, kdyby to už nebylo smysluplné....

tina74
10. únor 2012

@gabulenka @bugee Já z porodu jako takového kupodivu zatím strach nemám. Třeba to ještě přijde... Momentálně je mi docela jedno, jestli budu nebo nebudu mít císaře, nebo mě při přirozeném porodu nastřihnou (pokusím se tomu nicméně zabránit Epinem). Mně pořád děsí to možné přidušení miminka. To je jediné, co teď fakt řeším. Aby nemělo nějaké fyzické nebo duševní následky. Já můžu v nejhorším případě snad jen přijít o dělohu, ale dítě může skončit na vozíku nebo být mentálně postižené. Když si představím, že by se tomu našemu krásnému, šikovnému miminku mělo něco stát, tak mě to dohání k šílenství.

tina74
10. únor 2012

@babka Já si taky myslím, že ještě není vše ztraceno. Na gravidjóze byla holka, které se miminko otočila až na konci 35. týdne, když už ji všichni strašili císařským řezem. Otočení ale dosáhla jakýmsi cvikem. Instruktorka říkala, že to většinou zabere...

xavera
10. únor 2012

@pentagras tak máš to v podstatě stejný jako my, málo to snad není...doufám, že ví co vyrábí 🙂

xavera
10. únor 2012

@kuc děkujeme za radu s tím kruhem, hned jsem si jeden našla na mimibazaru 🙂

tina74
10. únor 2012

@leeena_4 S Puregonem nemám zkušenosti, Orgalutran už byl ale myslím předpřipravený s jehlou (myslela jsem, že tomu se pak říká "pero").
Musím ale říct, že úplně nejlíp se mi píchali ty úplně normální injekce, kdy jsem vzala stříkačku, jehlu, do prášku stříkla roztok, nechala jej rozpustit a natáhla to stříkačky.
Všechny ty předpřipravené injekce (Orgalutran, Cetrotide a ještě něco jsem myslím měla) se mi píchaly hůř. Měly tenčí a delší jehly, které mi byly mnohem víc nepříjemné.