1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
24. zář 2012

Holky, budete děti v zimě oblékat do fusaku a ještě do kombinézy? My teď máme na cestě zimní fusak od Emitexu, tak nevím, jestli pak už stačí obléct třeba jen do punčocháčů, kalhot + svetru a případně bundy, nebo je ještě potřeba taková ta strašně teplá kombinéza. Vůbec si to nedokážu představit...

tina74
24. zář 2012

Tohle je on: http://www.eshopbaby.cz/fusak-do-kocarku-combi-...
Snad by měl být dost teplý....

pentagras
25. zář 2012

Ahoj holky, jak se máte, koukám že sem nikdo nechodí, já se z toho už po.. když čekám tak nic, zpoždění ms, chjo, to mám jín na kontrolní utz ☹

tina74
25. zář 2012

@pentagras Ahojky, my sem ale přece chodíme. Ne tak často jako dřív, protože teď holt máme hodně práce s miminky, ale chodíme...
Ty už máš tento měsíc začít se stimulací nebo to je jen kontrola a začínáš příští měsíc? Tak ať Ti to dobře dopadne...

pentagras
25. zář 2012

no jdu teprv na utz až to teda dostanu, jo to jo ale ty ostatní co se jim nezadařilo, jinak děkuju ale je to běh na dlouhou trat a já jsem ani ne na začátku opět

kive76
26. zář 2012

@pentagras ahojky,no my jsme po prvním IVF a nedopadlo dobře..v pondělí jdu na konzultaci co s náma dál..

babka
26. zář 2012

@pentagras Ahoj, zahlédla jsem někde v diskuzi, že čekáš na ms... To člověka naštve ☹ Chtěla jsem Ti hned napsat, ale mrně si chtělo hrát, tak jsem se dostala k PC až teď, když usnula. Myslím na Tebe, ať se brzy dočkáš té první kontroly a začne se zase něco dít. Ta doba "nečinnosti" člověka ubíjí....

babka
26. zář 2012

@tina74 Ahoj, já myslím, že když je teplý fusak, tak už není třeba do něj mrně nějak balit. Ta teplá kombinéza je podle mě pro případ, že mrně ve fusaku právě není. Já zimu zatím ještě nevyřešila nijak. Od mámy jsem si přivezla 30 let starý fusak s beránkem, v kterém jsem se vozila jako mimčo já, tak jsem ho nechala vyčistit... Ale co dál ještě pořídíme netuším 😕

tina74
26. zář 2012

@babka Mně ta kombinéza právě přijde docela nepraktická. A navíc bychom na zimní období potřebovali nejspíš dvě velikosti... Každou chvíli by měl přijít objednaný fusak, tak pak uvidím, jak se mi to bude zdát.
To je super, že máš fusak ještě ze svého dětství🙂🙂🙂
Já mám pro malého pár oblečků, které jsem sama nosila. Je to zvláštní pocit... 🙂

babka
26. zář 2012

@tina74 Já se právě obávám, že tu kombinézu budeme potřebovat, protože Kristýnka už často v kočárku být nechce. Chce se nosit, aby viděla, co se kde děje. Je děsně zvědavá 🙂 Právě proto ještě s pořizováním zimní výbavy váhám, neumím si představit, jak to s ní bude za měsíc, za dva... I když je pravda, že nějakou zimní kombinézu doma máme. Dostali jsme od známých z Německa spoustu věcí. Jenom musím zkusit, jak je to velikostně - ty zimní věci jsou všechny tuším 80, tak jestli dokoupit ještě jednu menší velikost? Vážně nevím...

babka
26. zář 2012

@tina74 Jj, starý fusak je prima, vypadá, že je opravdu teplý 🙂 Nějaké další oblečky po mně a po ségře mám taky, ale hodně z toho jsou nepraktické věci jako např. pletené dupačky, které jsou sice nádherné, ale to oblíkání a svlíkání (samozřejmě nemají rozepínací nožičky kvůli přebalování) ☹

tina74
26. zář 2012

@babka Já jsem už loni koupila moc hezkou zimní bundu. Byla v akci a prostě jsem neodolala. Je to ale taky 80, tak nevím, jestli ještě nebude moc velká... Myslela jsem si, že bych k ní koupila ještě nějaké oteplovací kalhoty... Ale právě si to taky vůbec nedokážu představit.
U nás se to s kočárkem asi před měsícem zlepšilo. Malý je každý den minimálně 3-4 hodiny na procházce, je spokojený a už vůbec nevyvádí. Dokonce se zase naučil v kočárku spát. To ještě v srpnu vůbec nehrozilo. Takže člověk fakt neví, co bude za chvíli, když se to pořád mění 180 stupňů.

babka
26. zář 2012

@tina74 Tak Kristýnka v kočárku vydrží taky, ale záleží, jakou má zrovna náladu a jak je unavená nebo ne 🙂 Teď, když je teplo, je to v pohodě - když se chce nosit, tak ji prostě vyndám a je to. Ale jak to budu dělat v zimě, to vážně nevím. Jestli mi vydrží dítko ležet v klidu v kočárku zahrabaný ve fusaku, to jsem vážně zvědavá 🙂

tina74
26. zář 2012

@babka Malý si v tom právě docela libuje, když je do něčeho zachumlaný. Pořád ještě spí v zavinovačce🙂 Ale těžko říct, jak to bude za pár týdnů nebo měsíců...

pentagras
26. zář 2012

@kive76 no tak d otoho pujdem spolu, musí to vyjít, já teda furt nic zatím ☹

pentagras
26. zář 2012

@babka děkuju, tak snad ale stále nic..

flyaway
27. zář 2012

@bugee Ahojky, koukám se koukám, že dneska Jonášek slaví svátek 🙂. Tak přeji vše nej, ať vám roste a sílí!!! 😵

flyaway
27. zář 2012

@pentagras Držím palečky, ať už se celý ten proces brzo rozjede a ať už se příští rok můžeš i Ty naplno radovat!!! 😵

tina74
27. zář 2012

@bugee Všechno nejlepší k dnešnímu svátku Jonáškovi ! 🙂

babka
27. zář 2012

@bugee Také přejeme Jonáškovi všechno NEJ k svátku! 🙂

bugee
30. zář 2012

Ahoj holky, včera jsme se vrátili z Jižních Čech, ještě jsme se stavili u tchána a tchýně a pak zas to vybalování a praní a prcek z cestování celej rozhozenej... doteď se z toho všichni vzpamatováváme 😲 A to v sobotu razíme ještě na týden na Šumavu, takže celý kolotoč nakupování, balení a vybalování znovu ☹ Dovolená to teda moc není, ale aspoň jsme každý den trávili celé odpoledne venku v lese a na loukách, sbírali houby a užili se krásného počasí, bylo to fajn.

Jonášek děkuje všem za přání k svátku 🙂

Tento týden se začal sápat po všem jiném než svých hračkách - jak píše @xavera - mobily, ovladače, noviny, skleničky s pitím na stole a tak..., a přitom je hračkami přímo obklopený, ale ty ho zabaví jen na chvilku. Také začal zvedat hlavu a chce si z lehu na zádech sednout 😒 samozřejmě to nejde, tak se děsně vzteká ☹ Palce u nohou má neustále v puse a na hrací dece se točí pořád dokola. Největší pokrok v jemné motorice je vidět na manipulaci s dudlíkem - je schopný si ho najít v kočárku nebo na autosedačce na šňůrce, vzít ho do ruky, bedlivě ho očima prozkoumat a pak ho správně otočit v prstíkách a zasunout do pusinky 🙂 Také ho moc baví Večerníčky - začali jsme na ně spolu koukat tento týden a vydrží se dívat opravdu fascinovaně a bez hnutí (nejdřív na pana Krbce a Ruprechta, teď už pár dní na Ajeťáky 😉).

bugee
30. zář 2012

@pentagras Tak co? Už mrcha dorazila? Myslím na Tebe a držím palce na první utz a další postup k vytouženému cíli 😉

bugee
30. zář 2012

@babka @tina74 Zimní výbavu jsem zatím neřešila, ve středu dostanu zase nějaké věci od kamarádky a pak se uvidí, co v ní bude chybět. Ale mám zimní fusak od Emitexu a určitě do něj nebudu malého dávat ještě v kombinézce, je teplý dost. Ale nějakou kombinézku určitě pořídíme, protože jezdíme stále na nějaké výlety a nosíme prcka v Babybjornu, ve kterém by brzy zmrznul...

bugee
30. zář 2012

Jinak je to tak dva dny, co jsem zaznamenala nástup dalšího růstového spurtu - mrňous sní dopoledne skleničku ovoce (190g) a nejpozději do 1,5h řve hlady a vypije klidně 180ml UM 🙂 Nejdřív jsem si myslela, že má spíš žízeň, ale vodu vytrvale odmítá, mlíčko pak vypije hltavě, jako kdybychom ho trápili hlady... V úterý jdeme do poradny, jsem vážně zvědavá, kolik váží (poslední vážení před cca 10 dny bylo 8,3kg).

bugee
30. zář 2012

@flyaway A co Ty? Můžeš říct, že si mateřské "povinnosti" užíváš nebo zatím spíš přežíváš? Když si vzpomenu na šestinedělí já, tak jsem fakt ráda, že ho máme s prckem za sebou. A koliku taky, na to asi nikdy s nostalgií vzpomínat nebudu.

pentagras
30. zář 2012

@bugee ahojky, dík že na mě myslíš 🙂 jj, příští pátek utz, tak snad..už se nemužu dočkat 🙂

tina74
30. zář 2012

@bugee Teda, ten je moc šikovný🙂🙂🙂 My jsme na tom s jemnou motorikou taky velice dobře (malý si už dosáhne pro všechno možné kolem sebe a velice obratně s tím manipuluje), ale v těch "sportovnějších" výkonech za vámi hodně zaostáváme. Nohy sice pořád cvičí a kopou, ale od hlavy jsou ještě hodně daleko. A hlavně se pořád neumíme otočit na břicho, i když už se to pomalu zdá být na dobré cestě....

bugee
30. zář 2012

@pentagras Budeme držet palce! 🙂

tina74
30. zář 2012

@bugee Nějakého večerníčka bysme taky mohli zkusit - to je velice dobrý nápad🙂 U nás tak nějak celkově není čas na televizi (od porodu jsem viděla jeden jediný film), ale nedávno jsme měli puštěný pořad o zvířatech a ten taky velice zaujal. Prcek ho sledoval ze svého napolohovaného lehátka a tvářil se u toho strašně důležitě🙂

tina74
30. zář 2012

@bugee U nás je to teď s papáním docela podivné. Zatímco ještě před časem to bylo třeba jen 4x za den (včetně noci) plných 230 ml, teď tak nějak neustále "usrkáváme" a najednou vypijeme stěží 130 ml. Maximálně 2x za den se podaří plná dávka. Například dnes večer pil po dvou hodinách☹
Malý je teď taky jakoby hubenější, už mu pomalu mizí i podbradek. Nevím, proč najednou papá tak často a málo... A blbý je, že se fakt každou noc budí na pití v noci☹ V tom jsme se bohužel vrátili o skok zpátky.