1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
19. bře 2012

@werinka1 Weri, jak dopadla krev? Myslela jsem na Tebe a pořád držím palce...

werinka1
19. bře 2012

Holky, tak palečky můžete pustit. Těhu se nekoná. Ponaučení pro příště - nehledat vůbec žádný příznaky. Poprvé nebyly a bylo těhu. Teď byl dala skoro krk za to, že jsem měla příznaky a těhotenství žádný. Tudíž příště čekam do 10 dne na test a vůbec nic neřešim. Každopádně je to paradox. Poprvé "jen" s ICSI, bez jakýchkoliv léků, jen s utrošem a bylo to tam. No a teď jsme zkusili PICSI, rvala jsem do sebe prášky horem dolem (doslova) a píchala fragmin a ..... PRD velebnosti. Každopádně čekáme jeden cyklus (je divný že MS nikde), takže až se milostivě uráčí, mrknou tam dolů jak to vypadá a po další MS zkusíme KET. Jestli ani ten nevyjde, čeká mě další operace. Proč by to mělo jít všechno jednoduše, když to může jít složitě ne? 😠 😢

tina74
19. bře 2012

@werinka1 Je mi to moc líto, ale nikdy nemáš jistotu, že to v rámci určitého pokusu vyjde. Prostě je to potřeba zkoušet dál. Já s otěhotněním problémy relativně nemám (nejdřív jsem otěhotněla hned po prvním IUI, pak na druhý pokus po revizi), a tak jsem byla v květnu přesvědčená, že IVF musí 100% vyjít a že ze dvou kvalitních embryjí budou dvojčata. Jak jinak, že? A když přišla menstruace, vůbec jsem nechápala, co se děje. V srpnu už to ale vyšlo...
Tak si pořádně odpočiň, vyčisti hlavu, pozitivně se nalaď a zkuste ještě KET.
Jak ses ptala na menstruaci, mně tehdy přišla dokonce o den dřív, ale myslím, že je to hrozně individuální...

tina74
19. bře 2012

@bugee Ahojky, Ty teda dostáváš zabrat! ☹☹☹ Už se to ale blíží, a když koliky nebyly před těhotenstvím, tak se snad už nebudou vracet ani po porodu...
Vůbec si to nedokážu představit, asi je to pekelná bolest... ☹☹☹

tina74
19. bře 2012

@babka @jajinka28 @bugee Holky, o tom Hemagelu jsem taky četla - na jiné diskusi tady na MK. Asi ho taky pořídím pro případ, že skončíme CS.
Když je dobrý i na bradavky a opruzeniny, myslíte, že by stačil místo Bepanthenu, resp. Sudocremu? Já nevím, jestli mám koupit jen jednu mast nebo pro jistotu všechny tři.

tina74
19. bře 2012

@babka Dívala jsem se na nové fotografie - malá je moc krásná🙂🙂🙂 Jen Ty kdybys měla trošku víc oddechu. ☹ Je fajn, že Ti o víkendu pomohl tatínek...
S kojením třeba ještě pomůže odsávačka. Já jsem si ji koupila právě jako pomoc po porodu, pokud by to bylo potřeba. A pokud se rozkojím, určitě ji využiji i jinak (nejdřív abych se chvíli vyspala, později, abych mohla zajít do práce).
Kdyby se nakonec přeci jen nezadařilo, zbytečně se tím netrap. Včera jsem si pročítala zápisky z předporodního kurzu. Dětská sestra (a laktační poradkyně) nám říkala, že miminko hlavně potřebuje, aby maminka byla v klidu a pohodě, všechno ostatní se dá nahradit. I to mateřské mléko...

werinka1
19. bře 2012

@tina74 Máš pravdu, nemusí to holt vždy vyjít. My jsme se k tomu pokusu moc upínali, když ten první vyšel. Je to zvláštní. Proč někdy ano, někdy ne. Já si ještě ve středu zaběhnu ke svému gyn, aby mi udělal stěry, protože mě před tím ET trápil výtok a teď se mi to pořád nezdá úplně ok, ale je to maskovaný tim utrošem, tak nevim. Ale před KET musim bejt naprosto ok. Je to holt boj, nesmíme ho vzdát 🙂 Vy jste se nevzdaly a jste zásluhou odměněny 😉

bugee
19. bře 2012

@werinka1 Také mi to je moc líto..., věřila jsem s Tebou 😒 Tina má ale pravdu a já se přidávám - x-krát jsem byla přesvědčená, že už to musí vyjít, že už jsem si toho prošla dost a dost, a podařil se vlastně až poslední možný pokus, kdy už jsem nedoufala vůbec... Zkus ten KET, to je zase mnohem menší zátěž pro tělo než celý cyklus se stimulkou a OPU. Jinak menstruaci jsem po nezdařeném pokusu dostala stejně jako obvykle.
Drž se, zrelaxuj, venku je krásně, sluníčko svítí, naber pozitivní energii a bojuj dál, ono si to štěstíčko k Tobě cestu najde 😉

tina74
19. bře 2012

Jinak ještě moje povíkendové zpravodajství: Vše už je vypráno, velká část věcí i vyžehlená. Včera jsem nemohla od 4 hod spát, tak jsem raději v 5:30 vstala a šla rovnou žehlit. Pustila jsem se do toho z takovou vervou a chutí (pořád jsem si říkala, jaké mám štěstí, že ty malinkaté věcičky mám pro koho žehlit), že najednou bylo 14:30 (mezitím jsem ještě udělala v rychlosti oběd) a já najednou začínala mít šílené bolesti v patách, lýtkách a kolenou.
K tomu ještě přistoupily bolesti stehenních a hýžďových svalů (z toho, jak jsem pořád běhala ze sklepa do prvního patra na terasu s košem na prádlo (a hlavně 20 kg navíc) a v sobotu ještě s něčím pomáhala manželovi a hodně si u toho dřepala, protože se nesmím předklánět), takže ze mě byl večer opět naprostý lazar. Nohy už jsou dnes lepší, ráno jsem se ale pro změnu vzbudila s oteklými prsty, zápěstími a bolestmi paží. Už to ale pomalu ustupuje.... Každopádně už zbytek prádla nebudu žehlit najednou, rozložím si to do menších dávek... Fakt jsem to přehnala☹
Samozřejmě jsem si ale také užila zahrádky a krásného počasí. Nebyli jsme sice nikde na výletě (tolik času nebylo), ale pěkně dlouho jsme se s miminkem slunili na lavičce a četli si (mj. zápisky z předporodního kurzu)🙂

babka
19. bře 2012

@tina74 Děkuju za povzbuzení 🙂 Odsávačku jsem si pořídila hned po příchodu z porodnice, protože na tu naši princeznu spoléha nejde - prostě se jí ode mě sát nechce, je o malý lenoch 😉 Ale stejně je to "na hlavu", odsávat každou hodinu prostě nestíhám. Někdo taky musí malou ve dne přebalit, nakrmit a ještě potřebuju něco udělat doma. Ten čas srašně leí, potřebovala bych hodinu aspoň s 90ti minutama 🙂 Ten hemagel je docela drahý jsem koukala na to, aby to člověk používal třeba místo bepanthenu, jak píšeš. Já před chvílí dokončila objednávku z lékárny, tak pak hned vyzkouším a uvidím, co jizva na ten zázrak.

bugee
19. bře 2012

@tina74 Mám Sudocerm a budu si určitě kupovat i ten Hemagel, navíc mám i z DM nějaký krém na popraskané bradavky (nemusí se omývat před kojením).
Jinak ta poslední kolika byla fakt hrozná, teď je mi dobře, tak na to nemyslím, jen mě straší fakt, že se může kdykoli vrátit, vůbec to neovlivním a Algifen na bolest vůbec nezabírá... Když ten záchvat trvá (teď např. 6 hodin), tak jsem v podstatě bolestí absolutně paralyzovaná, nemůžu sedět, chodit, ležet, jen přežívat v takové jakési polosedě poloze v záklonu, abych mohla alespoň trochu dýchat. Děsí mě představa koliky a porodu najednou... to vůbec nevím, jak bych dala ☹ a pak taky, jak se postarám o mimčo, když by se záchvaty opakovaly i po porodu (což mě doktoři upozorňovali, že je vysoce pravděpodobný - musela bych co nejdřív na operaci...), neumím si to představit 😒

tina74
19. bře 2012

@bugee Sakra, to zní fakt hrozně☹ A proč myslí doktoři, že by to mělo přetrvávat? Jako že už je teď žlučník rozdrážděny a nezklidní se? Já jsem myslela, že je to tím tlakem, resp. kopáním ze strany miminka, popř. hormonálními nebo jinými změnami během těhotenství... Pokud by se to mělo opakovat i pak, tak bys to asi opravdu měla co nejdřív řešit operací... ☹

bugee
19. bře 2012

@tina74 Taky ses bláznivě pustila do příprav 😉 To žehlení je fakticky náročný - mě stačily vždy dvě hodinky a paty mě bolely až do večera. Rozděl si to na etapy a odpočívej mezitím, celkem se mi to osvědčuje a zvládnu toho relativně hodně a bez velkých útrap...
Dnes jsem byla třičtvrtě hodiny venku se psy, pak dostali nažrat, vyluxovala jsem, vyprala a pověsila dvě pračky, dotapetovala místo za postýlkou a jako třešínku na dortíčku jsem nad ní vylepila "opičí loupežníky" (takové samolepící obrázky, co se dají zase sloupnout a nalepit někam jinam - na zeď, na sklo nebo zrcadlo) - vznikl z toho takový dětský koutek (když nemáme ten extra dětský pokojíček), je to kýč, ale přesto se mi to líbí 🙂
Teď se kochám a odpočívám, pak půjdu s pejsky zase ven a pak už neplánuju nic... jen knížku a dobroty 😉

bugee
19. bře 2012

@tina74 Bohužel se tím mechanickým podrážděním a i jídlem, než mi dali žlučníkovou dietu, v tom žlučníku vytvořily žlučníkové kamínky a písek. Prý je to na operaci ☹ Pořád doufám, že se to "nějak" spraví, ale záchvat od záchvatu je ta naděje nějak menší a menší...

tina74
19. bře 2012

@bugee Já normálně žehlím minimálně, takže jsem to prostě neodhadla☹ Teď už budu poučená...

bugee
19. bře 2012

@babka Ty si to teď fakt užíváš, ale neboj, až Ty to budeš zvládat levou zadní jako zkušená matka, tak my tu budeme naprosto zoufalý a vestoje spící 😉

babka
19. bře 2012

@werinka1 Tak to je smůla ☹ Sem pořád nakukuju, abych ti mohla pogratulovat a ještě musím počkat do příštího cyklu? Nj, pokaždé se nezadaří, kdyby tak člověk věděl, kde je "chyba". Ale zkus být oprimista, je super, že máš ještě mrazáčky, určitě se dostaví úspěch!

babka
19. bře 2012

@bugee Jo, ve stoje spící, to je můj momentální stav 🙂 Ale příroda to má dobře vymyšlený, pro ty naše děti stejně vydržíme a uděláme všechno 😉

tina74
19. bře 2012

@babka Máš pravdu, teď jsem se orientačně koukla na ceny na www.lekarna. cz a k nějakému rozsáhlému mazání ten Hemagel nebude☹
Hemagel 5 g 145 Kč, 125 g 5.087 Kč (!!!)
Sudocrem 125 g 119 Kč, 250 g 239 Kč
Bepanthen 100 g 281 Kč
Tak já asi nejdřív zkusím vzorek Sudocremu, který mám z těhotenského kufříku, jak se mi osvědčí. Pak bych buď dokoupila větší balení nebo ho nahradila Bepanthenem (předpokládám, že obojí mají v lékárně porodnice bez objednání). A nejspíš koupím do zásoby malé balení Hemagelu a až podle potřeby budu dokupovat.

tina74
19. bře 2012

@babka Já mám pocit, že mě miminko na spánkový deficit už trénuje... S tím mým spaním je to už vážně průšvih. Kolikrát jsem neskutečně unavená, ale jak si lehnu, tak prostě neusnu a neusnu... Jdu 5x na WC, 100 x se otočím a pořád nic... Nejhorší je, že už z toho začíná být pořádně vyčerpaný i manžel, takže až bude (snad o příštím víkendu) hotová moje postel do dětského pokojíčku, přestěhuju se hned tam.

babka
19. bře 2012

@tina74 Bepanthen koupíš všude 🙂 Mně se nejvíc osvědčil právě ten. Malá se v porodnici trošku oprudila a po bepanthenu se to krásně zahojilo. Sudocrem se mi zdálo, že vůbec nepomáhá. Ale každá prdelka má třeba ráda něco jiného, uvidíš 🙂

babka
19. bře 2012

@tina74 Tak to já usnu, jak si lehnu, v poslední době. Spíš mám někdy hrůzu, abych neusnula, když malou krmím nebo s ní někde sedím. Ale aspoň budeš mí narénováno - mně se do konce těhu spalo celkem krásně a pak je o šok 😉

tina74
19. bře 2012

@bugee ☹☹☹ Co na to říct....

tina74
19. bře 2012

@babka Já bych to právě vůbec nezvládla a před Tebou hluboce smekám☹ Mně naštěstí přijede po porodu pomoct máma a v květnu má 14 dní dovolenou i manžel. Jestli budu kojit, tak jim vždycky udělám zásoby mléka a půjdu se vyspat. Jestli se nerozkojím, budou muset (stejně jako já) namíchat Nutrillon... Uvidíme, jak to pak v praxi bude, ale tímhle se teď alespoň dopředu uklidňuju...😀

werinka1
19. bře 2012

Děkuju moc všem co mi drželi palce a teď budu držet palce já vám. Než se dočkam KETu, tak vy se pěkně rozrodíte 🙂 Já teď vyhlížim MS, samozřejmě že ta mrcha si dá pěkně načas a už se budu těšit na další pokus. Jen doufam, že se ti naši mrazáčci pěkně rozmrazí, jelikož byli jen třídenní a šestibunečné. No jo, holt není každý pokus posvícení.

bugee
19. bře 2012

@werinka1 Někdy je lepší zavádět méně vyvinutá embryjka, protože jim je líp v děloze než v miskách 🙂 Tak ať mrcha dorazí co nejdřív, ať se můžeš brzy vrhnout do dalšího dobrodružství 😉

werinka1
19. bře 2012

@bugee Snad se těm dalším bude líbit víc 😵 No jo, mrchu teď budu zas vyhlížet a přivolávat. Večer teplý na bříško a dvojka červenýho 🙂

bugee
19. bře 2012

@werinka1 Ty se máš, to vínko Ti upřímně závidím. Myslím, že bych si i dvojku občas během těhu dát mohla, ale v žádném případě nemůžu kvůli žlučníku a těm mým jaterkám, takže jen tiše slintám... 😉

flyaway
19. bře 2012

@werinka1 Brouči, to mě mrzí ☹
Proč jsou některý ty cestičky takhle klikatý a nic nejde jednoduše... 🤐
Zvládni to, příště už to určitě vyjde! 😉

werinka1
19. bře 2012

@flyaway no jo, máme to holt obráceně. První vyšlo, druhý ne. Většinou to bývá opačně. Kdyby ovšem to první neskončilo tak jak nemělo 😒 Už jsem se i poptávala po minimálce a vypadá to, že v Plzni neví oč kráčí. Zřejmě bychom kvůli tomu museli do Prahy 😒 Mam teď strach, jak se ti naši mrazáčci rozmrznou. Musíme jim věřit. A snad i potom pořádně zabojujou 🙂