1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
8. čer 2012

@tina74 no to jsi šikovná s tím tygříkem 🙂 to Violka se u toho nějak moc šponuje. prohýbá zádíčka,hlavu vzhůru, ruce podél těla. Vůbec se neuvolní,aby se vyvěsila,nebo položila hlavičku. No ale ona je taky strašně dlouhá, takže když jí držím za stehýnko,hlavičkají celá přečuhuje za můj loket,takže jí vlastně ani nemá kam položit. Takže tygříka vždy jen na chvilku, když nás trápí prdíky....většinou při něm něco vyletí 😉

xavera
8. čer 2012

@gabulenka jo, tyhle Nutrilony jsou pěkně hnusný. Ani se nedivím, že miminkům nechutnají. Naše malá z nich taky nadšená nebyla. Myslím, že míchat můžeš.

xavera
8. čer 2012

holky, Violka byla v pondělí na prvním očkování. Dostala hexavakcínu a pneumokoky. Takový vyrvál,co tam spustila,jsem u ní neslyšela za celou dobu. To byla naprostá hrůza. Ještě teď se mi z toho chce bračet. Doktorka se sestřičkou taky říkaly, že tohle tam ještě neměly ...a to jsou obě starší dámy ☹
Asi máme holčičku nějak moc citlivou.
Ona je totiž takové zlatíčko naše, od rána se směje, vykládá - fakt je to sranda. Už asi týden na nás mluví. Má takový svůj mimozemský jazyk a vykládá a vykládá.Je to strašná prča....musím to začít natáčet. Jako by mluvil ožrala s horkou bramborou v puse - ještě k tomu přidává grimasy - někdy se mračí,někdy usmívá....jsou to normální věty. Akorát jí bohužel nikdo nerozumíme 😀
No a v podobně dobrém rozpoložení byla u doktorky a tohle jí tam předváděla, já jí měla držet. Tak se tam tak smála a vykládala a najednou taková zrada - jí píchly. Začla plakat,pak řvát,pak ječet a nakonec to bylo takové rázovité štěkání. Takové zvuky jsem vživotě u žádného miminka ani člověka neslyšela. Byl to horor.
Konejšila jsem ji hodinu v čekárně, nedala se ani obléci, položit, nic. Když jsem jí nakonec plačící narvala do oblečení a do kočárku,šla jsem to sní rozdýcht na nábřeží. Vzlykala až do večera ☹ Pak byla plačtivá ještě dva dny. Za měsíc jí to čeká zase, já se z toho asi zblázním ☹ ☹ ☹ ☹

tina74
8. čer 2012

@xavera To je mi jí hrozně líto, když to čtu:(☹☹ Já už se toho docela bojím dopředu...

babka
8. čer 2012

@xavera Ježiš, chudinka maličká! My jsme dostali dneska první dávku hexy, malá taky byla u doktorky nebývale v dobré náladě. Na všechny se usmívala - tedy jen do doby, než dostala injekci. Chudinka se tak rozbrečela 😢 Ale naštěstí jen na chviličku, v čekárně jsem ji pochovala a bylo dobře. Pak ještě pofňukávala cestou domů v kočárku a doma mi usnula v náručí a já ji asi 2 hodiny držela, protože mi jí bylo strašně líto, tak jsem ji nechtěla budit tím, že ji položím do postýlky ☹ Je to fakt děs, nemyslela jsem, že to budu tak prožívat - hůř něž to naše mrně. Nejraději bych si to nechala píchnout místo ní. A to za 14 dní jdeme na první prevenar a pak zase hexu... Naše Mudr. to dohromady nepíchá, aby to nebyla moc velká zátěž najednou. Hlavně doufám, že malá nebude mít žádné nežádoucí reakce.

Taky uvažuju o tom, že jí příště nechám nastřelit naušničky, ale nevím, jestli budu mít to srdce ji trápit ☹

babka
8. čer 2012

@xavera A Violka je tedy šikulka. Ta naše potvůrka občas něco brouká, ale jinak se jí s náma povídat nechce. Zatím jen fascinovaně kouká na nás, když jí něco povídáme 🙂

xavera
9. čer 2012

@babka no já byla taky překvapená že má obě očkování najednou a ještě k tomu je tak malá. Někde jsem četla, že se píchá od 13. týdne a jí bylo v pondělí kdy jí píchli teprve 9!! Četla jsem to ale až po očkování, jinak bych protestovala 😒 no pořád jí sleduji a měřím teplotu. Strašně je žíznivá. Chce pořád pít čaj. Ne ani tak mlíko. Včera a předevčírem mi vypila 200 ml čajíku. Tak asi je to dobře, aby vyčůrala všechny ty potvory, co má teď naočkované 😖

babka
9. čer 2012

@xavera Já jsem četla, že se teď očkuje v pohodě už od 9. týdne. A Violka je už velká slečna. Naše doktorka asi taky začíná s očkováním dřív, nám pořád říkala, že na malou nebude spěchat, když byla při narození takový prcek 🙂 A hodně doktorů ty vakcíny píchá dohromady. Ono to má aspoň tu výhodu, že miminku ušetří stres z injekce navíc. Já jsem právě pořád přemýšlela, jak se k tomu postavit, kdyby to chtěla doktorka píchat naráz. Ještě když se v příbalovém letáku (asi u prevenaru?) píše, že aplikace s hexou zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích reakcí (horečky). Tak jsem váhala, jestli bych to chtěla raději zvlášť za cenu píchnutí navíc. No, doktorka to vyřešila za mě 🙂 Tak hlavně ať to Violka v pořádku zvládne. Já malou taky pořád pozoruju, ale zatím se mi zdá, že se chová normálně. Jen hned po očkování měla trošku zarudlou nožičku (to místo vpichu), tak jsem jí to namazala fenistil gelem, jak mi doporučila doktorka, že to mám udělat.

bugee
10. čer 2012

@xavera Z toho si nic nedělej, že přibrala "jen" 400g za 3 týdny... Mrňata nepřibírají pořád hodně, mají velké výkyvy a když jsem koukala do tabulek, tak je úplně v pořádku přibrat cca 120-220g týdně. Navíc se Tvoje slečna narodila jako pěkný macík, určitě nesrádá, má z čeho brát 😉 Jak zabírá ten Nutradefense? Je to lepší?

Holky, mám další ze super dotazů 😀 - jakou barvu má stolice po UM a po čajíkách? Malý už nemá "míchaná vajíčka", teď je to dost do zelena... nevím, jestli je to v pořádku. Každý den ke své dávce Nutrilonu vypije 100ml heřmánkového nebo fenyklového čaje, může to zbarvit ten čaj? Trochu plaším - kadí teď jednou denně s hekáním, tlačením a rudnutím, ale sám bez dopomoci, tak snad OK, ale ta barva mě trochu děsí... 😕

bugee
10. čer 2012

@babka @xavera Na očkování se také těším ☹ Také bych si to klidně nechala píchnout místo něj. Chudinky vaše princezničky, musela to být hrůza... Doufám, že jsou alepoň bez nežádoucích reakcí a bez teplot.
My jdeme příští pátek zase na odběr krve, musím sebrat odvahu a jít tam s ním, abych ho mohla konejšit, minule to byl taky řev na celou čtvrť... 😒

tina74
10. čer 2012

@bugee Ahojky, asi Tě nepotěším - my máme krásná míchaná vajíčka i s Nutrilonem, takže ta zelená barva může být v nepořádku☹ Raději se na to zeptej doktorky...
@babka @xavera Jestli jsem to dobře pochopila (přeptám se znovu v úterý v poradně), my budeme mít nejdřív samotnou hexavaxínu - první dávku. A pak podle reakce by se Prevenar píchl buď samostatně nebo spolu s druhou dávkou hexavaxíny.

gabulenka
10. čer 2012

Ahojky, očkování se teda taky pěkně děsím. Zanedlouho nás taky čeká. Jak jste si holky užily víkend? My jsme byli z pátka na sobotu na Vysočině a super. Ale jen co jsme se vrátili domů, tak je malá protivka, špatně jí a spí atd. Asi nám ji vyměnili 😀 Jinak se včera malá 3x parádně potentila, tak jsem zvědavá, jak to půjde dál. Jestli nebudeme bojovat se zácpou nanovo. Kamarádka mi poradila, že ten žlutý Nutrilon je na toto dobrý, tak uvidíme. Holky, dáváte prckům normálně čajíky? Já kojím tak 1-2denně jinak jsme na Nutrilonu a nevím, jestli jí přidávat čajík. Jinak malá se už zlepšuje, vypije 70-90 nutrilonu, někdy přes 100 ale někdy to cmrndá po trochách. Začíná hodně vnímat a pozorovat, občas vyloudí nějaký zvuk 😀 Máme náznaky úsměvu, ale ještě to není ono ☹

babka
10. čer 2012

@bugee Trošku zelená stolice po UM je v pohodě. Záleží tedy asi taky na druhu mléka, ale u nás po Nutrilonu HA je taková zeleno-žlutá. Konzistence klasická míchaná vajíčka. V umělých výživách je přídavek železa a to způsobuje zabarvení stolice, tak mi to říkali v porodnici, že je to o.k., takže to neřeším 🙂 A mrně kaká jednou za dva dny .-)

babka
10. čer 2012

@tina74 @xavera @bugee On to fakt každý doktor očkuje jinak. Nám chtěla doktorka prvně píchnout prevenar, tak jsem se divila, protože jsem všude četla, že se začíná hexou. Tak řekla, že je to jedno a píchla hexu.
Kristýnka se zdá to očkování přečkala tentokrát bez reakcí, tak jsem ráda. Za 14 dní dostane prevenar, tak snad to bude taky o.k. A pak zase za 14 dní hexa... Teď toho bude strašně moc. Snad se nám potíže vyhnou!

babka
10. čer 2012

@gabulenka čajík vůbec nedávám, naše doktorka říkala, že je to zbytečné, pokud prcek normálně čůrá a vypije dost UM. Dávám jenom vlažnou vodu, když je teplo. Jednou nebo dvakrát jsem uvařila fenyklový čajík, ale to spíš jen tak pro zpestření 🙂

babka
10. čer 2012

@gabulenka jeee, šikulka, jak krásně pase 🙂

xavera
10. čer 2012

@bugee jojo, my kadíme brčál. Tak mi jen potvrzuješ, že je to normální. Hekání a tlačení taky. Jednou denně taky.
Takže u nás naprosto stejný scénář. Nutradefense opravdu lepší - často už kadí sama a ani se nezdá, že jí u toho vyletí oči z důlků 🙂

xavera
10. čer 2012

@bugee ale je fakt, že po Nutrilonu to zelený myslím nebylo, to až po DM Babylove a po Sunaru Nutradefense. Nic jiného jsme nezkoušeli.
Konzistence u nás byla dříve tuhé bobky jak od dospělého, teď už měkká pasta...pardon za ty výrazy. Je to opravdu závislé na tom, kolik čaje vypije, ne kolik mléka.
Nevím no, s tím čajem @babka vůbec nedává, já radši jo....kolikrát je vidět, že Violka má žízeň, chce čaj, mlíko mi vyplivává dudlík. Po 20ti minutách se ozve znova, zkusím čaj - nechce, zkusím mlíko - chce. takže si to sama reguluje....předpokládám, že instinkty snad radí dobře.
Už to docela i poznám - když má hlad, tak se rozčiluje, skoro na pláč. Když má jen žízeň, žvatlá, houká na mě, mračí se a významně mlaská 🙂

xavera
10. čer 2012

@gabulenka krásná a moc šikovná 🙂

tina74
11. čer 2012

@xavera To je fakt zajímavé, jak moc se to liší s tou stolicí. My jsme třeba bobky nikdy žádné neměli. Celou dobu jen ta míchaná vejce. První dva týdny skoro po každém krmení, od třetího týdne jen 1-3x denně. Co jsem neviděla, bylo prvních cca 45 hod od narození malého. To se o něj ještě staraly sestry a nosili mi jej jen na kojení...

bugee
11. čer 2012

@tina74 @xavera Tak u nás konzistence jako předtím u míchaných vajíček, ale barva brčálová. Právě mě překvapilo, že má mrně problém se vykadit (dnes např. tlačí průběžně už od pěti od rána a pořád nic), a přitom to pak není tuhý... jako např. u Violky, když měla zácpu... to fakt nechápu 😕

xavera
12. čer 2012

@bugee a nejsou to zas pro změnu prdíky? ☹

babka
12. čer 2012

@bugee To by mohly být prdíky, jak píše @xavera. Naše mrně taky občas tlačí, že se myslím, že bude kakat a nakonec vyjde jen pořádnej prdík 😉

bugee
12. čer 2012

@xavera @babka Holky, já už fakt nevím... Je to na palici 😒 myslela jsem, že je to zácpa, ale před chvílí se při krmení vykadil úplně bez problémů (jen na chvíli přestal sát a trochu se zakroutil). Bylo to teda až po 44 hodinách a zase brčál brčálovitej (ale konzistence měkká, žádný bobky). Asi máte pravdu a budou to zase ty prdíky... Některý odcházej úplně samy průběžně během dne, je jich celkem dost, tak jsem myslela, že už mu problémy nedělají, ale asi jo ☹

xavera
13. čer 2012

@bugee Violka taky takto občas tlačí a nic z toho nakonec ani není. Možná v bříšku něco vadí a musí se to někam posunout ..?? Nevím co víc poradit, nic vážného to ale asi nebude. Zkus ho při tom různě polohovat - do klubíčka, na tygříka, na bříško, tím pohybem a zatínáním různých svalů taky občas něco vyjde.

bugee
13. čer 2012

@xavera Hm, ty různé polohy zkoušíme pořád dokola, někdy ale naprosto odmítá nohy skrčit, šponuje se a řve i přes dudlík. Taky často cvičíme s nožičkama, něco vyjde, ale pořád je to asi málo. Poslední dny je scénář takový, že spí od půlnoci do cca čtyř nebo pěti, dostane najíst, chci ho znovu uspat, on už skoro usíná... ale pak začíná kňourat a tlačit a s narůstající intenzitou to pokračuje do dalšího krmení (4h), pak třeba na chvíli usne, ale znovu ho vzbudí nějaké tlačení a tak pořád dokola. Dnes se dokonce probudil v kočárku v půlce procházky (obvykle ji celou prospí, protože vyjíždíme co nejdřív po nakrmení a odříhnutí, aby se mi nebudil hlady) a kroutil se a řval až domů, doma pak ještě další hodinu a teď konečně úplně vyčerpaný usnul. Pokud se mu během dne podaří vykadit, tak je pak pár hodin klid - úsměvy, hraní na dece, výskot a klidné spokojené miminko. Bohužel to kolem pozdního večera začíná většinou znovu... Asi jde o tu tříměsíční koliku, musím se s tím smířit a nějak to přetrpět, jen doufám, že nebude trvat půl roku jako u některých mrňat...

xavera
13. čer 2012

@bugee tak to asi bude ta kolika ☹ ☹ ☹ ptala ses doktorky?

bugee
13. čer 2012

@xavera No jo, říkala jsem doktorovi, že malý dost často pláče a tlačí a tak... On mi na to řekl, že se s tím nedá nic dělat ☹ V knížkách radí chytří doktoři dopracovat se ke lhostejnosti (!), což se mi vážně nedaří. Když mrňous pořád pláče, tak je mi ho líto a jsem z toho celkem dost na nervy, že ho pořád něco bolí 😒

xavera
13. čer 2012

@bugee ☹ ☹ to je mi vás moc moc líto ☹ ☹ tak držím palce, ať to brzy odezní.