1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
12. zář 2011

@ma.ja Moc moc moc držím palce na zítra a na středu, ať se Ti tam ta vymodlená dálnice vykreslí! Drž se.

Jinak já jsem dnes volala na výsledky krve TSH (hormony štítné žlázy - léčím se na hypofunkci cca 10let), cvrček si bere víc, než se čekalo, takže musím extra navýšit dávky letroxu a koncem října na další kontrolu. Mezitím mi potvrdili, že musím na kontrolu na imunologii (měla jsem zvýšenou buněčnou imunitu - tj. riziko, že cvrčka moje tělo zničí a vypudí jako něco cizího, co v těle nemá co dělat - proto beru prednison a nikdo neví, jestli je dávkování OK) - jdu ve středu ráno a vůbec nevím, za jak dlouho budou výsledky... No tak se musím obrnit trpělivostí, naštěstí mám teď takový práce, že nevím, co dřív, tak mi to celkem utíká. A v pondělí v podvečer jdu poprvé k obvodní gyndařce, doufám, že bude vše OK a že bude mít cvrček už alespoň 2,5cm a že si konečně odnesu fotku, na které bude víc, než jen skvrna.
Holky, mějte se krásně, hezký večer všem, ať nic nebolí a bobísci rostou o sto šest!

jajinka28
12. zář 2011

@bugee bugge děkuju!!!Ty mi vždycky tak zvedneš náladu, jsi zlatá🙂..jojo, máš pravdu, my to prostě nemůžem mít jednoduchý a o to víc si pak těch uzlíčků budeme vážit🙂snad bude vše v pořádku, musím ještě týden vydržet..nejradši bych dostala ráno mezi oči a probrala se až ve středu🙂
teda holka, ty to máš ale hodně akční!Sakriš, to už by snad stačilo, ne??Už je na čase, aby sis pěkně od plic odfrkla a bylo vše tak jak má..budu na tebe moc myslet, dej hned vědět. Snad na ty výsledky nebudeš muset čekat dlouho ☹
pozdravuj moc fazolku, budem ve středu držet pěstíky🙂

bugee
12. zář 2011

@jajinka28 Taky moc děkuju za podporu a přeju dobrou noc 🙂 A zase zítra 🙂

bugee
12. zář 2011

@xavera Taky jsem ráda, že jsem nebyla sama, kdo se v té druhé diskuzi cítil nesvůj... Kromě toho, že budeš mít malého génia 🙂, co Tě teď čeká za kontroly a kdy? Jsi z nás tady nejdál, jsi něco jako "průkopník" 🙂, já vlastně ještě vůbec netuším, co bude po té další kontrole u mé gyndr dál... takže pro tuto chvíli můj svět končí 19.9. a pak mám vzduchoprázdno... Ty víš? Jinak my jsme s manželem dohodnutý, že pokud bude toho 19.9. vše OK, tak už to řekneme rodině a v práci - nemůžu to už utajit dýl než pár dní, břicho roste neuvěřitelnou rychlostí (navíc se během dne drasticky 🙂 mění - po ránu celkem OK, ale během dne nabývá na objemu a odpoledne už je dvojnásobné), už nemám jedinou věci, která by mi byla a zatím jsem nikde nenašla žádný obchod s těhu oblečením - můžeš poradit, bylas už něco pořídit? Navíc jsem si zkoušela pár kousků volných vršků v H&M, C&A a tak, ale všechny břicho jasně vyrýsovaly... takže jsem nakonec nic nekoupila. Zatím dobrou!

tina74
12. zář 2011

@bugee Jejda budgee, Ty to tedy taky nemáš zrovna bez komplikací☹ Tak snad Ti dávkování všech těch léků rychle vychytají a na imunologii výsledky urychlí, když jsi těhotná. Moc obdivuju, že zvládáš při tom všem ještě chodit do práce. Já jsem z toho zvýšeného dávkování Utrogestanu teď už totálně mimo.

xavera
13. zář 2011

@bugee
S tím géniem…ještě vy si tady ze mě dělejte srandu, stačí že se tím baví můj manžel 😀 Je jasný, že to je blbost. Spíš jsem asi takový slabší jedinec, který snáší vše tak nějak hůř než ostatní. Prostě jsem trochu cíťa asi.

Průkopník tu jsem, protože to chudince cuddle nevyšlo napoprvé, pak tu bylo ještě na začátku pár holek přede mnou, ty už sem ale moc nechodí.
Tolik se v těch vyšetřeních nevyznám, ale tak jak to budu mít já:
zítra jdu ke své gyndr pro těhotenskou průkazku – to budu 11+0. Ten samý den půjdu do Gennetu na krev, což je součástí screeningu kvůli vrozeným vývojovým vadám.
20.9. jdu do Gennetu na screening – to budu 11 + 6.
Pak když bude vše v pořádku, taky to roztroubíme do světa.
Pak 6.10.se musím zaregistrovat v Podolí v porodnici.
Mezitím budu chodit ke své gyndr každých 14 dní na kontrolu a někdy ve druhém trimestru bude další screening zase v Gennetu. Víc toho nevím a počítám, že se vždy včas dozvím.

S břichem to mám stejné. Ráno celkem normální, večer k prasknutí – jak balón. Taky moc nevím co nosit. Volná trika, nejlépe vypadají ty, co jsou na bocích na gumu, pak je to takové vypouklé jakože schválně. V H&M jsem byla a koupila těhotenské džíny. Jsou strašně pohodlné. Hlavně pro mne…mám sedavé zaměstnání a pak mě v pase nic neřeže. Jinak v jakýchkoliv šatech to je poznat, takže ty bohužel teď moc nenosím. Až to vytroubíme, tak začnu 🙂

bugee
13. zář 2011

@tina74 Ahoj, určitě si na ten utroš zvykneš 🙂 Já mám 2-2-2 už od 31.8., zezačátku to byl fakt nářez - nemohla jsem se v práci soustředit, zejména odpoledne po polední dávce jsem byla úplně mimo a navíc mě první dny dost bolela hlava, ale po prvním týdnu se to srovnalo a teď je to celkem únosný 🙂 Mám náročnou práci na koncentraci, navíc teď máme nejnáročnější měsíc v celém roce - děláme rozpočet na další rok a to jsou samý tabulky a výpočty a tak, ze začátku jsem si vůbec nedovedla představit, jak to zvládnu po těch práškách, ale teď je to lepší, tak bojuju 🙂 Bohužel teď musím do práce i o víkendech, ale je to tak lepší, než dělat denně do noci. Každý večer dorazím domů úplně vyřízená, doma už nic nedělám, manžel vaří, pere, uklízí, chodí 3x denně se psy (já pouze na ranní 30min procházku) a já celý večer odpočívám a snažím se dost spát, abych se trochu dobila 🙂 A co Ty? Netrápí nějaké bolístky nebo nevolnosti? Mě se zatím nevolnosti vyhly, tak doufám, že to tak zůstane.

bugee
13. zář 2011

@xavera Děkuju za informace o kontrolách, aspoň mám určitou představu, co mě v nejbližší době čeká. V H&M jsem si žádného těhu oblečení nevšimla - ale ty džíny zkusím, taky pořád sedím za PC v kanclu. Džíny většinou nosit můžu, i když ne vždycky - teď zrovna dva dny tu máme vedení z Francie, takže to džíny nee ☹ Musela jsem se narvat do svého těsného "repre" oblečení a trpím jak zvíře 🙂, snažím se chodit trochu nakloněná dopředu, abych maskovala pupek, jsem jak stará nahrbená stařena 🙂 Ale řekla bych, že horší je, když mě během dne začnou svědit prsa nebo něco v břiše a nemůžu se podrbat nebo si bříško pohladit, furt se kontroluju a ohlížím, jestli někdo nejde nebo na mě nekouká...

xavera
13. zář 2011

@bugee to těhu oblečení není v každém H&M . Já byla v Praze na Příkopech. No, taky nemůžu džíny pořád. Když mám schůzky tak si beru sukně...stáhnu je pod břicho nebo nad něj, pak to přes něj ale trochu divně visí. K tomu mám nějaké halenky právě s tou gumou v pase. Otevřené sáčko taky trochu maskuje. No ale brzy se vydám zas na nákupy, v tom H&M mají i těhu společenské oblečení. Sukně i kalhoty. Jinak taky dost tápu 😒

bugee
13. zář 2011

@xavera Díky za tip - budu se muset asi vydat do centra ☹ což moc nemiluju, ale asi mi nic jinýho nezbyde. Dřív byl butik MotherCare s těhu oblečením v Tesco Letňany, ale zrušili ho a maj tam teď jen miminkovský věci... No a prodavačka říkala, že je ještě druhá pobočka v pasáži Myslbek, kde ještě těhu oblečení mají. Oba obchody jsou tedy blízko sebe, tak tam asi někdy sjedu. I když předpokládám, že butik v pasáži Myslbek bude dost předraženej...

xavera
13. zář 2011

@bugee můžu se tam někdy mrknout...bydlím za Kotvou 🙂 já za to moc utrácet nechci, je to přechodné období...možná něco od kamarádek..nejvíc se děsím toho břicha v zimě. Co budeme nosit? nějaké obrovské kabáty nebo bundy? To budeme jak velryby. Ještě při mé výšce 183 cm.

tina74
13. zář 2011

@bugee Vzbudila jsem se v pět ráno a měla jsem šílené bolesti hlavy a páteře - tak to asi opravdu ten Utrogestan. Přinutila jsem se vypít půl litru vody, z toho se mi ještě udělalo špatně. Mezitím se vzbudil manžel, páteř mi namasíroval a nakonec jsem usnula. Už je mi ho líto, protože teď doma taky dělá všechno. Včera přišel z práce, uklízel a vařil, protože já teď opravdu jen ležím, jak mi bylo přikázáno na pohotovosti. Před nedělní příhodou jsem alespoň vařila, prala, nakupovala a dělala lehčí úklid, ale i tak toho na něj zůstávalo strašně moc. Máme velkou zahradu a teď je tam nejvíc práce. Hlavně to ale ještě budou nervy do zítřejšího odpoledne. Snad mi pan doktor neřekne, že došlo k potratu. Kdyby se toto těhotentví nevydařilo, už bych asi neměla sílu do dalšího... ☹ Za poslední dva , tři roky toho už bylo nějak moc... ☹

tina74
13. zář 2011

@xavera @bugee Než se situace vyvinula, jak se vyvinula, řešila jsem na konci týdne taky velice intenzivně otázku oblečení. Tento týden jsem totiž měla mít dvě kratší pracovní schůzky vyžadující formální oblečení. To jsem na sobě ale měla naposled den před stimulací a vůbec mě nenapadlo, že mi břicho narostlo o tolik. Protože jsem od ET doma, nosila jsem celou dobu jen volnější džíny a letní sukně, ve kterých to tolik nerazilo. Jenže ve čvrtek jsem zjistila, že se opravdu do ničeho nevejdu. Pět kostýmů jsem vůbec nedopla,šestý ano, ale vypadalo to strašně. V pátek jsem chtěla jet něco koupit, ale zjistila jsem, že vlastně nevím kam. Na internetu jsem objevila jen spoustu internetových obchodů. Nakonec jsem hledala dál a zjistila, že to vyřeší jedny letní šaty se sakem - v těch nebylo vidět nic. Teď si ale v posteli vystačím s pyžamem☹ Uvidím, jak to zítra dopadne na kontrole. Pokud by bylo embryjko v pořádku, stejně asi budu muset mít nějakou dobu klid než se vstřebá hematom. Navíc si nedokážu přestavit, jak bych pracovně fungovala s tím současným dávkováním Utrogestanu. Pěkně mě to štve, všechno bylo na dobré cestě, už jsem přestávala být unavená a hrozně se těšila na lidi v práci... Doma už jsem 6. týden a vůbec mi to nesvědčí☹

janijacek
13. zář 2011

@kacnov ahoj, jasne, ze mutzes k nam do tabulky, vitej 🙂
Ja jsem teda PK mela...je to lepsi v tom, ze Ti nebudou transferovat zbytecna embryjka, ktera by se stejne nevyvijela. Ale myslim, ze bez PK jde jen o to, ze proste treba budes muset jit vickrat na transfer. Budou Ti je pak mrazit, ne? A treba to vyjde na poprve 🙂nikdy nevis...Drzim pesti...

janijacek
13. zář 2011

@ma.ja ahoj majusko, moc na Tebe myslim!!! Doufam, ze vse bude O.K.!!!

janijacek
13. zář 2011

@jajinka28 jajinko,ja s tim zkusenosti nemam, ale mou svagrovou pichalo u vajecniku cele tehotenstvi, spominam si, ze si na to ztezovala, tak snad to nic nebude...

janijacek
13. zář 2011

@moninka2 To vis, ze srdicko naroste, budeme se ve ctvrtek na ne tady tesit 🙂

janijacek
13. zář 2011

@tina74 tinuško, možná je jen paní doktorka neviděla...nebo bylo trošičku opožděnější....nakonec ještě budeš mit dva mimisky 🙂 Držim pesti,at je vse v poradku...

janijacek
13. zář 2011

@bugee koukam, ze po vsech tech peripetiich, kdyz uz clovek konecne ceka mimouska, tak stejne nemuzemit pokoj, ze? Doufam, ze budou vysledky brzy a ze vse dobre pujde...🙂

janijacek
13. zář 2011

@xavera ty mas dnes koukam nejlepsi starosti 🙂 Ale trochu me desite, ze uz v 11 a bugee v 9 tydnu potrebujete tehu obleceni...ja myslela, ze budu mit pokoj az do ctvrteho mesice... 😀

janijacek
13. zář 2011

Holky, tak snad jsem na nikoho nezapomela...jinak ja jsem si dnes (jako kazde rano) pro jistotu zase udelala test a jsou tam porad dve🙂 ...vubec bych bez toho nemohla existovat, kdyz se bude darit, budu testovat kazde rano az do porodu 😀
krasny den vsem!

bugee
13. zář 2011

@ma.ja Taky držím hrozně moc palce!

@xavera Když tam zajdeš a pak mi řekneš, tak budu ráda. Aspoň nepojedu do centra zbytečně 🙂 No a s tím oblečením na zimu taky nevím, bude to asi docela maso - já mám při výšce 172cm už teď 74kg! (před stimulací 72, při stimulce jsem nabrala 2kg, pak je během prvních dvou měsíců shodila a teď jsem je během posledních 3 dnů zase nabrala - a kdyby to byly 2 kila rozložené na celé tělo, tak by to ještě šlo, ale jak je to koncentrované pouze do jedné části, tak je to s tím oblečením problém). Na druhou stranu, pokud budeme řešit pouze takové problémy, tak to bude paráda 🙂 Kéž by!

@tina74 Určitě bude všechno v pořádku, neboj, už sis to špatný vybrala! Mimísek je krásně zahryznutej a už se nepustí 🙂 Budu Ti samozřejmě držet palce a moc na Tebe zítra myslet! Teď už na to nemysli a udělej si hezkej den s knížkou nebo si pusť nějakej hezkej film... A práce Ti taky neuteče 🙂 Vím, jak to myslíš, taky bych nechtěla být tak dlouho doma, ale na druhou stranu, když by to bylo nutný, tak bych to překousla. Tak se aspoň nech rozmazlovat, máš na to teď absolutní právo! A uvidíš, že bude vše zítra OK a fazolka bude zase pěknej cvalík 🙂

tina74
13. zář 2011

@janijacek Děkuji🙂 Nemáš dnes krevní test? Kdy budeš vědět výsledky?

tina74
13. zář 2011

@bugee Doufám, že od zítřka už taky budu řešit zase jen to oblečení. Já jsem teď kupodivu nepřibrala tolik na váze (mám 71 kg, před stimulací jsem měla 70) ale ten objem! Neměřila jsem se před a po, ale většinu těch kostýmových kalhot, které mi byly s rezervou, nedopnu o 5-10 cm. Nejvíc jsem na váze přibrala během 1.IVF v květnu, tak o 3-4 kg. Pak mi splasklo břicho, protože jsem hodně cvičila a jezdila na kole, ale váha se udržela.

bugee
13. zář 2011

Poslední verze tabulky byla o pár stránek dál, tak abychom měly přehled - zaktualizujte případně svá data, pokud se něco změnio (např. @janijacek chybí datum plánovaného UTZ).

snažilky:
flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, kvůli nízké sliznici posun KET na začátek října
ma.ja - 3IVF - OPU 27.8. ,30.8.ET-2embryjka(8-buněčné morulky)
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
janijacek-1 IVF,srpen 2011, OPU 26.8. , 12 vajicek, 10 oploz.,31.8. ET 1 embryjko, 4 mrazáčci, 10.9.20011 //
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace, OPU 3. 9. - 12 vajíček
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - po rekonvalescenci se uvidi co dal

tehulky:
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, 8.9.-náznak srdíček
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko, 9.9.utz car- předána ke svému dr
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 2.9. - UZ - 2,6 cm
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., UTZ 31.8. fazolka ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm další UTZ 19.9., 14.9. krev imunobiologie
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, další 16.9.UTZ
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčka

bugee
13. zář 2011

@tina74 Zkopírovala jsem si Tvoje krásný srdíčko 🙂

tina74
13. zář 2011

@bugee 🙂

tina74
13. zář 2011

@bugee Kdyby Tě ještě zajímalo víc k těm různým testům během těhotenství, všimla jsem si, že to mají přehledně rozepsáno na stránkách Gyncentra.
http://www.gyncentrum.cz/cs/sid=1g6m5khautd40i9...

ma.ja
13. zář 2011

@tina74 tinko nestraš a odpočívej 🙂 žádný "nevydařování" nebude!!!

@xavera @tina74 máte krásný problémy s oblečením... já se těším, že konečně začnu trochu hubnout....

@janijacek jé ty testuješ každý den...no vidíš a já ani neměla odvahu ho dnes udělat...tedy spíš jsem zapoměla..asi...nechám to na zítra na krev....
@bugee máš zlatýho chlapa...ten můj to nějak neunesl, ten neúspěch, ale už je to dobré...

moninka2
13. zář 2011

ahoj holky, tak jsem dnes šla na gyndu, i když jsem měla až ve čtvrtek. Měla jsem takový divný pálení, takže mě prohlídl a řikal, že dělá neplechu ten utrogestan, tak ho teď budu polykat, ale stáhli mi ho už jen na 1-0-1. No a když už jsem tam byla, tak mi dělal UTZ a bylo už tam i srdíčko 🙂 , tak mam radost, další kontrolu mam 4.10.