1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
26. črc 2011

@bugee Držím palečky, ať se OHSS nerozjede, možná zkus ty nutridrinky, to si tady holky strašně chválily.
A v tu sobotu aspoň bude větší klid a manžílek o Tebe bude moct pečovat celý víkend! 😵

bugee
26. črc 2011

@flyaway Děkuju za povzbuzení, jen mám tu smůlu, že manžel zrovna tento víkend pracuje (řídí), dokonce celou noc před OPU, což je komplikace, bo by mohl mít velmi nekvalitní vzorek, tak to musíme nějak vyřešit, asi přemluvím sestřičky v CARu, aby mu napsaly uvolněnku jak na sobotu, tak na pátek od večera... Uvidíme, nějak se to zařídí 🙂 A v neděli se o sebe a o psy budu muset postarat sama, tak snad ten OHSS nevypukne... Tobě držím palce na zítřek, ať jsou samá krásná kvalitní vajíčka a ať se Ti při tom něco hezkýho zdá 🙂

flyaway
26. črc 2011

@bugee Páni, a to řízení až tak moc ovlivňuje kvalitu? 😲 Tak to jsem vůbec netušila 😕
No jo, holt jsem v tomto "oboru" fakt začátečnice... 😀

flyaway
26. črc 2011

@bugee A děkuju moc za palečky, určitě mi to pomůže 😉
Hned jak to budu mít za sebou, tak dám vědět, co a jak 🙂

bugee
26. črc 2011

@flyaway No zaprvé to, že je manžel profesionální řidič už pěkných pár let, má velký vliv na kvalitu spermiogramu, zhoršuje se rok od roku (bylo mi řečeno, že je to tím, jak celý den sedí na vyteplené sedačce, tak to nedělá dobře, důležité partie se přehřívají a mačkájí - proto se též v době snažení doporučují volné vzdušné neslušivé trenky... ale nevím, jestli to pomáhá ke zlepšení, když už je to celkově po letech špatný). No a zadruhé jak se manželovi střídají šichty z denní na noční a naopak, tak je pak rozhozený celý metabolismus a to samozřejmě neprospívá, navíc je z noční vždy mnohem víc unavený, takže si umím představit, jak kvalitní by byl odevzdaný vzorek... A je to náš poslední pokus, tak se opravdu snažím všechny negativní vlivy, který můžu ovlivnit, odbourat.

flyaway
26. črc 2011

@bugee Tak to je jasný, že člověk udělá maximum, aby tomu pomohl - manžel taky zobká doporučené vitamínky a má zakázáno si ho přehřívat notebookem, položeným na klíně, o slušivých volných trenečkách nemluvě... 😀
Tak hlavně, aby se vám nějak podařilo zařídit to jeho volno, ať opravdu vše klapne, jak má! 😉

111janinka
26. črc 2011

Ahoj holky 🙂 Nemohla jsem se dříve ozvat, bo jsem byla v práci a to se sem raději nekoukám, aby mi administrátoři neviděli tolik do soukromí 😉
Takže...... všechny se prý prozatím zdárně rýsují. 3 jsou naprosto standart, jedno krapátko pomalejší. Ale prý jen o jednu buňku tak to snad může ještě všechno dohnat.
Zatím nejásám.... čtvrtek ukáže. Prý teď záleží, jak úspěšně se do vývoje zapojí spermie. Teda netušila jsem, že je to tak načasováno, že ta mrška začíná fungovat až později.... víte o tom některá něco??? 😉

111janinka
26. črc 2011

@xavera zlato, nestrachuj se ... všechno dobře dopadne 😉
panáků jsme si užily... a ještě užijeme 😉 práce je náhodou docela solidní náhrada na zaháněč starostí, taky to tak řeším 🙂 Tož.. pěkně v klidu vyčkej oficiálních výsledků a zatím ti tu všichni držíme pěstičky 😉

111janinka
26. črc 2011

@bugee OPU v sobotu je náhodou výhoda.. můžeš si pěkně odpočinout až do neděle a neřešit neschopenky a pod. A neboj... mají ještě spoustu času pořádně dorůst 😉 Tak se o ně pěkně starej.. hodně pij a odpočívej 😉

bugee
26. črc 2011

@111janinka Jojo, docela jsem za tu sobotu ráda, jen je to další čekání, z kterýho mě asi klepne 😒 Ráno je to OK, ale odpoledne začne břicho gradovat a právě teď si připadám jak pneuška od traktoru 😠 Myslím na ty tvoje čtyři bojovníčky, jak se krásně všichni vyvíjejí... To je paráda, tak jen tak dál! Budeš tam zas zítra volat?

xavera
26. črc 2011

@111janinka
díky za podporu, už aby byla sobota. Gratuluji ke všem čtyřem bojovníkům. Je to krásný průběžný výsledek, jen tak dál. Tomu nerozumím tedy s těmi spermijkami, jak to myslí, že se do toho zapojí až teď. To je blbost, ne? Vždyť se oplodňuje hnedka n den odběru...to ses měla zeptat, taky mě to zajímá.

111janinka
26. črc 2011

@bugee holka.. teď nás čeká dlooouhé čekání .... naprosto tě chápu, ale bohužel s tím nic nenaděláme 😉 Hlavně si uvědom.. že je to pro "dobro věci" tak na nějakým tom dnu už nesejde... jen jim zvyšuješ šance 😉

111janinka
26. črc 2011

@xavera průběžná dobrá zpráva taky dobrá zpráva 😉 Sice ještě není vyhráno ale dává mi to možnost doufat 😅 S tím zapojením spermie jsem to taky přesně nepochopila, možná že jsem se jen přeslechla a následuje nějaký období propojení nebo něco... Studovala jsem to na stránkách Heliosu http://www.sanatoriumhelios.cz/kultivace
možná to patřilo k té "kompaktaci".... no však uvidíme a příště se lépe poptáme 😠

pentagras
26. črc 2011

Ahoj holky, tak jsem tu ani neměla co psát, pořád čekám a čekám na ms už jsem 31 DC a nic, pokaždý to mám jak hodinky a ted když čekám na stimulku tak mám zpoždění, normálně to dostávám 28 DC, nemáte někdo zkušenost??? Dnes mi měla volat dr a nic asi mají fofr, já se fakt zblázním, když to nehci tak to je hned a když čekám jak na smilování tak nic....

cuddle
autor
27. črc 2011

@111janinka ahoj tak supr, to je prave ten zlom, ty spermie, do te doby je to relativne jen na ryhovani a pak ten 4 den je svinarna a holt musis pockat na 5 ty den jak se s tim poperou, 4 den se nekontroluje, uvidis zitra, poradne se nadechni nez budes volat a bud pripravena, ze si pojedem pro fazolku 😉

cuddle
autor
27. črc 2011

holky zdravim z chaty, rozchodila jsem tu mobilni pripojeni kvuli praci, ale je to pomale jako svina, no jen jednim ockem koukam jak se mate

hanoure
27. črc 2011

ahoj holky, koukám, že už se nevzájem znáte a máte dost rozjetou diskuzi, já jsem tu poprvé, tak se pokusím zapojit. Teď jsem po ET (22.7) při druhém IVF. Při prvním IVF jsem měla 9 folikulů, z toho jen 2 oocyty a jen jeden se oplodnil a nedopadlo to, při tomto IVF jsme zkoušeli dlouhý protokol, 18 folikulů, jen 6 oocytů a 2 oplodněné PISCI mám teď v sobě. Nechala jsem si dát neschopenku - poprvé jsem asi dost pracovala, snažila jsem se tvářit, že se nic neděje a že se pro mě vlastně nic nemění a asi jsem to přepískla. Tak jsem teď na neschopence a čekám. Trošku nevím, co mám doma dělat - jsem napojená na počítat a pracuji, ale jen tak oddech, občas něco na zahrádce a doma, ale jinak je to dost nezvyk, jsem hodně aktivní a teď tu sedím jak pecka.

xavera
27. črc 2011

ahoj holky, tak jsem se dneska vnutila do CARu kvůli špinění, tak mě sestra trochu klidnila, že je to 11. den po ET normální a pro ně spíše příznivá zpráva. Dost holek jim tam prý v tuhle dobu chodí stejně vyděšených jako já. Mohlo by to být opravdu zavrtávání embryjka. Rovnou mi udělali krevní test a mám si zavolat dneska po páté. Hrozně se bojím, že embryjko s krví odejde ☹

xavera
27. črc 2011

@111janinka díky za odkaz. Pěkné stránky má ten váš Helios. Já chodím do Gennetu, jejich stránky nejsou tolik názorné, ale jinak jsem tam zatím moc spokojená. Takže jdeš zítra na ET?

xavera
27. črc 2011

@hanoure ahoj! vítej mezi nás...přeji ti hodně štěstí a trpělivosti. určitě to tentokrát vyjde.

hanoure
27. črc 2011

díky moc, snad jo, ale pořád tu někdo píše něco s příznakama, že jako už jí to mělo trknout, že chodila často na malou nebo já nevím, že jí hodně bolela prsa či co ještě a já teda na sobě nic moc nepozoruji.

flyaway
27. črc 2011

Ahoj holky, tak jsem konečně zpět po OPU - bohužel jsem tam musela zůstat o 2 hoďky déle a pak už jsem je vysloveně prosila, ať mě pustí 😒 . Mám totiž náběh na OHSS, tedy následující 3 dny si zajdu na injekci do svalu a budu doufat, že se to nerozjede. No, popravdě je mi děsně, ale to jsem holt já, musím mít vždycky něco extra... 🙄
A teď konečně ty lepší zprávy - odebrali 22 oocytů, rozhodli jsme se pro oplodnění ICSI 15 kousků, tak snad z toho něco bude 🙂 . Zítra v deset první info, kolik se jich zadařilo oplodnit, už teď hořím netrpělivostí 😀
No nic, jdu do hajan, zaspat to bolavé bříško a vychutnat si, jak o mě ten můj drahý krásně pečuje... 😵

flyaway
27. črc 2011

cuddle - 1IVF - OPU 8.7, ET 13.7 - test 23.7 - negativni , cekame na vysledky krve a dohodu jak dal
flyaway - 1IVF - OPU 27.7 - 22 oocytů, oplodňovat necháme 15 (budou-li vajíčka zralá), první info 28.7.
ma.ja - 3IVF - plan srpen 2011
maarina - 1IVF - ET 22.7
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7. - test 25.7. - slabounce pozitivní
111janinka - 1IVF - OPU 23.7 - 10 oocytů, 5 zralých vajíček, 1 se nepovedlo oplodnit, pokračují 4
werinka1 - 1IVF - OPU 20.7., ET 23.7.-dvě "béčka", čekáme do 5.8. na krev (spíše dřív na TT)

xavera
27. črc 2011

@flyaway děkujem za zprávy, už jsem byla celá zvědavá. To je úrodička tedy, gratuluji. To bude s přehledem i s rezervou na mrazení. Teď hodně odpočívej a pij, strašně moc. Bílkoviny k tomu, vážně to pomáhá. Já jsem to tím zastavila. Koupila jsem si i bílkovinu v prášku v lékárně a přidávala si ji do jogurtů. Každý den 2 sklenice mléka a 4 vařený vejce, taky hodně masa. Hnedka se to začlo zlepšovat a do 5 ti dní ani památka po bolestech. Tak se drž!

xavera
27. črc 2011

jinak mi právě volali z CARu a prý - Jste těhotná....88,6 Hcg. Prdlajs se v tom vyznám. Ale mám celkem vítr, protože z toho špinění už je regulerní krvácení. V pátek jdu opět na krev. No tak uvidíme, zda to číslo Hcg poroste, nebo klesne a bude to v háji. Zatím ale úspěch 🙂

werinka1
27. črc 2011

Zdravím všechny. Už jsme rozeběhli noťase tak je to ok, na to starym PC to vážně nešlo. A koukam koukam, tolik nových zpráviček. A máme tu už těhuli 😀 😀 😀 Paráda, moc gratuluju!!!!!! Slyšet do telefonu - jste těhotná, tak se rovnou rozbrečim. Tak se šetři!!!
@hanoure Ahoj, jsem na tom podobně, já byla na ET 23.7. a pozoruju se a ......NIC. Kromě toho, že mě pořád bolí prsa, spíše bradavky, tak NIC. Ale to mě už bolí od OPU. Tudíž si naděje moc nedávam.
@flyaway Super, máš to za sebou, kráááááásnáááááá úrodička, to bude ještě mrazáčků 😀 Tak si odpočiň a dej na radu xavery. Hodně pí, já teda náběh na OHSS neměla, ale zdálo se mi, že když jsem víc pila, že jsem nebyla tolik nafouklá a celkově to bylo lepší.
@cuddle Užívej si pohodičky na chatě a naber síly, čeká na tebe mrazáček a to už bude tutovka!!! 😀 To já budu muset začít nanovo když to nevyjde a zatim se mi vůbec nezdá že by to klaplo 😠
@111janinka No vidíš jak se jim daří!!!!! Taková kvalitka 😀 😀 Tak jim držim palce a brzo šupky do bříška 😉

bublenudle
27. črc 2011

Ahoj hloky....takze hlasim dnešni utz ok,v sobotu mam OPU...tak sned bude velka urodička vajuch na to PGD.... 😵 😵

pentagras
27. črc 2011

@flyaway velká gratulace k takové urodě 🙂
@xavera to je super, moc moc gratuluji at se drží mimísek 🙂 jinak také chodím do gennetu.

werinka1
27. črc 2011

@bublenudle Fííííha, to je fofr, tak hodně štěstí a ještě víc zralých vajuch 😉

bugee
27. črc 2011

@xavera Přeju, ať hodnota HCG utěšeně stoupá, s krvácením si nedělej starosti!
@flyaway To je parádní úroda, tak držím palce, ať se krásně oplodní a dělí! K tomu OHSS - dnes jsem vypila už 3,5l vody a je to mnohem lepší než včera touhle dobou, tak se zkus taky pořádně zalít!

Jinak já jsem si ke své velikánské radosti dnes píchla poslední menopur+cetrotide, zítra "jen" večer Ovitrelle a v sobotu na OPU, už se nemůžu dočkat...

Všem ostatním přeju úspěšný závěr dne a ať všechny embryjka a bobísci statečně bojují!