1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
20. únor 2012

@flyaway Co bříško? Je to lepší? Doufám, že jo - po dobrání utrogestanu by se už nemělo tak nafukovat, tak by to měla být i pro ty jizvy menší zátěž 🙂

pentagras
20. únor 2012

@xavera
@bugee
děkuju holčičky za podporu, už aby nám to uběhlo 🙂 🙂 a bylo to vše za náma 😎

bugee
20. únor 2012

@werinka1 A jak probíhá stimulka? Začínala jsi v pátek?

flyaway
20. únor 2012

@bugee Tak Ti ani nevím, nějak mě ten můj "podvozek" bolí tak ňák celkově, musím se hýbat veeelmi opatrně a pomaloučku, jinak mě okamžitě chytne křeč, no a k tomu se dnes opět o slovo přihlásila nevolnost. Ale ve středu jdu na ten screeningový UTZ, tak se na to zeptám, podle mě by mě to magnézium pomohlo, ale sama si ho naordinovat nechci, abych něco nepodělala. No a asi hned ve čtvrtek zpět do pracovního procesu - to bude šok 🤐 .
No a co Ty a Jonášek, jakpak se máte? Pořád Tě ty koliky zlobí, nelepší se to? Už jen 2 týdny a budeš mít za sebou důležitou metu - to už uteče jako voda 🙂 . Ale tak samozřejmě doufám, že tam prďolík vydrží co nejdéle, ať má mamča možnost trénovat s tím epinem 😉

xavera
20. únor 2012

@hp no mě ten Bioparox taky pomohl až asi po týdnu ☹ trvalo mi to celé Vánoce..chrchlala jsem jak tuberák.

hp
20. únor 2012

@bugee
Nene teploty nemam a kašel taky ne 🙂 Mam to v krku po ránu tak zapálený,že nemůžu ani polknout a jakmile si stříknu bioparox,tak bolest ustoupí a tak se to opakuje ☹ Na bioparoxu je napsáno,že po třech dnech by měla bolest ustoupit...nu nevim.Koupím si ten Septisan a zkusím.Ne,že bych obvodní neveřila,ale ve středu jdu ke gynd.,tak se s ním taky poradím co se týká antibiotik.Bojím se cokoliv brát,abych tomu štěstíčku v bříšku neublížila,kdaž jsme se dočkali po takové době 🙂 Po konzultaci budu klidnější 😉

hp
20. únor 2012

@xavera Takže ti jedno baleníčko nevystačilo 😒 Myslela jsem už si druhý nekoupím,ale teď tedy nevím.Uvidím co ráno,třebas to bude lepší 🙂 Už se těšim až bude bjouk na světě..........

xavera
20. únor 2012

@hp jj - vystačilo - ještě jsem ho pak předala manželovi, protože to měl po mě taky. Tobě to už došlo???

xavera
20. únor 2012

@hp bavíme se o Bioparox Roztok k inhalaci v tlakovém obalu?

hp
20. únor 2012

@xaverajojo to samé.Mě už dochází,sotva to fouká ☹ A to jsem začala v pátek ☹

xavera
20. únor 2012

@hp 😨 to je divný

bugee
20. únor 2012

@flyaway Poslední koliku jsem měla v pátek a každý den doufám, že bude bez 🙂 Ale přežít se to taky dá. Dnes jsem si navíc došla úplně v pohodě na velkou, měla jsem celkem euforii, raduju se z maličkostí 😉 Dej vědět ve středu, držím palce 🙂

bugee
21. únor 2012

Ahoj holky, kontrolní biometrie dopadla dobře, klučík má 1612 g, obvod hlavičky 29 cm, prý to obřík nebude, je s váhou na spodní hranici tabulek 🙂 Průtoky jsou v pořádku, placenta také a plodové vody normální množství. Podle grafů na zadní straně zprávy by měl mít v 40tt obvod hlavičky 33 cm a 3,1kg - tak to bych vážně brala 😉 Jde o to, nakolik jsou ta měření přesná, v jiných diskuzích jsem četla, že se kolikrát doktoři spletou i o kilčo, ale spíš je to v těch týdnech těsně před porodem, kdy už nelze váhu přesně stanovit. Tohle je vlastně poslední screening, který by měl být vypovídající. Jinak je Jonášek hlavičkou dolů, zádíčka vpravo a nožičky vlevo (to jsem si myslela, protože největší kopance dostávám do levé části břicha 🙂 ).

babka
21. únor 2012

@bugee Tak to je super, ale ty měření ultrazvukem jsou vážně jen odhady. Mně se jeden den v nemocnici váha měřená dvěma různými doktory lišila i 300g. Navíc ve 30tt v Gennetu nám vyšla váha kolem 1600g, o 14 dní později v porodnici 1500g a teď naposled v porodnici cca 2300g. Jak vidíš, prostřední měření totální úlet 😉 Hlavní je, že jsou průtoky v pořádku a miminko hezky roste 🙂

bugee
21. únor 2012

@babka Minule měl 1165 g (je to asi 2,5 týdne zpátky), myslím si, že to celkem odpovídá. Kdyby měl nakonec do těch 3,5kg, byla bych moc ráda 🙂 V každém případě jsem šťastná, že žádná míra nevybočuje, že je růst ve všech proporcích vyrovnaný a že odpovídá stáří plodu 🙂

tina74
21. únor 2012

Ahoj holky, tak my jsme taky dopadli dobře🙂 Všechno je v pořádku (průtoky, placenta, biometrie...) a miminko už má cca 1710 g🙂 A už je taky hlavičkou dolů🙂 A zádíčka má nalevo...
Já narozdíl od vás sama vůbec nepoznám, co je kde, protože mi kope nebo boxuje v podstatě po celém břiše. Někdy i na 4 stranách najednou 😕
Jen jsem byla překvapená, že už děloha s miminkem sahá tak vysoko. Myslela jsem, že je teď tak cca 3 cm nad pupíkem, což se mi na tuto dobu zdálo málo, ale ve skutečnosti, je mnohem výš.

babka
21. únor 2012

@bugee jo, to odpovídá celkem hezky 🙂 Já jsem jenom chtěla říct, že to jsou všechno jen odhady. Kamarádku třeba strašili pořád, že jejich mimčo bude děsně malý a nakonec se narodil cvalík 3,8kg 🙂

babka
21. únor 2012

@tina74 Samé dobré zprávy 🙂 Já bych taky nepoznala, jak mimčo leží, kdyby mi tu hlavu pořád tak nervalo pod žebra - au au ☹ Jinak podle pohybů bych to těžko soudila - naše princezna je zlatíčko, je strašně klidná. Občas si tedy kopne, ale to bych si nebyla jistá jestli byla noha nebo ruka...

tina74
21. únor 2012

@babka Já pod žebry právě vůbec nic necítím a už jsem si dělala starosti. Ale přitom zádíčka sahají hodně vysoko. Spousta těch mých "kopanců" asi musí být ručičkama, jinak si to nedokážu představit. Když ležím na boku, tak to šmátrání cítím skoro až na zádech.
My taky máme zlatíčko, jen je pořádně divoké 😀 A hned reaguje na všechny možné podněty - když začnu telefonovat, když nastartuju motor v autě, když pustím nějakou hudbu (ani nemusí být zvlášť hlasitá)... A když si na břicho položím ruce, tak už dosáhne snad kamkoli... Do sondy monitoru kopalo několikrát za minutu s neuvěřitelnou přesností...

babka
21. únor 2012

@tina74 Tak holt hlava je taková neskladná, to se pod žebry prostě cítí 🙂 Občas nemůžu ani pořádně sedět, je to jako bych spolknula pravítko 😀 Naše dítě je asi kliďas, jen tak ho něco nernavnadí k pohybu. Nemá ráda MHD a do sondy monitoru tedy kopala vždycky taky jako blázen - to ji asi rušilo. A to mi dělali v nemocnici monitor i 3x denně, když jsem tam ležela. Celý den nic, ale jakmile byla sonda na břiše, tak se ji snažila odkopnout 😉

tina74
21. únor 2012

@babka To je zvláštní. Kdo ví, co je na tom tak ruší... Já jsem tu sondu měla připevněnou hodně volně, takže ani nemohla tlačit.

bugee
21. únor 2012

@tina74 To je super, že je vše v pořádku a máš většího cvaldu 🙂 Ten náš je spíš žížalka 😉

K těm pohybům a kopancům bych řekla, že je super, že mám malého hlavičkou dolů a jen, ať tak vydrží až do konce, protože tím pádem mi sice buší pěstičkama do podbřišku a močáku (což je sice chvilkama velmi nepříjemné, ale dá se) a nožičkama do levé strany břicha. A vlastně do té oblasti, která je pro mě vysoce riziková (žlučník, játra), tak tam se naštěstí vůbec nedostane, tu utlačuje "jen" rostoucí děloha 🙂 Mít hlavičku pod žebry jako @babka, tak už mě asi vezou...

Jinak v porodce na monitoru se malej trefoval také naprosto přesně do nastavené sondy 😉 Některé sestry z toho byly neurotické, ale mě to přišlo celkem roztomilé a říkala jsem si, že je to pašák 😝

werinka1
21. únor 2012

@bugee Ahojky, tak stimulka nakonec až od neděle. Mrška si dala na čas, jak jinak když jsem ji zrovna netrpělivě vyhlížela. Přikráčila si milostivě v sobotu ráno, takže od neděle zas "dopujem". Ve čtvrtek mě čeká kontrolní UTZ jestli folíci rostou. No sem na to vážně zvědavá. Jestli nebude odezva nic moc ani na krátkej, tak už nic jinýho nezbývá ☹ Tak snad......Každopádně jsem rozhodnutá pro PICSI, tak doufam, že bude větší úspěch.
Zatím na vás občas mrknu, nemam úplně přehled, ale vypadá to, že se vesměs daří všem dobře, malé problémky zvládáte levou zadní a co nevidět budete mít dětičky v náručí. 😉

tina74
21. únor 2012

@bugee Já to mám taky tak - občas mi třeba jakoby vibruje močová trubice. Ale naštěstí to nebolí, spíš je to takový divný pocit.
A na tu přesnou trefu do sondy jsem samozřejmě taky byla pyšná 😀
Jinak pan doktor dnes říkal, že kdyby se miminko rozhodlo narodit už teď, mělo by být v pohodě, ale zatím nic nenapovídá tomu, že by se to už blížilo🙂

tina74
21. únor 2012

@bugee A co se týká biometrie, asi je v tabulkách pořádný rozptyl. Já jsem dnes byla 30+6 a měření vycházelo na 31+0. Dřív bylo miminko i o 3-6 dní větší... A stejně to není úplně přesné....

bugee
21. únor 2012

@werinka1 Folíci teď určitě hezky porostou, neboj. Hlavně se k tomu stav pozitivně, i kdyby nerostli podle představ, ještě můžou upravit dávku hormonů a dohnat to 😉

pentagras
21. únor 2012

@flyaway ahojky, já jsem měla šílený bolesti po obou starnách delohy, prý to je jak se roztahuje, měla jsme to dlouho asi do 4 měsíce, pomohlo mi to magnézko, jinak neboj se ničeho, hlavně že už jsi těhulka a mímásek roste a zdravoučkej 🙂 🙂

pentagras
21. únor 2012

@werinka1 budu držet palečky 🙂

bugee
21. únor 2012

@tina74 Uvidíme, jak se prcci rozhodnou nabírat špíčky a jakou váhu a míru nakonec budou mít, v každém případě by mi hlavička do 33cm velmi vyhovovala - takovou bych si snad i troufla rodit 😉 Už se nemůžu dočkat, až budu moct konečně cvičit s epi-nem, teď mi to období přijde takové "hluché" - většina věcí připravená, dokoupit už zbývá jen pár maličkostí, doma nějaká práce ještě je, ale trochu si jí šetřím, protože pak nevím, co bych celý březen dělala... Vůbec nejsem zvyklá na tolik volného času - dnes jsem kromě té biometrie byla venku se psy hodinu a půl, chvilku jsem se pak natáhla, ale doma mám celkem poklizeno, začínám mít trochu roupy 😉
Nakonec jsem se zapsala na poslední možný volný těhotenský kurz (začíná až 27.3., trvá do 10.4.), těším se, ale nevím, jestli to není moc pozdě... Manžel tam se mnou nebude moct chodit, má v těch dnech služby, tak doufám, že mu budu schopná některé postřehy a instrukce předat, abych pak s ním mohla počítat 😉
Dnes to mám přesně za dva měsíce - blíží se to, ale zatím mi to pořád přijde hrozně daleko...

werinka1
21. únor 2012

@bugee
@pentagras Děkuju 🙂 Už se taaaaak těšim, že vás budu dohánět 🙂 A samozřejmě nikdy nedohonim 😀