1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
18. črc 2012

@bugee Já to taky budu muset pořádně nastudovat 😕 😕 😕 Někde jsem nedávno četla, že se dávají postupně jednotlivé druhy a zkouší se, co na to organismus. Myslím, že nejdřív jen jednou denně, pak častěji. Byl to poměrně podrobný návod. Už ale vůbec nevím, kde to bylo, tak budu muset pohledat 😔
Za 14 dní máme kontrolu u paní doktorky, tak se jí na to taky ještě zeptám....
Já bych to spíš viděla z časových a praktických důvodů na ty skleničky, ale ještě uvidíme, jak to dopadne...

tina74
18. črc 2012

@xavera Tak daleko jsem ještě nedočetla, že by dítě mělo už v půl roce mluvit 😕 😕 😕 Včera jsem si ale četla v té německé knížce o skoku v 19. týdnu a taky jsem docela koukala, co už by malý měl pak všechno umět. Na druhou stranu se teď ale taky nestačím každý den divit, co máme zase nového🙂 Skoro nic teď neudělám, pořád ho fascinovaně pozoruju nebo si s ním povídám - ukecaný (i když samozřejmě tím svým miminkovským způsobem) už je pořádně🙂

tina74
18. črc 2012

@bugee Dudání bez dudlíku - to taky známe 😀 Ve spaní a většinou jen chviličku...

pentagras
21. črc 2012

Ahoj holky, děkuju že jste odepsali, no dávám to jak se dá, snažím se strašně ze všech sil, až si kolikrát přijdu že se ze mě stala nelítostná,kamená no prostě ledová ženská, nějak mě to zamávalo životem ze všech stran, jinak se připravujeme na svatbu tak mám starostí nad hlavu, doufám že se všechny máte super a vše je ok, snad se sem opět přidám před vánocema, snad....

babka
22. črc 2012

@bugee Taky malou v poslední době jen fascinovaně pozoruju. Mění se snad každý den. Pořád vymýšlí nějaké novinky 🙂
S těmi příkrmy se začíná zeleninou. Jedním druhem. Obvykle je to mrkev,ale dá se začít i brokolici, dýní nebo něčím takovým. První den se dá 1-2 lžičky. Když není žádný problém, tak se dávka další den zvýší. Když dítě odmítá, tak se to zkouší znovu další den nebo po pár dnech pauzy. Po 3-4 dnech se může začít s dalším druhem zeleniny. Ty dávky by se měly postupně zvyšovat, po 3-4 týdnech by se poledni dávka mléka měla nahradit zeleninou. Tolik zatím teorie. Dál jsem to nestudovala, my jsme zatím ve fázi,že malá sní po dávce mléka tak 4-5 lžiček zeleniny. Už jsme zkusili mrkev a dýni. Zatím nehrozí,že bychom nahradili jednu dávku mléka. Kristýnka bez mlíčka nehodlá spolupracovat 🙂

bugee
25. črc 2012

Holky, tak kontrola krvičky dopadla nijak 😖 Krevní obraz stále stejný (nízký počet bílých krvinek). Nedoporučili nám očkování na rotaviry, takže zatím půjdeme jen na klasickou hexu (doufám jen, že se po ní nebude nic dít, protože má oslabenou imunitu). Další kontrola za měsíc ☹

bugee
25. črc 2012

@babka Děkuju za info o příkrmech! Už se moc těším, až bude celý byt od mrkvičky 😀

babka
25. črc 2012

@bugee Tak hlavně aby byl Jonášek v pořádku. S očkováním není kam spěchat. Je jen dobře, že vás neočkují - pro ta malá tělíčka je to zátěž i když jsou fit...

Jj, jen se těš 🙂 Dneska jsem potřebovala vyřídit nějaké pochůzky, tak se trošku protáhnul interval mezi dopoledním krmením a měla jsi vidět, s jakou vervou se pak pustila do jídla. Dnes jsem jen ohřála skleničku (mrkvičku s bramborem) a Kristýnka mlaskala, všude to stříkalo, no prostě sranda 😀 Ale strašně si pochutnávala. Hlat je fakt nejlepší kuchař 😉

bugee
26. črc 2012

@babka Když Ti Kristýnka spí celou noc bez jídla, jak řešíš, aby pak do sebe dostala celou denní dávku 1000ml? Jonáš dnes spal opět 23h-8h30 a přes den je zvyklý na intervaly od 4 do 4,5h mezi jídly, takže to vychází pouze na 4 krmení... I když zvýším dávku ze 180ml na 210ml, tak do něj dostanu přibližně 920ml, ale ne 1000ml... Zvyšovat dávku na 240ml se mi nechce, připadá mi to už moc na jedno krmení... Nebo myslíš, že to mám udělat? V noci se mi ho na krmení budit nechce, když tak krásně spinká a předpokládám, že kdyby měl hlad, tak se probudí.

babka
26. črc 2012

@bugee Prostě pak ty intervaly mezi krmením zkrátím sama. Kristýnka by taky vydržela 4 hodiny v pohodě, ale když vím, že nestíháme, tak jí prostě po třech hodinách nabídnu mlíčko a ještě se mi nestalo, že by si nedala. Ona si někdy po těch třech hodinách řekne i sama. Nemá to nijak pevně daný. Záleží, jak se zabaví hraním nebo nějakou činností a jak dlouho spí. ... Ale těžko radit ☹ Jestli stihnete jen ty 4 dávky za den a Jonáškovi to vyhovuje, tak bych klidně ještě dávku trošku zvýšila, jestli to vypije. Na krabici nutrilonu mají tu max. dávku 233ml, tak proč ne.

bugee
26. črc 2012

@babka Ta dávka, co jsem psala, s 210ml vody je vlastně ta nejvyšší možná (+7 odměrek = těch 233ml), vypije jí v pohodě, ale i kdyby jí dostal ve 4 krmeních, tak je to málo (jen těch cca 920ml)... Říkám si, že když to bude jen vyjímečně, tak mu holt ty 4 krmení ve velkých dávkách postačí (zásoby ve faldíkách už rozhodně nějaké má 🙂). Ale kdyby to tak mělo být napořád, tak bych zkrátila intervaly mezi krmením.
Jak často prospí Kristýnka celou noc bez jídla?
U nás to byla včera premiéra, ale dnes znovu, tak nevím, jak to bude dál - možná to je jen těmi vedry, až pominou, tak se zase vrátí ke svému předchozímu režimu...

bugee
26. črc 2012

@jajinka28 @gabulenka Holky, už jste nám sem dlouho nic nenapsaly... Jak se máte? A co vaše princezničky?

bugee
26. črc 2012

Abych to nezakřikla - před 14 dny nám skončily trable s prdíky, kolikové stavy úplně odezněly, takže dnešním dnem najíždíme na obyčejný Nutrilon. Doufám, že to proběhne hladce a že se mu to nevrátí nebo nezpůsobí např. zácpu. Ve dvě jsem dala první dávku, úplně se po ní zaprášilo, tak aspoň vím, že mu chutná...

bugee
27. črc 2012

Zkušenosti s obyčejným Nutrilonem - mnohem lépe se rozpouští, neucpává savičky, je řidší a bělejší. Prcek ho vypije o něco rychleji než Nutrilon AntiColics, takže mu určitě víc chutná... Jen od včerejška nekakal, ale ani se nijak nekroutí, tak snad "to" přijde.

Po pár dnech veder už máme v bytě opět nevyvětratelných 28 stupňů 😠, mrně pořád spinká, už potřetí vynechalo noční krmení a spalo v kuse 9hodin 🙂 Vedro ho udolává i přes den, nechce si moc hrát a dost pospává, takže mám skoro pocit, jako by tu ani nebyl a zbývá mi dost času na čtení 🙂 Jsem z toho nadšená, protože minulou vlnu veder byl spíš děsně protivný, ufňukaný a špatně spal, takže teď si to fakt užívám 🙂

A co vy? Jak se vám v těch vedrech žije? Tiše závidím všem, co mají domeček se zahradou a můžou čas trávit někde venku v chladivém stínu...

babka
28. črc 2012

@bugee Kristýnka ve vedrech taky hodně spinká, takže pohoda. Dnes jsme vyrazili do zoo a přežili jsme to všichni ve zdraví, i když se mi v tom počasí moc nechtělo. Byla jsem ale už děsně dlouho domluvená s kolegyni z práce, tak jsem to nechtěla rušit. Vyrazili jsme hned ráno a v jednu jsme už frčeli zase domů. Mrně spalo v kočárku, občas se chtěla nosit a koukat na zvířátka. Tak jsme se snažili chodit ve stínu a pro jistotu jsem malou ráno namazala opalovacím krémem. Bála jsem se,že bude protivná, protože vedra nemá ráda,ale bylo to úplně v pohodě.

babka
28. črc 2012

@bugee Takže pijete obyč. jedničku? Taky jsem si říkala kolikrát,že je zbytečne pít to ha,když u nás v rodině žádná alergie není,ale Kristýnce sedí,tak jsem si netroufla zkusit něco jiného. Možná s dvojkou zkusím obyčejný..

bugee
29. črc 2012

@babka Jojo, obyčejnou jedničku. Nám doktor rovnou řekl, že pokud nemáme v rodině žádné alergie, že HA je zbytečné.
Reagovala už nějak Kristýnka na zvířátka? Taky se do zoo vypravíme, ale asi ještě počkám po prázdninách na nějaký všední den, kdy tam bude míň lidí a menší vedro...
Jinak my byli včera na venkovní oslavě narozenin, moc se mi tam v tom vedru nechtělo, ale vydrželi jsme tam od tří do devíti a Jonáš byl úplně zlatej - vůbec nespal, ale rozdával úsměvy na všechny strany, nechal se chovat od kamarádek a zjevně si tu pozornost moc užíval 🙂

bugee
29. črc 2012

@babka Tak i kakání je po té obyčejné jedničce OK 🙂 A zmizel brčál - už máme zase žlutou 😀 Takže brčál byl zřejmě po té dehydrolyzované bílkovině, co je obsažená v AntiColicsu...

babka
29. črc 2012

@bugee U nás kupodivu zelená hovínka zmizela po začátku přikrmování 🙂 Já se pořád bála mlíčko měnit, aby mrně nemělo nějaké potíže. Byla jsem ráda, že na bolení bříška netrpí.
Zvířátka v zoo bych řekla, že Kristýnku ještě nezajímala. Ji baví pozorovat zatím spíš lidi. Ale určit se jí líbilo nové prostředí se spoustou nových zvuků. Je to zvědavka zvědavá 🙂 Určitě je lepší tam vyrazit někdy ve všední den. Ty víkendové davy jsou hrozné. Moje osobně nejlepší návštěva v zoo byla loni v březnu v Liberci. Skoro žádní lidé, zvířátka byla čilá - ve vedru většinou spí, mají toho taky dost...

xavera
31. črc 2012

Ahoj holky, zdravíme s Violkou opět z chaty na Vysočině 🙂 . Violka je tu moc spokojená, pěkně spinká, papá, hraje si, komunikuje. Je vidět že jí to tu prospívá. Včera jsme spolu vyrazily na houby a pak je na verandě pěkně zpracovaly. Dnes jí je přesně 4 měsíce. V pátek musíme do Phy na očkování, tak to se tedy netěšíme ☹. Jinak ohledně krmení, to jediné mne stále dost trápí. Violka vypije za den tak 4 lahvičky ( výjimečně 5 ) a to je 165 ml. Každou lahvičku ještě k tomu pije na 2x. Takže na to že má skoro 7 kg, žije asi ze vzduchu, nebo já nevím. Prostě za den vypije okolo 700 ml. Všichni mi ale říkají, ať to tolik furt neřešim, že je pěkňoučká a u kojených dětí že taky nikdo neví, kolik vypijou. Uvidíme, jak s příkrmy, třeba jí bude zelenika víc šmakovat.

tina74
31. črc 2012

@xavera Ahojky, Violce přejeme všechno nejlepší k mini narozeninám!!! A s tím papáním se asi opravdu netrap, já už to neřeším, i když ta naše "dieta" už je fakt dlouhodobá a docela drastická. Včera jsme výjimečně zvládli něco přes 800 ml, jinak je to v průměru taky zhruba těch 700 ml - někdy o něco víc, někdy bohužel ještě míň. Ale začal nám konečně chutnat fenyklový čajíček, takže to je alespoň dalších zhruba 100-130 ml tekutin.

xavera
31. črc 2012

@tina74 děkujeme za přáníčko 😉 tak vidíš, ta naše míma pijí zhruba stejně. Malá k tomu taky upíjí čistou vodu ( ne vždy stačím po ránu nachystat čajík .. a taky se mi moc nechce, protože ten chutná Violce úplně nejvíc a chce pak jenom čajík na úkor mlíčka ). No, ale jsou oba spokojení a prospívají a tak jim to prostě asi stačí.

bugee
31. črc 2012

@xavera Také přejeme vše nejlepší ke 4. narozeninám 😉 Tu chatu tiše závidím - my se teď pečeme v Praze, jsem z toho trochu zoufalá... Přemýšlím, kam zmizet na víkend, když má být přes 30, ale zatím jsem nic vhodného neobjevila ☹

Jinak jsme dnes byli v poradně, Jonáš dostal první hexu, tak jen doufám, že nebude nějaká nežádoucí reakce - při jejím píchnutí ani nijak nevyváděl, ale jen co jsme dorazili domů, tak měl hodinový hysterák 😕 Od té doby s menšími přestávkami pospává, takže snad OK... Kvůli horšímu krevnímu obrazu nemůžeme dát očko proti rotavirům, ale dáme Prevenar13 - pokud teď vše proběhne v pořádku, tak s příští hexou.

bugee
2. srp 2012

Očkování bez nežádoucích reakcí - žádný fleky, nic nenateklo, ani zvýšená teplota nebyla, jen byl první den trochu protivný... Takže super 🙂

babka
3. srp 2012

@bugee To je dobře, že brouček očkování přečkal v pohodě 🙂

xavera
3. srp 2012

@bugee bezva 🙂

..my jdeme dnes 😖

xavera
3. srp 2012

Tak to bylo zase tóčo ☹ malá začla plakat už když jsme tam vešli. Jinak má 65 cm a 6,8 kg.
Máme začít s příkrmy, ještě že jsme dostali brožurku, protože přes ten Violčin řev jsem vůbec nezavnímala, co mi doktorka říká.

bugee
3. srp 2012

@xavera Tak to teď máme všechny stejně velký a těžký macíky 😀 Kdo by to byl řekl, když se narodili všichni s tak různými mírami...
Jinak mi je berušky líto, že tak plakala ☹
Až nabereš nějaké první zkušenosti s příkrmy, napiš nám je sem, my budeme začínat cca za 14 dní...

xavera
3. srp 2012

@bugee no pěkně všichni Violku dohnali 🙂 jinak trochu mne zaráží, že Violka za měsíc nepoporostla ani o centimetr, ale přibrala 650 gr. No snad se zase rozroste. 🙂

bugee
4. srp 2012

@xavera Myslím, že nemusíš mít strach, že malá nepoporostla, když hezky nabrala 😉 Do čeho bys jí pak oblíkala a vešla by se Ti v zimě do korbičky v zimním fusaku? 😕 Byla bych celkem ráda, kdyby se ten náš mrňousek taky "umoudřil" a trošku v tom nabírání a cm přibrzdil, nebo nás čeká zima ve sporťáku ☹