1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
13. zář 2013

@bugee no to je úžasné!!!!

bugee
1. říj 2013

Holky, tak jsme přežili stěhování, ale bylo to příšerný - už nikdy víc 😠 V novém už jsme hlavní věci zprovoznili, kluk má svůj pokojík, ve kterém spal první noc úplně sám a ani jednou se neprobudil, pak bohužel byla reakce na očkování, takže další noc už spal od dvou u nás v naší posteli a dnes bohužel opět ☹ Doufám, že se to brzy spraví (před stěhováním spal celé noci bez probuzení už cca 2 týdny). Svůj pokojíček má rád, hlavně dětský koberec se žirafou, slonem, opicí a papouškama - válí se po něm, všechna zvířátka pusinkuje a napodobuje je 😉 Horší je to se zbytkem domu - nejvíc se mu líbí myčka, sporák, krbová kamna a samozřejmě žaluzie na francouzském okně, pořád něco vyvádí (včera si v botičkách stoupnul do psí misky s vodou...), je naprosto k neuhlídání... Než se naučí, co smí a co ne, bude to ještě pro nás pro všechny náročné...
Jinak máme další pokrok v papání - včera snědl jablíčko nakrájené pouze na čtvrtky a potom vzal dokonce poprvé na milost mrkev a schroupal ji úplně vcelku (a samozřejmě přitom běhal po zahradě jako blázen, až jsem se bála, že si ji vrazí do krku..., ale všechno dopadlo dobře).
A jak bojujete vy?

xavera
23. lis 2013

@bugee Ahoj tak jak se těšíte na Vánoce v novém? My se stěhujeme příští víkend - jdeme do Vokovic. Je to u Šárky, přitom výborné spojení na Dejvice - tram, bus, vlak, příští rok i metro. Takže šikovná lokalita. byt je 86 m2, 3+kk + lodgie. Jdeme do podnájmu a náš byt jsme pronajali. Violce rovnou kupuji velkou postel, ať jde do nového bytu do svého pokojíčku rovnou i do nové postele. Ať si zvyká holka naráz. 🙂 doufám že zafunguje můj plán, že konečně začne holka spát. 🙂

cuddle
autor
24. lis 2013

holky zdravím - zkoušíme zimní výbavu , tak jedno foto 🙂

bugee
25. lis 2013

@xavera To je super, že jdete konečně do většího - uvidíš, že to bude veliká změna (ze začátku z toho budete asi všichni trochu rozhození, ta spousta místa je najednou trochu šok...), ale během chvilky si zvyknete a budete si to užívat 🙂 Váš byt je cca stejně velký jako náš domeček (také 3+kk a 86m2), akorát k tomu máme terasu a zahradu, ale co v tuto chvíli nejvíc oceňuji, je garáž (zatím tam je stále ještě tak půlka našich věcí - šatní skříň nám dorazí před Vánocema, takže v knihovně máme pár kousků oblečení a zbytek i s knížkama v garáži...). Lokalita bezva, vše v dosahu 😉 To my jsme trochu odříznutí, ale zatím to nijak nepociťujeme - město nám vůbec nechybí, užíváme si, že jsme v nitru přírody... Minulý týden jsem ráno v obýváku cvičila a francouzským oknem jsem před brankou zahlídla viržinskou laň, jak si to vykračuje po cestě a vrtí zadkem 😵 V sobotu jsme dodělali krmítko pro ptáčky a včera jsme celý den pozorovali, jak se tam slétávají sýkorky a zobou 🙂 Na procházky do lesa je to kousíček, prcek už ujde v pohodě 3km, takže jsme na menší "výlety" přestali nosit i krosnu, kočárek jsme od nastěhování už vůbec nevytáhli (je v garáži). Jo, a minulý pátek jsme začali učit na nočník (nějak jsme na to netlačili a čekali, až budeme mít pocit, že bude vědět, co se po něm chce... ale ani teď ten pocit úplně nemám) - výsledkem bylo první vyčůrání a v sobotu ráno první kakání - malý si tleskal jako blázen, jak se mu to povedlo 😀 - od té doby už jen jedno čůrání, zbytek bohužel do plín ☹ Ale věřím, že to půjde. I když holčičky jsou na to určitě šikovnější - Violka taky, viď? Co se týče postele, Jonáš se během usínání a i v noci moc hází na všechny strany, z velké by určitě několikrát za noc spadl, takže to určitě necháme ještě tak rok (i když se do té miminkovské už skoro nevejde...).
V každém případě přeju hladké a rychlé stěhování a dej pak vědět, jak se vám bydlí!

xavera
25. lis 2013

@cuddle to je fešák 🙂 krásná čepička !!!

xavera
25. lis 2013

@bugee tak to jste opravdu v centru přírody s tou laní jsi mne dostala. Nočníček uvidíte...určitě se to časem poddá. Violka už je skoro půl roku bez plínek - jen na spaní, ale i to má občas ráno suché. Ne, že by si sama říkala, ale dávám ji na nočník po spaní, po jídle, po procházce a v průběhu večera tak cca po 2 hodinách a tak to většinou stačí. Kaká vždy po obědě, takže taky OK. Zkusila jsem to s ní někdy zhruba po roce s tím, že jsem očekávala mizivé výsledky a ona se chytla hned 🙂 Violka se taky strašně převrací, ale postel bude u zdi v rohu, takže ze dvou stran chráněná, z třetí strany má pevný bok a ze čtvrté strany jí dám zábranu. Je to tahle postel. http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8025...
Je skvělé, že až bude větší, tak se postel obrátí a dole bude mít prostor na hraní. Tak já se ozvu, jak nám to jde.

bugee
26. lis 2013

@xavera Nojo, holky jsou šikovnější, co naplat - kamarádky holčička byla na nočníku jednou a už se pak nikdy do plíny nepokakala... Jenže ten náš superman kaká i 3x denně a dost nepravidelně, takže se nedá nastolit nějaké pravidlo - na nočníku sedí třeba hodinu a nic (např. včera večer po kaši), vydrží tam, hraje si s knížkama nebo kouká na pohádky, ale výsledek veškerý žádný... Ale včera se zadařilo po obědě, takže zase nějaký alespoň částečný úspěch 🙂
Bezva tip na postel 😉

xavera
26. lis 2013

@bugee tak postupně to přijde..... 🙂
zase je šikovnější v té chůzi. Violka ani za nic nechce venku chodit. Sbírá kamínky, vajgly, zátky a ostatní sajrajt. Nic s ní nehne ani po dobrém ani po zlém. I na nejblížší hřiště jí poponáším, jinak bychom tam v životě nedošly. 😖

bugee
27. lis 2013

@xavera Je pravda, že ještě v září jsme ho nechali jít tak první půlhodinku z procházky, zbytek se nosil v krosně, ale teď je opravdu bezva, že zvládne dvouhodinovou procházku sám po svých. Je to tím, že se chodí hodně s pejsky, kteří prostě pohyb potřebují, takže není možné se někde zaseknout (taky to ze začátku dělal a dloubal si klacíkem v hlíně a nepohnul s ním ani pár volů). Navíc si nějak oblíbil chodit se mnou nebo s manželem za ruku a pořád si něco ukazovat, povídat si, takže jde i docela slušným tempem (naposledy jsme to trochu nezvládli načasovat a vraceli jsme se k autu až za tmy, nestíhali jsme domů na mlíčko, tak to dokonce se mnou notný kus cesty běžel 😉 ...).

hp
3. led 2014

Ahojky holky, předem všechny zdravím a doufám, že se máte všichni i se svými zlatíčky krásně.Byla jsem tu s vámi, když jsme všechny šťastně těhulkovaly a některé bojovaly....... je chci říct, že příroda je mocná a záyraky se dějí 😀 Na Mišáka jsem čekala 3 roky a až po ivf těhu no a teď čekám druhé zjistila jsem to až ve 3 měsíci celkem šok ne, když prý přirozeně neotěhotnim 😀 Takže tak chtěla jsem se podělit mějte se hezky a ať dětičky rostou................

xavera
13. led 2014

@hp no tě pic!!! 🙂 tak to je opravdu další zázrak. Podobně jako flayway - 😀 Moc gratuluji, je to nádherné.

bugee
11. bře 2014

@hp Ahoj, to je vážně skvělý 🙂 Příroda si zkrátka dělá, co chce a kdy se jí chce 😉 Přeju, ať vše probíhá v pohodě a ať se vám všem daří!

hp
15. črc 2014

Ahoj holky, tak se Misakovi narodila segra Darinka 30.6.Ja uz mam splneno 😀 Mejte se krasne a opatrujte svoje poklady....

babka
15. črc 2014

@hp Krásná! Moc gratuluji a princezně hodně štěstí a zdraví 🙂

xavera
22. črc 2014

@hp ta je nádherná !!!! Moc gratuluji , hodně štěstí do života.

bugee
31. črc 2014

Jé, nějak jsem se zapomněla delší dobu podívat do diskuze a je tu krásný přírůstek - gratuluji k Darince - ať jste všichni zdraví a šťastní!

xavera
9. únor 2015

Tak jak se kdo máte?

babka
19. únor 2015

@xavera My zrovna užíváme posledních dnů tříleté dovolené 🙂 V březnu se vracím do práce a mrně nastoupí do školky.

xavera
22. únor 2015

@babka Ahoj, ráda o vás slyším. Držím palce při nástupu do školky, ať to proběhne hladce, hlavně ta adaptace a ať nástup do práce vydrží co nejdéle a nemusíš hnedle kvůli nemoci malé zase domů. A půjde do státní či soukromé?

babka
22. únor 2015

@xavera Doufám, že to bude všechno v pohodě. Kristýnka půjde zatím dsoukromé - máme firemní. Přemýšlíme ale, že ji od září zkusíme zapsat tady u nás do státní. Hlavně proto, že pracuji na druhé straně Prahy a chci toho dojíždění mrně ušetřit.
A jak se máte vy s Violkou? 🙂

xavera
22. únor 2015

Máme se dobře 🙂 Bydlíme na Praze 6 u Šárky, přestěhovali jsme se před více než rokem z centra. Jsme moc spokojení. Příští týden jsou zápisy do státních školek, tak držte všechny palečky, ať ji někam vemou. Hlásíme se do 4ech tady v okolí a budeme doufat v zázrak, aby něco klaplo. Jinak zkoušíme od 2,5 let jednu soukromou, je moc bezva, ale strašné problémy s ranním odloučením a vůbec vstáváním a oblékáním, svádíme tuhé boje...navíc tam Violka vždy hned něco chytne, tak to nemá zatím valný účinek. Chodím na dva dny do práce a malou dávám radši k našim, také mám nějakou práci nadoma ale to s Violkou moc nejde 🙂 Byli jsme na horách zkoušeli už i lyžovat, teď je s manželem na bazéně a včera byla poprvé v kině na Zvonilce. Taky se těšíme na 3tí narozeniny 🙂

babka
22. únor 2015

@xavera A líbilo se Violce v kině? To jsme ještě nezkoušeli. Bazén mrně taky miluje a vůbec už jí chybí dětská společnost. Já se chci od března právě vrátit do práce na plný úvazek, tak do toho Kristýnka i já spadneme najednou. Snad to zvládneme.
Se zápisem budeme držet palce, ať vám to se školkou vyjde. U nás je zápis 18.3. Máme tu dvě skolky, tak to zkusíme a uvidíme. Přinejhorším zůstane mrně ještě rok v té firemní. Až na to dojíždění tedy ☹ My bydlíme na Praze 9 a já pracuji na Praze 5.
Sice taky můžu hodně dělat z domu, ale to je teď taky na nic, když bych měla mrně vézt do školky přes celou Prahu a pak zase zpět.

babka
22. únor 2015

@xavera Odeslala jsem to míč brzy 🙂 Na narozeniny se taky těšíme, i když letos ještě nevíme, kdy je oslavíme. Ježíšek mi nakoupil na březen lístky do divadla. Táta je nemocný a nemůže nikam jezdit. Tak budeme muset všechno nějak sladit. Holt bude muset oslava letos asi počkat.
O víkendu jsme taky byli poprvé na karnevalu, mrněti se to moc líbilo.

babka
22. únor 2015

@xavera @bugee @tina74 A vůbec všichni z toho našeho fóra. Docela mě mrzí, že o vás všech nemám žádné zprávy. Nejste na FB? Kdybyste někdo měl chuť se spojit v tom virtuálním světě, tak mi napište do zpráv - napíšu vám moje jméno 😉

bugee
22. únor 2015

Ahoj, na FB nejsem. Ale jsem moc rada, ze jste zase po dlouhe dobe o sobe daly vedet. My jsme prave v Alpach, Jonase zkousime naucit sjizdet kopecek, dnes vydrzel v prezkacich pul dne, naucil se jezdit na pasu, byl na lanovce a na bobove draze, spousta novych podnetu a spousta jeho ocekavanych ci neocekavanych reakci... Jinak take budeme zkouset boj o statni skolku, tak tez drzte palce, my drzime vam ostatnim. Mejte se krasne, vic napisu po navratu z domova, tady to moc nejde...

babka
24. únor 2015

@bugee Tak si to hezky užijte! A držet palce budeme 🙂 Ozvěte se, až budete zase doma.
A myslete na nás v pondělí, ať to s mrnětem zvladnem.

bugee
1. bře 2015

Ahoj holky, tak se hlásíme po návratu z hor. Bylo tam krásně, užili jsme si jak lyžování, tak termálních lázní, kam jsme během týdne několikrát po lyžování zavítali... Jonáš se naučil spoustu věcí, i když se tedy nedá říct, že by se naučil lyžovat, ale aspoň má snahu a párkrát se mu podařilo sjet s pokrčenými kolínky lehounký kopeček 😉 Bohužel ho všechno baví pouze chvilku, je těžké ho u něčeho udržet alespoň tak dlouho, aby z toho něco bylo...
Všem z nás teď nastává důležité překlenovací období s nástupem prcků do školek na "plný úvazek", nástupem do pracovního procesu (u nás se to týká manžela), bude to mazec všechno sladit dohromady tak, abychom vše zvládali a nikde to neskřípalo... A ještě navíc ten nedostatek míst ve státních školkách a soukromé školky, které např. u nás fungují 7h45-16h, což je naprosto nedostatečné. Můj muž nastupuje od května na směny, do školky budu Jonáše vozit já a zřejmě si budu muset po nocích napracovávat hodiny... Proto se modlím, aby od září klapla nějaká ta státní, ale trochu mám strach, abychom ho v té státní nemuseli nechat další rok ☹
Kdyžtak mi ještě napište, jak to máte s nočním čůráním, docela by mě zajímalo, jak jste to řešily nebo řešíte. Jonáš má na spaní stále plínku, ale jednou za noc se probudí a dojde si na nočník, plínu mu ale vždy musíme vrátit, protože suchá zůstane tak třikrát za sebou a pak je noc, kdy ji úplně pročůrá... To samé přes poledne. Zatím jsem ho nechtěla stresovat bez plíny.
A jak to máte s dudlíkama? Všechny jsou už u čertů nebo jiných miminek? My stále bojujeme (na uspávání ho vyžaduje, jednou jsme ho už dali miminku, ale po šíleně hysterických scénách nám doktorka doporučila ho opět vrátit, tak teď zkoušíme tzv. zkracovací metodu - postupné stříhání..., tak doufám, že to konečně zabere).
Dejte všechny vědět, jak dopadnete/jak jste dopadly, držím všem moc a moc palce ať už se zápisem, tak se zvládnutím prvních školkových dnů !!!

babka
2. bře 2015

@bugee Tak to je prima, že jste si to tak užili!
My máme dnes první školkový den za sebou. Sice jen takový zkušebn, dvouhodinový, ale i to se počítá ☺
Mrně to prý zvládlo dobře, jen chvilku fňukala. Ale asi to snáší líp než já ☺
Tahle firemní školka je fajn, v provozu od 7 do 18 hod, ale to dojíždění je hrozny. Pro mrně je to fakt daleko, skoro hodina přes celou Prahu 😒 Takže taky doufám, že nám klapne od září nějaká státní tady u nás. Sice ta je v provozu jen do 17 hod, ale to by se už nějak zařídilo snad. Hlavně by Kristýnka nemusela absolvovat ty cesty MHD.
S dudlíkem neporadím, u nás ho mrně nějak po prvních narozeninách samo zahodilo a od té doby si na něj nevzpomněla.
A s plinkou to bylo tak, že ji prostě začala odmítat a dělala hrozné scény, že ji nechce. Tak jsem koupila nepromokavé prostěradlo a nechala jsem ji bez ní. Jednu dobu jsem dost často přála a sušila, ale pak se to nějak zlepšilo a teď už snad od listopadu v noci bez nehody. Lepší než ve dne, to se ještě někdy stane, že se zapomene a pak nestíhá...
omlouvám se za ztručnost, ale už jsem po dnešku unavená.
Jdu spát 😉

cuddle
autor
28. bře 2015

já Vás zdravím, Eliáš oslavil před týdnem 2hé narozeniny, hrozně to letí