1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

synamin
28. čer 2011

ahojky já tak nějak podobně od 1.7.začínám stříkat kapky do nosu 🙂

tygrisek09
28. čer 2011

ahoj holky, ještě nevím přesně kdy, ale doufám, že brzy, v úterý by měly být výsledky z genetiky, pak konzultace s genetikem a 19.6. II. konzultace s doktorem, co dál

maarina
28. čer 2011

zdravim 🙂 i ja zacinam... mam kratky protokol...gonal a synarel... je to me prvni ivf a moc rada bych rekla, ze i posledni 😀 ale moc predbiham, ze 🙂 zatim jsem ve fazi cekani na ms..

tygrisek09
28. čer 2011

a kde se všichni snažíte? my v Car v Podolí v Praze

maarina
28. čer 2011

@tygrisek09 cauky.. ja gennet praha.. na zacatku cervna jsme byli na prvni konzultaci a ted v cervenci bych mela zacit stimulovat... takze docela rychlovka.. kez by to tak bylo i s mym otehotnenim 😉

cuddle
autor
29. čer 2011

ahoj vsechny zdravim , ja dnes byla na odber krve - 5DC tak v 1 budou vysledky jestli teda leky zabiraji a jak a dle toho mi upravi davku....

cuddle
autor
29. čer 2011

@synamin tak to neznam - to je pripravek i v takoveto forme? ja picham injekce klasicky do bricha

cuddle
autor
29. čer 2011

@tygrisek09 ja v Brně

cuddle
autor
29. čer 2011

@maarina ja zacala s pripravou uz pred poslednim cyklem, Provera, Dipherelin, a ted Merional a k tomu porad Dipherelin, zacala jsem pichat v sobotu, dnes je to 5 den, prvni ultrazvuk mam v sobotu - tak jsem zvedava jak folici porostou
jak to ze Vas hned poslali do IVF - nebyla jina moznost? co je u Vas za problem smim li se poptat?

maarina
29. čer 2011

@cuddle no my se snazime pres 3 roky. otehotnela jsem a mela jsem mimodelozni a moje dr stale rikala, ze je vse v poho a vlastne s nama nic nedelala.. tak jsem presla k jinemu dr a ten nas hned poslal do car a tam se ukazalo, ze mame spatne spermio a doporucili jedine ivf.. a ja sem za to rada.. je to nase jedina sance a uz kvuli memu veku 😒

trinity1973
29. čer 2011

@cuddle Ahoj.Ted mi nevyslo zase IVFko a chtela jsem se te zeptat,kdy si myslis,ze je vhodne jit na IUI ? ted jsem po stimulu a neuspechu. Myslis,ze bych mohla jit uz tento cyklus,kdyz je telo jeste nastimulovany ? ☹
Chodim za Crhou a ten mi rekl,ze mam dojit,az se budu citit. Uz jsem z toho jantar,nechci zase 2 mesice cekat,nez se telo vycisti. Ja mela v planu jit ted po neuspechu na iui,pak vynechat 2m a dat se do pohody nez vletim na 3 ivf. co si o tom myslis?

cuddle
autor
29. čer 2011

@maarina aha koukam 37 mas, tak pojistovna hradi ty 3 pokusy do 40 ti , takze to urcite stihnes a hlavne ta uspesnost u IVF je dobra, u nas v caru rikaji 55 % pri 1 IVF a kdyz mas dalsi IVF nebo KET , tak ze 75% zen otehotni behem tech 2 pokusu, takze nato spoleham, ze se tam take vejdu .....
no pri horsim spermiu ti doporuci ISCI metodu , my ji taky nakonec asi budeme mit, manzelovi se behem pul roku zhorsil spermiogram, asi zrovna nebyl ve forme, takze prirozene oplodneni by asi nebylo ucine na odebranych vajickach, tak uvidime....hlavne aby tam nejaky vajicka pekne zrale byly a bylo co oplodnovat..... 😉

maarina
29. čer 2011

@cuddle tak ti dekuju za statistiku.. on kazdy car uvadi jinou ale ja do toho jdu s tim, ze se urcite zadari 🙂 ....no nam kvuli horsimu spermiogramu nabidli metodu IMSI.. pry je to lepsi vyber spermii pro ISCI ... je to i drazsi ale spoleham na to , ze vi co delaji a verim jim 😉

cuddle
autor
29. čer 2011

@maarina tak IMSI jsem jeste neslysela, v cem to spociva, u nas mame v ceniku jen tu ISCI a pak PICSI, my nakonec pujdeme do toho ISCI a hodne zalezi kolik bude vajicek, u nas je ISCI jednotna cena do 8 oocytu, takze kdyby bylo asi vic, tak ty nechame prirozene, jestli se zadari....

cuddle
autor
29. čer 2011

@trinity1973 ahoj devce, to bylo 2 IVF na obilnaku? kdy jsi byla? ani jsem to nezpozorovala, nevim jestli jsi psala - kolik jsi mela tentokrate vajicek? nejake mrazacky mas?
no hele ja ti fakt nevim, to je taky info prijd az se budes citit.....nevim nevim, meli by ti poradit jestli je lepsi na to IUI jit hned a nebo ne - stimulovat jsi i na IUI injekcema??? uz si napamatuju , pokud jo, tak to by bylo asi jako mezi 2 IVF a tam rikali 3 mesice
mi po IUI rovnou navrhli IVF a rikali mesic pauzu, ale kdyby bylo dalsi IUI tak mohlo byt hned, tak fakt nevim
zalezi jak se citis a jestli si nechces dat pred leto voraz a zkusit nacerpat sily a vletet do toho na podzim......

maarina
29. čer 2011

@cuddle IMSI je nova metoda..co jsem si vycetla tak se ta spermie zvetsi az petinasobne poroti klasickemu ISCI a tim se tak zvetsi sance na kvalitni vyber a ta se pak vlozi do vajicka..tim padem by mela byt i vetsi sance na vice oplodnenych vajicek.. tak jsem to pochopila ja.... ale uz to tady v cechach v nekterych car delaji uz rok.... ja uz sem se tady na mk holek ptala jestli s tim ma nekdo zkusenosti ale nic sem se nedozvedela 😨 ..je pravda , ze je to drazsi jak PICSI....

bublenudle
29. čer 2011

Ahoj holky....mužu se přidat??? mam za sebou 2xIVF,1xKET..v březnu jsem mela mimoděložni těhu,přirozenou cestou,tak jsem bohužel musela na potrat...ted čekam na vysledky doplnujicich vyšetřeni a jdu na dalši IVF,,,chodim do Brna... 😉

maarina
29. čer 2011

@bublenudle vitej 🙂 tak toho mas za sebou koukam taky dost vid...ja sem na uplnem zacatku v cekani na stimulaci a kdyz vidim , ze jsou tu holky ktere do toho jdou podruhe, potreti a vic , tak se bojim toho zklamani a obdivuju vas , ze zvladate 🙂 ale ono se holt musi, kdyz chceme to vytouzene miminkoo 😲

cuddle
autor
29. čer 2011

@maarina aha tak o tom slyším prvně, tak ono se to pořád vyvíjí, no jo PCSI už je tak docela drahé, ale tak pokud to znamená větší šance tak samo je lepší to vzít hned prvním pokusem 😉

cuddle
autor
29. čer 2011

@bublenudle ahoj , kam chodis do Brna? vsechno co pises jsi absolvovala v jednom caru?
teda otehotnela jsi prirozenou cestou a presto mas za sebou tolik pokusu , to je zajimave, ze to telo si to stejne udela nejak po svem, skoda, ze se to neuhnizdilo tam kde melo 😒

bublenudle
29. čer 2011

@cuddle ahojky..ano,vše v Repromedě..během pul roku jsem byla na těch Ivfkam a Ketu...no,to mimoděl.těhu byl šok...tyden jsem byla nejštastnejsi na svete a pak asi nejsmutnejsi po potratu...pevne věřim,že se ted povede 😵 ,aspon vim,že mužu otěhotnet...nikdy predtim jsem tehu nebyla..kam chodiš Ty???

bublenudle
29. čer 2011

@maarina vím,že jednou budeme všechny mamky 😵 😵 😵 😵

cuddle
autor
29. čer 2011

@bublenudle ja chodim do Heliosu, absolvovala jsem IUI na Obilnaku, ale rozhodla jsem se pro zmenu a v Heliosu otehotnely moje 2 zname, tak jsem sla tam , ono je to asi jedno v Brne je toho hodne vzdy se najde nekdo kdo chvali a kdo nadava, nam to zatim vyhovuje, tak uvidime
a jakej je tedy u Vas problem, ze jste meli IVF a pak najednou jsi otehotnela prirozene?

bublenudle
29. čer 2011

@cuddle jj,určitě je každy spokojeny jinde...nekdo nadava jiny chvali..no,ja mela nepruchodnej vejcovod a neuzravali mi vajička..no a nakonec bylo mimi v nepruchodnem vejcovodu..nevim,nikdo nevi proc..mozna to nakopli vsechny ty hormony co jsem do sebe pul roku prala..nevim no..ale ted už mžu jen IVF..vzali mi oba vejcovody...meli srusty...a co je u vas??

cuddle
autor
29. čer 2011

@bublenudle aha tak to jo
no ja mam problem s tim, ze nemam vlastne ovulaci, no a bez leku ani ms, vse se resi vyvolavackama nebo tabletkama, ladovala jsem se radu let antikoncepci a dle vseho uplne naprd, pac kdyz neni co oplodnit, tak to holt neni k nicemu - jednoduse receno jsou vajecniky trochu line a nechce se jim
mam pomer hormonu 1:1 a spravne je 1:2 , nemam ale ani PCO coz je 2:1 - takze doktor mi to vysvetloval, ze telo je z toho rozhozene, protoze nefunguje sice ani jak ma, ale kdyz dostane spatne leky, tak vysila opacne informace - viz Clostyl - nikdy jsem na nej nereagovala a mela jsem ho tak 6x v ruznych davkach
takze je potreba stimulovat silnejsimi leky , mela jsem jednu stimulaci na IUI, ale foliky nebyly dostatecne velke, max 16mm, v caru mi nijak nezvysovali davky a rikali, ze to staci na prasknuti , ale po IUI pri vysledcich krve negativni mi rekli, ze jsem na leky nereagovala dostatecne a ze doporucuji IVF a silnejsi davky
no byla jsem trosku rozcarovana z toho pristupu, ze pred vykonem je to v poradku, potvrzeno 3 doktory stejneho car a ti stejni mi pak rekli neco jineho
sli jsme na konzultaci jinam a uz jsem tam zustali , to IVF beru ted hlavne jako odpovedi - bude dost foliku k odberu, dorostou, budou tam vajicka, jake kvality, podari se je oplodnit....a tak
manzel mel v prvnim caru spermio nadprumerne, po 8 mesicich delano v novem caru jinou metodou a je podprumerne, takze mame doporuceno i ICSI vzhledem k nizkemu poctu rychle se pohybujicich spermii, spis jsou pomalejsi a horsi morfoligii.......takze tak nejak 😉

bublenudle
29. čer 2011

@cuddle no je to hruza,když ti pokazde reknou neco jineho...ja delam taky vzdy ICSI,a ted i PICSI..a k tomu PGD..to je genetika embryjek...nevi,proc se to nechyta...no jo,za vse se musi platit,tak je to dohromady sila...musime doufat,že se zadari a na jare budem tlacit kocarky... 😵

trinity1973
30. čer 2011

@cuddle Ahojky. Ano 2 ivf...pri prvnim nedoslo ani k transferu.Ja mela 2 vaja..A ted 3 vaja ,1 zaniklo a 2 byl transfer,ale neudrzelo se.. Chodim na obilnak...Ted mi crha rikal,at dojdu,jak se budu citit,ze ted by mozna udelal iui nativ ,ze je to telo jeste nastimulovany a pak pauza 2 mesice. No a ja prave nevedela,jestli jit,nebo nejit . ☹

werinka1
30. čer 2011

Ahojky, právě začínáme s 1.IVF. No a hned problémek, kvůli kterému jsem chtěla požádat o radu....včera jsme 9tý den píchli Decapeptyl. Mam dlouhý protokol, je to prý na útlum činnosti vaječníků. Bohužel já sama si to nejsem schopna aplikovat takže musí přítel. Včera se mu nepovedlo vpíchnout celou tu dávku, asi jen 2/3. Myslíte, že je to problém????Děkuju všem za odpověď.

cuddle
autor
30. čer 2011

@trinity1973 hele ja bych to zkusila, samo zalezi jestli budes mit folika vhodneho k IUI, je zajimave ze jsi na IVF mela jen tak malo foliku, ale mozne je vsechno - cim jsi vlastne stimulovala

na to IVF bych si urcite dala pauzu, ale to IUI bych zkusila jestli nato mas silu tam zase pravidelne dochazet...

cuddle
autor
30. čer 2011

@bublenudle no jo to urcite, ja si necham poradit co nam v caru dle aktualnich vysledku a hodnot spermiogramu a poctu vajicek doporuci, holt nic jineho nezbejva nez verit, ze je to to nejlepsi
no jasne za par mesicu budeme vybirat nejvhodnejsi vozidlo 😀