1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

ma.ja
2. zář 2011

@xavera ahoj těhulko, miminko je moc krááááásnýýý 😵 věřím, že taťka bude naměko 😀

@tygrisek09 nesmutni, 5 folíků stačí..určitě to budou ti praví 😵 teď ještě záleží na spermijkách...já měla vajca krásný, ale spermijky pomalý...takže co platný, že jich bylo 10 ☹

xavera
2. zář 2011

@tygrisek09 my jich měli taky málo a spermiogram taky špatný a k transferu nakonec jen dvě a to nějaký opožděný, prognóza nic moc, to druhý do druhého dne uhynulo, takže ani mražení nebylo...a koukej, jak dopadlo to jedno jediný - vesele bojuje. neboj, stačí aby tam byl jeden pořádnej bojovníček.

xavera
2. zář 2011

@ma.ja ahoj, díky 🙂 už jsme mu psala sms...že je celý po tátovi 🙂

ma.ja
2. zář 2011

@xavera 😀 😀 😀 tak to je dobrý 😀 😀 😀

111janinka
2. zář 2011

Ahoj zlato 🙂 Chodím sem, neboj 😉 Jen mi je poslední dobou tak špatně, že to prostě nezvládám každý den ☹
Holt teď trávím podstatně víc času na záchodě, v koupelně a v posteli 😖
Na první ultrazvuk se šel podívat i manžel 🙂 To ještě nebylo nic moc vidět. Důležité ale bylo že je prcek tam kde má být a roste 🙂 Na druhém jsem byla ve středu (bohužel bez manžela) a to byl moooc krásný zážitek, protože bylo vidět i srdíčko a hlavně jsem měla možnost si ho poslechnout a to jsem se fakt usmívala jako blbeček a měla slzu v oku 🙂 Bilo pravidelně a strašně rychle... a já se pak celý den úplně vznášela a nedokázala myslet na nic jiného 🙂 Takže... máš se na co těšit... užívej si to 😉
Joooo... a teď už mě poslali k mé gynekoložce, takže tam jdu v pondělí a do Heliosu už nemusím.

jajinka28
2. zář 2011

@xavera přesně tak, radost máme velikou, ale zároveň je v nás malá dušička, aby bylo všechno v pořádku..zrovna dnes jsme se o tom s manžou bavili a když jsem mu řekla, že ty starosti a strach už nás neopustí, tak ho málem kleplo 😀

111janinka
2. zář 2011

@cuddle nějak jsem tě zapomněla uvést do odpovědi.. takže to bylo pro tebe 😉

jajinka28
2. zář 2011

@111janinka Janinko tak to je krásný🙂tak se opečovávej, přeju, ať ti hlavně líp a brzo se ti uleví 🙂

tygrisek09
2. zář 2011

Prvni bylo, ze budeme mit ICSI, ale souhlas jsme dali i k PICSI, jinak jsem si pichala 150 jednotek Gonalu a ted k tomu ted jeste Cotride, zkratka malo reaguju a mam strach, ze nic z toho ☹

tina74
2. zář 2011

@tygrisek09 Já mám s PICSI velice dobré zkušenosti, pokaždé se nám oplodnila všechna vajíčka. Ale taky jsme jich neměli moc☹ Poprvé jen 2 vajíčka ze 2 folikulů. A to jsem měla 3 ampule Menopuru - 225 IU. Podruhé mi to první 3 dny zvedli na maximální 4 ampule - 300 IU, pak už zase snížili na 3. Celkově jsem ale spotřebovala ampulí "jen" 34, při prvním pokusu 41. Nakonec bylo folikulů 6, u jednoho nebyla možná punkce, jeden byl prázdný, takže vajíčka 4. Kdyby Ti to napoprvé nedejbože nevyšlo, jakože věřím, že vyjde, máš ještě dost prostoru pro zvyšování dávky a můžeš zareagovat úplně jinak. Na druhou stranu hyperstimulační syndrom asi taky není nic moc, takže je nejspíš dobře, že to doktoři u Tebe napoprvé nepřestřelili....

bugee
2. zář 2011

@xavera Beru 2-2-2 a je to mnohem horší stav než 1-1-2 předtím, jsem přesvědčená, že ta bolest hlavy je od toho... Předtím mi to během dne navozovalo spíš euforii, byla jsem jak sjetá, ale teď jsem úplně utlumená a ta věčná bolest hlavy je nepříjemná. No co, když nemám ty nevolnosti, tak aspoň něco jinýho, aby z toho člověk nebyl tak unešenej, že? 🙂

@111janinka Chudinko moje, přeju Ti, ať Ti nevolnosti brzy ustoupí! No ale hlavní je, že máš srdíčko, to je bezva - zaktualizuj tabulku a dej tam míry, ať se můžem kochat 🙂 A samozřejmě gratuluju!

tina74
2. zář 2011

@bugee @xavera Jejda holky, snad není něco špatně. Mě od úterý skoro nic není. Pokud pominu to, že místo 6-8 hod spím 10-11 a podbřišek i prsa mám čímdál napnutější, neděje se momentálně nic zvláštního. Nevím, jestli bych raději trošku nezvracela, abych měla pocit, že je všechno OK.

xavera
2. zář 2011

@tina74 ne, prosím tě, to si nepřej a buď šťastná že funguješ normálně. Ne každé bývá špatně, je to normální. Ono by se ti to mohlo vymstít a nevolnosti přijít.... 😉 a co pak? pak už je neodvoláš 😀

katerrinkaa
2. zář 2011

Ahojky snažilky a těhulky!

katerrinkaa
2. zář 2011

Tak od pondělí - tedy odedneška zůstávám doma. Mohu na Vás, Vás již zkušené s IVF, mít dotaz. Od minulé středy do tohoto čtvrtka mě stimulovali. Do středy bez problémů, ve středu v práci mě začalo bolet bříško, při chůzi, při sezení, divně. Je to možné??? Ve čtvrtek mě zastavili stimulaci a nasadili prednison. Nevíte nač prednison je? V sobotu ráno mám nástup na vysátí. Už mě dos bolí bříško, při chůzi, při sezení, někdy méně, někdy více, bolí mě do teď, teď mě přijde i nafouklé. Je to normální? V CAR řekli, že vše je OK, že mám 10 vajíček a že jsou už veliké. Zítra mám jít na vysátí. PROSÍM VÁS, jak to dělají? Laparoskopicky nebo poševně? Bolí to? Bojím se narkózy. Bohužel do teď jsem chodila do práce, byly na mě ale hodný. Od soboty si přeji neschopenku. Pak už Vás budu navštěvovat pravidelně.

hp
2. zář 2011

@katerrinkaa Ahojky,bolení břicha je možné(uvnitř těla se ti z té stimulace zvěčují vaječníky),tím pádem ho cítíš.Já to měla stejné,je to fakt normální 🙂 Opu je prováděno poševně a samo,že pak břicho trochu pobolívá,když se ti tam pošťouchají 🙂 a narkózy se nebuj je to jen chvilinka.Hodně štěstíčka 😀

katerrinkaa
2. zář 2011

@hp Achich ouvej, děkuji za odpověď. Manžel mě postrašil, že to je laparoskopicky a já si to nepamatovala. Mám strach. Děkuji moc za přání. Bolí mě bříško, někdy míň,někdy víc. Uleví se mi, když se vyčůrám. Pak jsem zase jak balonek a nevím jak si sednout, lehnout. Musela jsem chodit do práce, ale od zíttřka budu doma ato už se těším.

katerrinkaa
2. zář 2011

@hp ještě Vás tu všechny neznám, koukla jsem se do tabulky a zjistila, že jsi těhulka. Mooooooooc Ti gratuluji. 🙂 🙂 🙂 Musí to být už krásný zážitek. Zůstala jsi doma? To asi pak všichni, zůstávají na nemocenské? Přeji Ti krásné těhotenství.

hp
2. zář 2011

@katerrinkaa No jo chlap 🙂 toho neposlouchej,vždyť tomu nerozumí 🙂 Já jsem taky zůstala doma.je třeba se hodit do klidu a odpočívat.Ještě se napracujem 😉

katerrinkaa
2. zář 2011

@hp to jo, musela jsem dodď bud uělat spoustu věcí, zaučit kolegyni, která buď bude za mně nebo za už těhotnou, bylo to takové divné, nejsu těhulka a musela jsem všechno dělat, jako kdybych, pak byla. Takže zvláštní. V práci jsem to musela už otevřené říci, všichni mě to přejí a bylo to divné.

hp
2. zář 2011

@katerrinkaa To se povede,uvidíš 🙂 A pokud jsi férová a tvůj zaměstnavatel normální je lepší to říci a nelhat 😉 A to ,že to v práci ví?Alespoň ti budou držet pěsti a ocení tvou upřímnost 🙂

katerrinkaa
2. zář 2011

@hp to jo, všichni mě fandí, je to milé, drží mě pěsti, jsem ochotná, až mě bude dobře doisovat spisy - jsem totiž úřednice, mám i s kolegy skype a budu jejich metodické vedení, takže se nudit nebudu, pokud budeme úspěšný při IVF

hp
2. zář 2011

@katerrinkaa Jak pokud?Prostě bude uspěšné🙂 !!!!!Jéžiš až teď jsem si přečetla 1 zprávu od tebe ☹ Děkuji a jo marodim už 5 týdnů a hodlám v tom pokračovat 🙂 Ale myslim,že moc holek nemarodí. Je to každého rozhodnutí,ale já chtěla do všeho jít na stopro a nic neriskovat.prostě jsem jezdila na výlety,chodila na čajíčky a tak.celkově jsem byla klidnější,že pton těhu,dělam max. v kolik zítra jdeš?

hp
2. zář 2011

@katerrinkaa Dobrou a drž se 🙂

cuddle
autor
2. zář 2011

@111janinka tak super, a manzela ti povolili kdyz ho videli hned nebo ses ptala? at ho tam netaham teda hned zbytecne, jinak jdu teda 9.9

cuddle
autor
2. zář 2011

holky jen Vas pozdravim, dopoledne mel konik vypadek a hned po obede jsem razila s kamoskou na vystavu kvetin, aranzma, soutez svatebnich kytic, modni prehlidku atd. v Brne na veletrhu a vratila jsem se az ted
sem uplne uhojdana....
jinak byla jsem se zeptat v lekarne jestli maji nejake pastilky proti paleni zahy pro tehule a prdlajs, prdlajs, pry nic radeji prvni trimestr nejist, no tak supr, takze skoro po vsem me pali okamzite zaha.....jen ne po suchym rohliku, takze to vidim jako sve jidlo v nejblizsi dobe..... 😒

111janinka
2. zář 2011

@cuddle poprvé tam byl Texl a když přišel pro další pacientku na řadě, tak jsem se zeptala jestli může manžel se mnou a on téměř nadšeně souhlasil 🙂 Ale jak jsem už psala, pro chlapa to zas tak velký zážitek nebyl, protože to nebylo nikterak akční 🙂
Na podruhé - na srdíčko - bych si to ale být tebou už nenechala ujít určitě (mně to teda moc mrzí, že u toho manžel nebyl ☹ )
Takže asi nejvíc záleží jak moc je tvůj manža zvědavej, určitě má jako táta právo vidět prcka když chce 😉

111janinka
2. zář 2011

@jajinka28 @bugee Holky děkuju 🙂
Manžel mi dnes z práce přinesla z lékárny další lízátka proti těhotenským nevolnostem (mimo jiné proto, že mi je neustále ujídá 🙂 ) a taky Emesin - doplněk stravy ze zázvoru, což by taky mělo pomáhat... tak mooooc doufám, že to zabere a budu moct konečně trošku normálně fungovat! 😖 Pak dám vědět, jestli zabírá, ať se můžete taky včas zásobit 😉

111janinka
2. zář 2011

flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, kvůli nízké sliznici posun KET na začátek října
ma.ja - 3IVF - OPU 27.8. ,30.8.ET-2embryjka(8-buněčné morulky)
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8.-19 oocytů, 9.8.-12 embryjek, ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, krev 24.8.
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
janijacek-1 IVF,srpen 2011, OPU 26.8. , 12 vajicek, 10 oploz.,31.8. ET 1 embryjko, 4 mrazáčci
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz

tehulky:
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 2.9. - UZ - 2,6 cm
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8. (2ks), UTZ 31.8. - 1 fazolka se srdíčkem, 6+4, 5mm
cuddle - 1IVF - ET- negativni, 18.8 KET 1 blastocysty, TT 28.8 //, krev 29.8 HCG 196, UTZ 9.9
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ
tina74 - 2 IVF - OPU 2.8., ET 6.8. (2 embryjka), TT // 17.8., UTZ 30.8. (1 embryjko, 5tt+6, 4 mm, srdíčko)
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 7.9

cuddle
autor
3. zář 2011

@111janinka chodis normal do prace? ja jsem napr ve ctvrtek odpo mezi 2 az 6 normalne vytuhla a nebyla schopna vstat a fungovat.....
jinak vcera me po jidle zacala palet zaha , ptala jsem se v lekarne a pry teda mam smulu, ze normalne vsechny leky jsou nevhodne, jedine po domluve s lekarem - ale radeji pry ne - takze supr, asi budu ted na suchych rohlikach....kdy ti zacalo byvat spatne??